mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 82
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 19:29 
Cytuj  
Szkoda czasu na ubieranie się ;P


_________________
Katanka / Opeth / Gustin
[email protected]
www.OpethClan.com
www.Opeth.com

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 lis 2006, 19:40 
Cytuj  
Emi - z netem juz porzadek chyba zostane jeszce troche :P

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2006, 00:51 
Cytuj  
Baltus napisał(a):
Emi - z netem juz porzadek chyba zostane jeszce troche :P


weeeeeeeeeee, super :P


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2006, 14:54 
Cytuj  
Strzala napisał(a):
Co jak co ale ta gra jenak ma troszke zalet edukacyjnych.
Pomijajac kwestie jezykowe i socjologiczne uczy takze troche takich rzeczy jak sporzadzania biznes planow i podstaw mikro ekonomii.
Spojrzcie na Arkadka :P


fakt , najlepszy ekonomiczny mmog jaki powstal , obowiazkowa pozycja imo na studiach ekonomicznych albo narzedzie do szkolenia finansistow
idealna wirtualna projekcja obrotu pienieznego .

tbh kwestia czasu az zaczna wykorzystywac gry do celow edukacyjnych na poszczegolnych kierunkach

przykladowo bedac promotorem dalbym za zadanie stworzyc szczegolowy biznesplan na temat jak zarobic pierwszy milion w L2
i daje glowe ze 80% roku by sie na tym wylozyla :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2006, 15:13 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Strzala napisał(a):
Co jak co ale ta gra jenak ma troszke zalet edukacyjnych.
Pomijajac kwestie jezykowe i socjologiczne uczy takze troche takich rzeczy jak sporzadzania biznes planow i podstaw mikro ekonomii.
Spojrzcie na Arkadka :P


fakt , najlepszy ekonomiczny mmog jaki powstal , obowiazkowa pozycja imo na studiach ekonomicznych albo narzedzie do szkolenia finansistow
idealna wirtualna projekcja obrotu pienieznego .

tbh kwestia czasu az zaczna wykorzystywac gry do celow edukacyjnych na poszczegolnych kierunkach

przykladowo bedac promotorem dalbym za zadanie stworzyc szczegolowy biznesplan na temat jak zarobic pierwszy milion w L2
i daje glowe ze 80% roku by sie na tym wylozyla :]

Na niektórych uczelniach już tak jest. Byłem swojego czasu na konferencji dotyczacej gier i graczy jako pewnej społeczności, gdzie zaproszone były osoby reprezentujące developerów, dystrybutorów, socjologów, psychologów, historyków i właśnie ekonomistów.

Padło tam właśnie kila przykładów wykorzystania gier w edukacji (na poziomie studenckim a nie przedszkolnym ;P). M.in. rts'a historycznego i grę ekonomiczną (giełda, produkcja dóbr, popyt/podaż). Fakt, że gry o których mowa z mmorpg nie miały nic wspólnego ale imo to kwestia czasu i świadomości ludzi.

Edit: Ale ogólnie Aldatha ma rację. W L2 można zaobserwować większośc ważnych czynników oddziałujących na rynek dóbr (itemów).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2006, 15:37 
Cytuj  
Heh zgadzam sie. L2 uczy prostych podstaw popytu i podazy oraz dobrej reklamy i marketingu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2006, 18:00 
Cytuj  
no bliżej spoglądając to nie są to aż takie proste prawa popytu i podaży, w lineage istnieje nawet inflacja. niemówiąc o hiperinflacji. no ale daje w miarę dobry pogląd na funkcjonowanie gospodarki, oczywiście w bardzo uproszczonej formie. Grunt w tym że aby odnieść sukces nie tyle co trzeba wiedzieć jak to wszystko dokładnie funkcjonuje a znaleźć regułę dzięki której można zarobić :P . Znajomość mechanizmów rynkowych przydaje się później gdy większe kwoty wchodzą w rachubę. ale to także nie zawsze jest regułą.


Posty: 5
Dołączył(a): 9.11.2006
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 09:36 
Cytuj  
Ehhh tak czytam Wasze problemy z uzależnieniem się od L2, a właśnie mam zamiar wrócić do gry po kilkumiesięcznej przerwie. Właściwie już wróciłam, ale C4, którego nie poznałam dobrze oraz C5 trochę mnie rozkojarzyło 8) .

*

Posty: 82
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 11:26 
Cytuj  
Hehe, teraz to mamy C5,5 po ostatnim patchu ;P Normalnie na nadążam z poznawaniem zmian ...


_________________
Katanka / Opeth / Gustin
[email protected]
www.OpethClan.com
www.Opeth.com

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2006, 22:54 
Cytuj  
no a niedlugo "C6" i znowu zmiany beda :P

te clanhalls mnie pociagaja jakos

bitwy powietrzne ??

to wyverny wreszxie beda mialy co robic :P

- AirBoat incoming
- Messerschmitt Aden Wyvern ATTAAAAACK
- AAAAAAAAAARGGH, RETREAT !!!!!!!!!!!!!
- Ups chyba spadli...

Anyway - przydaloby sie zeby smoki mialy co robic :P


Posty: 5
Dołączył(a): 14.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 gru 2006, 22:25 
Cytuj  
siemka eee nie wiem czy to odpowiedni topic ale nie chcialem zakładac nowego. a mianowicie mi chodzi czy ktos zna jakiegos torenta do pobrania lineage II c5 bo mam wolny internet a chcialbym ta gierke troche bardziej przetestowac niz trial ktorego tez nie moge sciagnac

pozdro


_________________
www.mmogry.fora.pl
zapraszam


Ostatnio edytowano 30 gru 2006, 11:58 przez rpeg, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2006, 03:43 
Cytuj  
najszybciej sciagniesz z lineage2.com chyba..
najlepsze lacze :>i najpewniejsze


Posty: 5
Dołączył(a): 14.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 gru 2006, 11:57 
Cytuj  
wątpie bo mam prędkość 160Kb\s


_________________
www.mmogry.fora.pl
zapraszam

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2006, 12:45 
Cytuj  
3y lata wstecz ściągałem na takim łaczu. złap flash geta i wio z głównej strony, można dawać resume itd

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2006, 12:52 
Cytuj  
nikomu nie chce ublizac ale slowa ktore zaraz padna dobrze odzwierciedlaja to co w tym temacie jest zawarte ..... 'dobrze was pojebalo przez ta gre' :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ze mna wlacznie ^^'
ps. jesli chodzi o strone eduakcyjna gier mmo moim zdaniem mozna tez sie nauczyc jezyka albo go troche podszkolic :> ja wlasciwie nigdy nie uczylem sie jezyka angielskiego w szkole czy prywatnie ,a z czasem jak gram w l2 naprawde duzo pojalem :)
ps.2 dla mlodszych graczy nie probujcie rodzicom wciskac kitu ze grajac uczycie sie jezyka bo i tak nie uwierza :P


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D


Posty: 5
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 12:50 
Cytuj  
Dam wam dobra rade najlepiej jak sie wyjdze na dwor conajmniej z 3 4 h i uprawiac sporty.

Sam gralem nawet ze 18 h dzennie wychodzilen na dwor troche sportu i przeszlo ;)

Ale L2 tak wciaga ze gram ze 2 h dzennie ;]

*

Posty: 82
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2007, 18:56 
Cytuj  
Ja mam teraz wielki problem. Rozpocząłem własną działalność i prowadzenie jej zajmuje mi 3x więcej czasu niż bym chciał, przez to gram w L2 3x mniej niż kiedyś. Problem jest wielki, bo chcę grać i grać, ale wiem, że jak będę grał to nie zarobie kasy na utrzymanie rodziny :) Z tego względu w tygodniu gram bardzo mało (godzinę dziennie), a główne granie przeniosłem sobie na niedzielę. Ufff... nie sądziłem, że taka sytuacja będzie miała kiedykolwiek miejsce :)


_________________
Katanka / Opeth / Gustin
[email protected]
www.OpethClan.com
www.Opeth.com

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 08:27 
Cytuj  
Welcome to the REAL WORLD - NEO ....


_________________
Before this battle over, We all gonna know - That few- stood against many ...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.