mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lis 2004, 21:39 
Cytuj  
Ech czekałem na tą gierę kawał czasu, praktycznie od momentu kiedy pojawiły się pierwsze informacje... no i się doczekałem! :]

Pierwszy stress test puściłem bokiem z obawy przed lagami (myliłem się ale było, minęło). Obecnemu stress testowi też się prawie oparłem, prawie bo SwenG uzyczył mi swojego konta za co mu wielkie dzięki.

Pierwszy raz zobaczyłem WoW w działaniu i do cholery, spodobało mi się.
Jednak miałem swoje wątpliwości. Jak się ma wobec czegoś tak ogromne oczekiwania, jak ja wobec WoW to trudno się nie rozczarować.
Przez pierwsze parę godzin nie mogłem uwierzyć, że już w to gram :] kilka kolejnych zastanawiałem się czy gra jest tak dobra jak się spodziewałem. Potem trza było się wylogować i zastanowić.

No i wszystko tak naprawdę zaczęło się kolejnego dnia. Sprawdziłem sobie Trolla Maga (może być) Orka Wojownika (może być) Taurena Szamana (git) i Trolla Rogue (MEGA GIT!). Kiedy w moje łapki wpadł rogue to poczułem na 150% że to giera dla mnie :D
Oczywiście nie samym Trollem człowiek żyje ale to był przełom. Do tej pory zastanawiałem się czy mi się WoW podoba, potem już tylko... dlaczego mi się podoba. No i wyszło mi na razie tyle:

- Silnik 3D nie trzeba komentować.. w pracy na 1,8 GHz GF3 i 512 ramu wszystko chodzi ślicznie, przeskoki na duże odległości prawie płynne z małą, kilku sekundową pauzą...
- walka... wreszcie powstał mmo, w którym mój udział w wlace zwiększa efektywność postaci gdzieś o 300%... koniec z pierdołami typu klikaj i patrz.
- piękny crafting... innego typu niż ten który chwaliłem w Horizons ale równie świetny. Skining/Letherworking to mój wybór. Przyjemne jest to, że nie ma specjalnego podziału na crafting i adventure... surowce zbieram w biegu między punktem A i B questu.
- miasta... ehh... cudo. Do tej pory odwiedziłem Ogrimar i Thunder Bluff oba powalają. Te rozmiary... heh. Dzisiaj łaziłem po jakiejś dzielnicy ogrimaru i... a nie będę się rozwodził... bomba;
- wędrujący vendorzy. Łaziłem sobie po mieście i już miałem pytać strażnika o kierunek do najbliższych trade goods a tu proszę, urocza orczyca sobie maszeruje oferując usługi dokładnie w zakresie moich zainteresowań. Kawałek dalej patrze a tu maszeruje troll a za nim trzy węże, podbiegam, rozmawiam i okazuje się że ten NPC sprzedaje węże :)
- klimat klimat klimat - NIE DO PRZEBICIA KURNA, NIE DO PRZEBICIA! Trolle są nie do złamania :D "Have ya seen da bow trainer, man?" nie sposób się nie wczuć.
- gesty... każda rozmowa to machanie rękoma, śmiech itp.. nawet znak zapytania na końcu zdania uruchamia specjalną animacje... fajnie się to ogląda.
- teksty mówione... jest do wyboru kilkanaście komend mówionych, jak thank you, welcome, incoming, no, yes itp... oczywiście każda rasa ma swoje teksty, swoje dzwięki a jamajski akcent trola rządzi! Oczywiście każda komenda ma co najmniej dwie różne wersje, pewnie w niektórych przypadkach więcej.
- questy !!! dzisiaj spędziłem 15 minut w morzu łowiąć we wrakach gnomskie narzędzia, uratowałem dusze jakiegoś trolla uwięzioną przez parszywego warlocka, wytłukłem trochę ludzi w starym forcie w poblizu Ogrimaru, i zniszczyłem plany inwazji centaurów na mulgore :] acha i jeszcze znalazłem w kanionie trochę zaopatrzenia ze zniszcznej karawany oczywiście przebijając się najpierw przez (jak się nazywa ta krzyżówka ptaka i kobiety?)... Harpie (thx Razor)

Mógłbym tak jeszcze długo długo pisać... ale obawiam się, że nikt nie doczyta :]


Ostatnio edytowano 7 lis 2004, 21:48 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2004, 21:42 
Cytuj  
Mam podobne odczucia --gra jest świetna .


Btw : Jeszcze 8 lvl do 60 ;)
BTW2 : Harpie :>

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2004, 21:56 
Cytuj  
Dzięki, po prostu dzięki. Teraz to ja już dziś na pewno oka nie zmrużę w oczekiwaniu na OB... :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2004, 23:54 
Cytuj  
Jak pisalem wczesniej, zakochalem sie w tej grze. Zreszta, akurat w WoW nie mozna inaczej, gra ma klase sama w sobie. Oto wlasnie MMORPG nastepnej generacji. Nie jakas wypasiona grafika rodem z EQ2 a rozwiazania do dupy i kiepska grywalnosc. Tutaj wlasnie pomysly i rozwiazania stawiaja WoW na pierwszym miejscu wsrod aktualnych MMORPGow. Sama grywalnosc jest na maksymalnym poziomie juz od pierwszej sekundy gry. Nie da sie nudzic, a im dluzej tym jeszcze lepiej. No i ten fun z zabawy... dzizas...

Spadlem z krzesla w trakcie przelotu z jednego konca Kalimdoru na drugi. Opadla mi szczeka do ziemi w czasie rejsu statkiem. I malo zawalu nie dostalem jadac krasnoludzkim metrem. O slicznej, majacej swoj klimat grafice juz wspominac nie bede (tak, tak, pamietam co pisalem wczesniej, ale ta gra z inna grafika to juz nie byloby to ;) ), o skillach i mechanice takze, wystarczajaco duzo napisal O2...

Podsumowujac, tej gry NIE DA SIE nie kochac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 00:08 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Tutaj wlasnie pomysly i rozwiazania stawiaja WoW na pierwszym miejscu wsrod aktualnych MMORPGow.

I questy nie zapominaj o questach, wszędzie gdzie się nie pójdzie można je znaleźć począwszy od prostego idź i zabij do badania zatopionych wraków.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 00:11 
Cytuj  
O tak, questy, miliony questow... na kazdym kroku, co chwila, i dajace naprawde duzo funu. Nie ma jakis uproszczen typu waypoint czy cos w tym rodzaju. Masz zadanie i do roboty, czas wlaczyc mozg... ;)
Hehe, dzis wlasnie nurkowalem dosc ostro ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 00:16 
Cytuj  
gra jest po prostu swietna ... nawet nie bede porownywal do innych mmog 3 generacji :P .. Klimat w tej gze jest niewiarygodny .. a moja kobieta zaczyna sie obawiac czy jej nie wymienie na wow :) ..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 00:18 
Cytuj  
nad questami to musial pracowac osobny zespół ludzi. Są genialny, nie pamiętam żadnego cRPG-a który biłby WoWa pod względem questów. Masakra.

Solowanie - można grać/levelwać nic innego nie robiąc tylko questy. Zresztą nikt nie grinduje/huntuje (exp party 20-24 lfm) tylko ludziska robią questy (lfg for weapon of choice quest).

Ja padam na ryj, jedno mnie martwi w tym tygodniu biorę urlop i wyjeżdzam na 5 dni /cry.... nie będę mógł grać w WoW-a.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 00:20 
Cytuj  
Haha, w czwartek swieto, biore piatek wolny, 4 dni grania nonstop! ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 01:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Solowanie - można grać/levelwać nic innego nie robiąc tylko questy. Zresztą nikt nie grinduje/huntuje (exp party 20-24 lfm) tylko ludziska robią questy (lfg for weapon of choice quest).


Mozna ale tajemnica nie jest ze najlepiej robic questy w stylu ubij x czegos, ktore pokrywaja sie z grindowaniem, albo po prostu grindowac.

ja na moim lvlu dostaje za quest tyle xp co za 10 mobow. Zysk porownywalny, a itemy to i tak najlepiej w instance szukac.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 02:02 
Cytuj  
A instance to jeden wielki grind :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 09:18 
Cytuj  
ja tam wchodzę do instance by zrobić questy a nie grindować moby bo:
moby są tam elite a exp dają normalny - więc co za sens męczyć się mobem elite by dostać exp identyczny jak za moba zabitego w 5s poza instance?
questuję poza instance dla expa - jeden quest na moim lvl (20+) to 1500 - 2500xp. Czyli tyle co zabicie 20-40 mobów. Robiąc questy dostaję exp i za zabicie + nagroda za quest. Czyli jeden quest to 4000-5000xp. Jeżeli mam 23k xp do lvl to 5 questów i robię lvl. Nie mówiąc o nagrodach - btw zaczynają sie niebieskie itemki z questów.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 09:34 
Cytuj  
To i ja sie dopisze. Wow... no niestety musze przyznac, ze jest to pierwszy mmorpg z ostatnio zapowiadanych, ktory sie udal:( A dlaczego zle ze sie udal? No bo mi ludzie z daoc'a pouciekaja:P Choc, ja najprawdopodobniej bede grac w to i w to. Ogolnie gra jest zrobiona tak, zeby przyciagnac praktycznie kazdego gracza ": nie jest za trudna, mozna solowac(!!!) co praktycznie jest ewenementem ( i nie mowie tu tylko o low lvl). Jednego tylko nie wiem i pewnie sie na ob nie dowiem - co z endgamingiem, jak to jest na pvp, no i jak czesto bedzie nowy content , zeby sie to wszystko nie ryplo w zapomnienie.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 09:39 
Cytuj  
mnie ciekawi ten patch - podobno coś zrobili z PvP (już teraz dostaje się info o zaliczeniu honorable kill). A mają wprowadzić questy itp.
Ja tam wierzę w Blizzarda. Do endgamingu mają czas - coś wymyślą.

Btw. po wyjściu z questami z crossroad zaczynają się otwarte tereny PvP. Czyli od 25+ lvl a nawet wcześniej kończy się bezpieczny żłobek i na każdym kroku można zostać pojechany....

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 13:15 
Cytuj  
"Higher level dungeon monsters (level 30+) have had their experience values increased.
Experience needed to gain levels from level 30+ has been increased (to compensate for the dungeon monster change)"


Marku teraz robienie questów może się stać jeszcze mniej opłacalne ,czego żałuję bo sam zrobiłem już dziesiątki questów . (nie lubię grindować)


Posty: 26
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:45 
Cytuj  
ja bym chcaial sobie pograc ale nie mam pojecia jak dostac sie na open beta :( moze ktos mi p[omoze :( a moze ktos ma na zbyciu jakies konto chcialbym zobaczyc co to za gra :]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:47 
Cytuj  
ali - gra jest fajna ;)

Razorback - trudno będzie trzeba z lekka pogrindować od czasu do czasu, pomiędzy jednym questem a drugim

**

Posty: 231
Dołączył(a): 4.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 14:48 
Cytuj  
czekaj i odswierzaj strone WOW'a tam bedziesz mial wszystko napisane


Posty: 26
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:00 
Cytuj  
ja tam na tej stronie nic nie widze a jak chce zalozyc konto to mi pisze zebym podał seriala :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 15:01 
Cytuj  
ali_g napisał(a):
a moze ktos ma na zbyciu jakies konto chcialbym zobaczyc co to za gra :]

Ile placisz?
A jak juz placisz, to www.fileplanet.com i masz ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.