mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 18:10 
Cytuj  
albo na lepsze kwestia gustu...
Ale masz rację jak ktos jest mocno ograniczony to niech idzie rowy kopać - to podobno poszerza horyzonty. No i mozna fajnych friendów spotkać lubujących się też TYLKO w PK-owaniu i to do tego w really real skill based, a nie mouse real skill based. Co poniektórzy się już nawet 3 pasków dochrapali, najlepsi 4. Fool looting ofcourse - pasiaste ubranko zawsze mozna skroić :)
POlecam.

A tale in the desert odpuść konrador - obawiam się, że nie przebrniesz przez instalację :(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 18:44 
Cytuj  
Mark czym ci tak konrador dopiekł że tak jad lejesz na wszystkie strony, bosz, najśmieszniejsze, że wymiana poglądów na temat gry skończyła się jakąś stronę temu, może wróćmy spowrotem na ten temat ? A jak za mało to walnąć do flamesów temat o wyższości real skilled rpg nad raid/crafting and skiling type i wtedy już można bez żadnych ograniczeń, przy okazji można sobie popodpowiadać kto ma w co grać etc.

taki podpis mi się przypomina przy sighu:
"ZABIJ MNIE ZA GRĘ KOMPUTEROWĄ !"

pozdrawiam.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 22
Dołączył(a): 10.10.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 20:37 
Cytuj  
Zodi4c napisał(a):
moglby wystarczyc dla wszystkich polakow. Sadze ze bedzie ich moze nawet kilka tysiecy..


LOL
:oops:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:13 
Cytuj  
No w sumie też wziąłem sobie i przejrzałem te różne fora wow-a, i nie byłbym tak optymistycznie nastawiony co do ilości polskich graczy. W większości są to gracze warcraftowi, którzy o mmorpg pojęcia nie mają, albo mają mgliste, oczywiście znajdzie się kilku(-nastu) takich co wiedzą czym to się je, ale prawie na każdym forum poruszany jest temat płatności. Na wiadomość, że trzeba będzie płacić za grę 3/4 osób stwierdza że będzie grać na pirackich serwach. Spora część tematów to "gdzie ściągnąć wowa", "jak postawić serwer" i "gdzie można za darmo zagrać". Więc jakby nie patrzeć, to chyba nie będzie tak różowo. A mnie i tak wystarczy jakaś fajna zgrana ekipa z 15 osób :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:16 
Cytuj  
:) "smiejesz" sie z mojej wypowiedzi bo uwazasz ze to za malo :))?

Ostanio gdzie nie wchodze wszycy mowią o WoW. Ludzie ktorzy nigdy nie grali w tego typu gry maja zamiar ją kupic. Jest kilka Board'ow dotyczacych Tej gry, po trochu, po trochu i sie zbierze taka suma. Osobiscie znam okolo 100 osob ktore maja zamiar podlaczyc sie do tego swiata. A sa to soby tylko w "moim otoczeniu" znajomi itp.

Wiec..

stawiam 2zl na to ze suma przekroczy 5k ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:28 
Cytuj  
Acha, przekroczy... szczegolnie w momencie, gdy bedzie trzeba wyjac co miesiac karte kredytowa ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 22
Dołączył(a): 10.10.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:29 
Cytuj  
W WOW-a będzie grało stosunkowo mało polaków ---były zresztą już na ten temat prowadzone dyskusje na tym forum przez mmorpgowych wyjadaczy (takich którzy naprawdę się znają , grali w wiekszośc tytułów a nie tak jak zapewne ty : kilka darmowych triali ,bet ).
Liczba kilku tysięcy polaków jest liczbą śmieszną , nie wiadomo czy będzie nawet więcej niż 200-300 . Dlaczego?

-konieczność posiadania karty kredytowej .
-koszt gry - ponoć w Polsce będzie kosztować ok. 240 zł
-konieczność uiszczania miesięcznego abonamentu w wysokości 15$ lub
15 euro + 17,5% vat .
-do dobrej zabawy wymagana znajomość języka angielskiego (żadnej polonizacji nie będzie)
-nieznajomość zasad rządzących mmorpgami --większość battlenetowców będzie myślało że to co coś w stylu Diablo 2 .


A większośc osób pisujących a forach battlenetu i podniecających się "bo to kolejna gra "boskiego " Blizzarda to szczyle w wieku 15-17 lat , niespełniający powyższych wymagań .

Dzieciaki się strasznie napaliły na tą grę i piszą że grać będą ale jak będzie to rzeczywistość zweryfikuje .

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:39 
Cytuj  
5 000 polskich graczy ?

Hahah chciałbym to zobaczyć :lol:

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:43 
Cytuj  
ConanOnan napisał(a):
-konieczność uiszczania miesięcznego abonamentu w wysokości 15$ lub
15 euro + 17,5% vat .


Prosze zrodlo tej informacji :roll: . Blizzard oficjalnie nie potwierdzil zadnej ceny, mozna domniemywac ile to bedzie, ale pewnego, jak juz mowilem nic nie ma. Moze kosztowac 12 jak i 20 wiec...


Posty: 22
Dołączył(a): 10.10.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:51 
Cytuj  
Masz rację drogi Asmaxie pewności nie ma ale wiedząc jaki abonament płacisz np. w grach NCsoft ,AO ,SWG ta kwota wydaje się wielce prawdopodobna :oops:

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 21:58 
Cytuj  
-konieczność posiadania karty kredytowej .
-koszt gry - ponoć w Polsce będzie kosztować ok. 240 zł
-konieczność uiszczania miesięcznego abonamentu w wysokości 15$ lub
15 euro + 17,5% vat .
-do dobrej zabawy wymagana znajomość języka angielskiego (żadnej polonizacji nie będzie)
-nieznajomość zasad rządzących mmorpgami --większość battlenetowców będzie myślało że to co coś w stylu Diablo 2 .
========


ConanOnan jesli myslisz tak jak widze ze myslisz to napewno tej liczby nie uda sie w ten sposob osiagnac (5000).

Mialem tu na mysli troszke starsze osoby 20 < xx.

Co do twoich pozostalych "warunkow", wiele czytalem i ludzie zdaja sobie sprawe z tego ze trzeba za to placic i to taka kwote jaka wymieniasz. Przewaznie dochodzą do tego komentarze typu: "bede musial glodowac","sprzedam wiewiura","rzuce palenie i pozegnam sie z piwem"
te wypowiedzi odnosza sie do tzw. grupy szczyli ktorych tak nazwales.

"do dobrej zabawy wymagana znajomość języka angielskiego" - w dzisiejszych czasach nawet do pracy jako sprzataczka wymagany jest angielski :).

"konieczność posiadania karty kredytowej " -jesli o to chodzi przewaznie wspominana jest jedna i ta sama firma http://mbank.com.pl/ zakladasz konto. po przeanalizowaniu dokladniej oferty mozna zauwazyc ze aby zalozyc "ekonto" wystarczy wyslac ksero swojego dowodu + wypelniony formularz z internetu. Nie wymagane są zadne udokumentowane zarobki. Zakladasz konto i bierzesz cos takiego http://mbank.com.pl/oferta/karty/ekarta.html - i mozesz robic wplaty przez internet :) (0zl oplat za konto)

====
no ale niech bedzie, skoro uwazacie ze nie ma szans na tyle osob to chyba rzeczywiscie nie ma?:) Dalej tego tematu nie bede ciagnal bo mnie zaraz oskarza o to ze kolejnego flejma robie ;)

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 22:02 
Cytuj  
Jak juz wspominalem, jezeli gra wyjdzie w dwoch roznych wersjach w sensie wydawcy i serwerow, to biore na sto procent US (ze wzgledu na $ i bardziej predkie wydanie), a jezeli bedzie to na zasadzie pozniejszego wydania, to niestety, znajac polityke wiekszosci firm cena w euro bedzie znacznie drozsza + vat, wiec ja ladnie podziekuje. Nie bedzie tu chodzilo nawet o pieniadze, a o skurwysynstwo, jakim kieruja sie wydawcy, ktorzy nie zdaja sobie sprawy, ze 15 dolcow to nie to samo co 15 euro + 17,5%.

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 22:18 
Cytuj  
roball napisał(a):
mam nadzieje ze niewielu polakow bedzie gralo.

I tak pewnie będzie .

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 22:38 
Cytuj  
Co do abonamentu... to sprawa niezupełnie tak wygląda, Blizz przebąkiwał o 12,9 USD/EU, ale tak napradę nigdy nie podał oficjalnej ceny - więc gdybanie na ten temat to tak ja wróżenie z fusów - niby można, pytanie tylko po co?
Co do ceny samego WoW'a to już totalnie wyssana z palca - CD Projekt wyda ją taniej niż na zachodzie więc cena napewno nie przekroczy 200zl (już się wypowiadali na ten temat). Zreszta nawet wydanie tych 40zl to nie jest jakis majątek.
Co do ilośći graczy to bym się zdziwił jakby grało nas powyżej 200 (tak na jednym serwerze, aby mozna było zrobić wypasioną gildię lub alliance). Prawda jest taka, że polczaków grać będzie bardzo mało a itak znając życie każdy polezie na inny serwer... lol
Dlatego proponowałbym za wczasu ustalić co nieco w tej kwesti, aby nie było histori jak w L2.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 23:07 
Cytuj  
Boshh ale lukierkowa gra. Nie lubie takich :) Wole mroczniejsze klimaty :P


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 00:07 
Cytuj  
IcE napisał(a):
Boshh ale lukierkowa gra. Nie lubie takich :) Wole mroczniejsze klimaty :P

Nie cukierkowa a... fantasy :)
Jednym się podoba innym nie - wiadomo, rzecz gustu.

BTW, Ice żyjecie jeszcze wogóle? Bo coś ostatnio nie forum stoi w martwym punkcie... :/


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 00:12 
Cytuj  
IcE napisał(a):
Boshh ale lukierkowa gra. Nie lubie takich :) Wole mroczniejsze klimaty :P


ta , ale wazne ze trzyma stale fps :) . Grafa rzeczywiscie moze sie wydawac przeslodzona ale widzialem pare screnzorow z raidow
gdzie byl ladny demoni klimacik i te plastelinowe ludziki nie straszyly tak z ekranu :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 00:20 
Cytuj  
W praniu wygląda to o niebo lepiej, po prostu wszystko żyje. Ja osobiście jak narazie widze raczej zalety takiej a nie innej oprawy wizualnej:
- mniejsze wymagania
- widać artyzm WoW'a
- jak napisałem wyżej fantasy... przypomina mi się dzieciństwo i bajki z wróżkami i krasnoludkami :) Gra pozwala odpocząć od zwyczajności i zagłębić się w jej świat.
Zresztą jak to się mówi nikt nikogo nie zmusza do gry... pomijając już fakt jak wypowiedź się ma do tematu topiku.. No ale od OT jeszcze nikt nie umarł :]


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 00:34 
Cytuj  
Hm...nie wiem dlaczego twierdzicie ze ta gra ma male wymagania....
Ja majac sprzet athlon 1,8 512 ramu i GeForca 2 64MB to wlasciwie musielm grac na najnizszych detalach i wtedy dalo sie grac, w sumie teraz zmienilem sprzet na 2,8 athlona GeForca 4 128 i 1 GB ramu i moge grac na full, wiec nie sadze ze gra ma male wymagania bo wiele osob napewno ma sprzet slabszy niz ten moj pierwszy wspomniany (moge sie jednak mylic)
Po drugie odnoszac sie do liczby polakok majacych zamiar grac, to w 100% zgadzam sie z przedmowcami , ktorzy twierdzili ze grac bedzie naprawde znikoma ilosc polakow, i jestem tego wrecz pewien z wielu juz tutaj wymienianych powodow.
A wlasnie jeszcze tak btw, to co Ci roball w polakach nie pasuje? czujesz sie kims innym, a moze wstydzisz sie swoich rodakow, uwazasz sie za lepszego?sorki , ale chyba mam uczulenie na tego goscia :oops: :har: :oops:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 00:53 
Cytuj  
roball ma skrzywienie od community free-shardowego i tak mu już zostało, wszystkich bierze pod tą samą kreskę ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.