mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 18:47 
Cytuj  
Jak widziałem Arkadek pochwalił się już moimi dropami :wink:
Ostatni godny uwagi drop to:
- recipe cursed dagger
Nadal staram się rozgryźć zasadę działania spoila.
Mając 4 lvl spoila powinień działać dobrze na moby do 36 lvl.Łażąc w party na moby 38-40 działa wyśmienicie ( 65% skuteczność) Z przedziału 41-43 skuteczność 15 %
W momencie gdy zaczynam sam walczyć z mobami z przedziału 35-37 jego skuteczność spada do około 3%.
O co tu chodzi???
Czy może wiecie coś na ten temat??

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 21:34 
Cytuj  
Jak na razie Manticore Shirt wypadlo z lizardow pod Oren 35 lev :)
Ja wtedy mialem 27 lev i uciekalem przed jednym nawalajac z Power Shota wspomagajac sie soulshotami :).

Potem chodzilem tam z kumplem ale wypadala tylko drobnica :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2004, 08:00 
Cytuj  
Yarpen: ja mialem tako oto sytuacje:

latal sobie maly scav (solo) w crumie - lvl 37 i spoilowal co jakis czas, w koncu zajrzal do naszego room'a i zapytal sie czy nie potrzebujemy scav ktory podzieli sie spoilem - o dziwo sam zaproponowal, wiec jednak sa nie chciwe dorfy :>
Wracajac do tematu..zgodzilismy sie i przyjelismy go.. po jakims czasie zadal to samo pytanie, albo podobne..jak to jest ze latajac sam spoil mu wychodzi dosc rzadko, a bedac w grupie co drugi udany, czasem i pare razy z rzedu wychodzi..

i tak sobie mysle ze moze jakies znaczenia ma lvl osob bedacych w grupie, albo lvl najwyzszej osoby ..i kolor mobow jakie dla tej najwiekszo lvl postaci sa - w tym przypadku ja bylem najwiekszo-levelowcem -43 i wszystkie moby byly biale..

Moze cos w tym jest :>


Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 15:27 
Cytuj  
Jak widać generator liczb losowych jest bardzo losowy :) i nie wszystkich traktuje jednakowo.
Ja mam okresy dobrych dropów (nie pisze bo już Arkadek o nich wspomniał) przedzielone takimi dniami posuchy że szkoda gadać.
Aż mam wrażenie że spoil nie działa :x
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz :\
- jak jest liczony droprate dla party.
Dla przykladu walcząc z mobami 37-40 lvl samotnie (mam 33 lvl) dropy są rzadkie że o spoilu nie wspomnę.Praktycznie nie działa.
Walcząc w 3 osobowym party (32 lvl 34 lvl i ja ) dropy są że palce lizać a i spoil działa z 75 % skutecznością (na 3 ubite moby 2 mają piękny niebieski kolorek)


_________________
Lepiej siedem razy z Krolewna Sniezka niz raz z siedmioma krasnoludkami.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 19:49 
Cytuj  
http://www.onlinewelten.com/sites/L2/


Dosc przydatna rzecz, pytanie na ile jest to wiarygodne :>
Znaczy czy informacje sa z brty czy moze z c1 a moze jeszce skads

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 20:14 
Cytuj  
Wyglada na prima guide


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 08:59 
Cytuj  
Odnośnie dropów w parti to jest tak, że o skuteczności spoila decyduje różnica lvli między mobem, a postacią zadającą "final blow". Ma się to zmienić w C2, tam decydować będzie różnica: mob vs char who did the most damage.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2004, 13:25 
Cytuj  
heh nie sa to typowe dropy z mobow ale z graczy, nie sa tez duze ale zawsze cos :>

1 Bot zabity - drop kite shield (czy jak to sie pisze)
2 Bot zabity - drop 11 coal, Helmet 37 pdef D

Chinczyk zabity przez kreatora w Crumie - drop Elven earning,helmet 37 pdef :>

*

Posty: 61
Dołączył(a): 23.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2004, 16:02 
Cytuj  
Poziomka sadzac po ilosci i czestotliwosci dropwo ty mi na bota wygladzasz :P

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 02:35 
Cytuj  
mmmm 3:30 w nocy na podwarszawskim osiedlu.... spokojnej nocy musze dodać... do czasu kiedy w całaj okolicy nie dało się słyszeć przeraźliwego kobiecego krzyku O.o lol lece do kompa zobaczyć co się stało (normalnie myślałem że kosmici z monitora zaczeli wychodzić) hehehe ;P serizz miala drop w postaci valhala sword O.o woot :] gratz ;P taki drop to ustatkowanie się na dłuuuugi czas ;P

Pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 06:24 
Cytuj  
Sama czy w jakims teamie?, bo jesli sama to zaj..szczescie i sporo kasy
jesli w teamie tez szczescie, ale kasy troszke mniej :D

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 10:56 
Cytuj  
Sama ale u nas na devianne nie ma zwyczaju że dzielisz się dropami w teamie.. zresztą moim zdaniem to dość dziwny zwyczaj kiedy grasz dropy są ustawione na random.

Pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 12:44 
Cytuj  
no tak ale caly team pomaga klepac te moby , a to ze akurat X podniesie to jest czysty przypadek, albo arytmetyka- najwiekszo lvl podnosi najczesciej

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 15:04 
Cytuj  
To lekko bez sensu.
Albo sie gra ze jedna osoba z teamu lootuje i na koniec sie dzieli wszystko albo random loot i wtedy co kto trafi to jego.
Po cholere robic random loot jesli i tak sie maja ludzie dzielic "recznie" - trudniej tylko policzyc co kto podnosil.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 16:14 
Cytuj  
Jakies dziwne macie zasady.

Jak gram w teamie to stosujemy prosta zasade.
Jak loot jest random to dropy trafiaja do kogo popadnie (generator liczb losowych). Za wyjatkiem dropow wartych powyzej 100k.
W taki przypadku nastepuje licytacja i dany item kupuje ten kto da najwyzsza cene.
Nastepnie suma ta dzielona jest pomiedzy wszystkich po rowno (koles wyrzuca kase i ja podnosi, a klient gry dba o to, zeby wszyscy dostali po rowno).

I wedlug mnie jest to najsprawiedliwsze rozwiazanie, biora pod uwage ze nie ma cykliczneg lootu.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 17:02 
Cytuj  
Czy ja wiem... najsensowniej wtedy jest polowac z 3 gosciami majacymi max 200k w kieszeni.
Jak wypadnie jakis item za 3 mln to bidujesz 201k i jest Twoj :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 17:44 
Cytuj  
well moim zdaniem jak jest random to random i już niezależnie czy wypada item wart 100a czy 30mil i nikt na serv u mnie zdaje się nie mieć z tym problemu

Kwestja szczęścia i tyle.

I random naprawde nie jest uzalerzniony od _niczego_ nie wiem skąd ludzie prdukują te mity. zdarzało mi się brać caly loot w grupie przez dlugi czas a zdarzalo się że każdy dostawal coś itp itd... Poprostu random... jasne czasami kuleje nieco ten generator liczb losowych (ma chyba problem z generowaniem różnych liczb w małych odstępach czasu czy co ale random generator jest z tego co mi wiadomo extremalnie trudny do zrobienia - przynajmniej taki dobry więc niewidze w tym nic złego)

Pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 18:09 
Cytuj  
Hm Goatus to troche do dupy bo, gdy ktos u was znajduje Item np wart 6m jest tylko jego..a reszta sie wku..ze koles mial mega farta.

A u nas na Bartzie jest szansa na licytacje tego itemu a co za tym idzie szansa na jakas kase dla wszystkich.

Cos z tym random lootem musi byc inaczej - bo gdy teamuje z graczami np 30 lvl samemu bedac na 46 to obserwuje ze to ja podnosze najczesciej 'materialy'.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 18:25 
Cytuj  
Przecierz napisałem że nikt się nie wkurza? może u was ludzie zą nerwowi niewiem... Zresztą mi nie przeszkadza jak ktoś inny dostaje good drop =] więc czemu komuś miało by przeszkadzać jak ja bym dostał? Jak karol napisał jaki jest sens grać na random skoro i tak się dzielicie?

Co do lootu ehh to subiektywne odczucie może akurat na to bardziej zwracasz uwage bo ktoś ci to zasugerował? lol ale myśl jak chcesz :) nie mniej ncsoft wielokrotnie już mówiło że lvle klasa ani spoil nie wpływa w rzaden sposób na to kto podnosi przedmiot w team.

Btw serizz była chyba najniższa levelem w grupie albo prawie najnirzsza

aa jeszcze jedno na zaprzeczenie tej teori... ostatnio byłem w party przy gateway wszyscy byli z 5lvli wyżej odemnie a akórat miałem taki fartowny dzień że to mi 70% lootu leciał ;P wprawdzie głównie materiały ale zawsze =]

Pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2004, 19:19 
Cytuj  
Goatus: zrob tak:

Wez do party kogos np 15 lvl nizszego do siebie, dropnij 20-50 pojedynczych strzal..i zobacz kto podniesie wiecej.

Pozniej wez sie grupnij z kims o 10-15 lvl wiecej niz ty i powtorz sytuacje ze strzalami..

Jesli w pierwszym wypadku podniesiesz ty wiecej a w drugim osoba wyzszo lvl jak wtedy to wytlumaczysz >?

Powtorz sytuacje kila razy i zanotuj wyniki, ja zrobie to samo i porownamy :>

Podaj mi jakiegos linka w ktorym Ncsoft pisze ze lvl niema nic wspolnego na podnoszone dropy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.