mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 18:25 
Cytuj  
To to nic, jest sobe pewne forum o L2, glownie pisza tam o pirackich serwerach. pewnego dnia zamiescilem tam poradnik AW autorstwa itachii. Po pewnym czasie pan o nicku per-aa napisal cos takiego na forum u nich

Cytuj:
peraa napisał(a):
1. Jesli nie wiesz kim jestem to masz pecha
2. Wasz provider dostal zgloszenie, iz lamiecie ich regulamin propagujac piractwo
3. NCSoft dostalo rowniez zgloszenie oraz maila od waszego providera gdyz ten chial potwierdzic powyzsze
4. Nazwa "Lineage 2 Polska" jest zarejestrowana nazwa niekomercyjnego serwisu od dnia 25. Lutego 2005 - wlascicielem praw jest firma ANSMedia wspolpracujaca z Oficjalnym Polskim Dystrybutorem Gry Lineage 2 - w zwiazku z tym bezprawnie uzywacie tego w nazwie swojego serwisu (serwis/forum/strona to w tym przypadku rownowazne pojecia - wlasciciel praw do tej nazwy zastrzegl ja dla wylacznego uzytku serwisu i forum Lineage 2 Polska bedacego wlasnoscia ANSMedia pod adresem www . lineage2 . pl)
5. Probujac zarabiac na tym serwisie lamiecie prawo ktore nie pozwala pobierac zadnych oplat, dotacji bez zgody Producenta Gry a takowa posiada jedynie serwis Lineage 2 Polska bedacy wlasnoscia ANSMedia

Nie wyskakuj mi z czytaniem ustaw gdyz sam nie przeczytales regulaminu serwisu z ktorego ukradles tresci (lub twoi ludzie) - Regulamin ktory musiales zatwierdzic odwiedzajac forum i ktory podaje wyraznie iz wszelkie tresci publikowane w tymze serwisie sa wlasnoscia lineage2. pl i bez zgody administratorow nie moga byc publikowane poza tymze serwisem.

Zgode na powyzsze oraz na uzywanie nazwy Lineage 2 Polska mozecie jedynie uzyskac wysylajac prosbe na adres admin@lineage2. pl

Zycze powodzenia - wpakowaliscie sie w niezle bagno ale mozecie z tego polubownie wybrnac jesli tylko wykazecie wole wspolpracy


Glownie chyba poszlo o to ze zamiescilem poradnik AW ktory takze jest na stronie www.lineage2.pl. Oczywisce fakt ze sami go skopiowali z tego forum juz nie jest istotny.


_________________
Bishop - Teon

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 20:12 
Cytuj  
To co oni wyczyniają to się w głowie nie mieści... mało tego wynikałoby z tego, że CDProjekt (który jest polskim dystrybutorem) udzielił im prawa do "pobierania opłat" - ciekawe co?
To ktos śle maila do CDP?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 20:32 
Cytuj  
Na tej stronce są lepsze kwiatki. :]
Status serwerów pochodzi ze strony http://lineage2.leylia.org/mp_statut.html.

Jestem ciekaw czy pytali się autorów o zgodę? :]
Szczerze wątpię, bo na tej francuskiej stronce nie podano żadnego maila.
A wątpie, żeby przeglądali źródło strony, gdzie w META tagach znajduje się adres mailowy autora. :]
Na takich ekspertów to oni mi nie wyglądają. :D
No chyba, że kontaktowali się telepatycznie. :wink:
A napisanie czegoś takiego w PHP czy ASP nie jest żadnym problem, ale łatwiej zapieprzyć czyjąś pracę. :]


Dodatkowo logo stronki jest podpieprzone z koreańskich fanartów.
Bardzo dobrze kojarzę ten obrazek, bo nawet mam go na dysku. :]

A poza tym skopiowali nie tylko opis AW Itachiiego, ale także inne opisy klas wykonane przez forumowiczów.
Zastanawiam kiedy znajdzie się mój opis BD. :wink:
Chyba bedę musiał zaznaczyć, że prawa to tego opisu są moją własnością i wszelkie kopiowanie bez mojej zgody w całości lub części jest naruszeniem moich praw autorskich.

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 21:02 
Cytuj  
Czyli jakiś złamas kopiuje opisy z naszego forum? CO ZA KUTAS.! :wtf:


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 21:03 
Cytuj  
[ot] Glownie chyba poszlo o to ze zamiescilem poradnik AW ktory takze jest na stronie www.lineage2.pl. Oczywisce fakt ze sami go skopiowali z tego forum juz nie jest istotny.

moze lepiej ich zostawic samych sobie, kiedys byl poruszany podobny temat z nimi : viewtopic.php?t=17831

babcia zawsze powtarzala aby nie wywolywac wilka z lasu :D
oraz znane Kali ukrasc krowe... [/ot]


dzisiaj sprawdzalem statystyki ruchu na moim blogu i ktos skopiowal blog razem z galeria, mam zaczac szukac swoich fotek na necie?


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 21:06 
Cytuj  
No i GOL........ :wink:
PS. Jesli jestes pełnoletni i zrobiłes "dorosłe" zdjęcia....zmień szkołe,prace bo net jest wszędzie...to kara :wink:
PSS. No na powaznie...czasami tak bywa, człowiek się uczy całe życie


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 21:39 
Cytuj  
Dosc smieszna sytuacja jest z ta strona lineage2.pl

Z jednej strony to bardzo fajna inicjatywa - portal tematyczny, poswiecony tylko L2 na ktorym goscie magazynuja i zapewniaja klarowny dostep (bez porownania lepszy niz podwieszone watki na mmorpg.pl) do polskich i tlumaczonych guidow, porad etc.
Taki portal juz ze swojej natury jest nastawiony na lechowanie tekstow bo nawet najlepsza ekipa nie wyprodukuje tyle co kilkaset tysiecy graczy na roznych forach.

I w tym wszystkim jeden nieprzyjemny zgrzyt - ta parafka "jesli nacisniesz TAK to przejmujemy prawa do Twojej emerytury".

Nie wiem czy w ekipie trafil sie jeden debil ktory to wyprodukowal, czy komus madremu przytrafila sie chwilowa niepoczytalnosc czy tez jest to jakies planowe dzialanie kogos kto chce byc za sprytny albo uczciwy inaczej.
Anyway mysle ze nikt by im nie wypominal zarabania jakiegos rysunku czy kawalka kodu gdyby nie ten durny tekst.

Szkoda, naprawde szkoda - wyrabiaja sobie w ten sposob parszywa opinie a juz za samo zrealizowanie pomyslu portalu L2 powinni dostac laurke.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 06:28 
Cytuj  
lineage2.pl jest nastawione na zysk finansowy...
Z regulamin niezgodny z prawem polskim i mozne rowno z niego lac...

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 07:16 
Cytuj  
zapraszam na www.lineage2.pl forum www.lineage2.pl/vb/ a napweno sie dowiesz jedyna polska strona poswiecona jedynie oficjalnemu lineage 2 by Yuzm z : http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=948&u=69

Niedlugo wejde do kibla a tam bedzie widnial napis : zapraszamy na jedyna polska strone poswiecona jedynie oficjalnemu lineage 2.
[rece]


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 08:22 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Z jednej strony to bardzo fajna inicjatywa - portal tematyczny, poswiecony tylko L2 na ktorym goscie magazynuja i zapewniaja klarowny dostep (bez porownania lepszy niz podwieszone watki na mmorpg.pl) do polskich i tlumaczonych guidow, porad etc.
Taki portal juz ze swojej natury jest nastawiony na lechowanie tekstow bo nawet najlepsza ekipa nie wyprodukuje tyle co kilkaset tysiecy graczy na roznych forach.

I w tym wszystkim jeden nieprzyjemny zgrzyt - ta parafka "jesli nacisniesz TAK to przejmujemy prawa do Twojej emerytury".


No właśnie. Podejrzewam, że nikt z Nas, włącznie ze mną nie miałby nikomu za złe, że korzysta z naszych tekstów, przetłumaczonych materiałów czy też linków.

Ale co innego używać z dokładnym zaznaczeniem źródła, a co innego udawanie, że przekopiowane teksty są ich autorstwa.
Sam często przecież zamieszczam teksty, ale nigdy nie roszcze sobie prawa do autorstwa tych tekstów.
Może z lenistwa często nie zaznaczam źródła, ale trudno raczej podejrzewać, że na polskim forum piszę teksty w języku angielskim. :]

Normalnie nazywa się to plagiatem i łamaniem praw autorskich.

Gdzieś już kiedyś się spotkałem z podobnym pomysłem i to chyba też na polskim serwisie.

Inicjatywa może i dobra, ale podejście na pewno błędne.
Można się przyczepić do poziomu wykonania stronki, ale łatwo się krytykuje czyjąś pracę samemu nic nie robiąc.

Dlatego nie będę się bawić w malkontenctwo. :wink:

Jeszcze jedna rzecz. Amatorstwo i łamanie praw autorskich można zrozumieć w przypadku stronki stworzonej przez studenta pierwszego roku, ale nie wtedy, gdy za przedsięwzięciem stoi firma, która na tym zarabia.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 09:50 
Cytuj  
Owszem przyznaje ze zwrot brzmi niefortunnie jednak autorce regulaminu chodzilo o powstrzymanie pirackich forow od kopiowania tresci - kazda osoba ktorej artykul tam sie znajduje moze poprosic o usuniecie jesli nie byla pytana o zgode - nikt nie twierdzil nigdy ze te artykuly.

Nie widze zeby gdziekolwiek byl zarobek ze strony mojej firmy (owszem admini serwisu czasem placa mi za hosting jednak podkleslam CZASEM)

Ponadto chcialbym przeprosic za post umieszczony na stronie www.lineage2polska.pl jednak podkreslam iz nie bylem to ja nie po raz pierwszy ktos sie pode mnie podszywa.

Nie wypowiadamy sie na zewnetrznych forach poza tym tutaj - wszystkie wypowiedzi (wypowiedz na forum gram.pl) sa autorstwa uzytkownikow.

Wszelka tresc strony jest tworzona z artykulow przesylanych przez uzytkownikow - nie mozecie redakcji winic za to ze nie moga przegladnac kazdego polskiego forum czy przypadkiem skads nie skopiowano.

Od poczatku tylko jedziecie wszyscy po nich - mieli ciezki start.
Przejeli forum z ludzmi z Piratow i rozwineli go do ogromnych rozmiarow.
Trzymaja forum czyste od tresci pirackich.
Dzieki ich stronie wiele ludzi doszlo od poczatku roku na retaila.
Sam sie doliczylem na Lionnie 30 nowych graczy bezposrednio z forum - a ilu sie nie udziela bo niekoniecznie chca grac z Polakami ?
Liczba wizyt na tej stronie obecnie przekracza 3000 dziennie (Wizyt, nie wywolan).
Tlumaczen questow przybywa z dnia na dzien.

Miejscie troche zrozumienia dla nich - jak macie jakies uwagi to nie jedzcie ich za plecami - administrator na 100% nie zignoruje maila, PM'a czy posta na forum napisanego z sense i majacego sensowne postulaty.

Zamiast jechac za plecami jak to robicie od poczatku pomozcie - nie mowie o pisaniu im tlumaczen ale zawsze mozna sluzyc porada.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 10:20 
Cytuj  
Nie wypowiadamy sie na zewnetrznych forach poza tym tutaj - wszystkie wypowiedzi (wypowiedz na forum gram.pl) sa autorstwa uzytkownikow.
(...)
jak macie jakies uwagi to nie jedzcie ich za plecami - administrator na 100% nie zignoruje maila, PM'a czy posta na forum napisanego z sense i majacego sensowne postulaty.


Per - ja mam taka zasade ze o sprawach L2 dyskutuje tylko na tym forum :) wiec jesli ktos ma jakies uwagi odnosnie moich postow to prosze o PM ;)

autorce regulaminu chodzilo o powstrzymanie pirackich forow od kopiowania tresci - kazda osoba ktorej artykul tam sie znajduje moze poprosic o usuniecie jesli nie byla pytana o zgode - nikt nie twierdzil nigdy ze te artykuly

Jesli wasz serwis nie jest komercyjnym przedsiewzieciem to naprawde nie rozumiem dlaczego tak sie boicie ze ktos skopiuje wasz tekst?
Moze ja jestem czlowiekiem starej daty ale wydaje mi sie, ze albo sie cos robi dla kasy albo "dla sprawy". Jesli wy pracujecie pro publico bono to powinniscie wrecz zachecac do rozpowszechniania tych tresci, proszac jednoczesnie o zachowanie info o autorze lub odnosnika do waszej strony.
Tym bardziej jesli sami korzystacie z tekstow napisanych przez innych ludzi i, z tego co slysze, nie zawsze mieliscie czas/ochote zapytac ich o zgode.


Anyway... ten "niefortunny" punkt waszego regulaminu jest po prostu smieszny i dlatego ktos go wrzucil do tego watku na naszym forum.
Jesli nie macie zamiaru go zmieniac i uwazacie ze jest ok - nie dziwcie sie i nie odmawiajcie "nam" prawa do wysmiania tego punktu oraz jego autora.
Nie wiem czy czytales caly ten watek ale on wlasnie do tego sluzy - zbieramy tutaj przyklady ludzkiej glupoty zwiazane z L2 ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2006, 12:06 
Cytuj  
jestem tylko providerem ich - nie tworze wraz z nimi serwisu ale znam ich osobiscie i owszem przekaze im wasze uwagi na ten temat - gadalem nawet dzisiaj jednym z redaktorow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 16:49 
Cytuj  
Dzisiaj w zchwytane w sieci z forum Cd Action
1. teoria spiskowa
NCSoft DOSTAJE FORSE od prywatnych serverów... (ja rozumiem że zarobki nie są wysokie ALE priv serverów jest MNÓSTWO i z miesięcznego dochodu dostają więcej niż za globale Smile i to właśnie dlatego servy proszą o dotację Smile (oprócz, rzecz jasna, ulepszania serva) by Yossarian

2. kolejna ciekawosta
NCSoft udostepnilo L2C1 jako open source- a ze admini prywatnych serwerow podciagaja do wyzszych kronik wlasnorecznie to sie nie dziw ze nie masz jak na retail Wink Temat byl przerabiany wiele razy w tym topiku.. by sleeskee

Jak mnie pamiec nie myli to Cd Action zawsze tepil piractwo w swoim czasopismie. Ale widocznie pod latarnia najciemniej
http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic.php?t=9115


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:23 
Cytuj  
Przeczytałem kilka pierwszych postów, ten jest po prostu piękny:

Ja właściwie ostatnio gram w tą grę. Mam 21 lvl, nick Gradom i powiem Ci, że sporo tam ludu nie umie utrzymać klimatu na tym servie. Normalna rozmowa powinna wyglądać mniej więcej tak:
-Witaj
-Witaj
-Gdzie podróżujesz wędrowcze?
-Do ruin krasnoludzie
-Czy mógł bym wyruszyć z tobą...blablabla
A ja często spotykam się z takimi
-Witaj
-Witaj
-Jaki masz lvl?....i to już psuje klimat! Ludzie czy ktoś czytał regulamin serveru?! Jak już się pyta o level to tylko na prywatnej rozmowie. Rzadko kiedy spotykam graczy, którzy rozmawiają jak powinni.
A co o grze powiem? Jest jeden wielki minus, gdy zakładasz hełm, bohater i tak na głowie go niema. Cóż ja już sie przyzywczaiłem do gier, że jak założę rękawice co widać zmiane ubioru. A tu, hełma nie widać, to jest okropne!


_________________
Gustin | 7x SM / 4x WC

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2006, 17:12 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Ja zacząłem już będzie 1.5 roku, gram na Retailu od początku, jedną postacią cały czas.



Archer napisał(a):
1Doomcryer
2Blade Dancer
3Dominator ze sztyletem
4Propeth...

chciałem dodać że to party z 4 osub na gurze jedzie każdego Raid Bossa w niecałe 2 minuty Baiuma troche dłużej ponad 5minut widzałem to na własne oczy bo byłem z ta ekipa i mam Replaye nagrane raid przez całe ToI po wszystkich Raid Bossach każdy około 2 minut mam także z bajumem


_________________
Bishop - Teon

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2006, 09:40 
Cytuj  
Kod:
GRAŁEM W L2 DOŚĆ DŁUGO ALE JAK WYSZEDŁ WOW I SPROBOWAŁEM L2 ODINSTALOWAŁEM I WOW MNIE POCHŁONOŁ NA WIECZNOŚĆ TA GRA TO PO PROSTU NAJLEPSZY MMORPG NA ŚWIECIE L2 BYŁ DOTYCHCZAS UWAŻANY ZA NAJLEPSZY ALE SONDAŻ=RZE NA CAŁYM ŚWIECIE MÓWIASAME ZA SIEBIE WOW TOP10 GIER MMORPG JEST JUZ PÓŁ ROKU NA 1 MIEJSCU A ŚWIAT W L2 JEST 1/4 ŚWIATA W WOW A NIEBAWEM WYCHODZI DODATEK DO WOWA KTÓRY POWIEKSZY WSZYSTKO JESZCZE RAZ .PROSZE NIEMÓWIĆ ŻE L2 JEST LEPSZE OD WOWA JAK KTÓŚ NIEGRAŁ W TE 2 GRY NIECH NIE MÓWI KTÓRA GRA JEST LEPSZA WORLD OF WARCRAFT N A J L E P S Z Y !!!!!!!!!! POLECAM SPRÓBOWAĆ NIEDŁUGO 7 MLN GRACZY JUŻ BEDZIE NA SERWACH KTÓRA GRA MA TYLU LUDZI NO KTÓRA POZDRAWIAM

Dobrze, że 'farmerskość' L2 skutecznie odstrasza ludzi tego pokroju 8)

Kod:
Porównajcie gothic 2 z lineage 2. i co gothic wygrywa w prawie wszystkim.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 08:31 
Cytuj  
kajtex napisał(a):
Wlasnie zostalem oszukany przez GMa czy da sie cos zrobic bylem sobie w miescie startowym taking island (hyba tak to sie pisze) i zauwazylem PK oczywiscie podbieglem i go zatakowalem zadalem mu 20k dmg to byl TH i nie wiem jakim cudem jeszcze stal powiedzial ze jest GM oczywiscie uwiezylem bo zadalem mu 20k dmg a on jszcze stal i powiedzial zebym dal mu itemy i kase to mi zenchantuje a ja oczywiscie mu dalem booki +6 armor dark crystal set i bizuterie wszystko warte jakies 300kk i dalem mu 400kk kasy i uslyszlam 'xaxaxa idiot xaxaxa'

czy da sie cos z tym zrobic jestem nagi bez niczyego chetnie przyjme jaka kolwiek pomoc moj nick to McYamadaPL jestem tez bez grosza Help me PLISSSSS gram SH 67 lvl :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 16:13 
Cytuj  
Moja rozmowa z gościem z Allserona

-jakim cudem mozecie miec C4?
-skoro uzywamy kienta c4 to musimy miec c4
-a chociaz seven signs wam dziala?
-a to jakis skill?


_________________
ELD

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2006, 09:48 
Cytuj  
Cytuj:
ja juz wole grac na privach niz bulic kase za gre! za zadna gre bym nie wybulil kasy !!jak dlamnie glupi pomysl


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.