mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 10:06 
Cytuj  
http://www.gry-online.pl/s013.asp?ID=14710

Cytuj:
Nie od dziś wiadomo, że światem gier komputerowych rządzą pieniądze. Źle się jednak dzieje, gdy to wydawca naciska producenta, by ten ukończył prace nad grą w ściśle określonym terminie. Według informacji opublikowanej na forum serwisu Gone Gold, mająca znaczne straty (informowaliśmy o tym w piątek), firma Vivendi Universal Games, by ratować własny budżet, przycisnęła do muru twórców World of Warcraft – słynnego Blizzarda.

Jedno, nieoficjalne, ale za to godne zaufania źródło mówi o narzuceniu terminów absolutnie niemożliwych do zrealizowania, bez straty na jakości finalnego produktu. Autorzy hitów takich jak Diablo i Warcraft mają do 16 września czas na domknięcie kodu swego najnowszego dziecka. Już 16 października World of Warcraft ma wejść w tzw. „złoty status”, by na początku listopada wylądować na półkach. Zakładając, że jest to prawda, na usta ciśnie się tylko jedno słowo – wstyd!

Pierwszy, mający być prawdziwym hitem, MMORPG w świecie Warcraft przeżywa ciężkie chwile. Aż trudno uwierzyć w tłumaczenia, że nowe funkcje, dźwięki i misje dodawane będą w rozszerzeniach, które zajmą się także likwidacją błędów. Na takie słowa mogą sobie pozwolić ludzie, którzy tworzą grę darmową a nie produkt, za który pobierany będzie miesięczny abonament. Pozostaje nam tylko obejrzeć nowe screenshoty, oraz trzymać kciuki, by to, co napisałem było tylko niespełnioną wizją pesymisty...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 10:22 
Cytuj  
Hmm nigdzie nie widzialem informacji jakoby VIG mialo problemy finansowe...

Jak na moj gust plotki :wink:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 10:26 
Cytuj  
Kurcze, jak dla mnie to by pasiło... nie ma w co grać :/

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 11:51 
Cytuj  
Do zrobienia zostało im tyle rzeczy, że wydanie gry w takim terminie to zły ruch. :wink: Ich fani mogliby się od nich odwrócić, gdyby wydali betę w pudełku i kazali sobię płacić za każdy miesiąc grania.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 17:22 
Cytuj  
No ja bym sie ostatecznie zgodzil na pewien kompromis, place za gre ale do czasu ukonczenia niedorobek mamy "free of charge" serwery :grin:

Mark - zaluj ze odszedles z FF11 teraz robi sie fajnie :grin:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Bodziu dnia 2004-08-04 18:23 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 18:59 
Cytuj  
FFXI to gra nie na moje nerwy. Mam nadzieję, że spotkam starą ekipę w WoW-ie :smile:
Dla tej gry znowu rzucę real na pewien czas :wink:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2004, 19:48 
Cytuj  
Mark24, w kazdym szczegole popieram Twoje zdanie...;]

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2004, 18:34 
Cytuj  
Nie jest to tak do końca plotka - niestety.


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2004, 22:01 
Cytuj  
To nie plotki... to nie wizja... to gowno.. to GOL :(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 07:27 
Cytuj  
Cytuj:
2004-08-06 19:34, Adam napisał:
Nie jest to tak do końca plotka - niestety.


Wszystko co nie jest oficjalnym oswiadczeniem jest plotka...

:wink:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 08:46 
Cytuj  
Jasne, masz rację :wink:
Istnieją jednak mniej i bardziej wiarygodne plotki.
W tej kwestii z pewnością nie zobaczysz oficjalnego oświadczenia, a ja mam poważne powody, aby wierzyć, iż jest to prawda (głównie informacje od zaufanej osoby związanej zawodowo z Blizzardem). Osobiście wolałbym poczekać nawet rok albo dwa i dostać solidny produkt - grać mam w co.

Nie jest tajemnicą, że Vivendi ma poważne problemy finansowe, a Blizzard to już nie ta sama firma bez wielu kluczowych osób, które odeszły w ciągu ostatnich lat (włącznie z założycielami). Ja z kolei mam duże zaufanie do informacji od osoby, o której wspomniałem.


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 10:55 
Cytuj  
Vivendi probelmy mialo po 11/01 tak jak wiekszosc firm, do tego doszly manipulacje finansowe Messiera ktory praktycznie doprowadzil firme do upadku.

Doszlo do tego ze Vivendi sie podzielo i sprzedalo wiekszosc akcji.
Powstalo NBC Universal... kontrolowane przez General Elecritc Co.

Wg. ostatniego raportu finansowego firmy za pierwszy kwartal tego roku z 27 Maja, Vivendi ma sie w miare dobrze.Mieli 32% wzorst przychodu w porowaniu z ubieglym rokiem.
Sa nadal pod kreska ale idzie im co raz lepiej...
(dzial odpowiedzialny za gry mial 54.72$ milionow starty za ten kwartal)
A wiec od dawna wiedza jak stoja, naciski pojawilby sie juz dawno temu :wink:
Nie mowiac o tym ze w Maju anulowali pare projektow i zmienili cala kadre menadzerska w dziale gier :wink:

Informacja od kogos z forum Gone Gold (zeby to chociaz byl jakis redaktor...) ze ma "kogos kto wie" jest dla mnie malowiarygodna.

Ale czas pokaze.

Oficjalna informacja moze sie pojawic, zapewne wczesniej czy pozniej ktos to ja zdementuje :wink:.
Aczkolwiek nie jedna firma oficjalnie podala iz przyspiesza prace w zwiazku z topniejacymi funduszami, czy tez naciskami wydawcow (Shdowbane mi sie np. na mysl nasuwa).

anyways takie tam moje dywagacje.nudzilo mi sie.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 11:14 
Cytuj  
I to sie nazywa wyczerpujaca riposta :>

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 12:05 
Cytuj  
Czas pokaże - chciałbym, żebyś miał rację.
Jednak feature lockdown z całą pewnością nastąpi już niedługo (już zapadła decyzja w tej sprawie) - a od tego niezbyt już daleko do golda. Z tego co mi wiadomo, Blizzard musi wykazać pierwsze przychody z WoW jeszcze w tym roku.

Nie mam insiderów w Vivendi, ale wiem to i owo o sytuacji w Blizzardzie:
1. High-end content nie będzie testowany w ogóle (tylko wewnętrznie).
2. PvP balance zajmuje znacznie więcej czasu niż początkowo zakładali developerzy.
3. Blizzard zatrudnił cały sztab ludzi (GM'ów, CSR'ów, itp.) do obsługi WoW, z których duża część obecnie niewiele ma do roboty (a są opłacani), a to oznacza b. duże koszty.
4. Blizzard musi zacząć wykazywać przychody z WoW jeszcze w tym roku, a NIE CHCE zwracać się do Vivendi o pomoc finansową (gdyż w przypadku dłuższego przekładania premiery, byli by do tego zmuszeni) - z różnych względów (głównie w obawie o utratę sporej niezależności jaką obecnie posiadają).
5. O ile data premiery nie została wyznaczona, i nie wiadomo jeszcze kiedy WoW wejdzie w status gold, zapadła już oficjalna decyzja, iż niedługo nastąpi feature lockdown.

Podaję to głównie jako ciekawostkę, nie jestem bynajmniej źródłem oficjalnych informacji. :wink:


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 12:18 
Cytuj  
btw, naciski na Blizzard ze strony Vivendi pojawiły się jeszcze zanim WoW wszedł w fazę alfa, więc to akurat żadna nowość. Przyspieszenie premiery ma nastąpić nie tyle bezpośrednio z powodu tych nacisków (gdyż Blizzard nigdy takowym nie ulegał), lecz z powodu bardzo dużych kosztów jakie ponieśli, i ponoszą. Odwlekanie oznaczało by konieczność zwrócenia się do Vivendi o pomoc finansową, a tego Blizzard chce uniknąć za wszelką cenę (tak jak napisałem powyżej).


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 18:47 
Cytuj  
Tam mialo byc 11/09/01 oczyiwsta , ale czasem pisze szybciej niz mysle =p

Masz racje, wacle nie neguje tego co napisales - ot nudzilo mi sie i sobie poczytalem.

Glosno zastanawialem sie nad tym co mozna bylo przczytac na owym forum :wink:.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sie 2004, 12:47 
Cytuj  
Jak się zwrócą o pomoc to potem będą się musieli dzielić zyskami :smile:
A co jak co ale WoW przy samym wydaniu zarobi więcej kasiorki niż w to włożyli.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2004, 20:52 
Cytuj  
Watpie, to sa gigantyczne sumy...

Servery, obsluga, programisci , graficy itd.

Naklady finansowe jakie musieli wylozyc to im sie pewnie po roku jak nie wiecej zaczna zwracac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 10:47 
Cytuj  
Fani warcrafta moze i sie zainteresuja ale spora czesc nawet nie kupi, czemu? Abonament.

SC,WC Diablo wymagaly jedynie dostepu do sieci...

IMHO 85% klientow WoW to beda ludzie z innych platnych mmogow.

A ten moj rok do przyrownalem do SWG, tam otwarcie mowili (chyba?) ze po roku im sie zacznie zwracac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2004, 22:50 
Cytuj  
Cytuj:
2004-08-09 11:47, Zematis napisał:

IMHO 85% klientow WoW to beda ludzie z innych platnych mmogow.



I chwała Panu...

I tak jak na mój gust WoW będzie miał najgorsze (pod względem doświadczenia) i najpaskudniejsze (pod względem kultury) community...

Może te 85% odchami te 15% :smile:

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Dwutlenek dnia 2004-08-10 23:50 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.