mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 cze 2004, 09:48 
 
Niedlugo zaczna sie zapisy do europejskiej bety: http://www.blizzard.co.uk/

Muminus

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2004, 12:37 
 
Jeszcze nigdy nie zapisywałem się do closed bety (bo chyba taka będzie w Europie), więc mam pytanie:

Czy jeśli np. powiem moim znajomym, żeby również pozapisywali się do tej bety, to czy proawdopodobieństwo dostania się do bety bedzie większe (jeśli dostaną maila z key'em, a ja np. nie i mi go dadzą)...

...pewnie tak, ale czy się opłaca tak robić, czy też dosyć łatwo się dostać do bety (nie wiem jak było np. z USA-betą lub w closed betatestach innych gier mmorpg)?

Poza tym witam wszystkich forumowiczów (mój pierwszy post).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2004, 12:54 
 
Czy jeśli np. powiem moim znajomym, żeby również pozapisywali się do tej bety, to czy proawdopodobieństwo dostania się do bety bedzie większe

Cos takiego ma miejsce gdy devsi organizuja akcje typu "Tell your buddy .." , chyba Soe w Planetside organizowal swego czasu cos takiego jak namowiles kogos do gry to oferowali pewien czas gry za free nie pamietam dokladnie ile to bylo..

ale czy się opłaca tak robić, czy też dosyć łatwo się dostać do bety

Do tak szeroko rozreklamowanej gry jak WoW nie bedzie sie latwo dostac , zainteresowanie bedzie ogromne dodatkowo podsycane przez piski radosci betatesterow obecnych , natomiast probowac trzeba , a noz widelec :smile: , na wzgledy Blizzarda w rozpatrywaniu twojego podania o Bete nie liczy chyba ze im zansposorujesz jakis Server Cluster :razz:

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2004, 14:21 
 
Hmm - niedokładnie o to mi chodziło...

Jeśli np. kilku moich znajomych (na moją prośbę) zarejestrowałoby się i np. ja bym się nie dostał do bety, tylko mój kolega to w takim wypadku on dał by mi klucz (gdyż prosiłbym o zarejestrowanie się tylko takie osoby, które tak na prawdę nie chciały by w to zagrać, np. modemowcy, lub takich których nie rajcują mmorpgi) i pomimo tego, że osobiście bym się nie dostał to i tak mógłbym ją testować (na kluczu kolegi). Heh jeśli uzbierać sporo luda to szansa się zwiększy (większe prawdopodobieństwo, że ktoś się jednak dostanie.) Czyż nie mam racji?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2004, 19:31 
 
o to chodzi , ... nie nie mozesz grac w przypadku gdy twoj znajomy sie dostanie do Bety w swietle zasad Blizzard , nie dopuszczalne jest jakakolwiek zamiana , pozyczanie lub wystawianie na sprzedaz cd key's Bety (orzeczenie community manager Blizzarda Katricii), oczywiscie zrobisz jak zechcesz ale jak to wykryja to od razu zbanuja account :smile:

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2004, 19:43 
 
A jak mają odkryć? Po numerze IP? Poza tym to jeśli się nie dostanę do bety, to chyba i tak mi wisi czy zostanę zbanowany czy nie :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Tymek dnia 2004-06-20 20:45 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2004, 07:46 
 
Nikt ci tego nie jest w stanie udowodnić, równie dobrze może cała twoja szkoła zapisywać się na twoje konto by zwiekszyć szanse na wygraną. Inna sprawa, że i tak będą one marne.

Ktoś może ma jakieś dane na temat ilu chętnych zostanie przyjętych?

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2004, 08:08 
 
Rozumiem. Dzieki.
Hmm...patrząc na wyniki poprzedniej bety (oficjalne informacje) to: 10.000 przyjętych - 400.000 applicants eh... może moje najzwyklejsze szczęście pomoże. Heh.

Informacji o ilośći przyjęć do Euro bety nie znam (na oficjalnej www nie ma, na kilku Fanowskich - English i Polskich - też nie znalazłem).

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 cze 2004, 14:50 
 
Moje pytanie (mozę lamerskie) jest takie: czy beta o której mówicie to to samo co "stress test"?

Jeżeli tak to powinna być duża liczba kont.
Jeżeli nie to jak długo taki stress test bedzie trwał?

Zet

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2004, 18:34 
 
http://www.blizzard.com/press/062804.shtml

5 lipca zaznaczyć w kalendarzyku

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2004, 20:18 
 
niedługo beta, a ja mam dylemat - wracając do rozmowy na temat zwiększenia sobie szans na wejście do bety Europejskiej - czy lepiej jeśli znajomi wypełnią formularz i wpiszą:

1. "jakieś tam imię" + "jakieś tam informacje" + ich e-mail
2. "jakieś tam imię" + "jakieś tam informacje" + mój e-mail

...chodzi mi o to czy blizzard olewając niektóre ankiety (np. żeby koleś nie wpisywał się ankiety 1000 razy zmieniając tylko swoje imię itp.) kierują się:

1. numerem ip
2. adresem e-mail
3. czy tymi dwoma rzeczami naraz ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2004, 23:01 
 
2x ten sam email = kasacja zgloszenia...
Tak bylo w US becie.

IP raczej nie sprawdzaja, ale kto wie przeciez skrypt do obslugi bety nie takie rzeczy sprawdza.

Zwiekszanie szansy jest malo realne, chyba ze zamierzasz wyslac 10 tys zgloszen :wink:
A to i tak kropla w morzu zgloszen ehhe.

Ale powodzenia.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2004, 16:49 
 
Cytuj:
They really don't do much of anything to prevent multiple entries. They only say they do to try to dissuade people from doing so by making them afraid of being disqualified if they try it. I've ruled out just about every way they can check just by Blizzard responses back when the first beta signups took place.

1) Checking MAC addresses or IP addresses - There were people asking if it was ok for him and his friend to both sign up from the same computer and Kat responded saying that's fine as long as they had different addresses. So they obviously aren't checking these.

2) Duplicate telephone numbers? Nope there was a member of the US military who asked if it was ok if he signed up with his US phone address, which his wife already signed up from, and Kat responded saying that was fine as long as they had different addresses.

The only thing they're checking is email address and mailing address. And I guarantee they're not checking hundreds of thousands of addresses to make sure they're valid mailing addresses, they're only checking to make sure there's no duplications. And even if there is a duplication they also stated back during the signup period that any duplications would be eliminated but you would still retain one entry. So you don't even get disqualified if they do find out you cheated, you just get your chances reduced to the normal non-cheating person.

I guess they might check what country you're from through IP address, but can't you just sign up through a proxy server in another country?

If you sign up multiple times and you're not stupid you will get away with it. You'll be a pathetic human being, but you will get away with it. End of story.


Jest to cytat z oficjalnego forum. Z niego wynika, że sprawdzają tylko adresy e-mailowy i domowy oraz czy IP jest Europejskie (czyli z jednego kompa można zapisać kilka osób - ale muszą mieć one różny adres e-mailowy oraz domowy).

Czyli wszystko jasne.
Dzieki wszystkim za pomoc.

*

Posty: 94
Dołączył(a): 21.01.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2004, 13:07 
 
http://www.battlenet.pl/konkurs/# na tej stronie jest konkurs z cdkeyem do bety czy jak wezme udział w tym konkursie to czy moge się do bety zapisać??

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 5 lip 2004, 14:45 
 
Cytuj:
2004-07-05 14:07, lisz55 napisał:
http://www.battlenet.pl/konkurs/# na tej stronie jest konkurs z cdkeyem do bety czy jak wezme udział w tym konkursie to czy moge się do bety zapisać??


pewnie, nic nie stoi na przeszkodzie

oprocz tego , ze jesli zdobedziesz wiecej niz jeden account , to conajmniej jeden key musisz bezzwlocznie oddac mi na PM

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: redruM dnia 2004-07-05 15:48 ]</font>

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2004, 15:12 
 
Chyba jednak sprawdzają Ip... (przynajmniej tak wynika z tego co piszą podczas rejestracji). No nic, trzeba liczyć na szczęście :smile:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lip 2004, 16:54 
 
Moga sprawdzac tylko po co, moglem wypelniac ankiete na uczelni z kompa na ktorym ktos inny tez wypelnial.

Moglem byc w cafejce Inetowej , ta sama sytuacja...

Albo po prostu jestem w sieci osiedlowej i zew. IP maja identyczne wszyscy uzytkownicy sieci.

Ja osobiscie zastanwiam sie nad tym konkursem, pytania byly proste.Znalezienie odpowiedzi na wszytskie pytania zajelo mi co
prawda pare godzin szukania po sieci.
Ale i tak nalezaly do prostych.
(zreszta sam nie wiem bo stracilem poczucie czasu, ale troche mi to zajelo jako ze nie mam pojecia o lore Warcrafta)

Obawiam sie jedank o moje dane osobowe.

Majac taka baze danych az kusi zeby ja odsprzedac potem siakiejs firmie spamujacej.

Teraz zastanawiam sie czy im je podac czy nie heh.

Ta, wiem ze mam obsesje na punkcie swojej prywatnosc.
Ale to efket moich dotychczasowych doswiadczen...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2004, 23:53 
 
blizzard ci tego nie zrobi
oni sa przeciez tacy fajni :

a powaznie mowiac
ja az tak przewrazliwiony nie jestem
unikam podawania zbyt wielu danych w miejscach ktore wydaja mi sie mocno podejrzane i ich nie znam, jak na razie zadnych naprawde zlych doswiadczen w tej materii nie mam. Moze to szczescie a moze nie ma co byc przesadnie ostroznym ... who knows =]

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Trigger dnia 2004-07-11 00:56 ]</font>

*

Posty: 94
Dołączył(a): 21.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2004, 09:48 
 
czy wiecie może kiedy będzie wiadomo kto sie zakwalifikował do bety???

**

Posty: 357
Dołączył(a): 4.12.2003
Offline
PostNapisane: 25 lip 2004, 13:28 
 
Cytuj:
2004-07-25 10:48, lisz55 napisał:
czy wiecie może kiedy będzie wiadomo kto sie zakwalifikował do bety???


Około 2 tygodni licząc od jutra.


_________________
Master of puppets Im pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you cant see a thing
Just call my name, `cause Ill hear you scream.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.