mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 19:38 
Cytuj  
Mam pytanie, przegladajac skille overlorda i warcrayera widizalem ze ma heavy armor mastery,light armor mastery i robe mastery.
Heavy armor daje wiecej defa,cast spd,mp regeneration i cos tam jeszcze a robe daje tylko defa,wiec czemu wiekszosc orcow widuje w robe a nie w heavy??
Wiecie noobek raczej ze mnie wiec wybaczcie mi takie pytania ale moze robe i heavy armor na orcu mysticu wyglada tak samo(choc nei sadze zeby tak bylo)??

Zgory thx

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 21:02 
Cytuj  
AFAIK heavy daje tylko pdefk, robe daje natomiast cast speedk, MP itd... a dlaczego widujesz orki ubrane głownie w robe? Bo orki dużo lepsze są w roli buffer'a niż tanka IMHO.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 21:11 
Cytuj  
No tak mowisz ze heavy daje tylko defa a robe te wszystkie inne bonusy,
ale na lineage2.com w skillach pisze ze kiedy orc zalozy heavy to ma cast. spd , defa itd a kiedy zalozy robe to ma tylko defa, pewnie masz racje tylko czemu tam pisze tak a nie tak jak mowisz ?
Wierze ze masz racje tylko tak sie pytam czemu tam tak napisali?

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 22:24 
Cytuj  
Bo gdy mamy Robe to dodatkowo działają inne passive skille.
http://www.lineage2.com/Knowledge/race_ ... orc_mystic

I w rezultacie mamy o wiele większy cast speed i mp regen w Robe.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 22:50 
Cytuj  
Ok dzieki bardzo za odpowiedzi :) teraz juz wiem :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 12:30 
Cytuj  
Bez mastery w heavy ork ma tragiczny cast time. Ale juz 1 lvl tego skilla sprowadza to do rozsadnego poziomu.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 08:33 
Cytuj  
Rozsadnego do czego? Poszpanowania przed laskami na wiejskiej "dysce" chyba... ok. 500 cast speeda to faktycznie "rozsadny" poziom. Szczegolnie wobec zyskania ok. 200 p.def (z 1200 na 1400) z Soul guardem 13 (bez soula to juz tylko ok. 100 defa wiecej) kosztem rzucania czarow cos tak ze dwa razy wolniej.

**

Posty: 261
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 08:49 
Cytuj  
Szaman napisał(a):
Rozsadnego do czego? Poszpanowania przed laskami na wiejskiej "dysce" chyba... ok. 500 cast speeda to faktycznie "rozsadny" poziom. Szczegolnie wobec zyskania ok. 200 p.def (z 1200 na 1400) z Soul guardem 13 (bez soula to juz tylko ok. 100 defa wiecej) kosztem rzucania czarow cos tak ze dwa razy wolniej.


Hahahahah

Nie ma to jak dobrze rozpoczac dzien. :D


_________________
Kendo
79+ Mystic Muse, 75+ Necro, 7x Warlock SOLD
81+ Adventurer, 75+ HE/Tyrant/BD SOLD
80+ Soulhound, 78+ Trickster, 75+ Bers, 64 Insp SOLD

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 10:08 
Cytuj  
Tylko na co orkowi ten cast speed jeszcze niech mi ktoś wytłumaczy.
Umówmy się, że mówimy o jakmiś low lev. do solowania z dualami czy innym śrutem. Jak wiemy Arto raczej 78+WC/OL'a nie posiada.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 12:35 
Cytuj  
Zasada tyczy sie tak end-game, jak i low-lvl.
Sorry, ale sprawdzcie sobie sami jak wyglada rzucanie CoL z WCta na niskim lvl w heavy... herbate mozna zaparzyc w tym czasie. Tak samo z drainem, ktory konczy sie zawsze o 1s za pozno, dreaming spirit, ktory kiedy sie w koncu skonczy go rzucac tez bedzie juz o 1s za pozno...

Na co cast speed? Wejdz do FoG z mage AoE party, a sie przekonasz. Idz na PvP i rzucaj Ritual of Life, czy Honor of Paagio z cast speedem 500. Goooooooood luck. To pytanie ma taki sam sens jak "a po co EE/bishowi cast speed?". Po nic. Absolutnie po nic. W koncu to melee DD, nie?

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 13:04 
Cytuj  
Sylvian no nie mam 78+ ale ja dopiero zaczynam,a po za tym zarabiam teraz spoilem zeby potem prawdobodobnie zrobic wlasnie orka,ale moze pociagne BD dalej(Sorry za offtop)

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 13:21 
Cytuj  
Heavy na orku ma sens tylko jezeli chcesz nim solowac w okolice 61 lvl (WC, OLa to do ukichanej smierci pewnie bedziesz musial sowac).
Jezeli pojdziesz do party (nie, Ty + box to nie party) w heavy to pewnie o ile nie masz byc main DD/tankiem, z frustracji pusci ci w koncu "zylka".


Posty: 3
Dołączył(a): 6.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 lut 2008, 15:01 
Cytuj  
Heavy na wc/ol? huh...

Wyjdzmy od podstaw, czym są wc i ol?
Wc - buffuje, sleepuje, col i podnosi dropy
Ol - rzuca podstawowe buffy + debuffy, sleepuje, odnawia cp i podnosi dropy

wszystko sprowadza się do skilli zużywających mp

wc po zbuffowaniu całego party w pożądnym robe secie będzie mieć jeszcze połowę mp na crowd control w postaci sleepa i ewentualnie od czasu do czasu col jak zrobi się gorąco, w heavy nie dość ze nie starczy mp na buff, to mp się odnawiać będzie wolniej, a cast speed czegokolwiek będzie tak niski ze prędzej całe party padnie niz uspisz 4 mob

co do ola, to w sumie nie ma w ogole co kombinowac, im więcej mp tym więcej cp odnowisz

bez robe z miasta nie wychodz...


_________________
The fact that a believer is happier than a skeptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 7 lut 2008, 15:18 
Cytuj  
ok jeszcze raz dzieki bardzo za odpowiedzi,jak bede robil orca to wiem ze trzeba w robe go ubrac :)

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2008, 23:11 
Cytuj  
OLem musisz solować przynajmniej do 61 lvl, więc do tego czasu latasz w heavy. WC może wskoczyć w robe ciut wcześniej.

Aha jeśli już się zdecydujesz na Orc mystica to oczywiście graj WC bo OL to śmiech na sali.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2008, 07:24 
Cytuj  
O przepraszam - czy OL to nie jest bardzo dobry wybór pod warunkiem, że grasz w dużym klanie?
PS. Nie jestem tego pewien więc proszę o potwierdzenie / zaprzeczenie.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 162
Dołączył(a): 30.05.2007
Offline
PostNapisane: 8 lut 2008, 08:04 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
O przepraszam - czy OL to nie jest bardzo dobry wybór pod warunkiem, że grasz w dużym klanie?
PS. Nie jestem tego pewien więc proszę o potwierdzenie / zaprzeczenie.
OL to katorga w expieniu, nie wiem w jak zajebistym clanie musialbys byc zeby expienie tego bylo przyjemne :P Lokken gra chyba w dobrym ally(?) a wbil 76 po dluuuuugim czasie i napewno nabral praktyki w hardkorowym solo w tym czasie...


_________________
Oliko, 84 Soultaker/80 EE/75 Pal/75 Sws @Chronos

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 8 lut 2008, 09:28 
Cytuj  
Ja gram dluzej i mam nizszy.
Wnioski wyciagnijta sami.

Ally nie pomoze, bo nic co ma OL na ally nie dziala. Wg nieoficjalnych tlumaczen CT 1.5 dostaniemy jeszcze mocniej po jajach (czlonkowie ally beda obrywac od OLa sealami w czasie siegow). GG. I quit.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2008, 10:13 
Cytuj  
Szaman napisał(a):

Ally nie pomoze, bo nic co ma OL na ally nie dziala. Wg nieoficjalnych tlumaczen CT 1.5 dostaniemy jeszcze mocniej po jajach (czlonkowie ally beda obrywac od OLa sealami w czasie siegow). GG. I quit.


Dokładnie o to mi chodziło. Z jakiś niewyjaśnionych przyczyn NC bardzo nas ostatnio nie lubi bo co kronikę OL dostaje łopatą w pysk. Buffy nie działają na ally, używanie seali podaczas siege będzie znacznie utrudnione (jeśli te pogłoski okażą się prawdą), nerfują seal of blockade, OL jako jedyny buffer nie dostanie buffów łączonych (a mógłby mieć p.atk + p.def i m.atk + m.def), więc jego rola jako buffera spadnie do zera.

Jak tak dalej pójdzie to lolTK będzie miał nowego przyjaciela - lOL`a.

Właściwie nie wiadomo do czego on będzie służył (oprócz do mass rootów w PvE). Buffer z niego taki jak z koziej dupy trąbka. Seale w pvp mają żałosny land rate (większość nie wchodzi nawet w postacie o 10 lvl niżej, jego drain kosztuje w pip MP, jest wolny i zadaje mały dmg. W dobie wszechobecnych makr na spam CP (czy to za pomocą nostromo, czy różnych programików) jego unikatowy CP heal nie jest aż tak niezbędny.

Czekam jedynie na to aż NCSoft da CP heal dla innych healerów, wtedy oficjalnie ta klasa będzie bezużyteczna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2008, 10:37 
Cytuj  
tyle ze jakos do tej pory 99% olow tych high lvl znaczy 79-80 cieszy sie jak dzieci, ownujac wszystko i wszystkich..przegiete blockade,ally cov/dosc dobry drain ud etc etc
takze zapomniales wspomniec ze majac 79 ola jedziesz kazdego raid bossa majac 1 grupe ludzi..faktycznie 79-80 ol jest teraz cienki oj nawet za cienki:>

a do tych co mogliby napisac: nie kazdy ol ma przeciez 79-80 lvl.

no wiec wybraliscie taki klan a nie inny, widac za malo sie staraliscie,za malo graliscie, nie dzieliliscie konta z innymi (wiec nie macie expa)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.