mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:02 
Cytuj  
Nie gram ostatnio za dużo, ale jedna rzecz rzuciła mi się w oczy podczas przeglądania cen. Nagle na rynku pojawiło się bardzo dużo wysoko overenchantowanych broni. Mówię głównie o B grade tak w granicach 7-10.

Ogólnie szukam AOBY +5/+6 po przyzwoitej cenie. I zauważyłem, że w weekend pojawiły się AOBY + 7/8/10 (gdzie wczesniej była posucha). Mało tego Tsu*Tsu +8/+10 i kilka innych (głównie BoP ale tych akurat zawsze sporo było na rynku).

To czysty przypadek że tyle takich broni nagle pojawiło się na rynku czy może jakiś bug jest? Ma ktoś jakieś info?
PS. Poziom za ile da rade kupić AOBE +5? Widziałem po 38-43mln - pytanie czy da radę niżej :P

Edited:
-----------------------------------------------------------
Przyszło mi do głowy, że są przecież blessed scrolle. Niby Grand Olimpiad startuje z nadejściem marca dopiero ale scrolle wypadają z raid bossów (mielissmy takiego dropka).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lut 2006, 13:07 przez Sylvian, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:04 
Cytuj  
ta wlasnie ja tam krotko jestem ale widzialem ostanio GS'a +16 :/ n/c
a moze to za sprawa S gardow ? i ludzie teraz to co trzymali gdzies tam w wh poprostu chca sie tego pozbyc jak najszybciej bo jak juz S grady opanuja rynek to takie B grady poprostu straca na wartosci ? :wink:


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:11 
Cytuj  
Coś w tym jest Sylvian, ale nie do końca. Ja przez dwa tygodnie szukałem SLS*TSU +8-10 i miałem z tym problemy.
Mówię oczywiście o dualach w rozsądnej cenie. Bo +8 za 120 mln kupować nie miałem zamiaru.
Choć i tak pojawiają się częściej niż wcześniej.

Koniec końców przy pomocy Poziomki kupiłem +7 SLS*TSU za 58.5 mln.
A pamiętam niedawne czasy, gdy za 55 mln chodziły +5, a +4 za 40 (teraz 31-34). :]


A ludzie się raczej przerzucają na A grade, a nie S.
Bo S są jeszcze za drogie i trudno o SS i SpS. Ponadto spadły ceny scrolli.
Lepiej kupić oe'd A grade niż czystą S. Ponadto S to grade przede wszystkim pod PvP. Pod PvM są raczej kiepskie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:23 
Cytuj  
Normalna "wymiana pokoleniowa" zachodzi.
Ciekawe czy za jakis czas pancerze i bronie B grade skocza w gore tak samo jak w kilka tygodni po C3 skoczyly C-grade.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 13:31 
Cytuj  
No właśnie nie do końca przekonany co do tego jestem.
Wszystko to w przeciągu 1 weekendu?

Ja rozumiem, że ludzie mieli czas na nafarmowania A grade partsów etc. Ale kogo było stać to miał A grade już dawno temu (main partsy do A jesli chodzio blunty i pole są dużo tańsze niż B gradeowe odpowiedniki, recepty zresztą często gęsto też).

Fakt, że scrolle A są mocno drogie więc OE A grade kosztuje nie mało - ale z drugiej strony kazdy sensowny klan/alliance robi raid bossy więc na ilość scrolli nie powinni ludzie narzekać.

Tak tyko na głos myślę ;P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:12 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
ale z drugiej strony kazdy sensowny klan/alliance robi raid bossy więc na ilość scrolli nie powinni ludzie narzekać.



Każdy raid boss który ma jako takie dropy jest farmowany przez 2 klany farmerów w 5min po jego respawnie.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:17 
Cytuj  
Itachii napisał(a):
Sylvian napisał(a):
ale z drugiej strony kazdy sensowny klan/alliance robi raid bossy więc na ilość scrolli nie powinni ludzie narzekać.



Każdy raid boss który ma jako takie dropy jest farmowany przez 2 klany farmerów w 5min po jego respawnie.

- mówimy o scrolach które lecą ze wszystkich
- trzeba być 1min po respawnie :D Ostatnio ganialiśmy się znimi za 3 bossami :D


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2006, 14:28 
Cytuj  
Stary - pomysl, jesli ja wyfarmowalem 4 recepty (a wlasciwie juz 5 ;) ) w tydzien plus ok 10 Agrade bladesow to ile mobow w tym czasie musialby zabic Ethan zeby zrobic tyle samo recept collectorem.
Poza tym spadly ceny czesci matsow - np. mold hardenera wyciagam 20 szt dziennie, niezaleznie praktycznie gdzie poluje wiec jakby nie patrzec Agrade bedzie coraz tansze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 16:15 
Cytuj  
U mamoona mozna kupywac B grade weapon scrole od c4 :P.
W c3 byly one tylko drop/spoil/boss mob/manor.Teraz mozna je za blanki latwo kupic wiec dzieki temu duzo B grade OE.


_________________
Lineage ][ Maldonez 77 Eva Saint/6X Necromancer| Bartz |Dynasty

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 16:26 
Cytuj  
A moze znowu pojawil sie jakis trick...
i wiedza o nim nieliczni...
Dla mnie faktycznie za duzo tych broni powyzej 10..
To nie moze byc samo szczescie :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 16:47 
Cytuj  
Ja wiem jak bylo u mnie w gildii z broniami Ci B grade OE - nagle WSZYSCY zaczeli je sprzedawac i to nie byle jakie (od +8 do +16 ok 10 sztuk broni).

Powod byl prosty - jesli miales bron OE B grade a top to bylo A to miales mniej wiecej porownywalny pattack.
Jak weszla S to nagle sie okazalo ze bron 2 grade nizej nie jest juz tak rewelacyjna.

Podobnie bylo z broniami magow C grade. Dobrze OE C grade mialo mattack taki sam jak A.
Ale zeby miec taki jak S juz musiales miec albo mocno OE Bgrade albo po prostu S.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 16:54 
Cytuj  
tak tak ale...ile osob moze uzywac S grade..i ile oosb stac na ryzyko crafta, a ile na kupno pelnego itema :)
ze juz nie wspomne o kupnie i zrobieniu SA

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 17:04 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
tak tak ale...ile osob moze uzywac S grade..i ile oosb stac na ryzyko crafta, a ile na kupno pelnego itema :)
ze juz nie wspomne o kupnie i zrobieniu SA

Dokładnie - S grade to niestety bajońskie pieniądze (przynajmniej na Bartzie). O ile recepta jest do zdobycia z farmerskiego questu o tyle wszystkie main partsy kosztują więcej niż full A weapon.

Zresztą nie dopuszam narazie takiej mozliwości, że ludzie enchantują bronie. OK część ma fuksa więc się uda ale 905 powinno polecieć w proszek i byłoby to widoczne po ilość i cenie kryształków B grade.

Jest to możliwe (i najbardziej sensowne) oczywiście ale mnie osobiście nie przekonuje w 100%


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 17:12 
Cytuj  
W crafcie okolo 150m kosztuje S grade..biorac pod uwage fakt ze
to ciagle 60%, i ze niestety nie ma takiego BOOm'a u na S grade jak bylo w przypadku A...jakos slabo tego S crafta widze..
bo za te przykladowe 150m w tej chwili moge zlozyc 4 Top A bronie :>

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 17:37 
Cytuj  
Zrobienie SA na S grade... ciezkie .
Prosimy o rajd na valkasa :P.


_________________
Lineage ][ Maldonez 77 Eva Saint/6X Necromancer| Bartz |Dynasty

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 17:39 
Cytuj  
a moze blessed scrolle ? tzn moze enachantuja je tymi scrollami ? czy not rly ? ...


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 17:48 
Cytuj  
Blessa sie oplaca tylko i wylacznie na A lub S grade i to glownie z +3-4,

Bo to g...bardzo drogie.

Xan:
lvl 13 crys da sie z Antka na bank wylapac
Na bartzu byl juz pierwszy 13 lvl krysztal, a valkasa nikt nie ubil, znaczy Antek/Lilith tez moze byc

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 18:52 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Blessa sie oplaca tylko i wylacznie na A lub S grade i to glownie z +3-4,

Bo to g...bardzo drogie.

Xan:
lvl 13 crys da sie z Antka na bank wylapac
Na bartzu byl juz pierwszy 13 lvl krysztal, a valkasa nikt nie ubil, znaczy Antek/Lilith tez moze byc


mialem na mysli ze moze z blessami jest jakis przekret i daltego ludzie je maja i nie boja sie ryzykowac ... nie wiem za slabo znam 'drozsza czesc rynku' zeby cos o tym wiedziec tak tylko strzelam ^^


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2006, 23:42 
Cytuj  
Valakasa na teraz nikt nie ubije, jest bug powodujący wywałke do miasta jesli padniesz a trakcie raidu. Na Lionna na Antku zrobiono 13 lvl kryształ...chyba red 13.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 08:16 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Xan:
lvl 13 crys da sie z Antka na bank wylapac
Na bartzu byl juz pierwszy 13 lvl krysztal, a valkasa nikt nie ubil, znaczy Antek/Lilith tez moze byc


Z www.lineage2.com

The Enhance Your Weapon quest now awards Soul Crystals up to level 13. Monsters eligible to obtain Level 13 Soul Crystals Souls are Antharas, Valakas, Raid Monster Ember, and Invading Army Leader Anakazel.

z tego co wiem jeden z bossow jest w forge i jest farmowany regularnie [bartz]
co S to zgadza sie craft 60% to 150m SA ciezkie do zdobycia z wyjatkiem duali - craft 100% to ok 150m + ryzyko na oe ale z blessed to kwestia kasy.
pozatym ze sa OE B na rynku to duzo ludzi ma OE A na sobie niemal codziennie widuje - nie u siebie :P - A na +7 i wiecej ale nawet Top A duale +7 < +0 S nie chcialo mi sie liczyc w innch broniach ale pewno podobnie


_________________
Kurga

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.