mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 18:32 
Cytuj  
mmhm
zrobilem nowego tauren warriora na nowym koncie jeszcze wczoraj w nocy przed snem bowiem serwy ruszyly na dobre miedzy 4 a 5 rano,omg.
tu ciekawostka pierwsze co zrobilem lvl1 toonem to przebieglem pol kontynentu z camp (tauren newb zone) do ogrrimar (stolica orkow) po czym
sterowcem udalem sie do undercity (stolica ud) gdzie za 10s nauczylem sie wladac mieczem ;p wytwinkowalem toona w fajny i dobrze wygladajacy miecz 2h i mialem chyba pierwszego lub jednego z nielicznych warriora lvl1 z mieczem ;]
screeny w domu mam, a siedze w pracy wiec materialu dowodowego nie bedzie na razie ^^ ale bylem z niego bardzo dumny ,zwazywszy ze reszta newb warriorow w oklicy biegala z tymi oblesnymi 2h drewnianymi mlotkami . Ot drobna fanaberia ale ile radochy ;p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 18:43 
Cytuj  
Koma napisał(a):
expowanie jest po prostu nudne.


nudno to sie zrobi jak juz bedziesz ten 60lvl :/
Expowanie budowanie postaci zawsze bawilo mnie najbardziej (zreszta do tej pory jak gadam z ludzmi z UO to slysze np. "ide robic parry na dexorku" chociaz koles gra 4 lata i te parry mial juz na tym dexorku 5 razy :P )

Chodzi mi wlasnie o to, ze na poczatku jest za latwo. Ale moze sie czepiam. Przeciez mi sie podoba.


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 18:50 
Cytuj  
uo a wow...

a robic mozesz sporo, pvp, debilne rajdy eq style, farmowac kase, szukac bardziej swiecacych itemow, wypic piwo, zrobic inna postac.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 20:21 
Cytuj  
Trigger napisał(a):
mialem chyba pierwszego lub jednego z nielicznych warriora lvl1 z mieczem ;]

10s na 1 lvlu?? No chyba, ze ktos cie poczestowal ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 20:22 
Cytuj  
Sam sie poczestowal, przeciez napisal, ze to nowy char :)


Posty: 31
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:22 
Cytuj  
Nie wiem, moze za malo gralem (dzis od rana), ale mnie ta gra nudzi i nie uwazam, zeby to bylo cos specjalnego.

Grafika wali w oczy - w orkowym miescie wszystko na jaskrawo-czerwono, w miescie elfow na blado-fioletowo, modele postaci jakby wziete z warcrafta 3 (gdzie byly malutkie i wygladaly fajnie) i powiekszone, przez co wygladaja dosc slabo (zblurowane tekstury, bardzo malo poligonow na model). Mam wszystko ustawione na maksa, rodzielczosc 1280x1024, antyaliasing itp pierdoly tez na full. Owszem gra chodzi bardzo plynnie, tyle, ze to co na ekranie nie wyglada za ciekawie. A elfom bujaja sie uszy jak biegna - komedia... Czy ktos wie jak wlaczyc postaciom cienie?

Czesc mojej starej gildii z DAOC (sami amerykanie i kanadyjczycy) tez gra, wiec dosc latwo sie leweluje, bo pomagaja. Questy jak questy - idz, pogadaj, zabij piec swin, przynies skore, albo zanies paczke. Nagrody za nie sa w porzadku - nie jakis zlom, ktory zwykle dostaje sie w innych grach. Questow jest duzo - to tez (maly) plus.

Moze na wyzszych levelach bedzie jakis ciekawszy gameplay. Na razie jest to samo co w innych MMORPG pierwszej generacji.

Bardzo dobra muzyka i dzwieki - robie niezly klimat, ktory niestety jest natychmiast zabijany przez biegajace czerwone swinie.

Generlanie pierwsze wrazenie jest takie, ze to dosc przestarzala technologicznie gra MMORPG Light dla dzieci w wieku 8-15 lat.... Ma male wymagania sprzetowe (chodzi na maszynach kupionych w media markcie 2 lata temu), "bajkowa" grafike i jak na razie wyglada na trywialnie prosta (znajomi maja srednio-lewelowe postacie po paru godzinach grania) bez zadnych "przelomowych" czy nawet ewolucyjnych zmian wzgledem starych gier MMO.

W sumie jest to co sie spodziewalem, Blizzard najwyrazniej nastawia sie na klienta rodem z diablo (co zreszta widac i slychac w becie - przynajmniej polowa ludzi mysli, ze to takie diablo do kwadratu) i pewnie im sie to zamierzenie uda. Nie sadze jednak, zeby gra byla w stanie konkurowac z EQ2 i SWG + JTL (szczegolnie jak poprawia walke w SWG) i z DAOC po wyjsciu Catacombs.. Zreszta, to zupelnie inny rynek.

Jestem tylko ciekaw, czy klientela na ktora nastawia sie Bizzard bedzie miala ochote i mozliwosci placic subskrypcje... no, chyba, ze bedzie 5$.

P.S. Nie mialem jeszcze okazji brac udzialu w zadnym PvP - jak dojde do 30 lvl, to poprobuje.. dobre PvP moze byc bardzo duzym plusem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:28 
Cytuj  
acidd to może napiszesz co byś chciał w takim mmorpgu widzieć, bo narzekać to każdy potrafi. grafika ci sie nie podoba - bierz EQ2 - tylko mały problem tam praktycznie nie ma animacji i jest kupa statycznych teł.
Ale ludziska i tak będą grać. Questy nudne i standardowe - bierz produkt XXX ty na pewno znasz nazwę bo ja na razie nie widziałem lepszych questów.
Elfom ruszają się uszy - bierz grę gdzie uszy elfom się nie ruszają, lub całkiem bez elfów zero problemu ze znalezieniem takiej.

Generalnie czepianie się na siłe i bez uzasadnienia.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:32 
Cytuj  
acidd napisał(a):
W sumie jest to co sie spodziewalem, Blizzard najwyrazniej nastawia sie na klienta rodem z diablo (co zreszta widac i slychac w becie - przynajmniej polowa ludzi mysli, ze to takie diablo do kwadratu) i pewnie im sie to zamierzenie uda. Nie sadze jednak, zeby gra byla w stanie konkurowac z EQ2 i SWG + JTL (szczegolnie jak poprawia walke w SWG) i z DAOC po wyjsciu Catacombs.. Zreszta, to zupelnie inny rynek.



lol, nic innego nie mogę powiedzieć. SWG + JTL to jeden wielki grind który się nudzi przed końcem darmowego miesiąca. EQ2 to Tibia w pięknej oprawie graficznej. Fakt to zupełnie inny rynek i takie gnioty to mogą konkurować ale ze sobą.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:46 
Cytuj  
Cytuj:
zeby gra byla w stanie konkurowac z EQ2 i SWG + JTL


bzdura, nawet nie chce mi sie komentowac. Nie chce udowadniac wyzszosci wowa nad innymi grami ale po prostu zaczynaja mnie meczyc fanboie Sony. Plakac mi sie chce jak czytam wspaniale pomysly tych pieknych umyslow wychowanych na slabych grach tej firmy albo te poetyckie porownania do rozwiazan w eq.
Nidgy nie dogadam sie z kims komu sie podoba eq i mi z tym dobrze, bylo mi dobrze dopoki nie zaczeli sie wpierdalac na moje podworko i do moich gier.

Chcesz wspanialej realistycznej grafiki (wiecej szumu niz prawdy), wspanialego contentu i wymagajacej kreacji postaci EQ jest gra dla ciebie.

Co do PVP to sie zawiedziesz sadzac po twoich wymaganiach, w tym wypadku DAOC jest raczej gra dla ciebie.

"przestarzala technologia" byc moze, wole grac w gre przestarzala graficznie niz ideologicznie (EQ2).

nie chcialem komentowac twojego posta bo w sensowny sposob powiedziales co ci sie nie podoba. Ale nie porownywac mi wiecej z eq albo zaczne shameless flame.

wow jest gra dla mniej *cough* wymagajacych ludzi


[/quote]


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:46 
Cytuj  
Mark, prosze cie, nie wypowiadaj sie o SWG jak polowy rzeczy nawet nie widziales, a nastawiles sie wlasnie na grind. Ja jakos nie grinduje na sile, spokojnie robie skille i gram dla funu a nie dla zapierdalania za expem. Szczegolnie nie wypowiadaj sie o JTL bo nawet nie masz pojecia co wnioslo do gry. Ok? Nie bedziesz wiecej o tym pisal? Skupisz sie na WoW? Dziekuje :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 31
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:47 
Cytuj  
Nie czepiam sie i nie narzekam. Napisalem co sadze o grze WoW. Gra WoW to nie moj kolega albo pani w sklepie, ktorej moglbym sie czepiac.

Co chcialbym widziec w MMORPGu?
- levelowanie bez tluczenia swin i wezow typu adder (ew. zab). Jak dotad widzialem na razie tylko w jednym - SWG Jump To Light Speed - leveluje sie przez (glownie) misje, ktore sa ciekawe - nie wymagaja bladzenia po lesie w poszukiwaniu elfa od paczki itd... Wiem, ze w WoW sie tez da - to mi sie podoba, nie podoba mi sie, ze questy sa albo kill albo deliver (usypiajace) - jak znajde inna to powiem ;)

- grafike na najwyzszym poziomie technologicznym wykorzystujaca w pelni mozliwosci oferowane przez nowoczesny sprzet. Oczywiscie, skalowana w dol, zeby kazdy mogl grac. Jak dotad - SWG i AC2, podobno EQ2 (nie widzialem) i podobno DAOC Catacombs - nikt nie widzial. Styl grafiki nie ma tu zadnego znaczenia. Po prostu modele z 400 poligonow z tekstura 256x256 juz nie wystarczaja. A WoW niestety takie ma (przynajmniej tak wygladaja)

- Generowanie postaci - mozliwosci zmiany wygladu. Nie trzy lub 4 fryzury i zmiane koloru.

- porzadne PvP (tego jeszcze w wow nie sprawdzilem), ze zdobywaniem terytorii itd.. Nawet takie 50% PvP jak bylo w DAOC przytrzymalo mnie przy grze 2 lata.

i jeszcze pare innych rzeczy o ktorych mi sie juz nie chce pisac.

WoW jako gra przeznaczona dla dzieci jest wiecej niz OK. Jako "dorosla" MMO jest dosc... hmm. zabawna.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 23:56 
Cytuj  
zmien podejscie albo gre. jestes pelny uprzedzen i nie dziwie sie ze sie tak to odbierasz.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:10 
Cytuj  
1. acidd w Wowie leveluje się przez questy (ja tylko przez questy)- to nowość. Nie ma gridnu który jest wszechobecny i w twoim jakże nowatordskim dokładnie spie...oonym SWG, i jakże świetnym z realiztyczną grafiką EQ2.
2. WoW ma działać płynnie przy 30v30 graczy i działa, EQ2 nie działa przy 5 graczach na ekranie - podobno ma zacząć działać za 2 lata :/ Co tu porównywać. lepsza klimatyczna grafa z kilkoma kantami niż przepięknie zaokrąglona i slideshow (nie licząc bicia szczurów przez dwa tygodnie i lagów/crashów przy 5+ graczach w jednej z tysiąca zon).
3. to nie simsy - wygląd bródka itd. to bzdety i szczegóły do tego jest jak najbardziej taka możliwość i nie odbiega ona od innym tytułów.
4. no i wracaj tam skąd przybyłeś PvP nawet nie liznąłeś a się wypowiadasz. Wiesz co będzie? Nie wiesz bo nikt nie wie. Sam Blizzard dopiero nad tym pracuje.
5. WoW nie jest ani trochę mniej dorosły niż EQ2, SWG, UO, AO, DAoC. Owszem w EQ2 czy SWG nie zagra młodszy gracz bo znudzi się po 2minutach zamiast po 2 tygodniach tak jak ja (2 tygodnie szukałem co tutaj ludziska robią...). Osądzanie która zabawka jest bardziej dorosła. W grze chodzi o fun - z EQ2 miałem fun zerowy, w DAoC-a nigdy nie grałem. W SWG fun był przez pierwsze 2 tygodnie. W GW widziałem najlepsze PvP do tej pory mimo, że to gra jeszcze bardziej dziecinna niż WoW.

Xanth ja gram tak jak gram. Taki mam styl. Robię postać, dochodzę do endgamingu, bawię się w endgamingu zmieniam mmorpga. Nie intersuje mnie cybersex w knajpie ze znajomym 40-letnim rybakiem ze szwecji, nie interesuje mnie budowanie i urządzanie domków, nie interesuje mnie czekanie 3 tygodni na następny etap questu. SWG to gra nie dla mnie - dlatego w nią nie gram i grać nie będę. Szkoda, że to SOE wykupiła prawda do SWG - nie mów, że sam nie żałujesz.... Świetny świat zmarnowany moim zdaniem.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:16 
Cytuj  
grindowac tez mozna jak ktos ma cierpliwosc, albo nie ma cierpliwosci do questow ale to tak btw tylko :)


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.


Ostatnio edytowano 10 lis 2004, 00:27 przez Koma, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Robię postać, dochodzę do endgamingu, bawię się w endgamingu zmieniam mmorpga.

Sek w tym, ze w SWG do endgamingu nie zblizyles sie nawet na kilometr. Ile masterow zrobiles? Ile themeparkow? Ile POI zaliczyles? I nawet ci do glowy nie przyszlo, ze w JTL calego boxa sie robi wykonujac serie ciekawych zadan, bez ani jednego punktu expa ;) Ale ok, grasz jak grasz, lizniesz gre i juz wiesz o niej wszystko. Pozatym EOT, bo nie na temat, taka tylko moja skromna uwaga :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 31
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:25 
Cytuj  
Widzialem a AC2! W evencie na koniec bety bylo chyba z 300 ludzi na ekranie! Chodzilo okropnie, pewnie teraz (po dwoch generacjach sprzetu) byloby lepiej.

AC2 to bardzo zmarnowany potencjal - niestety wyglada na to ze bezpowrotnie. Zaraz za nim jest SWG, chociaz tutaj sprawy wygladaja coraz lepiej - gra ma szanse wkrotce byc tym czym powinna (czyli dobrym symulatorem swiata SW, zeby jeszcze zrobili serwer na ktorym wszyscy musza byc overt, zeby nie bylo kitu w stylu wchodzi imp do kantyny i pije z rebeliantem). JtL za pare miesiecy jak troche doloza, bedzie naprawde swietny.

(wtret o SWG ) Niestety SWG zostalo lekko zarzniete na samym poczatku przez biale kolnierzyki z Sony bo zalozenia byly dobre (mialem okazje byc betatesterem od poczatku i widzialem takie rzeczy jak zdobywanie terytorii i porzadna wojne w SWG, lacznie z paleniem domow rebeliantow - ktore zostaly wyrzniete przez jakiegos dupka z makretingu, bo sie bal, ze dzieci beda plakac i popelniac samobojstwa jak ich zbior pikseli dostanie w leb mieczem swietlnym od innego zbioru pikseli kontrolowanego przez zywego czlowieka).

Bede jeszcze gral w WoW przynajmniej do konca bety, a potem jak jakis dystrybutor sprowadzi do Polski to pewnie kupie. Lubie grac w rozne gry, zeby tylko byly mutiplayer (ze wskazaniem na massive). Jak bedzie zabawnie na wyzszych levelach, to nawet te kanciate modele jakos wytrzymam. Moze nawet zrobie paladyna.


P.S. Nie jestem kurde zadnym fanboyem czy innym takim - gry massive mutiplayer gralem zanim jeszcze wymyslono termin fanboy i numer dostepowy tpsa do internetu i juz naprawde mnie to nie ekscytuje w takim stopniu, zebu sie klocic o wyzszosci jednej gry nad druga. Na dodatek jestem jeszcze na tyle stary, ze moge utrzymywac w ruchy 4-5 gier MMO na raz i zostaje mi jeszcze na piwo i chleb ze smalcem wiec nie mam problemow w stylu ktora gre wybrac, wiec nie musze tez byc fanem zadnej, hehe. W EQ gralem moze ze 4 miesiace i gra mnie znudzila, pewnie podobnie bedzie z EQ2 - obejrze i do wora.


Ostatnio edytowano 10 lis 2004, 00:28 przez acidd, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:27 
Cytuj  
a zeby wtracic cos od siebie to wady jakie ja uznaje za warte wymienienia

-rozpieprzenie doszczetnie balansu szlifowanego przez caly czas 1 patchem jest imo slabym pomyslem

-im wiecej tweakuja tym mniej mi sie podoba, jak utrzymaja tempo to za pol roku z gry nic nie zostanie

-w dupie maja wazne rzeczy (honor system)

-za duzo ludzi sie rzucilo

Cytuj:
Moze nawet zrobie paladyna


najnudniejsza klasa... teraz mocno niedorobiona, warrior tez nie jest za dobrym wyborem na 1 postac.

kazda inna nie jest juz taka nudna


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.


Ostatnio edytowano 10 lis 2004, 00:32 przez Koma, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 31
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:31 
Cytuj  
Ludzi bedzie mniej po becie, zawsze tak jest.

Gral ktos z was w PvP na jakims wyzszym levelu we wczesniejszych etapach bety? Ciekawy jestem wrazen. Mozna sie porozumiewac pomiedzy graczami Horde i Aliiance? Zdobywa sie jakies wieze, czy przynjamniej pali wioski? ;)

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:39 
Cytuj  
ja pvpowalem priestem i rogue

Wrazenia? no dueluje sie fajnie i duzo zalezy od umiejetnosci. Na randomowe potyczki nie ma reguly, wszystko zalezy od przypadkowych czynnikow co kolwiek by ludzie na boardach niewypisywali. W pelni przygotowany pobijesz kazdego przypadkowo expujacego toona w twoim zasiegu lvlowym.

Komunikowac sie nie mozna w zadny sposob, teoretycznie mozesz zaanihilowac wioske ale nic ci to oprocz satysfakcji i prawdopodobnego przyblakania sie grupy przeciwnikow nie da.

Generalnie radzilbym pograc bo juz na 20 lvlu mozna sprobowac wszystkiego, a dojsc do tego nie jest trudno.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.


Posty: 31
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 00:56 
Cytuj  
Koma napisał(a):
ja pvpowalem priestem i rogue

Wrazenia? no dueluje sie fajnie i duzo zalezy od umiejetnosci. Na randomowe potyczki nie ma reguly, wszystko zalezy od przypadkowych czynnikow co kolwiek by ludzie na boardach niewypisywali. W pelni przygotowany pobijesz kazdego przypadkowo expujacego toona w twoim zasiegu lvlowym.

Komunikowac sie nie mozna w zadny sposob, teoretycznie mozesz zaanihilowac wioske ale nic ci to oprocz satysfakcji i prawdopodobnego przyblakania sie grupy przeciwnikow nie da.

Generalnie radzilbym pograc bo juz na 20 lvlu mozna sprobowac wszystkiego, a dojsc do tego nie jest trudno.


Ciekawe jak bedzie to wygladac grupa vs grupa - balans klas, wspoldzialanie i takie tam. 1 vs 1 jest fajne, ale na dluzsza mete sie nudzi - tak jak napisales, duzo zalezy od szczescia. Mnie interesuja operacje taktyczne, a w dluzszej perspektywie strategiczne. Idealne PvP to taki RTS, tyle, ze kazda jednostka jest kontrolowana przez innego czlowieka. DAOC sie bardzo do tego zblizylo.. Jezeli WoW nawet po prostu skopiuje DAOC, nie bedzie zle.

Dobrze ze sie nie da komunikowac, to eliminuje podstawowa wade PvP w grach komputerowych - dzieci biorace gry serio i pytajace dlaczego zginely. Troche szkoda tylko smack talku heheh..

Przyciagniecie grupy przeciwnikow to juz cos.. i w ogole super ze sie da. palic wioski itd. Moze Blizzard wpadnie na genialny pomysl i da za to jakies bonusy, wtedy sie zacznie zabawa - prawdziwe endgame, nie jakies rajdy przeciwko AI. Wszytko to co napisalem powyzej (co mi sie nie podoba) to sie da wytrzymac i moze sie zmienic na lepsze, ale gdyby bylo mozliwe przyjacielskie wspolzycie Horde i Alliance.. to by zupelnie zrujnowalo dla mnie gre. Tak jak odrzucilo mnie na rok od SWG, rebele lazace obok impow w zgodzie..

Do lvl 20 pogram na bank w becie, idzie to bardzo szybko.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.