mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 17
Dołączył(a): 10.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 10:48 
 
Cytuj:
2004-03-04 10:28, Mark24 napisał:
ee tam...
Więcej niż w saperze na planszy 8x8?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-03-04 10:39 ]</font>


Wiedzialem, ze twoja wypowiedz bedzie bardzo konstruktywna, ale spoko tez bym tak robil jakbym nie mial argumantow, wiec sie nie martw.

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 10:50 
 
Jezus Maria, co zescie sie tak uparli z ta mnogoscia kombinacji! Przeciez to nie ilosc mozliwych wariancji decyduje o glebi taktycznej gry (vide: szachy, masz tam raptem "9" broni i czyste pvp :wink:)

Faktem jest, ze D2 i AO sa to zupelnie rozne gry i porownywanie ich jako calosci jest bez sensu - bo nikogo do niczego nie przekona (co widac po calej dyskusji).

Muminus

PS. tak przt okazji - to nikt mi nie odpowiedzial na pytanie, co sklania was do sadzenia, ze WoW bedzie skierowany na rynek 10-latkow...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 11:09 
 
Cytuj:
2004-03-04 10:50, Muminus napisał:
tak przt okazji - to nikt mi nie odpowiedzial na pytanie, co sklania was do sadzenia, ze WoW bedzie skierowany na rynek 10-latkow...


Wiesz Muminus ja tak nie twierdzę ale to jest bardzo prawdopodobne:
1. Marketingowcy BLizzarda pewnie zechcą przyciągnąć ludzi z battlenetu, a tam średnia wieku jest znacznie niższa niż w przeciętnym mmorpg (oczywiście zaraz zostanę sprostowany, że dużo wyższa)
2. czytając polskie forum battlenetu - są już nawet gildie, gdzie ludzie piszą sobie historię postaci, przydzielane są im role w gildii itd. :smile:
3. czytając forum GOL-a często widzę wypowiedzi - "ja jeszcze w żadnego mmorpg-a nie grałem (dopisek mój: czyli nawet nie grał w darmowe produkty bo inaczej by się chwalił, że grał i to w kilka) ale czekam na WoW-a" - podpis Jacuś lat 12 :smile:

Dla wielu osób będzie to pierwszy mmorpg. Duża część przeniesie się z battlenetu i będzie krzyczała dlaczego za battlenet do WoW-a trzeba płacić. Więc uważam, że średnia wieku będzie oscylować w granicy 16-20 lat (60-letni koreańczycy i 40-letni amerykanie podbiją ją do tego poziomu).

Zresztą nikt niczego nie może być pewien dopóki WoW nie wyjdzie.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 11:48 
 
Mark24 przeciez to oczywiste o czym piszesz.
Blizzard niemze pozwolic sobie na odpuszcznie
ludzi ktorych przyzwyczail do siebie.

Myslisz ,ze mnie niedenerwuje jak wejde na kanal pol-1?
Nawet forum battlenet.pl jest ciezko strawne.
Problem polega na tym czy oprocz ukierunkowania gry na nastolatkow uda im sie
zawrzeć elementy ktore utrzymają przy grze doroslych
Ja wierze , ze TAK

To tyle

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 15:31 
 
No wiec ja nie sadze, ze "Jacus lat 12" dostanie karte kredytowa czy nawet karte VISA Inteligo. Raczej podejrzewam, ze bedzie sie staral dostac na free shardy WoWa, ktore pewnie predzej czy pozniej powstana (np. na bazie leaked Alpha).

A co do ludzi, dla ktorych bedzie to pierwszy MMORPG - to mam wrazenie, ze szybko sie zorientuja, ze nie jest to nowe D2 i wystarczy sobie przyjemnie poklikac, by zabijac 9 poziomowych playerow. I albo zrezygnuja, albo dostosuja sie sposobem grania do wymogow MMORPG. A nawet jesli nie - to mam wrazenie, ze bedzie dosc latwo ich unikac...

Slyszalem podobne przestrogi przed releasem SWG, ze bedzie tam badna fanatykow SW, dla ktorych bedzie to pierwsza gra i zupelnie zrujnuja oni community... I jakos zupelnie tego w grze nie zauwazylem. Owszem, gralo sie kiepsko, ale to z powodu braku contentu, a nie glupich graczy (ktorych odsetek nie byl zauwazalnie wiekszy niz w innych MMORPG).

Muminus

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 17:02 
 
Gra bedzie optymalizowana pod niewielkie druzyny 2-5 osob , solo tez niebedzie dyskryminowane
Questy beda sie wykonywac na odizolowanych
terenach
Wiec trudno bedzie zepsuc klimat
podczas wypraw.
Trzeba poczekac ,jeszcze nie wszystkie karty sa odkryte.
Mam nadzieje ,ze my ograniczeni bezmozgowcy wychowani na grach syfiastego Blizza,
oraz bardziej wartosciowi gracze uksztalotwani na mmorpach , znajda w tej grze cos dla siebie

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 17:22 
 

Jakbys wyszedl poza szkole zawodowa to bys wiedzial, ze dziala tutaj proste prawo wariacji bez powtorzen (nie ma znaczenia czy najpierw wpakujemy 2 pkt w HS czy w Fanatyzm jezeli i tak planujemy je tam dodac pozniej. czyli uzywamy wzoru n!/(n-k)! n-elementowego (liczba skilli) zbioru A po k-elementów (liczba pkt jakie mozemy wpkaowac w kazdy skill), gdzie k<=n. No i podstawiamy k i n. n=30 k=20, prosty rachunek, wychodzi 7.3 x 10 do 25 i tu juz widzimy ze bez problemu przedzieramy sie przez miliardy kombinacji. Tyle tylko, ze gdy to pomnozymy przez liczbe wariacji synergetic skilow, przez liczbe wariacji prefixow i afixow przedmiotow to ta potega bedzie kilkunastocyfrowa. Dalej mozymy to przez liczbe kombinacji run, klejnotow, gemow, tale i uwierzcie mi ze wyjdzie kilkutysiecznocyfrowa potega jak nie wieksza.
I jecsze jedno zanim ktos powie ze jestem glupi i nie da sie z emna rozmawiac to niech to uzasadni, a chetnie poslucham teorii gimnazjalisty o ilosci takich kombinacji. Zanim jescze ktos zacznie mnie wyzywac to powiem ze mam 11 matemtyk w tygodniu na polibudzie lodzkiej i trudniejsze rzeczy trzeba bylo umiec zeby tu sie dostac, i bla i bla....

WoW studiujesz i to MATEMATYKE na Politechnice i to Lodzkiej teraz mi zaimponowales dopiero ROFL. Jak jestes taki zajebisty to czemu podnieca cie D2 ktora jest gra dla [...]. Jak bys czasami oderwal sie od D2 i tej twojej zajebistej matematyki to bys wiedzal ze istniej cos pozatym.Beast i jeszcze kilku probowalo ci wytlumaczyc jakie to twojej d2 jest proste w porownaniu nawet do Tibi ale widze ze szkoda czasu a tak btw to czasem oplaca sie tez za polski zabrac
mnie jak gimnazjalista, ktory nie ma o tym pojecia wyzywa mnie od glopkow.


_________________
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2004-03-04 20:03 ]</font>

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 17:37 
 
O dobrze ,ze Aenima mi niechcacy cos przypomnial.
Mam sprawe do Bojakkiego
Bardzo lubie testowac mechanike gier.
Jezeli WoW okaze sie dla mnie wystarczajco ineteresujacy ,mam zamiar odrazu wykupic 2 konta do testow i wyliczen.
Interesuje mnie glownie aspekt pvp.
Jezli Ciebie tez interesują takie rzeczy
to odezwij sie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 18:14 
 
Akas jesli interesuje ci pvp to raczej wow nie bedzie gra dla ciebie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 18:21 
 
Aenima rozchmórz sie , wiosna idzie
i moze niebedzie tak zle

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: akas dnia 2004-03-04 18:22 ]</font>

**

Posty: 488
Dołączył(a): 28.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 18:43 
 
Animek, widze ze za duzo przebywasz w obecnosci konia :/ Jak cie poznalem to byles ok a teraz mowisz jak kon ver 2.0... Obrazasz ludzi (gralem w D2 wiec jestem bezmozgim bachorem) i jestes najmadrzejszy w temacie o ktorym nie masz pojecia.

Ile grales w D2 na BN? Jakie postacie, levele? W jakim byles klanie, w ktorej grales lidze, w jakich turniejach brales udzial?

To tak jakbym zaczal sie wypowiadac na temat DaoC czy innej gry o ktorej przeczytalem w necie i slyszalem obiegowa opinie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 19:57 
 
Nie bierz tego tak do siebie nuki.
Ale moze nie mam racji ze D2 w porownaniu z kazdym mmorpg wybada blado? A co do D2 to gralem swoje i mi styka


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 488
Dołączył(a): 28.03.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 20:18 
 
No wiadomo, D2 to nie MMORPG. Wszystko za wyjatkiem 'profesjonalnego' pvp (czyli nie chodzi mi tutaj o gry publiczne w ktorych jeden dobry gracz zabija pozostalych siedmiu z palcem w dupie) i trybem HC jest trywialne.

No to peace :wink:

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 21:27 
 
ok napisalem referat...
ale sie rozmyslilem i go nie zamiescilem.
nie dziekujcie.

:razz:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 23:04 
 
Trzeba bylo trigg. Mam nadzieje ze ty nie jestes fanem d2

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2004, 23:47 
 
Aenima hehe
najlepsza baba oraz jeden z najlepszych teoretykow w Polsce zgadnij kto to?

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2004, 00:47 
 
Trigger wiesz co?
Pomyslem sobie , ze jestes jednym z niewielu
ktorzy , zasmakowali pvp na wysokim poziomie
w niemal we wszystkich waznieszych tytulach
na rynku
Terez analizujesz go napewno w mmorpegach
Chcialbym kiedys przeczytac twoj szeroki referat na ten temat.
Zawsze cenilem twoje wypowiedzi,
piekno jezyka ojczystego oraz kulture i obiektwizm

hehe ,mam nadzieje ze za mocno sie niepodlizalem


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: akas dnia 2004-03-05 00:51 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2004, 01:06 
 
akas nie wiem? Jakubowska?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2004, 01:48 
 
Ale bystrzak, skad wiedziales?
hehe

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2004, 02:29 
 
Baba wzielo sie z koreanskiej subkultury w d2 , mmo i wszedzie indziej gdzie da sie pograc online i preferuje sie angielski (rodzi sie taki koreansko-angielski slang) zapewne jeszcze sie rozpowszechni szczegolnie po l2 ;], przy ich odsetku graczy i powaznym obsesyjnym podejsciu do gry smialo mozna okreslic ich globalnym zergiem w mmo :razz:
fakt ze maja teraz ogromny rynek gier u siebie wiec kto wie.


znaczy tyle co barbarian heh
ME GOSU BABA ~~

dzieki akas za mile slowa ale nie przeceniaj mnie, ani taki dobry ani taki oblatany co widac, slychac i mam nadzieje nieczuc za bardzo ^^.

nie offtopujmy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.