mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 10:04 
Cytuj  
Witam :)
Mam pytanie do doswiadczonej ekipy - jak grac na globalu, aby bylo mnie na cos stac :P - mam na mysli jak uniknac sytuacji, gdzie mam np. 28 lvl i kupuje top NG, a top D kupuje ok 45... Czy wystarczy normalnie grac i oszczedzajac ss do czegos sie dojdzie?
Czy moze lepiej zrobic alt scave?
Pozdrawiam


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 11:08 
Cytuj  
Na poczatek powinienes poczytac temat bodajze 'Profitable zajecie' czy Manor System' a takze inne tematy.
Na samym starcie zawsze jest ciezko, i tak bylo, jest i bedzie - no chyba ze ma sie 'kolegow' ktorzy moga wspomoc :)

na poczatek polecam porozmawiac z osobami grajacymi na twoim serverze (najlepiej jak sa jacys polac)i popytac ich kto moglby pomoc Ci na starcie np pozyczajac troche kasy.
Zwsze to lepiej zaczynac z best NG stuffem niz zasuwac i zbierac samemu wszystko od zera (bo mozna sie latwo zniechecic),
Po jakims czasie grania uzbierasz troche wlasnego grosza, splacisz dlugi i jeszce starczy ci na handlowanie (co jest najlepszym, najszybszym sposobem dorobienia sie w tej grze)

Na koniec zostaje Ci jeszce jedna mozliwosc :) http://www.ige.com
sa tam ludzie ktorzy wespra cie finansowo/sprzedadza ci kase z gry za kase IRL :)
Pozwoli Ci to dogonic w miare szybko czolowke :) hehe :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 12:51 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Witam :)
Mam pytanie do doswiadczonej ekipy - jak grac na globalu, aby bylo mnie na cos stac :P - mam na mysli jak uniknac sytuacji, gdzie mam np. 28 lvl i kupuje top NG, a top D kupuje ok 45... Czy wystarczy normalnie grac i oszczedzajac ss do czegos sie dojdzie?
Czy moze lepiej zrobic alt scave?
Pozdrawiam

Odezwij się do mnie in-game, mam gdzieś top NG ciuszki i weapon dla mistyka (bo chyba coś o prophetcie mowiłeś). Jeśli nie bedziesz kupował SS'ów/SpS'ów (można je zdobyć spokojnie z kilku questów) to spokojnie z kasą powinieneś się wyrobić.
Pamiętaj aby w początkowych lokacjach nie sprzedawać surowców (typu coal, animal bones, thread etc.) bo albo sprzedajesz je do sklpu albo u gosci którzy tam za pół darmo skupują. Lepiej potrzymaj to i gdy się uzbiera czegoś kupka poproś któregoś z polaków o sprzedanie za sensowne pieniadze.
Druga ważna sprawa to przejrzyj sobie questy - często jest tak że bijąc konkretne mobki mozna robić jednocześnie 2-3 questy na raz a to jakby nie patrzeć zawsze dodatkowa kasa (choćby i była dość mała). Koniecznie zrób quest na broń koło 12 lev. (dostajesz broń za 16k i mase HP potionów albo SS'ów + inne duperele).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 13:00 
Cytuj  
Na hinde mamy ze 2 sety top NG stuffu ktore wypoyczamy nowym w gildii - expuja tym i po 20 lev zwracaja.
To jest o tyly wygodne ze nie rozpierdalasz kasy z loota na jakies eksperymenty z zakupem ekwipunku no i gra sie od razu duzo przyjemniej.
Pomagamy tez w zakupach lepszego stuffu (D/C) jesli "nowy" zgadza sie na uklad ze odda wszystko jesli/gdy gra mu sie znudzi (po prostu nie ma nic bardziej wkurwiajacego jak dofinansowanie kogos a on po tym quituje i kasa jaka sie na niego wydaje sie "marnuje" :) )
Mysle ze podobnie musi byc na innych serwerach.

Co do zarabiania kasy przez newbie - warto zachowac WSZYSTKIE mozliwe recipesy na materialy jakies sie zbierze levelujac (czyli recipesy na CBP, cokes, stell etc) - kupa high level graczy skupuje je dla swoich altow za 50-200k co jest kwota zawrotna dla <20lev.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 14:57 
Cytuj  
Oj rekalmujecie mi Hinde i Bartza a ja zamierzalem na Teonie :>
Propheta bedzie robic moja dziewczyna (choc mysli tez o scavie) - grala prophetem na servie x3 przez ostatnie 10 miechow, ja DA (teraz mysle raczej o Overlordzie...)
Tankowac umiem jak malo kto ale ponoc tankow pod dostatkiem zawsze i trudno o party :P
Znacie moze kogos z Teona....? aalbo jeszcze pomysle ^^
numerek powinienem miec w tym tygodniu, ostatni egzamin w przyszly poniedzialek, a potem to juz granie dzien i noc ^^ (mam zmiennika - moja dziewczyne :P)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 17:58 
Cytuj  
Zamiast Overlorda wez Warcrayera

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 18:58 
Cytuj  
Czy aby w dużym klanie OL nie byłby lepszy?


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 19:13 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Czy aby w dużym klanie OL nie byłby lepszy?

W aktywnym i duzym klanie tak , ale OL bardzo ciezki jest do levelowania.


_________________
Lineage ][ Maldonez 77 Eva Saint/6X Necromancer| Bartz |Dynasty

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 20:58 
Cytuj  
Gram OL :evil: jestem twardy 8)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 21:55 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Gram OL :evil: jestem twardy 8)

I tak proponuje WC... a tak BTW daj sobie spokój z Teonem ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 22:15 
Cytuj  
hm a jak jest pod wzgledem laga i trudnosci z wejsciem do gry? jak z siege? ^^ czym sie roznia te serwery? Bartz ponoc najbardziej zatloczony i siege o 5 rano :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 23:41 
Cytuj  
pooma napisał(a):
hm a jak jest pod wzgledem laga i trudnosci z wejsciem do gry? jak z siege? ^^ czym sie roznia te serwery? Bartz ponoc najbardziej zatloczony i siege o 5 rano :P

Na bartzie problemów z wejściem do gry nie ma (nawet jak pisze ze full) więc i na innych nie ma :P
Co do siege to tylko na teonie są 'europejskie' godziny eventów - tylko co z tego, skoro tam się nic nie dzieje a i polaków nie uświadczysz.
Czym się różnią serwery to ciężko napisać (gdzieś w którymś topiku już była o tym mowa).
Barzt - najstarszy, najbardziej zaludniony, najwięcej polaków, najwęcej PK i botów również
Teon - najmłodszy (istanieje od stycznia tego roku) serwer. Poza godzinami eventów dla europy nic ciekawego - swojego czasu zagłębie botów
Reszta raczej niczym się nie wyróżnia (no może poza Lionna ktory to serwer mial byc przeznaczony pod RP).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 02:40 
Cytuj  
pooma napisał(a):
hm a jak jest pod wzgledem laga i trudnosci z wejsciem do gry? jak z siege? ^^ czym sie roznia te serwery? Bartz ponoc najbardziej zatloczony i siege o 5 rano :P


Ja swego czasu wybralem hinde z powodu lacza i zatloczenia bartza i kaina - nie podobalo mi sie ze bylo kilka grup do jednego rooma w dungu.
Polakow tutaj niewielu (6 ktorych znam) ale za to jest stosunkowo duzo europejczykow (glownie benelux, UK, skandynawia - malo francuzow i niemcow).
Serwerek ma swoje plusy i minusy.
Minusy:
- ciezko robic interesy takie jak na bartz ;) (mam wrazenie ze u nas kazdy oglada trzy razy kazda adene zanim ja wyda)
- ciezej o grupe komus kto gra niepopularna klasa
- zastoj w PvP (glowne alliance podzielily zamki i dawno juz nie bylo jakiegos duzego konfliktu)
- ciezej o surowce
- ograniczony dostep do manor system (alliance ktore posiadaja zamki kontroluja to niewypuszczajac wiele na zewnatrz i stosujac zmowy cenowe)
- praktycznie brak polskiego community (na 6 polakow kazdy jest w innej gildii)

Plusy:
- jak masz grupe to nie masz zadnego problemu ze znalezieniem miejsca do ekspowania
- farmerzy i boty sa zupelnie "niezorganizowani" (czytaj: regularnie dostaja wpierdol i nie licza sie zupelnie w sprawach politycznych, siege etc)
- przedzial levelowy graczy jest korzystny (wiekszosc populacji oscyluje w granicach 45-65 lev a 75 jest doslownie KILKU)
- jest to jeden z najbardziej europejskich z amerykanskich serwerow (czytaj: duzo graczy z europy ale nie ma szopek z uzywaniem narodowych jezykow - nawet takie gildie jak "Germany Legends" mowia po angielsku)


Jesli mialbym Ci cos doradzic odnosnie serwera to podszedl bym do tego tak:

- jesli jestes maniakiem, mozesz bardzo duzo grac, lubisz jak sie duzo non stop dzieje i chcesz mowic glownie po polsku to idz na Bartz - tam jest full PL gildia ktora bankowo Ci pomoze a grajac kilka godzin dziennie dobijesz do ich leveli w pare tygodni (moze miesiecy)

- jesli chcesz wybrac serwer najmniej rozwiniety idz na teona

- a jesli lubisz taka "spokojna, nienerwowa gre", nie masz oporu przed porozumiewaniem sie po angielsku to wybierz lione albo hinde

Generalnie na kazdym z tych serwerow sa polacy, na kazdym mozesz sie spodziewac pomocy bo wszedzie sa chary high level dla ktorych wydanie kilkuset tysiecy na pomoc startujecej postaci nie jest problemem.
I nigdzie nie spodziewaj sie ze od pierwszego dnia bedziesz mogl z kims PL pograc - generalnie pierwsze 30 lev robi sie solo (co zreszta jest teraz bardzo ulatwione).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 04:15 
Cytuj  
na Lionna duzo roleplaya - wlasnie odbudowuje klan od zera (poprzedniw ktorym bylem okazal sie klanem grieferow i ks'erow) wiec przyda sie pomoc

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2005, 17:49 
Cytuj  
no tak jestem tu nowy tzn przynajmniej na serverze ^^ i nie znam tutejszych obyczajow :o ale expiac pod gludin natknalem sie na to ...
Obrazek

a tu co to bylo ...
Obrazek

w sumie spedzilem tam godzine :P i zebralem ponad 50k adena ;] + troche materialow jak kosci suede coal charcoal czy animal skins :D

p.s jak sie beda screany dlugo ladowaly to z gory przepraszam - niech zyje tpsa :/

p.s2 jako newbie chcial bym miec wiecej takich godzin w grze - przynajmniej na poczatku bo raczej pozniej tzn na wyzszym lvl nikt takich ladnych dropow nie zostawia ...

*

Posty: 83
Dołączył(a): 8.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2005, 18:58 
Cytuj  
pooma jak chcesz wemze cie do klaniku na Teonie :P.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2005, 21:14 
Cytuj  
Lepiej chodz na Bartza - Sylvian prowadzi Fundacje Animals i przygarnia wszystkich :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 00:22 
Cytuj  
a wykarmi 3 osoby? :> bede gral ja, moja dziewczyna i moj kolega :P (tez zamowil klucz), bedziemy mieli numerek na dniach... ;d Kurde.. can't wait.. >.<


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 00:49 
Cytuj  
hmmm ja gram tu moze tydzien :P ale jak tylko bede mial z Siratu wszystko zawiazane na ostanio guzik to i ja sie bede mogl zapewne przylozyc do udzielenia pomoc dla poczatkujacych ^^

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2005, 10:28 
Cytuj  
Skylight siedzi już z nami na bartzu - tylko się tajniaczy trochę :)

Co do fundacji animals (dobry kurcze tekst :D aż sobie chyba wydrukuje gdzieś ^^) to niedługo przestanie istnieć - przynajmniej w takiej formie jak teraz. Na 90% połączymy się z czeskim klanem Legends (tzn narazie Ci past 40+). Ale ponieważ widzę że robi się nas tu sporo można pomysleć od subclanie dla nowych - takie przedszkole :)
Coś się wymyśli trzeba tylko chcieć.
Póki co ja się usuwam z roli lidera - może kiedyś będzie reinkarnacja ThePraetorians, ale na chwilę obecną nie daliśmy rady - także połączymy siły ze znajomymi. To raczej nie nasz koniec a początek czegoś nowego - no ale jak to wyjdzie to czas pokaże ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.