mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 108
Dołączył(a): 18.09.2007
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 20:36 
Cytuj  
Witam,
wiadomo ze nie kazdego stac na kupowanie adeny za rl kase, tak wiec jestem ciekaw jakie sa wasze sposoby zarobku na topowy sprzet.

Manor? OE? Crafting? Kupie tanio sprzedam drogo? Scamm :o ? A moze cos innego? :)

Ja w sumie wszytskiego po trochu(bez scamm oczywiscie) ale glownie granie na rynku pozwolilo mi sie ubrac jak czlowiek :) zachecam do podzielenia sie Waszymi sposobami.


_________________
QUIT.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 07:14 
Cytuj  
Wystarczy grac na bartz i dawac craftowac wszystko poziomce ;p


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 08:26 
Cytuj  
kiedys bylo juz to opisywane:))
na poczatek manor +jakies handelek shoul shotami
pozniej manorek +handlowanie ss'ami :P
pozniej manorek +craft +kupowanie/sprzedawnaie itemkow:>

jedni bawia sie w sklepy z CP potionami kiedy nie ma Dawn priesta, inni w qhp/GHP i etc... napewno znajdziesz cos dla siebie:P

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 10:13 
Cytuj  
On miał na myśli dorabianie się na późniejszych etapach - high-endowego stuffu (look na jego lvl ;p)

2 rzeczy - handel i crafty drogich rzeczy (A/S) + luck.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 261
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 11:22 
Cytuj  
Miec troche szczescia... Tak jak ten koles z forum l2blah.com -->

http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=90850


_________________
Kendo
79+ Mystic Muse, 75+ Necro, 7x Warlock SOLD
81+ Adventurer, 75+ HE/Tyrant/BD SOLD
80+ Soulhound, 78+ Trickster, 75+ Bers, 64 Insp SOLD

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 12:13 
Cytuj  
aa hehe faktycznie, moja wina-nioe doczytalem do konca..

ale..nawet majac top lvl mozna bawic sie manorkiem- na niektore matsy jest bardzo duzy popyt co powoduje ze ceny sa dosc wysokie.
a pozatym hm expowanie w ketra/varka -zbieranie S grade armor recek i craft
Craft B A S weaponow (nie wszystkich)
no i standardowy buy/resell:P


Posty: 7
Dołączył(a): 15.04.2006
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 14:11 
Cytuj  
Do czego sluza Ziggo`s Gemstone ze sa az tak drogie?

*

Posty: 183
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 22 paź 2007, 15:09 
Cytuj  
nie zawracaj sobie glowy tymi ziggo's gemkami 8) kolo przeszedl L2 co raczej tobie nie grozi =)


_________________
TEON dgd gangsta!
Ridah - 78+ SAGI / 7x Destro

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2007, 06:11 
Cytuj  
A tak na serio to na co one są? Ja też trochę wypadłem z tematu.
Taki bajer do sklepu idący? Jak np. części porcelany z któregoś questa w dion? :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 162
Dołączył(a): 30.05.2007
Offline
PostNapisane: 23 paź 2007, 06:13 
Cytuj  
pooma napisał(a):
A tak na serio to na co one są? Ja też trochę wypadłem z tematu.
Taki bajer do sklepu idący? Jak np. części porcelany z któregoś questa w dion? :P
podobno... :)


_________________
Oliko, 84 Soultaker/80 EE/75 Pal/75 Sws @Chronos

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 01:35 
Cytuj  
Mozecie podpowiedziec jakis skuteczny sposob na zarabanie adeny??
Probowalem manora i jakos nei bardzo m ito wychodzi,nei mam spoilera ani craftera a zrobienie ktoregos raczej nie bardzo bo do party nikogo nie mam i nei mam zbyt wiele czasu na granie , gram tylko w weekendy,czasem wieczorami bardzo wolno bym go levelowal wiec wolalbym poswiecic te chwile w ktorych gram na zarabianie moim charem ktorego juz mam, jest to BD 45lvl.Probowalem tez handlowac SB bo uzbieralo m isie ich sporo mam ich chyba ponad 50 i napoczatku zeszly ladnie zarobilem 800K ale potem nikt juz ich nei chcial kupowac sprzedawalem je po 100K sztuka(Jesli ktos hcce kupic jakies SB lub BM to pm Pizkes,moge zdeka spuscic z ceny)
Wiem ze opisywaliscie juz kilka sposobow ale i tak nie moge nic nimi uzbierac, a za real kase nie chce kupowac adeny, wiec prosze gdyby ktos podpowiedzial mi cos.
zgory thx :)

*

Posty: 162
Dołączył(a): 30.05.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 07:37 
Cytuj  
a na jakim grasz serverze? :>


_________________
Oliko, 84 Soultaker/80 EE/75 Pal/75 Sws @Chronos

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 11:27 
Cytuj  
Z Adeną jest sprawa bardzo prosta. Trzeba mieć po pierwsze łeb na karku, chwilę posiedzieć żeby zananlizować co się dzieje na rynku i włożyć trochę wysiłku wykożystanie obecnych tendencji do własnych potrzeb. Nie ma tak, że dostaniesz gotowy przepis i w 5min będziesz bogaty. Jeżeli jesteś na tyle leniwy żeby do tej pory nic w tym zakresie nie robić to pozostaje Ci kupno Adenki od osób znanych ;)

W L2 zarobić można prawie na wszystkim.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 12:54 
Cytuj  
Wicherek gram na Teonie
Sylvian nie jestem leniwy tylko poprostu nie wychodzi mi zarabianie na czym kolwiek,ale ta ksobie jeszcze pomyslalem bo mam wilka i moze go wylevelowac na 55 i zrobic questa na great wolfa to moze troche kasy by wpadlo co?? a jesli tak to ile moglbym na tym wilku zarobic?? raczej nei byloby na secik doom nie??

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:00 
Cytuj  
Tak strzelam, że z 40kk byś za niego dostał.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 13:13 
Cytuj  
Ale pewnie zrobienie go zajmie mi z miesiac nie??

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 14:14 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Wicherek gram na Teonie
Sylvian nie jestem leniwy tylko poprostu nie wychodzi mi zarabianie na czym kolwiek,ale ta ksobie jeszcze pomyslalem bo mam wilka i moze go wylevelowac na 55 i zrobic questa na great wolfa to moze troche kasy by wpadlo co?? a jesli tak to ile moglbym na tym wilku zarobic?? raczej nei byloby na secik doom nie??

Raczej na A secik w tym wypadku.

Zrobienie wilka na 55lev - zależy ile masz czasu na granie i jaki masz obecnie lev. IMO bez szans na zrobienie wilka w miesiąc o ile naprawdę nie koksisz mocno.
Ja strider'a robiłem z 1,5 tyg. (pre CT1) gdzie pet dostawał 100% XP a nie 10% jak w przypadku pasywnego leechowania u petów w CT1.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 15:57 
Cytuj  
Sylvian czyli moby bil sam pet a nie ty razem z nim tak??
I czy moglbys moze mi podpowiedziec cos gdzie tego wilka mam expic najlepiej, co mu zalozyc(tylko cos taniego bo z adena naprawde krucho)
no i wogle jakies rady zeby jak najefektywniej go levelowac(teraz mam akurat ponad tydzien wolnego wiec moge w calosci zajac sie gra)
Zgory thx


Posty: 48
Dołączył(a): 28.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 15:58 
Cytuj  
Jesli grasz tylko w weekendy odpada lvlowanie jakiegokolwiek peta.

Radze wystawiac sklep na caly czas w ktory nie grasz...

Jesli masz malutko adeny (5kk-) to acznij sobie od czegos, co na 100% zejdzie- czyli shoty. Wystawiasz skup na krysztaly, potem robisz shoty i sprzedajesz- prrawdopodobienstwo ze wszystkie zejda przez nastepne pare godzin wynosi 100%. Nie jest to duzy zarobek, ale zawsze JEST.
Mozesz tez lvlowac soul crystale podczas ekspienia- zarobek wprawdzie marny, ale na shoty bedzie.
Oczywiscie 'marny zarobek' nie dotyczy krysztalow 11-12-13-14 ;] tutaj masz 25kk/stage (przynajmniej na hindemith), tyle ze na twoim lvlu nie masz szans tego robic.

Jak sie ma szczescie w craftach, to jest to chyba najlepszy zarobek- wiadomo, kupujesz recki i partysy, matsy mozesz seedowac i tym sposobem najlepiej wyjdziesz.

Podobnie z OE- jak jestes farciarz to zarobisz.

Inne sposoby to:
- sprzedaz sprzetu c grade- kupujesz krysztaly, aa wymieniasz na topc u mmamona i w nastepnym periodzie masz 2kk+ na broni
- resell wszystkiego co jest na rynku- widzisz okazje- kupujesz, wystawiasz skup na matsy/aa/gss a potem sprrzedajesz drozej.
Pamietaj ze duza kasa robi jeszcze wieksza kase- wiec im wiecej gotowki masz tym wiecej jestes w stanie zarobic.

Jesli o seedowanie chodzi- im wyzszy masz lvl tym lepsze cropy mozesz sadzic. Pamietaj zeby wymieniac 'mądrze' i sadzic te cropy, z ktorych matsy sa drozsze(przykladowo- nie sadzisz na suede tylko na animal bones)

Co do kupowania adeny - to twoja indywidualna sprawa, ja to traktuje jako rodzaj cheatowania oraz przejaw glupoty- kupowac za RL kase itemy w grze?? :wtf: . Duzo wiecej radochy masz jak zarobisz wszystko w grze.


_________________
>>

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 16:32 
Cytuj  
Pixel dzieki bardzo za rady, powiedzilaes ze granie w weekendy wyklucza levelowanie peta,ale tak jak mowilem mam teraz ponad tydzien wolnego i moze w tym czasie da rade cos z tym petem wykombinowac?
A co do kupowania adeny jestem w zasadzie tego samego zdania ale jesli ktos nie ma zadnych znajomych,zadnej pomocy to naprawde rozumiem ze w akcie desperacjii moze kupic adene


P.S powiedizales ze 5KK to malutko adeny, dla mnie narzie to jest majatek, wszystko czymdysponuje to 2KK i to tez bardzo ciezko mi przyszlo,i musze je juz chyba ruszyc z WH bo brakuje mi kasy na SS


Ostatnio edytowano 18 sty 2008, 16:37 przez Arto, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.