mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 15 lut 2008, 17:59 
Cytuj  
Witam,

Nareszcie rusza portal do handlowania przedmiotami z Lineage II.

www.mog.tc

Już nie trzeba siedzieć i marnować czasu na rynku krzycząc WTS/WTB, wystarczy stworzyć aukcje w portalu z przedmiotami które chcemy kupić/sprzedać, ustawić wszystkie swoje aukcje na status online (aby osoby przeglądające wiedziały że aktualnie jesteśmy w grze) wybierając postać pod którą aktualnie gramy i wrócić do pve/pvp i czekać tylko na pm-a/maila jeśli ktoś będzie zainteresowany naszą oferta :D

Na razie ofert jeszcze niema za dużo (dopiero startujemy), ale mamy nadzieję, że to sie zmieni w najbliższych dniach.

Aby skorzystać z portalu wystarczy sie zarejestrować a następnie potwierdzić rejestracje klikając w link aktywacyjny który zostanie wysłany na podanego maila podczas rejestracji.


1. Możliwość wystawiania przedmiotów WTB/WTS na dowolnym oficjalnym serwerze Lineage II
- wszystkie przedmioty przeliczane są na Adene.
- ustawianie ceny minimalnej/maksymalnej, startowej, kup teraz.
- możliwość ustawiania statusu online gdy jesteśmy w grze aby kupujący/sprzedający wiedzieli że aktualnie jesteśmy w grze.

2. Tworzenie zamkniętych rynków
- rynek dostępny (widoczny) tylko dla zaproszonych osób
- możliwość wprowadzenia limitów operacji na rynku, punkty Bids które odpowiadają za możliwość licytowania oraz Auction Points odpowiadające za możliwość tworzenia aukcji WTB/WTS

Możliwe wykorzystanie zamkniętego rynku:

2.1 rynek klanowy (bez limitow), aukcje widoczne tylko dla klanowiczów po mniejszych cenach niż na normalnym rynku.

2.2 System aukcji dla dropów z Epic RB
1. zakładamy rynek dla ally/klanu z limitami bid oraz auction points.
2. Po RB robimy screena z osobami które uczestniczyły w RB.
3. Osobom uczestniczącym w RB przyznawane są punkty bid/auction (np.: 2 Bid, 1 Auction)
4. Gracze za swoje punkty wystawiają Aukcje jeśli cos potrzebuja (np. Książki na 22/23 buff slot)
5. Następnie Moderator wystawia przedmioty na aukcji.
6. Ludzie licytują przedmioty które chcieli by dostać pamiętając że maja ograniczoną ilość punktów o dyspozycji.

Pozdrawiamy,
MOG.TC Team
www.mog.tc

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2008, 22:54 
Cytuj  
hmmmm
moze
jak sie ludzie przekonaja.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 184
Dołączył(a): 18.05.2007
Offline
PostNapisane: 15 lut 2008, 23:19 
Cytuj  
podoba mi sie ....ale jak by to troszke bardziej rozreklamowac


_________________
Obrazek
Power lvl service - tanio i szybko :D


Posty: 46
Dołączył(a): 9.11.2006
Offline
PostNapisane: 16 lut 2008, 15:01 
Cytuj  
eh zmiana serwera juz jest wiec moze za kolejne dwa lata doczekamy sie aukcji jak wow ;)


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 lut 2008, 15:18 
Cytuj  
hmm z tego co jakiś czas temu czytałem na oficjalnym forum to było pytanie na temat aukcji i odpisali że nie planują nic takiego robić.
Aukcje ingame były by idealne ale maja jeden minus, trzeba być w grze :), na aukcjach poprzez stronę można handlować będąc nawet w pracy i tylko na wieczór sie umówić na wymianę przedmiotu.

Postaramy sie rozreklamować w najbliższym tygodniu stronę aby w następny weekend była już spora baza przedmiotów do wyboru.

Proszę o wszelkie uwagi i sugestie na temat Portalu. Grafika będzie zmieniona w najbliższym czasie na bardziej przyjazną.


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 12:12 
Cytuj  
Strona została dodana do oficjalnej listy "Fan Site".

Na stronie pojawiło sie kilka udogodnień:
- Automatycznie generowane sygnatury z aktualnymi aukcjami w portalu.
- Prywatne wiadomości
- Lepszy FAQ

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 13:09 
Cytuj  
Powiem szczeże że zaczyna to wyglądać coraz sensowniej :)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 13:36 
Cytuj  
planowane dodatki w najbliższym czasie:

- powiadomienia o zakończonych aukcjach/nowych ofertach na gg/icq/msn/jabber etc. (teoretycznie juz działa ale trzeba dopracować)
- system punktów reputacji, im więcej punktów tym mniejsze ograniczenia czasowe w kupowaniu/sprzedawaniu, możliwość tworzenia aukcji w których mogą brać udział tylko użytkownicy z odpowiednią ilością punktów reputacji etc.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 13:48 
Cytuj  
A jest szansa na coś takiego jak custom auctions? Tzn. jakieś tam paczki itemów sprzedawane jako całość, ewentualnie możliwość sprzedania naraz całego set'u (w przypadku armorów/biżuteri)?

TBH przydało by się pole z opisem/komentarzem do danej aukcji aukcji.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2008, 15:32 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
A jest szansa na coś takiego jak custom auctions? Tzn. jakieś tam paczki itemów sprzedawane jako całość, ewentualnie możliwość sprzedania naraz całego set'u (w przypadku armorów/biżuteri)?

sety: http://mog.tc/item/search?q=set

Sylvian napisał(a):
TBH przydało by się pole z opisem/komentarzem do danej aukcji aukcji.

W najbliższym czasie będzie możliwość wprowadzania opisów/komentarzy do aukcji

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 02:08 
Cytuj  
mam pytanko...co sie dzieje/bedzie dzialo z tematami..tzn z ogloszeniami kiedy aukcja sie skonczy?

Ogloszenie takie bedzie automatycznie kasowane zeby nie robic balaganu czy po prostu przejdzie w status closed (automatycznie) czy co?
no i nastepna sprawa...
Wiesz l2 jest raczej gra dynamiczna, i wszystko dzieje sie bardzo szybko czasem za bardzo..

Obawiam sie troche chaosu spowodowanego wlasnie dynamicznym rozwojem sytuacji w l2..Przez moje rece przewija sie dziennie kilka/czasem kilkanascie itemow dziennie tygodniowo...tworzenie aukcji dla kazdego itemu wywola jakby balagan:> (takich osob bedzie wiecej)
Niektore itemsy w l2 sprzedaja sie szybciej inne wolniej a niektore blyskawicznie w zaleznosci od ceny:P..wiec nie wiem jaki sens bedzie wystawienie auckji np 3 dniowej jesli item sprzedam w ciagu 10-30 minit od zalozenia tematu:>


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 09:24 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
mam pytanko...co sie dzieje/bedzie dzialo z tematami..tzn z ogloszeniami kiedy aukcja sie skonczy?

Ogloszenie takie bedzie automatycznie kasowane zeby nie robic balaganu czy po prostu przejdzie w status closed (automatycznie) czy co?
no i nastepna sprawa...
Wiesz l2 jest raczej gra dynamiczna, i wszystko dzieje sie bardzo szybko czasem za bardzo..

Obawiam sie troche chaosu spowodowanego wlasnie dynamicznym rozwojem sytuacji w l2..Przez moje rece przewija sie dziennie kilka/czasem kilkanascie itemow dziennie tygodniowo...tworzenie aukcji dla kazdego itemu wywola jakby balagan:> (takich osob bedzie wiecej)
Niektore itemsy w l2 sprzedaja sie szybciej inne wolniej a niektore blyskawicznie w zaleznosci od ceny:P..wiec nie wiem jaki sens bedzie wystawienie auckji np 3 dniowej jesli item sprzedam w ciagu 10-30 minit od zalozenia tematu:>

Gdy aukcja się kończy ma ustawiany status closed/finished/canceled (w zależności od sposobu zamknięcia) i nie jest widoczna w systemie (serwery/wyszukiwarki etc). Można ja przeglądać w historii swoich aukcji lub bezpośrednio odwołać sie do niej poprzez link (np: http://www.l2.mog.tc/auction/show/ID/162 ).

Cena to podstawa :) aktualnie minimalny czas trwania aukcji to 1 dzień, na razie nie planujemy wprowadzać krótszego czasu. Gdy user kupi/sprzeda dany przedmiot aukcji znika z portalu.

Gracze często maja w WH masę przedmiotów które można sprzedać a nie pozwala na to limit przedmiotów w sklepiku. Portal pozwala zrobić porządki w WH wystawiając poprzez stronę przedmioty z którymi na rynku nikt by nie siedział bo ma sie aktualnie lepsze przedmioty na sprzedaż, oczywiście cena musi być atrakcyjna dla kupującego :)
Często potrzebujemy części/recepty na dany przedmiot a na rynku nigdzie niema, wystawiamy aukcje i czekamy na maila/wiadomość na portalu (a niedługo na gg ^^) ekspiąc sobie spokojnie.

Im większa liczba użytkowników tym większa szansa że przedmiot znajdzie szybciej nabywce. Coraz więcej użytkowników korzysta z strony ale to jeszcze początki. Mamy nadzieje że w najbliższym czasie będzie już tylu userów żeby przedmioty z “dobrymi” cenami schodziły w maks 1h :)

Idzie wiosna trzeba zrobić porządek w WH :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 11:03 
Cytuj  
No Dobra a co mam zrobic jesli mam setki naprawde setki matsow typu IC Draconic tatoesian A grade armor partsow weapon partsow i nowych top a partsow?
Zakladac aucke na kazdy typ itema?? tzn co mam zrobic ze 30 aukcji?

troche bedzie spamu:P
Dobra jeszce jedno..
Jako ze mam matsow od ...i jeszce wiecej w hurtowych ilosciach..czy mozecie zwiekszych ilosc aukcji ???
10 aukcji wts to troche malo...:P obecnie wykorzystalem swoj limit hehehe
a jeszce nie jestem nawet w polowie tyle tego mam w wh:)

No dobra powiedzmy ze mam 967 partsow ustawilem sobie ich cena ilosc i kliknelem add auction..
i teraz co?
jak to wyglada dalej..
ktos kupi odemnie np 47 partsow to liczba ogolnodostepnych zmniejszy sie sama mam nadzieje ?:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 11:42 
Cytuj  
Dodaj opcje sprzedazy kont i bedziesz mial full ludzi codziennie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 11:44 
Cytuj  
btw. zacina sie jak chcem dodac b recki.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 11:46 
Cytuj  
no wlasnie..szkoda troche ze chcesz wspolpracowac reklamowac sie na l2.com:>
Mi tu brakuje opcji/molziwosci sprzedazy kont i adenki :P

ale mialbys ruch w interesie:PP

zeby uniknac bana w grze (przy podawaniu) kontaktu moznaby uzyc np msn adresu:P


Posty: 12
Dołączył(a): 15.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 12:28 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
No Dobra a co mam zrobic jesli mam setki naprawde setki matsow typu IC Draconic tatoesian A grade armor partsow weapon partsow i nowych top a partsow?
Zakladac aucke na kazdy typ itema?? tzn co mam zrobic ze 30 aukcji?

troche bedzie spamu:P
Dobra jeszce jedno..
Jako ze mam matsow od ...i jeszce wiecej w hurtowych ilosciach..czy mozecie zwiekszych ilosc aukcji ???
10 aukcji wts to troche malo...:P obecnie wykorzystalem swoj limit hehehe
a jeszce nie jestem nawet w polowie tyle tego mam w wh:)

No dobra powiedzmy ze mam 967 partsow ustawilem sobie ich cena ilosc i kliknelem add auction..
i teraz co?
jak to wyglada dalej..
ktos kupi odemnie np 47 partsow to liczba ogolnodostepnych zmniejszy sie sama mam nadzieje ?:)


każda aukcje trzeba osobno założyć. Rozbudujemy wyszukiwarkę niedługo żeby jeszcze łatwiej można było znaleźć co nas interesuje.

Liczbę aukcji bazowych WTS zwiększyłem na 20. (a że masz dużo w hurtowych ilościach to wyślij mi nicka na PM to ustawie dla ciebie 40 :), trzeba się przelogować żeby nowy limit zaczął działać

Jeśli ktoś kupi 47 przedmiotów to zostanie ta liczba odjęta od bazowej. Gdy czas aukcji się skończy lub wykupią wszystkie przedmioty aukcja zniknie.

Piszpan napisał(a):
btw. zacina sie jak chcem dodac b recki.

tzn? Wyskakuje jakiś błąd czy się nic nie pojawia? Osobiście polecam korzystać z wyszukiwarki, szybciej się dodaje :)

Poziomka napisał(a):
no wlasnie..szkoda troche ze chcesz wspolpracowac reklamowac sie na l2.com:>
Mi tu brakuje opcji/molziwosci sprzedazy kont i adenki :P

ale mialbys ruch w interesie:PP

zeby uniknac bana w grze (przy podawaniu) kontaktu moznaby uzyc np msn adresu:P

lepiej żyć w zgodzie z Ncsoftem i tylko dlatego niema sprzedaży kont/adeny :) choć da się to obejść żeby ncsoft nie mógł nic zrobić ale lepiej ich nie drażnić :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 12:39 
Cytuj  
no apropo konto i adenki jak uwazasz, ale przy okazji zwiekszenia ilosci uzytkownikow moglbys jeszce cos zarobic umieszczajac jakies banerki czy reklamy:P
nie wiem jak to wyglada od strony prawnej ale chyba za samo stworzenie takiego forum niemoga sie do Ciebie o nic przyczepic...bo to co ludzie tam sprzedaja to juz ich sprawa:P

Nie mniej fajnie to wyglada narazie...mam nadzieje ze liczba uzytkownikow bedzie rosla dosc szybko:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 12:49 
Cytuj  
Super sprawa jest takze to ze mozna uzywac zamknietych aukcji za pointy dla klanow/ally. Moze sie przeniesie tutaj nasza klanowa aukcje ale trza by bylo napewno duzo wiecej niz 40 pozycji.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2008, 13:55 
Cytuj  
Wrzucilem swoja wts list na blaha to pewnie zaraz bedziesz mial tam tlumy:P

1. Przy okazji przydaloby sie cos takiego zeby nie dawac linkow do wszystkich aukcji ale np jeden link do wszystkich moich aukcji.
2. Jest cos takiego jak l2wh i maja oni tam program do logowania zawartosci twego inw i wh super sprawa by bylo zeby mozna to bylo zaimportowac i wtedy tylko klikasz na item i zeby robic autoamtycznie z niego aukcje. Lub zeby chociaz jakos zaimportowac mozna byla liste z l2wh (ona jest w formacie txt) do mog.tc


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.