mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 08:33 
Cytuj  
W budownictwie w Polsce sie coraz lepiej zarabia. Moj kumpel ma firme wynajmujaca zurawie, naprawde wielkia kase na tym zarabia (nawet jak na standardy zachodnie), zwykli robotnicy montujacy te dzwigi tez duzo zarabiaja jak na swoje wyksztalcenie.

Mam tez paru kumpli, ktorzy niedawno skonczyli budownictwo na PG. Ze znalezieniem roboty nie maja problemu, 2000 zl to zupelne minimum jakie dostaja na start, im dluzej pracuja tym jest coraz lepiej.

Bycie emigrantem ma jeden oczywisty, duzy minus: oderwanie od kumpli, rodziny itp to tez jest dodatkowy koszt (choc trudno go przeliczyc na euro).

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 08:35 
Cytuj  
Cytuj:
Chcac prowadzic taki biznes w irlandii nie mialbym szans imo a i nie wiem czy kasa bylaby lepsza.


No widzisz ale ja wcale nie ocenialem czy bylaby szansa czy nie.Ulozylo Ci sie i ok nie ma problemu. Mowie tylko ze prowadzac firme budowlana w Irlandi mialbys 4 razy wieksza sile nabywcza tego co ci zostanie.

Jeszcze raz: W swojej wypowiedzi nie ocenialem czy mialbys szanse to robic czy nie :)

Co do reszty to zgadzam sie. Praca na budowie nie hanbi, tka samo zreszta jak kazda inna praca. Ludzie maja rozne ambicje, rozne sposoby na zycie. Jednym odpowiada to innym tamto i tak jak gustow sie nie ocenia tak i tego sie nie powinno.

Cytuj:
Bycie emigrantem ma jeden oczywisty, duzy minus: oderwanie od kumpli, rodziny itp to tez jest dodatkowy koszt (choc trudno go przeliczyc na euro).


Jak najbardziej sie zgadzam. No niestety...zycie rzekl bym...


Co do budownictwa to oczywiscie takze sie zgadzam :) Drenaz pracownikow szczegolnie w budownictwie jest widoczny. Ludzie po kierunkach politechnicznych maja niebo a ziemie jak chodzi o prace w stosunku do jeszcze 3-4 lat temu.

Tyle ze wciaz jest jednak widoczna roznica w zarobkach i w tym co mozna odlozyc i dlatego drenaz moim zdanie jeszcze potrwa.
W Irlandi zwiazki zawodowe sa silne i budowlancy kosza kokosy tutaj. Czesto zdarza sie ze na poczatek dostajesz 11-14 E /h(z minimalnym doswiadczeniem i wyksztalceniem srednim kierunkowym).
Mam kolegow ktorzy mieli na tyle szczescia ze podostawali sie bez jakiegokolwiek doswiadczenia na budowie i po 6 miesiacach zarabiaja tyle ze zaczynam sie zastanawiac czy ksiegowosc byla dobrym wyborem... ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 08:50 
Cytuj  
Baltus napisał(a):
Piszpan tak z ciekawosci -czym dokladnie sie zajmujesz?


Prowadze wlasna firme. Zajmuje sie sprzedaza materialow budowlanych (wszelkich praktycznie) plus uslugami budowlanymi (bazuje tu na podwykonawcach) najczescie wyglada to tak ze klient przchodzi do mnie kupuje matrialy a ja wynajmuje wykonawce ktory mu te materialy ulozy w ladny stosik typu dom, dach, docieplenie. O tyle jest dobrze ze bazujac na podwykonawcach jestem praktycznie raz na miesiac na budowie (na reklamacjach i popijawie na koniec) i w 99% jest to praca biurowa. Jestem zadowolony i to bardzo mam pewne plany co do rozwoju firmy chociaz czasem mysle po kiego groma mi potrzbne wiecej problemow. Budownictwo w polsce ma wielka przyszlosc bo w koncu ludzie sie wyniosa z blokow i przeniosa do domow. Nie wiem czy macie pojecie ile zarabiaja w polsce hydraulicy, elektrycy, dekarze, spawacze itd. 4-10tys pln miesiecznie to nie jest jakas wielka wyplata (mowie o takich co maja wlasna dzialanosc) . Spawacz zatrudniony na etacie w firmie zarabia srednio 3k+ i jest straszne parcie na spawaczy bo ich brakuje. Kierowca z uprawnieniami na TIR potrafi wyciagnac w dobrej firmie do 3k . Brygadzista ma okolo 10-13pln w h (na budowie) zwykly podaj pozamiataj na budowie wyciaga te 6-8zl na 1h (mowie o takim ze jak mu palcem nie pokazesz to sie nie ruszy) .


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 10:35 
Cytuj  
No widzisz ja sie bawie w troche innej dziedzinie budownictwa - renowacji zabytkow kamieniarskich . W tej chwili wszystkie nawaznijesze roboty na dolnymslasku ma firma mojego ojca i jego kumpla ( wlasnie koncza renowacje Katedry Wroclawskiej).Ja siedze w Szkocji -Edynburg dokladnie i juz myslimy o filli firmy tutaj ( Edi dla tych co nie wiedza - jest praktycznie postawione w 80 % z piaskowca - jak nie cale elewacje to przynajmniej kilka elementow jest kamiennych )
I tu tez sie nie zgodze ,ze polak za granica to zmywak i basta - wystarczy uzyc glowy pokombinowac i miec bardzo oplacalne zajecie

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 10:46 
Cytuj  
Aha to dla wszytkich podsumowanie sytuacji w Polsce :]
http://kabarety.fani.pl/articles.php?id=320

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 11:16 
Cytuj  
LoL :D dobre :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 11:19 
Cytuj  
wiecie co, wsadzcie sobie w dupe ten watek, myslalem ze bedzie co poczytac a tu jakies pierdoly polityczne i etc etc ...

to jest dzial lineage2....
Kogo obchodzi to gdzie pracujesz,czy gdzie mieszkasz >< i wogole..

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 11:42 
Cytuj  
Poziom dobrze prawi...polac mu :)

Co do gry emigrantow w Lineage to nie wiem...ja skonczylem przed wyjazdem a teraz mecze WoW ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 11:42 
Cytuj  
Baltus napisał(a):
Aha to dla wszytkich podsumowanie sytuacji w Polsce :]
http://kabarety.fani.pl/articles.php?id=320


Malo aktualna piosenka (tak na oko 2003 rok, sadzac po nazwisku rzecznika). Wtedy mielismy wzrost godpodarczy bliski zeru (teraz jest pewnie z 4-5%), bezrobocie z 20% (teraz jest z 15%) i ogolnie w UE jeszcze nie bylismy.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 12:08 
Cytuj  
Tak a jak kaczki sie chwala ze bezrobocie spada w Polsce ?

z 20% do 15% - osiagniecie :P

Tyle ze nikt nie liczy tego, ze te 5% ludzi ktorzy jeszcze w 2003 byli na bezrobociu to teraz siedza za granica :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 12:12 
Cytuj  
Per-Aa napisał(a):
Tak a jak kaczki sie chwala ze bezrobocie spada w Polsce ?

z 20% do 15% - osiagniecie :P

Tyle ze nikt nie liczy tego, ze te 5% ludzi ktorzy jeszcze w 2003 byli na bezrobociu to teraz siedza za granica :P


Przyczyna nie ma znaczenia. Wazne ze spada i o prace latwiej w Polsce (takze o ta dobra).

Przyczyn spadku bezrobocia pewnie jest kilka, wiekszosc jest zwiazana z EU, a wszystkie pewnie w minimalnym stopniu zalezy od tych czy innych politykow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 12:16 
Cytuj  
do skasowania


Ostatnio edytowano 13 wrz 2006, 12:17 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 12:17 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
wiecie co, wsadzcie sobie w dupe ten watek, myslalem ze bedzie co poczytac a tu jakies pierdoly polityczne i etc etc ...

to jest dzial lineage2....
Kogo obchodzi to gdzie pracujesz,czy gdzie mieszkasz >< i wogole..


Watek jest ciekawy IMO. Nikt ci nie kaze tego czytac.
Z L2 ma malo wspolnego, moderator moze go przeniesc do ogolnych, ale z ogolnych pewnie poleci na flame, bo taki jest cel paru trolli co na ogolnym siedza.[/quote]

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 13:09 
Cytuj  
tak jak Piszpan pisal w polsce brakuje ludzi do pracy , nie on jeden jest odosobniony , znajomy szukal ludzi placil naprawde niezle jak na poczatek 2500 zl na lape , i nic , firmy rekrutujace zamieszczaja te same ogloszenia po 5-6 miesiecy . Brakuje u nas inzynierow , brakuje finansistow , bankowcow , brakuje informatykow wbrew pozorom bo wiekszosc ludzi co miala dobre pojecie o fachu po prostu wyjechala . Spojrzcie co sie dzieje teraz wszyscy dudnia ze Polska sie starzeje ze mlodzi wyjezdzaja ze niedlugo nie bedzie komu robic na emerytury , mlodzi sa leniwi ida na jakies przechowalnie typu marketing i zarzadzanie zamiast ruszyc glowa i isc tam gdzie nie poszedl nikt

Mozna sie w kraju dorobic , maz mojej kuzynki ma firme zajmujaca sie wytwarzaniem cholewek , postawil duza wille , ma dwa samochody , do tego czworke malych dzieci ktore utrzymuje bez problemu , nie raz od niego slyszalem jakie podejscie do pracy teraz maja mlodziki , chca szybkiej duzej kasy , juz , teraz , zaraz , natychmiast . Pracownicy dostaja u niego 2000 na lape , malo? dla gowniarza co siedzi w domu a mama mu zarcie pod nos podstawia? , stad ten ped do innych krajow bo tam mozna dojsc do duzych pieniedzy szybciej ale tez niekoniecznie.

Problemy Polski to duze koszty pracy , niestabilny rzad (frimy glupieja bo nie wiedza czy za miesiac nie beda musieli wywalilc 50% ludzi bo prawo sie zmieni ) , duzy dlug wewnetrzny ktory wyzera kraj od srodka , i niski przyrost naturalny + zwiekszanie sie dlugosci zycia co jest typowe dla europy oprocz Szwecji , zle prawo ochrony mlodych matek czego wynikiem jest ich masowa emigracja bo wyjezdzaja niestety w wiekszosci kobiety co musi miec wplyw na przyrost naturalny . Polska pod wzgledem demograficznym zbliza sie do Niemiec , modne sie staje po prostu nie miec dzieci , a pretekstem jest to ze sie ich nie utrzyma .

Myslicie ze moj znajomy z czworka dzieci ma jakies wyrazne benefity z tego powodu? , zero praktycznie a powinni go po rekach calowac imo

Wedlug mnie zobaczyc troche swiata trzeba , ale to jeszcze nie powod zeby mieszac kraj z ktorego pochodzisz z blotem , owszem nie jest to raj na ziemi , moze w innych krajach zarobisz wiecej w szybszym okresie czasu

ale sorry , masa moich rodakow walczyla w przeszlosci zebym dzis mogl gadac po Polsku a nie po Niemiecku czy Rosyjsku

Jozef Pilsudski powiedzial ze konczy sie czas kiedy walczylo sie strzelajac a zaczyna czas kiedy walczyc sie bedzie o prace

mial racje


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 13:26 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Malo aktualna piosenka (tak na oko 2003 rok, sadzac po nazwisku rzecznika). Wtedy mielismy wzrost godpodarczy bliski zeru (teraz jest pewnie z 4-5%), bezrobocie z 20% (teraz jest z 15%) i ogolnie w UE jeszcze nie bylismy.

- Wzrost gospodarczy za okres lipiec 2005-czerwiec 2006 wyniósł nawet 5,5%
- Stopa bezrobocie w lipcu 2006 wyniosła dokładnie 15,7%
Do tego dodajmy:
- Rekordowe wskaźniki na giełdzie warszawskiej wiosną bieżącego roku
- Rekordowy napływ inwestycji zagranicznych
- Wzrost zysków z dywidend ze spółek z udziałem skarbu państwa, który w okresie styczeń 2006 - sierpnień 2006 był większy, niż przez cały rok 2005,
a okaże się, że tylu dobrych wiadomości nie było od dawna.

Per-Aa napisał(a):
Tyle ze nikt nie liczy tego, ze te 5% ludzi ktorzy jeszcze w 2003 byli na bezrobociu to teraz siedza za granica

To bardzo trudno policzyć, nawet oszacować za bardzo się nie da. Oszacowano natomiast, że liczba osób, które od czerwca 2003 r. wyjechały granicę na stałe wynosi ok. 500 tys. Na pewno nie wszystkie z nich były bezrobotne. I na pewno nie każdy, kto się zarzeka: "już tu nigdy nie wrócę!" dotrzymuje słowa.

mrynar napisał(a):
Przyczyna nie ma znaczenia. Wazne ze spada i o prace latwiej w Polsce (takze o ta dobra).

Imho przyczyny mają znaczenie. Poznawanie związków przyczynowo-skutkowych, jakie działają w gospodarce narodowej jest trudne, ale pozwalają wyeodrębnić trendy ogólne, na podstawie których można już się pokusić a proponowanie rozwiązań systemowych. Wiadomo, że decyduje "niewidzalna ręką rynku", ale można tej ręce "pomóc decydować".

mrynar napisał(a):
Przyczyn spadku bezrobocia pewnie jest kilka, wiekszosc jest zwiazana z EU, a wszystkie pewnie w minimalnym stopniu zalezy od tych czy innych politykow.

Dlatego właśnie nie należy fetyszyzować migracji zarobkowej, tłumacząc wszystkie zmiany na rynku pracy jej poziomem.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

**

Posty: 204
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 13:35 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mlodzi sa leniwi ida na jakies przechowalnie typu marketing i zarzadzanie zamiast ruszyc glowa i isc tam gdzie nie poszedl nikt


ale sorry , masa moich rodakow walczyla w przeszlosci zebym dzis mogl gadac po Polsku a nie po Niemiecku czy Rosyjsku



Jestem po bankowosci i matematyce, nauczycielem nie chce byc bo to gowniana praca, male zarobki i uzeranie sie z debilami ktorych rodzice nie maja czasu wychowywac.
Praktyk w banku szukalem 1,5 roku bo zaden nie chcial mnie przyjac przez wyglad, taka to wlasnie tolerancja w Polsce, nie wazne kim ktos jest tylko jak wygalda.
Po matmie i bankowosci poszedlem na marketing i zobaczylem ze wlasnie to mnie interesuje, duzo sie nauczylem i otworzylem wlasna firme, teraz juz nie musze wyjezdzac z kraju.
W szkole tez uczyli mnie, aby isc tam gdzie nikt nie idzie, ale pojscie tam gdzie kazdy tez nie jest zle jesli ma sie pomysl.

Patriota nie jestem, nie mam za co kochac mego kraju widzac co sie w nim dzieje. Mam w dupie to czy bede gadac po polsku, rosyjsku czy niemiecku, wazne aby mojej rodzinie wiodlo sie lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 13:39 
Cytuj  
Oczywiscie.

Jedni tlumacza wyjazdy masowe Polakow i spadek bezrobocia tym, ze jest zly rzad, inni odwrotnie, ze to wlasnie dzieki temu, ze rzad jest dobry.

Przyczyny leza gdzie indziej.

Emigruja zarobkowo WSZYSTKIE narody (nawet Niemcy, Amerykanie czy Japonczycy), Polacy moze ostatnio intensywniej niz inne, ale to tylko dlatego, ze bylismy od tej mozliwosci wczesniej prawie zupelnie odcieci. Zalatwienie legalnej pracy za granica bylo wczesniej bardzo skomplikowane.

Ze mnie tez sredni patriota..., ale jechanie po kraju, ktory wiekszosci z nas za darmo nas wyksztalcil, wyleczyl kiedy bylismy chorzy jest IMO srednio stosowne (tylko nie mowcie ze placiliscie podatki do 18 roku zycia). Polska to nie PIS ani Kaczynski, to nie SLD ani zadna inna partia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 14:30 
Cytuj  
Ai napisał(a):
Patriota nie jestem, nie mam za co kochac mego kraju widzac co sie w nim dzieje. Mam w dupie to czy bede gadac po polsku, rosyjsku czy niemiecku, wazne aby mojej rodzinie wiodlo sie lepiej.


Ja jebie Ai mowisz tak samo jak szlachta sarmacka 300-400 lat temu oni w dupie mieli kraj dbali tylko o siebie i tak sie to skonczylo. MASZ ZA CO moze nie kochac ale doceniac ludzi ktorzy cos zrobili dla tego kraju bo inaczej zylbys teraz na białorusi wpierdalal buraki cukrowe i zyl za 1$ dziennie. Urodziles sie w polsce i zawsze bedziesz dla innych nacji polakiem a z taka postawa nie zasluzysz na szacunek ani innych narodowsci ani swoich. Nienawidze ludzi co maja takie podejscie do zycia zeby sie tylko nachapac i miec w d wszystko.

To ze zyjesz w takich warunkach w jakich zyjesz (a sa one o niebo lepsze od tych na wschodzie) to tez zasluga tego kraju w ktorym zyjesz, to ze mamy teraz taka sytuacje a nie inna polityczna to juz zasluga ludzi takich jak ty bo w dupie maja co sie dzieje aby im bylo dobrze, wiecej zasilkow wiecej polityki socjalnej wiecej rozdawania pieniedzy aby szare durne masy byly szczesliwe. Kiedys jeden czlowiek mogl zmienic wiele w polskiej ekonomi sporo zmienil i do dzis probuje, mowie o Balcerowiczu ale przez postawe tobie podobnych nie mial szansy dokonczyc swojej pracy. Spojrzcie na historie i np. Wielka Brytanie tam za czasow Zelaznej Damy nie bylo lepiej niz u nas dzis (mowie o sytuacji socjalnej) potezne bezrobocie, masowe zwolnienia strajki etc. ale kobieta potrafila to przetrzymac i dzis maja tam jak maja. My i za 30 lat nie dogonimy angli z takim podejsciem. Jesli ci Ai zalezy zeby np. twoje dzieci zyly w lepszym kraju powinienes zmienic podejscie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 461
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 14:44 
Cytuj  
Przenieście to najlepiej do Pogawędek...


_________________
WoW; Grim Batol; Alliance; Tehlover

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2006, 14:49 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Ai napisał(a):
Patriota nie jestem, nie mam za co kochac mego kraju widzac co sie w nim dzieje. Mam w dupie to czy bede gadac po polsku, rosyjsku czy niemiecku, wazne aby mojej rodzinie wiodlo sie lepiej.


Ja jebie Ai mowisz tak samo jak szlachta sarmacka 300-400 lat temu oni w dupie mieli kraj dbali tylko o siebie i tak sie to skonczylo. MASZ ZA CO moze nie kochac ale doceniac ludzi ktorzy cos zrobili dla tego kraju bo inaczej zylbys teraz na białorusi wpierdalal buraki cukrowe i zyl za 1$ dziennie. Urodziles sie w polsce i zawsze bedziesz dla innych nacji polakiem a z taka postawa nie zasluzysz na szacunek ani innych narodowsci ani swoich. Nienawidze ludzi co maja takie podejscie do zycia zeby sie tylko nachapac i miec w d wszystko.

To ze zyjesz w takich warunkach w jakich zyjesz (a sa one o niebo lepsze od tych na wschodzie) to tez zasluga tego kraju w ktorym zyjesz, to ze mamy teraz taka sytuacje a nie inna polityczna to juz zasluga ludzi takich jak ty bo w dupie maja co sie dzieje aby im bylo dobrze, wiecej zasilkow wiecej polityki socjalnej wiecej rozdawania pieniedzy aby szare durne masy byly szczesliwe. Kiedys jeden czlowiek mogl zmienic wiele w polskiej ekonomi sporo zmienil i do dzis probuje, mowie o Balcerowiczu ale przez postawe tobie podobnych nie mial szansy dokonczyc swojej pracy. Spojrzcie na historie i np. Wielka Brytanie tam za czasow Zelaznej Damy nie bylo lepiej niz u nas dzis (mowie o sytuacji socjalnej) potezne bezrobocie, masowe zwolnienia strajki etc. ale kobieta potrafila to przetrzymac i dzis maja tam jak maja. My i za 30 lat nie dogonimy angli z takim podejsciem. Jesli ci Ai zalezy zeby np. twoje dzieci zyly w lepszym kraju powinienes zmienic podejscie.


Szczerze mówiąc, to czuję się trochę jak Ai. Też mam w dupie politykę - ważne jest aby rodzina => czyli Ja czuł się dobrze. Oczywiście chodzę na wybory i wspieram jedynie słuszną linie "prezesa" Tuska. Ale w gruncie niewiele robię aby ruszyć z posad "bryłę ziemi". I tak chyba myśli / czuje większoć ludzi. Potrzeby własne mają pewien uzasadniony priorytet...
Z drugiej strony trzeba oddać sprawiedliwość tym o walczyli / walczą. Jestem im wdzięczny. I to by było na tyle...
PS. Na wybory chodzić będę. Ale nie na pochody wsparcia i wiece wyborcze. Nie mam czasu na pierdoły. Chyba że byłaby to manifa wsparcia dla Balcerowicza.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.