mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 04:52 
Cytuj  
http://allegro.pl/item393655203_stworz_ ... ge_2_.html


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 07:15 
Cytuj  
ahaha LOl jaki LOlek..

*

Posty: 68
Dołączył(a): 26.09.2006
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 09:50 
Cytuj  
on już 2 aukcje w ten sposób opierd*lił - ludzie to biorą 0o chociaż że normalnie jest to za darmo.


_________________
Luna

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 13:37 
Cytuj  
Anyway całe to podejście że L2j jest legalne to jeden wielki kwiatek.
Dzieciaki uważają że to legal bo platforma na której to chodzi jest darmowa a kod serwera można ściągać. To tak jak uważać że jeżdżenie kradzionym samochodem jest OK bo przecież korzystanie z dróg jest darmowe. O tym że mechanika gry, cały art (lokacje, modele postaci, nawet loading screeny) też podlegają prawu autorskiemu - to już nie pomyślą. Fajne rozprowadzanie piractwa na Allegro~

Edit:
http://allegro.pl/item391257524_wlasny_ ... patch.html
Ten więcej oferuje za 5 zł mniej :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 13:58 
Cytuj  
Polak potrafi.

Zarobic na glupocie innych.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 184
Dołączył(a): 18.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 16:28 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Anyway całe to podejście że L2j jest legalne to jeden wielki kwiatek.
Dzieciaki uważają że to legal bo platforma na której to chodzi jest darmowa a kod serwera można ściągać. To tak jak uważać że jeżdżenie kradzionym samochodem jest OK bo przecież korzystanie z dróg jest darmowe. O tym że mechanika gry, cały art (lokacje, modele postaci, nawet loading screeny) też podlegają prawu autorskiemu - to już nie pomyślą. Fajne rozprowadzanie piractwa na Allegro~

Edit:
http://allegro.pl/item391257524_wlasny_ ... patch.html
Ten więcej oferuje za 5 zł mniej :P


sam server (tj pliki) sa jak najbardziej legalne (z uwagi na licencje GNU ) ale juz udostepnianie innym jest zabronione


_________________
Obrazek
Power lvl service - tanio i szybko :D

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 21:32 
Cytuj  
smiglo7o7 napisał(a):
pooma napisał(a):
Anyway całe to podejście że L2j jest legalne to jeden wielki kwiatek.
Dzieciaki uważają że to legal bo platforma na której to chodzi jest darmowa a kod serwera można ściągać. To tak jak uważać że jeżdżenie kradzionym samochodem jest OK bo przecież korzystanie z dróg jest darmowe. O tym że mechanika gry, cały art (lokacje, modele postaci, nawet loading screeny) też podlegają prawu autorskiemu - to już nie pomyślą. Fajne rozprowadzanie piractwa na Allegro~

Edit:
http://allegro.pl/item391257524_wlasny_ ... patch.html
Ten więcej oferuje za 5 zł mniej :P


sam server (tj pliki) sa jak najbardziej legalne (z uwagi na licencje GNU ) ale juz udostepnianie innym jest zabronione

No nie wiem czy są legalne skoro została skopiowana praktycznie cała gra - nawet jeśli została napisana od nowa. Cała mechanika gry (a właśnie to jest na serwerze) jest własnością intelektualną NC Soft.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 184
Dołączył(a): 18.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2008, 23:04 
Cytuj  
pooma napisał(a):
No nie wiem czy są legalne skoro została skopiowana praktycznie cała gra - nawet jeśli została napisana od nowa. Cała mechanika gry (a właśnie to jest na serwerze) jest własnością intelektualną NC Soft.

to jest tak ze same pliki serverowe sa legalne z uwagi na wlasnie pisanie tego ale po odpaleniu to inna bajka ( z tego co pamietam co mnie uczyli na studiach :P )


_________________
Obrazek
Power lvl service - tanio i szybko :D

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 9 lip 2008, 06:08 
Cytuj  
To tak samo, jakby powiedziec, ze robienie amfy w domu jest legalne (bo sposob jej robienia jest zwykla, ogolnie dostepna wiedza chemiczna), ale nie mozna jej bron cie panie boze wyniesc z domu.
Caly ten Java-syf powstal na skutek zlamania prawa ("wycieku" kodu gry). Nie wazne, ze ktos sobie przypisal do tego licencje GNU (bo i co to do diabla ma niby zmienic? ktos cos ukradl, przerobil i opatrzyl licencja "jest, kuffa, ok!" i wszystko jest cacy?).

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 08:50 
Cytuj  
Serwer L2j serwerem i nawet jak jest legalny, to granie na nim już nie jest.
A to dlatego, że klient gry jest stworzony przez NCSoft i przystosowany do grania na serwerach oficjalnych.
Próba odpalenia gry aby się połączyć z innymi serwerami niż oficjalne narusza już prawa autorskie NCSoftu, tym bardziej, że aby tego dokonać trzeba "coś namieszać" w plikach gry aby się z piratem połączyć, których modyfikowanie jest zabronione. Więc jak by się uparł, to serwer może sobie na L2j postawić, ale grać już nie wolno.

Pomijam fakt, że stworzenie nowego od zera serwera L2j, mimo iż pisane od zera na licencji GNU i tak jest małym przegięciem, gdyż jest to kopia i powtarzanie sposobu mechaniki gry stworzonej przez NCSoft. To tak samo jak namalować falsyfikat obrazu. Wygląda tak samo jak oryginał (przy L2j bym się kłócił że działa tak samo :lol: ), ale nim nie jest. Jakiś miesiąc temu jakiś starszy dziadek z polski dostał wyrok sądowy za malowanie kopii obrazów pewnej artystki. On się tłumaczył, że nie robił nic złego, że tylko sobie malował (kopiował obrazy). Ale wyrok na 50.000 zł dostał. Własność intelektualna jest chroniona prawem, nawet przed "powielaniem" i tworzeniem od zera. W przypadku L2j nie chodzi o kod serwera, ale o pomysł i myśl techniczną. które są żywcem zaczerpnięte z własności intelektualnej NCSoftu.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 12:01 
Cytuj  
I tu jest pole do popisu dla NCszita:)

Szkoda ze nie walcza tak zawziecie z tymi pseudo serverami.
Jestem prawie pewien ze w 90% przypadkow skuteczna bronia byloby samo wyslanie maila do administratora.
w pozostaluch 10% NCshit powinien dazyc do sprawy sadowej (przynajmniej na terenie USA) -kilka wyrokow, kar finansowych ostudziloby zapal ludzi do stawiania nowych serverow:)

*

Posty: 102
Dołączył(a): 5.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 15:18 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
I tu jest pole do popisu dla NCszita:)

Szkoda ze nie walcza tak zawziecie z tymi pseudo serverami.
Jestem prawie pewien ze w 90% przypadkow skuteczna bronia byloby samo wyslanie maila do administratora.
w pozostaluch 10% NCshit powinien dazyc do sprawy sadowej (przynajmniej na terenie USA) -kilka wyrokow, kar finansowych ostudziloby zapal ludzi do stawiania nowych serverow:)


czemu szkoda?, to przeciez tak samo jak z botami, nawet z nimi NC jeszcze szybciej by sobie poradzil, ale nie chce, to tak samo, pewnie by sobie dali rade z piratami, ale nie chca :)
ty zarabiasz botujac, a przykro ci, ze inni zarabiaja na piratach? lol, niezla hipokryzja :P

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 15:52 
Cytuj  
Bylem ostatnio w party z gosciem z klanu, jakis nowo przyjety SH 47 lvl poprosil zebym z nim poszedl i pomogl to poszedlem.
zaznacze tylko ze jestem BH :)
W pewnym momencie gosciu pisze do mnie tak:

Gosciu: Hey give me Empower, Im very powerfull witch empower
To bylo dobre ale odpowiadam mu:

Ja: Ehhmm..... Im Spoiler not Buffer :/
Gosciu: What is Spoiler??????????

Troszke sie usmialismy :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 22:26 
Cytuj  
Kard napisał(a):
Poziomka napisał(a):
I tu jest pole do popisu dla NCszita:)

Szkoda ze nie walcza tak zawziecie z tymi pseudo serverami.
Jestem prawie pewien ze w 90% przypadkow skuteczna bronia byloby samo wyslanie maila do administratora.
w pozostaluch 10% NCshit powinien dazyc do sprawy sadowej (przynajmniej na terenie USA) -kilka wyrokow, kar finansowych ostudziloby zapal ludzi do stawiania nowych serverow:)


czemu szkoda?, to przeciez tak samo jak z botami, nawet z nimi NC jeszcze szybciej by sobie poradzil, ale nie chce, to tak samo, pewnie by sobie dali rade z piratami, ale nie chca :)
ty zarabiasz botujac, a przykro ci, ze inni zarabiaja na piratach? lol, niezla hipokryzja :P

Ja nie mam nic przeciwko ze ktos sobie na tym zarabia, bcsift dalo taka mozliwosc to ludzie korzystaja, ale z punktu widzenia ncsoftu jak i zdrowej logiki tepiac pirackie servery zwiekszyliby zainteresowanie oficjalem..prawda?
A wogole, skad wiesz ze ja botuje? czy i wogole botuje? wrozka jestes?

*

Posty: 162
Dołączył(a): 30.05.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2008, 23:06 
Cytuj  
poziomka botowal 76/74 od c1! xd


_________________
Oliko, 84 Soultaker/80 EE/75 Pal/75 Sws @Chronos

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 00:16 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
A wogole, skad wiesz ze ja botuje? czy i wogole botuje? wrozka jestes?


No bez jaj.

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10029

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 06:20 
Cytuj  
Przeciez to potwarz! On sie tylko pytal gdzie, co i jak ustawic! Nigdzie nie napisal, ze bedzie z tego korzystal! To dla kolegi bylo! Proboszcz moze mu wystawic zaswiadczenie, ze jest bogobojnym i prawym chrzescijaninem! Jak mozesz go oczerniac!

lol

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 06:21 
Cytuj  
Tylko ja tuaj pozostalem nieskalany choroba walker :))


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 06:27 
Cytuj  
akhem...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 07:14 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Poziomka napisał(a):
A wogole, skad wiesz ze ja botuje? czy i wogole botuje? wrozka jestes?


No bez jaj.

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10029


A zwrociles uwage na date tamtego posta:)?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.