mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 10:54 
Cytuj  
Czy ktos zna jakis sposob na wylaczenie resetowania sie pozycji kamery po right click?

Wczoraj kurde padlem przez to i coraz bardziej mnie wkurwia ta opcja :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 11:00 
Cytuj  
Chyba się nie da :/
2xppm i ustawia ci kamerę za plecami, kolejne 2xppm i obraca kamerę o 180 stopni (IMO fajna opcja, żeby szybko spojrzeć za plecy bez machania myszką).

Edited:
Bardzo możliwe żę da się to zmienić w *.ini (ale najpierw musisz plik zdeszyfrować, zeby być w stanie coś odczytać i poźniej zaszyfrować spowrotem).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 11:25 
Cytuj  
Bankowo to robi L2utils (taki soft customizujacy komunikaty systemowe (np. mozna sobie info o spoilach ustawic na zolto, dmg zadawany przez innego playera na red etc)) ale na oko wyglada, ze to nie jest taki proste do zainstalowania dla takiego matola jak ja :)

Latwo poznac, ze ktos tego uzywa - mialem pare takich akcji ze gosc skakal teleportem PO MNIE a po drugiej stronie byl duzo szybciej niz ja.
Nie jest to kwestia sprzetu (bo ten mam naprawde wypasiony) ale odblokowania pewnych ustawien - np. L2 defaultowo wykorzystuje 256 MB ram na karcie do ladowania tekstur a to L2utils potrafi wlaczyc 512 co skraca czas zonowania o 50-70%.

Anyway w tym L2utils widzialem opcje ghost camera mode (widzenie "przez sciany"), unlimited zoom i wlasnie wylaczenie resetu kamery ale mi konkretnie jest potrzebne tylko to ostatnie bo mam za czula myszke (nic nie pomagaja zmiany ustawien w windows) i cholernie czesto mi "sie klika" nie tak jak powinno :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 12:23 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Czy ktos zna jakis sposob na wylaczenie resetowania sie pozycji kamery po right click?

Wczoraj kurde padlem przez to i coraz bardziej mnie wkurwia ta opcja :)

Grubemu train nie wyszedł i kombinuje ^^;;


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 12:39 
Cytuj  
L2utils - a możesz dać link jakiś do tego?

Z tego co widzę, na l2wh jest tam *.ini który odwaraca oś Y (i między innymi w features jest to co cię interesuje:
Cytuj:
RMB: only camera movement (turnback removed)


Postaram się pobawić z *.ini, w domciu i zobaczę co ciekawego tam jest.
Pytanie tylko czy L2updater sprawdza sumę kontrolną tego pliku, bo jeśli tak to przy każdym odpaleniu updatera będzie ci podmieniał ten plik. Choć osobiście wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne - bo na mój gust tam też są trzymane lokalne lokalne ustawienia (np. rozdzielczość, pozycje poszczególnych okien i pasków, etc.).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 14:04 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Postaram się pobawić z *.ini, w domciu i zobaczę co ciekawego tam jest.
Pytanie tylko czy L2updater sprawdza sumę kontrolną tego pliku, bo jeśli tak to przy każdym odpaleniu updatera będzie ci podmieniał ten plik. Choć osobiście wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne - bo na mój gust tam też są trzymane lokalne lokalne ustawienia (np. rozdzielczość, pozycje poszczególnych okien i pasków, etc.).


Akurat rozdzielczość, ustawienia grafiki, dźwięku są trzymane w innym pliku. (tekstowy plik *.ini - reszta to binaria; nazwy nie pamiętam)

A suma kontrolna poszczególnych jest sprawdzana tylko w przypadku ręcznego lub zdalnego wywołania funkcji Full Check.
Nie ma więc powodu, żeby przy każdym odpaleniu nadgrywał Ci ten plik.
Zostanie on nadgrany tylko w przypadku, gdy ten plik uległ zmianie na serwerze aktualizacyjnym.


A na l2wh z tego co pamiętam są tylko linki do już zmodyfikowanych plików User.ini i l2.ini.

Karol66 napisał(a):
Bankowo to robi L2utils (taki soft customizujacy komunikaty systemowe (np. mozna sobie info o spoilach ustawic na zolto, dmg zadawany przez innego playera na red etc)) ale na oko wyglada, ze to nie jest taki proste do zainstalowania dla takiego matola jak ja :)


Zapodaj linka, bo mnie zaciekawiłeś. :wink:
Update: Już znalazłem. Poniżej link dlla reszty forumowiczów:
http://gamehaqs.com/forums/index.php?showtopic=9981

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 14:45 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Czy ktos zna jakis sposob na wylaczenie resetowania sie pozycji kamery po right click?

Wczoraj kurde padlem przez to i coraz bardziej mnie wkurwia ta opcja :)

Grubemu train nie wyszedł i kombinuje ^^;;


Nieee - nie wchodzilem na FS suba od 2 tygodni.
Portowalem, po drugiej stronie czekal nuker, spalil mi cale CP ale zdazylbym go zestunowac gdyby nie ten right click - zanim obrocilem kamere juz bylem dead.

Sylvian napisał(a):
L2utils - a możesz dać link jakiś do tego?

Z tego co widzę, na l2wh jest tam *.ini który odwaraca oś Y (i między innymi w features jest to co cię interesuje:
Cytuj:
RMB: only camera movement (turnback removed)


Postaram się pobawić z *.ini, w domciu i zobaczę co ciekawego tam jest.
Pytanie tylko czy L2updater sprawdza sumę kontrolną tego pliku, bo jeśli tak to przy każdym odpaleniu updatera będzie ci podmieniał ten plik. Choć osobiście wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne - bo na mój gust tam też są trzymane lokalne lokalne ustawienia (np. rozdzielczość, pozycje poszczególnych okien i pasków, etc.).


dzieki - testnalem juz i dziala dokladnie tak jak potrzebowalem :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 26 cze 2006, 14:58 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 14:55 
Cytuj  
O to pewnie w tym l2util da sie zmienic spowrotem treasure chesty na tc i tb :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 15:00 
Cytuj  
Sou napisał(a):
O to pewnie w tym l2util da sie zmienic spowrotem treasure chesty na tc i tb :wink:


Da sie zmienic nazwy wszystkich mobow wiec mozesz sobie wpisac nawet "mimiki" i bedzie dzialalo :)

tyle ze generalnie wszystkie te zmiany w interface powoduja ze praktycznie nie mozesz postowac zadnych screenow (ja np. sobie robilem swego czasu screeny trainow i PvP kili.... ale mi zaczelo brakowac miejsca na hdd ^^


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 15:31 
Cytuj  
Czemu nie moge screenow postowac?;p Chyba mi wybaczycie jak bede mial niezbyt rzucajace sie w oczy "SKRZYNIA BEZ SKARBU" i "SKRZYNIA ZE SKARBEM"

:D


_________________
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 16:17 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Czemu nie moge screenow postowac?;p Chyba mi wybaczycie jak bede mial niezbyt rzucajace sie w oczy "SKRZYNIA BEZ SKARBU" i "SKRZYNIA ZE SKARBEM"

:D


raczej chodzi o to ze na officialnych forach nie bedziesz mogl bo to jest zabronione tak samo jak uzywanie ZOOMHACK's ^^ albo walkera in game - wyswietla ci nawet ileosc HP i LVL moba ^^. O ile sie nie myle gracza HP tez pokazuje :P


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 18:58 
Cytuj  
a mi to nie dziala chcialem sobie ustawic kolorki zadawanego/otrzymywanego dmg . casting interupted .critical hit . magic crit . kilku innych przydatnych rzeczy . wylaczyc reset kamery i incrase graphical cache size ... i wogole l2 mi sie nie wlancza ;] kombinowalem i doszedlem do takiego czegos ze mi wogole wysypywalo l2, albo nie mialem wogole system msg tylko jakis syf mi lecial w system window w grze ... nie wiem co robie zle ;]


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 19:21 
Cytuj  
Tego sie zdaje sie nie odpala "tak sobie" tylko najpierw trzeba odszyfrowac jakies pliki etc.
Pamietam ze jak sie bawilem z teksturami to tez mi sie wszystkich nie dalo odpalic.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 280
Dołączył(a): 14.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 19:25 
Cytuj  
przejechalem check files, potem l2encryptem jakis sh1t polecial i na koncu "There have been problems" i mam zime ;]


_________________
Obrazek


Lionna - main: Storm Screamer (bored/quit) - 1st: Tresure Hunter(bored/quit) - 2nd: Destroyer (annihliated class in ct1/quit) - overall status/quit

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 22:20 
Cytuj  
Na tym forum tego kolesia i programu w topicu z programem sa jakies 2 dodatkowe programy;) Pewnie to to cos do odszyfrowywania;)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2006, 23:16 
Cytuj  
Sprawa jest generalnie dość prosta. Wszystkie pliki *.ini są szyfrowane aby niepowołane osoby nie mogły sobie zmieniać ich zawartości. Ale co człowiek zszyfrował to i człowiek odszyfruje :)

Ale po kolei:
1) Ściągamy narzędzie do szyfrowania/kodowania: http://www.l2wh.com/dstuff/public/commo ... ec_273.zip

2) Postępujemy zgodnie z instukcją http://www.l2wh.com/dstuff/guide.html

W tym momencie po wykonaniu w/w czynności z tego co rozumiem dopiero możemy działać tak naprawdę. Mamy klucz szyfrujący który nas interesuje (czyt. '413'). Niestety nie do końca wiem co sam patcher.exe robi - można się tylko domyślać.

3) Aby odszyfrować dany plik np. "l2.ini"
Uruchamiamy console (Start > Run > cmd). i wpisujemy komendę:
l2encdec.exe -s l2.ini

Zostanie utworzony nowy plik rozszyfrowany plik o naziwie dec-NAZWA_PLIKU, czyli w naszym przypadku: "dec-l2.ini"


4) Możemy sobie pozmieniać ustawienia a gdy zdecydujemy, że jest OK szyfrujemy plik spowrotem.
W konsoli wpisujemy: l2encdec.exe -h 413 l2.ini
Po czym zostanie utworzony nowy plik (tym razem zakodowany) o nazwie: enc-NAZWA_PLIKU, czyli: "enc-l2.ini".

Oczywiście trzeba wyrzucic starego l2.ini i nowemu zmienić nazwe z "enc-l2.ini" na "l2.ini"

To tak w skrócie. Niestety nie miałem czasu przeszukać tych plików i co w nich się znajduje. Sorrki, żę mało składnie ale oczy mi się zamykają ^^


PS. UWAGA: Wszytsko robicie na własną odpowiedzialność!
NIe ma jak mały disclaimer ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 09:15 
Cytuj  
to nie takie proste, tzn proste ale nie dziala.
L2utils by dzialal calkiem zgrabnie, gdyby nie fakt, ze podstawowy program do obrobki L2 czyli l2encdec zawodzi.
Wystarczy wziac dowolny plik ini lub dat, zdeszyfrowac go a potem zaszyfrowac i gra sie nie wlaczy.
Niestety ostatnie wersja l2encdec (2,73) nie dziala z najnowszymi plikami gry.

Jak tylko bedzie nowszy l2encdec to i l2utils bedzie dzialal.

L2utils sie obsluguje bez zadnego szyfrowania - program to robi za nas korzystajac wlasnie z l2encdec.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 09:23 
Cytuj  
Jak nie działa jak wczoraj zmieniałem sobie ustawienia...
Nic to z siebie nie zawodzi, komputer to bardzo prosta maszynka - wykonuje tylko to co każesz. Nie ma tak, że raz ci coś zrobi a raz nie. Wszystko jest uwarunkowane w jakiś sposób.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 09:25 
Cytuj  
sylwian -->
mowiac zawodzi mialem na mysli, iz w ogole nie dziala.
Biore plik l2.ini na warsztat.
Magluje go l2encdec -l z zaraz potem -h 413 i dupa - plik niby taki sam ale L2 sie nie wlacza.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2006, 09:36 
Cytuj  
mikmac napisał(a):
sylwian -->
mowiac zawodzi mialem na mysli, iz w ogole nie dziala.
Biore plik l2.ini na warsztat.
Magluje go l2encdec -l z zaraz potem -h 413 i dupa - plik niby taki sam ale L2 sie nie wlacza.

Dlatego bez odpowiedniej wiedzy nie powinno się grzebac po takich plikach ;)

Możesz powiedzieć co zmieniłeś (z czego/na co)? Tak naprawdę tam jest 90% ustawień "niskopoziomowych/sprzętowych", więc wystarczy, że twoja karta graficzna czegoś nie obsługuje, albo, że dana opcja to pic na wodę bo nie ma innych parametrów dla niej i już jesteś w lesie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.