mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2005, 22:35 
Cytuj  
Zasady sa proste
zakaz botowania
zakaz kupywania adeny za $
zakaz kupowanie powerlivling za $

I nie widze niz sprzecznego z tym ze ktos uzywa walkera zeby postawic sklep. Kazdy przyzna ze walker zjada mniej zasobow niz L2.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 00:06 
Cytuj  
mikmac napisał(a):
no widzisz ja sie na kompach nie znam... Gralem juz w L2 na D800, A1800, A2500 i teraz na A64 3200 i wciaz L2 zajmuje wszelki dostepny czas proca, IE sie wlacza minuty a nie sekundy, podobnie inne aplikacje offica. Nawet glupi kalkulator potrafi sie wolno uruchamiac... :/
Owszem jak wlacza, winampa i sie w koncu wlaczy to muza leci plynnie, ale jak dla mnie z kompa sie nie da korzystac. Ja pracuje na kompie i moje programy czesto zabieraja wiecej niz 2GB ramu... walker mi wlasnie pozwala handlowac w czasie pracy :)


Ja już nawet nie chcę wnikać w temat botowania vs shoping, kupna adeny innych pierdół ale zamiast pisać o zajętości CPU to dam screen-a

Obrazek

kompa ma chyba porównywalnego do Ciebie więc nie wiem z czym problem - L2 odpalone na full details [z wyjątkiem anty aliasingu - problem z odświeżaniem przy window mode jako tło dla innych programów - ma ktoś może podobny przypadek??]
Ja do 2Gb nie dobiłem ale 1.5+Gb to miewam często ale rozrywkowo i jakos wsio mi śmiga

PS. No i dobra rada jak faktycznie używasz ponad 2Gb to zainwestuj i dokup RAM-u w końcu to praca, albo oddaj procka na serwis czy co


_________________
Kurga

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 01:58 
Cytuj  
A ja uważam, że Sylvian ma rację.
Nie ważne jest narzędzie, ważne co się z nim robi. Nie każdy posiadacz broni jest mordercą.

Ja swego czas używałem Walkera jako drugiego klienta i nie widzę w tym nic zdrożnego.
Teraz, gdy mam 2 GB RAM odpalam dwa klienty w oknach bez bólu, ale wcześniej nie było to przyjemne.
Ponadto nie każdy używa komputera tylko do zabawy, dużo osób pracuje przy komputerze.
A jestem ciekaw, jakbym Wam działał L2, gdybyście mieli odpalonego:
Firefoxa, Query Analizera, SQL Managera, aplikacje w Javie, GG, Tlen, Outlooka i Internet Expolera naraz.
Nawet ma moim wypasionym sprzęcie bywa to bolesne.

Inna sprawa, że regulamin klanowy może negować wszystko, bo to decyzja clanleadera.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 08:05 
Cytuj  
Cytuj:
Zasady sa proste
zakaz botowania
zakaz kupywania adeny za $
zakaz kupowanie powerlivling za $


heh czyli jakby gosc nie dal wczesniej ogloszenia to by bylo okey..nawet byscie nie wiedzieli ze kupil/chce kupic.Jego blad i tyle.


Cytuj:
I nie widze niz sprzecznego z tym ze ktos uzywa walkera zeby postawic sklep. Kazdy przyzna ze walker zjada mniej zasobow niz L2.


Sugeruje napisz maila do supportu ze uzywasz sobie l2walkera ale tylko do postawienia sklepu (bo masz za slabego kompa). jestem ciekaw ich reakcji :> jak mylisz potraktuja to tak samo jak ty (nic zdroznego) czy dostaniesz bana w twarz :>?

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 10:02 
Cytuj  
Poziom -->
rotflujesz ze mnie, negujesz wszystko co sie mowi, no ogolnie sprawiasz wrazenie niepelnosprytnego...

Ktos tu wspominal o moralnosci? O legalnosci? Co to ma do rzeczy? To sa ZASADY - jasne i klarowne. Wiem tez, ze podobnymi kieruje se masa klanow i jest to calkowicie normalne.

Pisales jakies bzdury, ze jego bladem jest to, iz publicznie to oglosil - niech zmieni imie i go wezmiemy. skad tai pomysl? Jak tu sie nie kapnac, ze ebeyowiec skoro na 20 biega w top D a ostatni event, gzie dalo sie wyciagnc kase byl jakos miesiac temu? Jego podejscie do sprawy wyjdzie w 10 minut a do nas czesto sie czeka nawet do kilku tygodni na przyjecie...

edit:
ch tak zapomnialem, ze wszedzie wciskasz swoja adene za $$... zaiste dziwne zasady na tym forum...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 11:07 
Cytuj  
Na poczatku mozecie miec te swoje 'zasady' i starac sie ich trzymac moze wam to i wyjdzie, ale pozniej sam sie przekonasz ze tego sie nie da utrzymac na dluzszy czas

Cytuj:
Wiem tez, ze podobnymi kieruje se masa klanow i jest to calkowicie normalne.

Bo to sa zasady na papierku..a w praktyce sie okazuje ze kazdy klan(prawie kazdy) ma osobe/osoby ktore kupily/sprzedaly adene lub kupily sprzedaly konta.

Cytuj:
Pisales jakies bzdury, ze jego bladem jest to, iz publicznie to oglosil - niech zmieni imie i go wezmiemy. skad tai pomysl? Jak tu sie nie kapnac, ze ebeyowiec skoro na 20 biega w top D a ostatni event, gzie dalo sie wyciagnc kase byl jakos miesiac temu?

to nie sa bzdury nadal tak twierdze, jego bledem bylo to ze przedstawil sie podal imie a wczesniej pisal o kupnie adeny.
Rownie dobrze moglby wam powiedziec ze zrobil rerolla z innego servera, albo ze gral 8 miesiecy temu,pozniej przestal grac i teraz aktywowal ponownie konto. Wtedy jestem przekonany ze po dluzszym krotszym namysleniu sie byscie go wzieli :)

Cytuj:
ch tak zapomnialem, ze wszedzie wciskasz swoja adene za $$... zaiste dziwne zasady na tym forum...

W kazdym MMo ludzie sprzedaja/kupuja adene i nic tego nie zmieni.
Jesli ja poswiecalem po 6-7h mozolnego dorabiania sie handlujac craftujac farmujac i w tej chwili mam nadmiar adeny i nie mam co z nia zrobic - to jedynym wyjsciem jest jej sprzedaz, albo oddanie komus, tyle ze ja nie jestem PCK.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 12:18 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
A ja uważam, że Sylvian ma rację.
Nie ważne jest narzędzie, ważne co się z nim robi. Nie każdy posiadacz broni jest mordercą.

Ja swego czas używałem Walkera jako drugiego klienta i nie widzę w tym nic zdrożnego.
Teraz, gdy mam 2 GB RAM odpalam dwa klienty w oknach bez bólu, ale wcześniej nie było to przyjemne.
Ponadto nie każdy używa komputera tylko do zabawy, dużo osób pracuje przy komputerze.
A jestem ciekaw, jakbym Wam działał L2, gdybyście mieli odpalonego:
Firefoxa, Query Analizera, SQL Managera, aplikacje w Javie, GG, Tlen, Outlooka i Internet Expolera naraz.
Nawet ma moim wypasionym sprzęcie bywa to bolesne.

Inna sprawa, że regulamin klanowy może negować wszystko, bo to decyzja clanleadera.

No tak Java zarżnie każdą maszynę ;)

1) I tym właśnie rzecz, że niektórzy korzystają z komputera nie tylko do zabawy/rekreacji ale również do pracy.
2) Nie rozmawiamy tu moralności
3) Zasady mają jasne i klarowne - a czy sensowne to nikt w to już nie wnika (to jest indywidualna sprawa każdego klanu)

Poziom da spokój chłopakom :P Jeśli maja takie zasady to jest to ich świete prawo - i tu się z nimi zgodzę: zorientowanie, że ktoś eBayował (gdy jest to osoba nowa w grze) to kwestia jednego wspólnego party. Anyway i tak wszystko opiera się w mniejszym bądź większym stopniu na zaufaniu. Z prostej przyczyny - nie da się kontrolować wszystkiego. Mało tego IMO wszystko jest dla ludzi - kwestia tylko wyczucia dobrego smaku.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 gru 2005, 12:31 przez Sylvian, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 12:25 
Cytuj  
ja jeszcz na koniec tylko powiem ze sesznie to wyglada jak ktos mowi o jakis zasadach mornalnych etc kupowanie/sprzedawaniu itemow adeny acc a sam przez dlugi czas gral na priv serverze O_____o
dla mnie EOT


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

**

Posty: 261
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 13:00 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
ja jeszcz na koniec tylko powiem ze sesznie to wyglada jak ktos mowi o jakis zasadach mornalnych etc kupowanie/sprzedawaniu itemow adeny acc a sam przez dlugi czas gral na priv serverze O_____o
dla mnie EOT


Co za bzdury.

Tak, lepiej EOT..

Bo zaczynasz ściągać dyskusję do swojego poziomu, na którym możesz nas pokonać doświadczeniem...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 14:53 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
ja jeszcz na koniec tylko powiem ze sesznie to wyglada jak ktos mowi o jakis zasadach mornalnych etc kupowanie/sprzedawaniu itemow adeny acc a sam przez dlugi czas gral na priv serverze O_____o
dla mnie EOT


Co ma wspolnego granie na piratach a kupowanie adena za $. 90% obecnych polskich graczy co placa za mmorpg zaczynalo na pirakich serwerach.

Poziomka pewnie ze nie mozna sprawdzic na 100% czy ktos kupil adena ale grajac z kims dluzszy czas mozna powiedziec czy kupuje adena czy sam ja zarobil w grze. Zreszto po to jest klan zeby sobe pomagac takze jezeli chodzi o adena. Znajac zycie to taka osoba co kupila na start adena kupi na 40 takze, na 52 ponownie bo po co handlowac, meczyc sie z manor system jak mozna kupic za pare $
Kurga pewnie kazdy ma komputer z procesorem 3gh, 2gb ramu i karta graficzan za 500zl ze moze spokojnie sobe miec wlaczone L2


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 16:33 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Kurga pewnie kazdy ma komputer z procesorem 3gh, 2gb ramu i karta graficzan za 500zl ze moze spokojnie sobe miec wlaczone L2


czy ja piszę że każdy ma?? mikmac twierdzi ze nie może na A3.2G i to jest pole do dyskusji. Na swoim starym kompie (A1.6+, 512) mogłem puścic L2 + inne programiki użytkowe [gg, maxton, winamp, TS, word, Acrobat Reader, etc], drugi klient odpadał [4lata jednak robi swoje :P]
w koncu jak gram to nie pracuje [i na odwrót] ale ja podobno jestem dziwny


_________________
Kurga

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 16:41 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Co ma wspolnego granie na piratach a kupowanie adena za $.


To samo - czyli naruszanie umowy licencyjnej ktora zatwierdzasz naciskajac "I agree" podczas instalacji Lineage2.

Cytuj:
90% obecnych polskich graczy co placa za mmorpg zaczynalo na pirakich serwerach.


Prowadzisz statystyke?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 17:55 
Cytuj  
temptation napisał(a):
skylight00 napisał(a):
ja jeszcz na koniec tylko powiem ze sesznie to wyglada jak ktos mowi o jakis zasadach mornalnych etc kupowanie/sprzedawaniu itemow adeny acc a sam przez dlugi czas gral na priv serverze O_____o
dla mnie EOT


Co za bzdury.

Tak, lepiej EOT..

Bo zaczynasz ściągać dyskusję do swojego poziomu, na którym możesz nas pokonać doświadczeniem...



wiesz ja nie wymyslam jakis SWIETYCH ZASAD wczesniej grajac na 'pirackich serverach' wiesz to tak jak wyszedl zlodziej z wiezenia i prawi ci o tym co powinno sie robic a co nie : O uwazasz ze to jest dobre ?

p.s takie posty jak towj swiadcza o poziomie :/

p.s2 tak ja gralem na piratach ale nie zmieniam swojego podejscia do zycia i gry zmieniajac serer to raz dwa nie mowie nikomu co powinien robic a czego nie ... po trzy przypomne ze nalezy sie ludziom roche wyrozumienia bo czy to twoja sprawa na co ktos wydaje zarobione pieniadze ? ew. kieszonkowe od rodzicow ? nastepna srpawa to smieszy mnie wypowiedz jak twoja czyli nic nie powiedziales ani na temat ani nie na temat jedyne na co bylo cie stac to na napisaniu o moim poziomie O_o
btw czy ja chce kogos pokonac ? : O zawsze myslalem ze ot takich rzeczy sa wlasnie gry [m.in ofc]


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 18:19 
Cytuj  
Kurga -->
no jestem w szoku twoim obciazeniem procka. Gram naprawde od dawna w L2 i na kazdym kompie gra zabiera tyle ile sie da - nawet jak jest zminimalizowana. Niezaleznie od proca jak pisalem wyzej.

skylight -->
widzisz, jak by ci to okreslic. Gram w L2 od bety, przez pierwszy rok tylko na oficjalu. Nie przerywajac oplat zaczalem dodatkowo na privach, gdyz mialem w tym swoj wlasny cel. Tam wraz ze wspanialymi ludzmi, ktorzy nigdy wczesniej nie grali w MMO, a na pewno nie placili za nie stworzylismy jeden z bardziej znanych klanow w swiatku privow. Teraz po prawie rocznej przerwie dzialanosci na retailu przenieslismy prawie CALY klan na oficjal. Juz ponad 20 osob a sciagaja kolejni - osoby, ktore zachecily sie na privach i zaczynaja za to placic.
Byla to dla mnie jedyna mozliwosc stworzenia naprawde zgranego polskiego community.
Zaczeto poruszac jakies dziwne teksty o moralnosci/prawosci - a co to do cholery ma do rzeczy? Czy ja sie EULA zaslaniam czy jak??
Watek jest zalozony przez osobe, ktora na Teonie szuka klanu. Akurat taki dziwny zbieg okolicznosci ale jestem CL jednego z dwoch polskich klanow na Teonie, raczej tego wiekszego. Napisalem wiec jak sie sprawy maja - zasady proste i klarowne - nie podoba sie to dowidzenia. Jest drugi klan Cl to WielkaPala, klan sie zwie POLAND i ma polska flage w crescie. WielkaPala bierze jak leci, najlepiej jak mu do tego jeszce troche doplacisz (wpisowe).
PIszesz, ze nie mowisz nikomu co ma robic w grze i jak wydawac swoje pieniadze. Jednak przypominam zapytanie w watku - szukam klanu - a ja jako CL mowie jak sie ma kandydat zachowywac i poniekad co robic. Proste?

Poziom -->
bez problemu kazdy zauwazy czy ktos jest ebayowiec czy nie - zwlaszcza w klanie, gdzie relacje sa dosc zaciesnione. Mentalnosci i podejscia do tematu nie zmienisz napisem nad glowa.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2005, 21:32 
Cytuj  
Jest dokladnie tak jak mikmac mowi - gosc podal zasady swojego klanu i jakby sie one bzdurne komus nie wydawaly to dyskusja o nich jest off topikowa :)

Ja od siebie powiem ze nie kwalifikuje ludzi wg. tego jakiego softu uzywaja czy tego jaki ekwipunek maja tylko wg. tego jakimi sa "ludzmi in game".
Jesli ktos jest tabortetem to wali mnie to ze nigdy nie kupil kasy i nie ma walkera nawet do handlu.
Z drugiej strony nawet jesli ktos sobie kupil XXX mln adena i wylevelowal postac na bocie a jest zawsze fair wobec innych i przyjemnie sie z nim gra to ch... mnie obchodzi co i jak robi :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 14:18 
Cytuj  
1. Do autora pierwszego postu:
Ja tan gram na Teonie w klanie z Rumunami, klan typowo 4 fun, jestem 2 polakiem w klanie.
2.Ja tam mam l2 i jak widac procek ma 15%: http://img480.imageshack.us/my.php?imag ... cek3hp.jpg

sytem: duron 800/szyna 200, ram 512/predkosc ramu 100, system win xp, dysk 40 giga, predkosc ata 66

Edited: (dla zachety)
1 w nocy dzisiaj rano(czyli swieta):
party 4 fun(tylko cl ma 40+)
http://img502.imageshack.us/my.php?imag ... 0004km.jpg
http://img502.imageshack.us/my.php?imag ... 0010ov.jpg

ps.(down) dla Pozimki: weolych swiat i olej sobie docinki "polaczkow", normalni wiedza ile pomagales newbe players


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Ostatnio edytowano 25 gru 2005, 16:01 przez malek69, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 15
Dołączył(a): 8.11.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 15:12 
Cytuj  
Hmmm to już teraz rozumiem dlaczego żaden polski klan nie wypalił do tej pory, skoro polacy wolą sprzedawać adene na e-buy zamiast wspomagać klanowiczów. Tak to już jest kiedy zaczyna się liczyć wirtualne pieniądze w rzeczywistych.


_________________
Silverin- 4X- SPS - Teon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 15:37 
Cytuj  
Silverin: Mam pytanie:
A dalabys pieniadze IRL (wieksza sumke) np 200zl osobie nieznajomej , ktora spotkalas na ulicy ?
Raczej nie.
Wiec dlaczego ktos kto poswieca swoj czas w grze, ma dawac cos komus za darmo?
Zreszta jak chcesz to przeszukaj archiwum i poczytaj posty odnosnie ludzi zaczynajacych gre..

Ze tylko wspomne swoja osobe ( a wiem ze inni tez tak mieli)
Nowa osoba zaczynajaca gre prosila o wsparcie. no to ludzie kupowali jej poczatkowe top NG ciuszki dawali potiony etc na start.I myslisz ze ktos raczyl po pewnym czasie cos oddac ? - Nie .
Slowem jedna osoba zaoferowala ze moze mi oddac.

Oh i jeszce jedno, poprosic o itemsy to kazdy potrafil, ale zeby pozniej odezwac sie w grze czase, powiedziec jak idzie- to juz nie bardzo.

Nie powinienem narzekac bo mam wystarczajaco adeny, ale takie sytuacje zniechecaja

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 16:31 
Cytuj  
Poziomka -->
ale zapominasz o jednym - to tylko gra. I ma sie do RL jak piesc do nosa. Tutaj mamy sie bawic, a nie traktowac wszystko na serio.
Sam osobiscie nigdy plizerom nic nie daje, chocby glupich 10a, podobnie jak w RL nie daje zebrakom. To moj osobisty swiatopoglad.
Jednak zupelnie inaczej sprawa ma sie, kiedy zaczynam z kims grac, poznajemy sie, wspolpracujemy. Wtedy nie ma znaczenia czy daje, czy pozyczam. Pomagam jak potrafie i moge.
Nie rozumiem Twojego zalu, iz nic do ciebie nie wraca, jak sam mowisz rozdawales kazdemu jak leci...
Osobiscie uwazam za uwlaczajace godnosci rozpoczynac gre ze slowami "licze na szybka pomoc osob juz tam grajacych..." :/

malek69 -->
rozumiem, ze plynnie mowisz po rumunsku, gdyz na fotach gospodarze maja raczej w nosie twoja anglojezycznosc...
Dlatego wlasnie tak mocno i uparcie utrzymuje klan stricte polski. Nawet jeden nie-polak wymusza na wszystkich rozmawianie na klanowym i w party po angielsku, a jest to dosc uciazliwe. Czasem szybka wymiana zdan jest o wiele wygodniejsza dla wiekszosci w jezyku ojczystym.
Inne rozwiazanie byloby po prostu niegrzeczne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 16:58 
Cytuj  
Rozkazy i korekty sa wydawane po angielsku, w czasie szybkiego rajdu zazwyczaj nic sie nie pisze(poco rozpraszac), brak czasu na dlugie gadanie podczas bicia kilku mobow, liczy sie skill i ogranie, wszyscy wiedza co maja robic. Normalnie wszyscy pisza jak chca, angielski, rumunski, rosysjski. Ktos szuka klanu - wiec ja sie oglosilem, ze gram na Teonie i w jakim klanie jestem, jesli ktos nie bedzie chial i mu nie bedzie odpowiadlo to trudna , sa w koncu polskojezyczne klany na Teonie


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.