mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Czy zdecydujesz sie na gre na US serverach jesli premiera EU bedzie sie przeciagac?
Tak. 21%  21%  [ 19 ]
Tak. 21%  21%  [ 19 ]
Nie, chociaz moglbym. 12%  12%  [ 11 ]
Nie, chociaz moglbym. 12%  12%  [ 11 ]
Nie, obostrzenia jakie planuja uniemozliwia mi to. 8%  8%  [ 7 ]
Nie, obostrzenia jakie planuja uniemozliwia mi to. 8%  8%  [ 7 ]
Zdecyduje jak beda znane konkretne terminy. 9%  9%  [ 8 ]
Zdecyduje jak beda znane konkretne terminy. 9%  9%  [ 8 ]
Liczba głosów : 90
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 10:28 
Cytuj  
Tym razem pytanie tylko o US servery, w zwiazku z tym ze premiera EU moze sie opoznic.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 11:13 
Cytuj  
Po zastanowieniu stwierdziłem że serwer EU, choćby z powodu późniejszych graczy, którzy kupią tą grę w PL.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 711
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 11:28 
Cytuj  
czekam twardo na eu ;]


_________________
Kiedyś:
Crategus.:.Dorf 50lvl Thane
Perversona.:.Trollish 50lvl Savage Babe
Dziś:
Bartek, Handcrafted by God, 5lvl Mąż

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 11:37 
Cytuj  
I tak mamy lepiej niz kiwiland, ich chca wrzucic do jednego worka ze skosnookimi hehe.

A serio mowiac, to nie chce czekac 4 miesiace na premiere EU.Nie ma zadnych podstaw dla ktorych mieliby opoznic przynajmniej brytyjska wersje.
Tam nic nie beda zmieniac.
Skoro niemcy i francuzi chca tak bardzo gra w gre w 100% lokalizowna to niech sobie czekaja.Tylko czemu ci co chca grac w anglojezyczna wersje maja czekac?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 11:47 
Cytuj  
cos więcej o tych obostrzeniach? Bo w końcu będzie można normalnie grać w wersję US na serwerach US, płacić za to polską kredytówką itd. ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:07 
Cytuj  
Wg. tego co powiedzial Sigaty dla EuroGamera wynika ze na US serverze bedzie mozna grac jedynie jesli bedziesz dysponowal amerykanskim adresem i karta kredytowa wystawiona w USA. (o ile to pierwsze jest banalne o tyle z cc jest wiekszy problem)

Jest jeszcze jedno rozwiazanie.Kupujesz US wersje a potem prosisz znajomych o kupno game card'u...
Ale gdzies na beta forum czytalem ze i to jakos obeszli (glowy nie dam).


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 711
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:23 
Cytuj  
szkoda by bylo sie rozbiec na us i eu...
w daoc chlopaki po 2 latach z us w koncu sie nawrocili- szkoda ze tak pozno, bo swietnosc na tamta chwile i tak juz minela :) mam nadzieje, ze unikniemy takich 'bledow' hehe


_________________
Kiedyś:
Crategus.:.Dorf 50lvl Thane
Perversona.:.Trollish 50lvl Savage Babe
Dziś:
Bartek, Handcrafted by God, 5lvl Mąż

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:26 
Cytuj  
Hmmmm tez zawsze bylem za EU... ale jako, ze nie bardzo mi sie gra z ZIOMAMI to prawdopodobnie uderze w US =( No i ten termin Eu bety...


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 711
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:28 
Cytuj  
eu horda zalatwi sprawe community ;]
chociaz paladyn krasnal... ehh ...


_________________
Kiedyś:
Crategus.:.Dorf 50lvl Thane
Perversona.:.Trollish 50lvl Savage Babe
Dziś:
Bartek, Handcrafted by God, 5lvl Mąż

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:37 
Cytuj  
Nie chce krakac ale te "zabezpieczenia" w US przed graczami z poza stanow nie napawaja optymizmem co do wyjscia gry w EU :(
Gdyby premiera EU miala by byc w miare szybko po US nie bali by sie chyba az tak bardzo zalewu ludzi z europy...prawie identyczna sytuacja byla w SB a jak wtedy skonczylo EU release chyba kazdy pamieta ;-)
No ale to tylko takie moje gdybanie oczywiscie...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:38 
Cytuj  
Ja zamierzam grac z moimi starymi znajomymi z Britannic Lore.To byla gildia w ktorej czulem sie najlepiej.
To sa ludzie w wiekszosci w wieku 35+ moze dlatego zachowuja sie normalnie a gra z nimi jest wielka frajda.

I uzalezniem moja decyzje na temat servera od decyzji gildii.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:38 
Cytuj  
W takim razie raczej wersja Europejska, za dużo zamieszania z wersją US i nie wiem czy będzie mi się chciało kombinować. Chociaż jak WoW wyjdzie w US to ciężko się będzie powstrzymać przed zamówieniem gry z interactcd... :oops:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:41 
Cytuj  
Matkall napisał(a):
Nie chce krakac ale te "zabezpieczenia" w US przed graczami z poza stanow nie napawaja optymizmem co do wyjscia gry w EU :(
Gdyby premiera EU miala by byc w miare szybko po US nie bali by sie chyba az tak bardzo zalewu ludzi z europy...prawie identyczna sytuacja byla w SB a jak wtedy skonczylo EU release chyba kazdy pamieta ;-)
No ale to tylko takie moje gdybanie oczywiscie...

Z SB byla zupelnie inna sprawa, wydawca EU SB zabnkrutowal na miesiac (iirc) przed wydaniem gry wiec nie dziwota ze wypuscili takiego knota (sorry za rym).

Blizzard nie ma problemow finansowych.IMHO oni chca uniknac sytuacji w ktorej gracze EU na serverach US beda narzekac na oblsuge czy tym podobne sprawy.
A wydawcy w EU nie chca sie zgodzic na mozliwosc swobodnego wyboru servera jako ze to oznacza dla nich straty.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:51 
Cytuj  
Cytuj:
Z SB byla zupelnie inna sprawa, wydawca EU SB zabnkrutowal na miesiac (iirc) przed wydaniem gry wiec nie dziwota ze wypuscili takiego knota (sorry za rym).

Blizzard nie ma problemow finansowych.IMHO oni chca uniknac sytuacji w ktorej gracze EU na serverach US beda narzekac na oblsuge czy tym podobne sprawy.
A wydawcy w EU nie chca sie zgodzic na mozliwosc swobodnego wyboru servera jako ze to oznacza dla nich straty


Jezeli jest tak jak mowisz i EU beta wystartuje w np. pazdzierniku i technicznie sie sprawdzi to czemu nie mieli by wypuscic EU releasa rowno z US albo chwile puzniej (chwila znaczy tak do miesiaca) ?
Przecierz im szybciej wypuszcza ta EU wersje tym mniejsze te straty, nie ?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 12:54 
Cytuj  
Możliwe iż z tego samego powodu dla którego FFXI wyszło w Europie ROK po premierze w USA. Czyli nie wiadomo :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 13:16 
Cytuj  
Matkall napisał(a):
Cytuj:
Z SB byla zupelnie inna sprawa, wydawca EU SB zabnkrutowal na miesiac (iirc) przed wydaniem gry wiec nie dziwota ze wypuscili takiego knota (sorry za rym).

Blizzard nie ma problemow finansowych.IMHO oni chca uniknac sytuacji w ktorej gracze EU na serverach US beda narzekac na oblsuge czy tym podobne sprawy.
A wydawcy w EU nie chca sie zgodzic na mozliwosc swobodnego wyboru servera jako ze to oznacza dla nich straty


Jezeli jest tak jak mowisz i EU beta wystartuje w np. pazdzierniku i technicznie sie sprawdzi to czemu nie mieli by wypuscic EU releasa rowno z US albo chwile puzniej (chwila znaczy tak do miesiaca) ?
Przecierz im szybciej wypuszcza ta EU wersje tym mniejsze te straty, nie ?

Glownym zadaniem EU bety bedzie eliminacja jak najwiekszej ilosci bledow w tlumaczeniach w wersji FR i DE.Bo przeciez gra jest juz zlokalizowana gdyby tak nie bylo (moze to jest przyczyna opoznien) to start EU bety nie bylby mozliwy.

Te 4 miesiace teoretycznego ozpoznienia to okres czasu w ktorym bedzie lokalizowany retail content.Bo na potrzeby bety oddaja jedynie jakas czesc itemow, questow .

Zapewne mogliby wypuscic angielska wersje WoW bo przeciez ta niczym nie bedzie roznic sie od US.
Ale tu rodzi sie kolejny problem.Ile osob kupiloby ta wersje? Czy niemcy i francuzi wszyscy zdecydowaliby sie na jej kupno?
Ktos trafnie zauwazyl ze Blizz chce aby populacje serverow byly zrownowazone, w tej sytuacji caly ich plan wzialby w leb.
Kolejna sprawa, co w momencie gdy pojawia sie zlokalizowane wersje gry?
Francuzi i niemcy ktorzy kupili wersje ang beda chcieli sie przniesc na swoje servery, ale przeciez beda mieli ang klienta...
Jedyna opcja byloby wypuszczenia patchy bo przeciez nikt nie kupi drugiej kopii gry, ludzie natychmiast powiedzieliby ze zaplacili raz i niech Blizz sie tym martwi.
Taki patch mialby mniej wiecj 2giga, to jest potezne obciaznie dla serverow a jak pokazuje US beta Blizz robi wszystko aby koszty dystrybucji patchow byly jak najmniejsze (vide torrent).
No i ostatnia sprawa.Blizz ma opracowane plany sprzedazy, napewno wiedza ile maja wytloczyc i wydrukowac FR i DE wersji gier.W naszym scenariuszu mielby magazyny pelne zlokalizowanych gier ktorych nikt nie chce kupic.

Blizz napewno dysponuje analiza rynkowa z ktorej moze wynikac ze nie musza obawiac sie konkrunecji EQ2.Kolejny powod aby sie niespieszysc.

Nastepna sprawa.EU rynek jest znacznie mniejszy od US czy Koreanskiego.Jestesmy dla nich swego rodzaju przystawka.
Najwieksze pieniadze zarobia w stanach i azji, i juz z samej sprzedazy tam koszty im sie zwroca.

Blokady US serverow to ta ich durna polityka dostraczania uslug na tym samym poziomie dla wszytskich klientow.

Wracajac do bety, podczas testow Warcrafta III beta trwala nonstop do momentu w ktorym nagle wylaczyli beta servery i powiedzili ze WIII went gold.Z WoW moze byc to samo...

Uh ale sie rozpisalem heh sorki =p

edit:
Zapomnialem o jednej sprawie, Blizz slynie z dbalosci i dokladnosci swoich produktow.Czy ktos kiedys slyszal o niedorobkach Blizzarda?
Nauczeni przez graczy ze wydawanie czegos na hypcika zawsze konczy sie zle chca miec wszystko dopiete na ostatni guzik.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 13:26 
Cytuj  
Zematis Ty nie pracujesz czasem dla Blizzardu ? j/k ;-)

Czyli wychodzi na to, ze przez 4 miechy czytamy sobie US forum WoW i dostajemy szalu ? ;-)

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 13:34 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Zapomnialem o jednej sprawie, Blizz slynie z dbalosci i dokladnosci swoich produktow.Czy ktos kiedys slyszal o niedorobkach Blizzarda?
Nauczeni przez graczy ze wydawanie czegos na hypcika zawsze konczy sie zle chca miec wszystko dopiete na ostatni guzik.


Ja słyszałem, a nawet doświadczyłem ich na własnej skórze grając przez dwa i pół roku w Diablo 2. Dotyczy to samej gry, która była i co dziwne, nadal jest mocno zabugowana jak i podejścia do swoich klientów (nie słuchali community i nie poradzili sobię z hackami, patch 1.10 był w fazie "soon" przez 2 lata).

Reszta produktów była OK, ale w D2 się zdecydowanie nie popisali.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 13:39 
Cytuj  
No tak, D2 nie byl udany ale tam tez istnial problem realmemow...

Czarno to widze, naciskaja japonczyc i kiwisi byly dwa topici po 29 stron na ten temat a jedyna reakcja byl post Cayidem ze przekaze problem wyzej.

Przed chwila czytalem post bolka ktory twierdzi ze to umowy podpisane z dystrbutorami powoduja takie zamieszanie.Jak to prawda to blizzard sie nie ugnie.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 13:50 
Cytuj  
Realm'y powinno byc...

Tak w D2 byly opisany servery USWest,East,Euro to byly realm'y ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.