mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:45 
Cytuj  
Jak do tej pory zajmowałem się tylko skiningiem i letherworkingiem i bardzo ładnie się expowało ponieważ praktycznie każdy zwierz nadaje się do wyskinowania więc dostaje sporo punktow.
Ostatnio mogę nawet skinować skorpiony O.O nie wiem czy to w związku z paczem czy może ze skillem bo właśnie dobiłem do 90 punktów.

Ale tak się zastanawiam jak to wygląda przy zbieractwie ziół czy górnictwie. Ziółka występują żadko i mam wrażenie że ja zrobię 20 skórek a w tym czasie zielarz znajdzie jednego kwiatka. Dysproporcja expa wydaje się kolosalna.

Więc mam pytanie do zielarzy i górników jak wygląda expowanie w tych dziedzinach? Mój troll/rogoue ma lvl 10 i 90 punktów skinningu i 50 letherworkingu. Czy w waszym przypadku exp gain jest podobny?

Ponadto jak się orientuje to do miksturek alchemik potrzebuje czasem róznych ziółek a skóra to skóra.. moge z tego zrobić mase rzeczy...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:48 
Cytuj  
W herbalismie do 90 co kwiatek to gain, pozniej juz rzadziej. I dla porownania, wzialem sobie na poczatek skinning i herbalism. W czasie huntowania i questowania co wypatrzylem kwiatka, to zbieralem, a kazdego zwierza co sie dalo, to skorowalem. I... ponad 150 herbalism przy ledwo 100 skinning. Wnioski oczywiste ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:50 
Cytuj  
miming wyglada tak, ze odpalasz skill na szukanie złóż, na mapce w poblizu masz oznaczone złoża, mając kilof w inventory możesz to złoże wykorzystać do własnych niecnych celów.
I tu uwaga - jedno złoże wykorzystuje się kilka razy - na jednym może ci skill o kilka punktów skoczyć i mozesz zebrać kilka rud, kryształów kamieni itp.

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:53 
Cytuj  
grajac we wczesniecjszych ST WOW, gralem zielarzem, i musze powiedziec ze znajdowanie ziol nie jest problemem, zdaza sie tak ze rosna kolo siebie po kilka na raz, poza tym zdaje mi sie ze miejsce gdzie rosna nie jest generowane losowo, zawsze moglem je znalesc po pewnym czasie odrosniete w tym samym miejscu :), po drugie zielarz i chyba gornik mają 'radar', na tej mini mapie (prawy-gorny) zaznaczone jest zoltymi kropkami miejsce gdzie znajduje sie zioło/ła :)

Obrazek

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:05 
Cytuj  
Herbalism lvl-uje się nieźle ,problemy są np. gdy potrzebujesz specyficznych ziół do zrobienia mikstury (wtedy jest trochę szukania,trzeba odwiedzać specjalne zony itp . )
Zioła potrzebne do zrobienia mikstur 260 + znajduje się rzadko w high lvl zonach , niektóre jak np. Ghost Mushroom,Gromsblood tylko w kilku miejscach na świecie .
Generalnie mining przynosi więcej zysku niż herbalism .


Ostatnio edytowano 8 lis 2004, 15:12 przez Razorback6(3), łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:11 
Cytuj  
http://www.worldofwarcraft.com/info/professions/herbalism.html

nie jestem pewien, ale chyba na ...
http://www.thottbot.com
... widzialem mape swaita WoW z miejsca mi gdzie wystepują poszczegolne roslinki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:14 
Cytuj  
zaraz zaraz secondary skill mozna miec wszystkie naraz, nie ma żadnych limitów itp. czyli mogę rozwijać (oprócz moich miner, blacksmith) też fishing, first aid i cooking?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:15 
Cytuj  
Ja tak wlasnie rozwijam. Fishing, first-aid i cooking ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 19:45 
Cytuj  
herbalism beda jeszcze poprawiac chyba bo na razie spoty z roslinkami sa malo random. Nie raz siedzialem w jednym miejscu i w przerwach miedzy killowaniem zbieralem herby ktore spawnowaly sie w tym samym miejscu


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.