mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 02:13 
Cytuj  
No wlasnie, tyle topicow juz bylo o tym co spoilem jest najlepiej na danych lvlach spoilowac,ile da sie nim zarobic i czy wogle da sie zarobic zadowalajaca sume ktora wynagrodzila by potem ta meczarnie przez jaka trzeba przejsc spoilem.

Wertowalem zakurzone strony forum i z tego co czytalem to gra spoilem nie jest super oplacalna solo,ze nie ma jak grac po lvl 52+,ze to,ze tamto i jeszcze ze sramto i ze spoil ogolnie to przereklamowana sprawa i GOWNO przez ogromne cuchnace "G"

hmmm............

Ale jednak mam zamiar zrobic sobie urocza spoilerke^^ i mam pewien pomysl jak pokierowac ten woz GOWNA szczesliwie( tzn bogato) do konca.
I chcialem sie zapytac was jako doswiadzczonych graczy czy ten moj plan ma rece i nogi i czy ma szanse sie powiesc.
No wiec tak:
solo grac nie bede, za plecami bede mial pelnego zapalu Gladiatora(narazie na lvl 45) jest to Glad mojego przyjaciela i w lapach trzyma Dual Elven Long Swords +3.Plan jest taki ze Spoil bedzie moja jedyna postacia(Bo z tego co czytalem wiekszosc ma inna postac i na spoilu tylko proboje zarobic cos od czasu do czasu)czyli bede spedzal na nim 100% mojego czasu w L2,nie bedzie on tylko Przydupasem probujacym zarobic na inna postac, wrecz przeciwnie bedzie zarabial sam na siebie i cala kasa leci tylko na niego.
A skoro cala kasa leci tylko na niego to Stuff w jaki go wyposaze nie bedzie Enchantowany,augmentowany i Bog wie co jeszcze,sprzet bedzie podstawowy bez zadnych "udziwnien"( z racji tego ze party bede mial z Gladem to i tak bedzie ladnie szlo ) wiec sprzet bede craftowal, zobacze co potrzebuje na dany set czy tez bron i bede to spoilowal az wyspoiluje potrzebna mi ilosc(jak lvl urosnie za bardzo to delevel) ale expa raczej nie bedzie bo chce( na poczatku,low lvl) spoilowac animal bones,animal skins na levelach 10-27 wiec party bedzie wygladalo tak ze ja rzucam spoila moj kolega niszczy moba z sila pociagu heh a ja robie sweep, i tak na tych low lvl mobach a potem to juz normalnie w party lecimy na te moby ktore potrzebne matsy w spoilu maja. Sprzetu nie bede kupowal tylko bede craftowal jak juz wczesniej wspomnialem bo to wychodzi taniej.A wiec wyposazenie spoila nie powinno byc problemem i gdy bede mial juz ten high lvl na tyle zeby moc spoilowac konkretne rzeczy typu:
-A grade recki na helmy i bizuterie
-Enchanty
-Czesci od B i A grade setow i broni
-no i inne matsy typu 6-7 AB albo cos w tym stylu

Te rzeczy warte spilowania na high lvl sa tylko zaslyszane i sam ich nie sprawdzilem jak sie pewnie domyslacie wiec jesli to sa bzdury prosze o naprostowanie tego. No i jak juz bede mogl spoilowac te rzeczy i bede mial juz sprzet dla spoila to bede zarabial kase na postac ktora chce robic dla przyjemnosci a nie z przymusu zarobku czyli prawdopodobnie bedzie to SR,BD,Destro,SH,SpS lub moze DA, jesli bedzie to klasa Heavy armor'owa to armor moge zedrzec ze spoilera hehe kasa bedzie zaoszczedzona.Tej postaci "dla przyjemnosci" od Grade B w gore pragne dac do lap jakis kozacki sprzecik +10 albo jak bedzie kasa to i wyzej.

Czyli chodzi o to ze spoil bedzie wstepem(cholernie dlugim wstepem :)) zarobkowym do prawdziwego,konkretnego chara i tu dochodzimy do tego pytania czy plan zarobku jaki przedstawilem jest dobry,czy uda mi sie w miare normalnie na to co przedstawilem powyzej zarobic,czy bedzie to gra warta swieczki i czy nie beda to meczarnie ze slabym zyskiem jakie opisuje sie w innych topicach( aha dodam jeszcze tylko ze kolega w party bedzie gral ze mna praktycznie caly czas bo mamy taki sam plan zajec na dzien i w tych samych godzinach siedzimy przy kompie, tak tylko dodalem zeby nie bylo)



Kurde BARDZO sie rozpisalem ale nie umialem tego jakos sensownie strescic, i tak nie wiem czy przekazalem to o co mi chodzi no ale zobaczymy, wiec zgory wielkie dzieki chociaz za przeczytanie tych wypocin :)

Zgory przepraszam jesli jest to glupi topic,jesli jest to chaotycznie napisane i wogle ale mysle jak zarobic,i jak zarobic spoilem jesli juz go zrobie od kilku miesiecy(przerwa od L2) i musze sie zapytac kogos madzrzejszego czy to co wymyslila moja tepa glowka bedzie dobre :)(I oczywiscie z l2wh.com zamierzam korzystac:))


Posty: 5
Dołączył(a): 5.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 09:00 
Cytuj  
Strata czasu. Rób od razu docelowego chara. Rozumiem że twoje plany dotyczą retaila.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 10:02 
Cytuj  
Jeśli chcesz grać docelowo spoilem, a potem zrobić sobie suba SR,BD,Destro,SH,SpS lub moze DA, to może być.
Ale jeśli chcesz najpierw zrobić spoila do np. 65 lvl, a potem go zarzucić i zacząć od nowa innym charem, to sobie odpuść.
Spoil to maszynka do kasy, ale dopiero gdzieś na 65+. Potem jest jeszcze lepiej, ale... trzeba grać w party z SH/SPS, który będzie bił moby, a spoil tylko spoilował.

W twoim wywodzie jest mały problem. Jak chcesz spoilować mobki 10-27 lvl, to kolega Gladem na 45 lvl nie może Ci pomagać, bo nie będzie dropa. Pamiętaj, bije się moby o lvl +/-6 lvl. No w skrajnych przypadkach +/-9 lvl. Ale od 27 lvl do 45 jest większa "przepaść". Szansa na drop tak spadnie, że będzie tak jak mówił Kononowicz "nie będzie niczego" :lol:


_________________
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 10:29 
Cytuj  
Nikodem
tak chodzi ,mi o retaila.

Maraguaya wiem ze spoilerem da sie duzo wyciagnac potem na high lvl dlatego tez planuje go wciagnac na conajmniej 70-75 lvl(moze faktycznie zrobilbym sube,ale raczej zrobie innego chara) i wtedy zaczac zarabiac na innego chara,tak jak wspomnialem spoilujac te recki,partsy i enchanty a z Gladem zamiast Sh czy SpS'a tez chyba da rade w party? tak czy nie?
A jeszcze co do tego co mowiles o 10-27 lvl party, to ja wiem ze jest to duza roznica lvl i o to mi chodzi, ja rzuce tylko spoila a kolega z racji ze ma duzo wyzszy lvl to bedzie siekal te moby az milo no chyba ze cie nie zrozumialem i przy takiej roznicy lvl bedzie nie tylko brak dropa ale jeszcze i spoila?


P.S dzieki za normalne podejscie do sprawy bo obawialem sie flejmu i tekstow jakimi duzo osob konczy takie topici czyli cos typu:
-"spierda*aj na l2wh.com palancie i nie zawracaj glowy pro playerom" heh

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 10:45 
Cytuj  
granie Bh teraz to wielka pomylka...lepiej zastanowic sie nad innym toonsem.
Wyspoilowanie takiego enchanta B weapon czy A weapon czy chociazby B armor lub konkretnych partsow s grade..to jest koszmar.
To jest robota dla farmerow...ktorzy siedza i klepia mobki 24/7:P

Wszystkie info co warto spoilowac wyszukasz sobie na l2wh wedle lvlu/obszaru/czy chociazby wedlug spoila.

ps
ja mam 77 Bh i powiem ci ze malo nim gram, glownie dlatego ze wiekszosc matsow mozna kupic wlasnie w giran/dion od farmerow..
poco latac i klepac 3h moba jesli parts ktorego potrzbeujesz idzie kupic po 50k/100k.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 10:59 
Cytuj  
"To jest robota dla farmerow...ktorzy siedza i klepia mobki 24/7"
O to chodzi wlasnie ze ja jak mam wolne(Ida wakacje czyli wolnego czasu bede mial mase) bardzo duzo siedze przy L2, potrafie siedziec nawet 18h dziennie z jedna przerwa na posilek i picie a raz jak mialem 3 dniowy weekend to na 72h spalem tylko 10h a reszte spedzilem przy L2( tak wiem ze to jest chore :P)
Mam juz spoila jednego na 30 lvl i spoilujac kolo dion w jeden dzien jak sie wscieklem to uzbieralem 1K AB(ktos mi kiedys powiedzial ze to konkretny "wyczyn")ale i tak jesli bede gral spoilem to zrobie nowego bo nie spoilowalem nic do 20 lvl a potem zobaczylem ze calkiem ladnie jest na 10-20 lvl spoilowac animal skins, poza tym po prostu chce sobie zrobic Female bo mam spasionego i pomarszczonego pulpeta ktory ledwie sie rusza hehe :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 12:34 
Cytuj  
to moze odpal sobie bota-farmera jako dwarfa bedzie ci zbieral matsy..
a sam graj sobie np nukere/archerem czy chociazby tyrantem :>

nie mniej dla mnie granie Bh, teraz gdy l2 prawie zdycha to samobojstwo...ano to do pve/ani do pvp..takie wielkie-male nic:)

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 13:30 
Cytuj  
sorka ale bot nie wchodzi w gre,nie potepiam boterow(tak zeby bylo jasne) ale mi frajde sprawia jak sam zarobie,sam do wszystkiego dojde :)
Dzieki bardzo za dotychczasowe rady.
Zrobie tak jak mowi Maraguaya, zrobie tego spoila i bede mial w zamiarze sube na jedna z wymienionych prze ze mnie postaci,mam nadzieje ze tak bedzie dobrze ale dalej jestem owtarty na wszystkie wasze rady :)

*

Posty: 162
Dołączył(a): 30.05.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 14:52 
Cytuj  
Arto napisał(a):
Zrobie tak jak mowi Maraguaya, zrobie tego spoila i bede mial w zamiarze sube na jedna z wymienionych prze ze mnie postaci,mam nadzieje ze tak bedzie dobrze ale dalej jestem owtarty na wszystkie wasze rady :)
to juz lepiej poczekaj do gracii i zrob warsmitha, bedzie zajebisty :P. w czasie kiedy nie grasz wystawiasz private creation, czy crafcisz shoty, na tym sie weicej zarabia (na 2h craftowania z rechargerem shotkow a/s mozna 10 baniek wyciagnac po sprzedazy tego).
a ws w gracii bedzie mial nowe czajniczki (np jakiegos tam ze jednoczesnie mozesz sprzedawac itemy w miescie (na tym golemie) i expic gdziekolwiek), buffy do nich, jakies buffki na party chyba nawet ;).

ja teraz expie moja zoske ktora od prawie roku stala na 44, narazie jest ponad 52 i z pole idzie przyjemnie, tyle ze potrzeba buffera. BA, zeby expic dwarfa (obojetnie, ws czy bh) potrzeba buffera, nie wystarczy gladek, wiesz o tym?:)


_________________
Oliko, 84 Soultaker/80 EE/75 Pal/75 Sws @Chronos


Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 14:57 
Cytuj  
Spoiler bez walkera/supermena to strata czasu.

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 16:46 
Cytuj  
Hmmmm............
Ok musze sie nad tym wszyystkim troche zastanowic,przespac sie z tym i wtedy zdecyduje co dalej robic(z reszta i tak musze czekac na kase na prepaida heh).Przekonaliscie mnie troche ze nie bedzie to najlepsze rozwiazanie ale nie jestem jeszcze dokonca pewny co zrobie,jesli bede brnac w swoj plan i mi sie nie uda trudno,przyjde powiedziec ze mieliscie racje,przeprosze i bede bogatszy chociaz o nowy bagaz doswiadczen,jesli sie uda to swietnie, no ale jest jeszcze druga opcja ze pojde za waszymi radami i dam spokoj temu spoilowi, tak jak mowilem musze to przemyslec

Dziekuje wam bardzo za wszystkie rady :) I sorka jesli narobilem klopotu :)( dam potem znac na co sie w koncu zdecydowalem:))


Posty: 40
Dołączył(a): 2.08.2006
Offline
PostNapisane: 16 cze 2008, 22:19 
Cytuj  
Jak już przedmówcy wspominali BH bez l2walkera/supermana to strata czasu (i potencjału :lol: ). Jeżeli jednak zdecydujesz się nim grać, to wg mnie zarabianie solo możesz zacząć dopiero na beast farm, na reckach A grade'owych, a to będzie koło 64 lvlu, bo w cata to najlepiej w party 24/7 xD.
Z drugiej jednak strony, jak masz grać 18h+ to wystarczy trochę pomanorować i bez wysiłku będziesz miał na B grade, a nawet jak się uprzesz to i A grade'y wyciągniesz. Oczywiście dotyczy to postaci bardziej melee


_________________
Gustin - retired
Franz
likas - Soultaker/SH

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 07:54 
Cytuj  
Wiesz co Arto? Zrób tak jak ja.
Zacząłem grać swoim main charem. I na 40 lvl brakowało mi kasy na sprzęt C. Norma, co :lol:
I w tym momencie zrobiłem sobie Craftera i Spoilera. Craftera doexpiłem najpierw aby móc zarabiać na shotach D, a spoilerem wyspoilowałem wszystkie recki na podstatowe matsy i shoty. Oboje mieli coś koło 20-23 lvl.
Dalej grałem meinem, a Crafter sobie siedział praktycznie 24/24 jak nie grałem mainem ze sklepikiem.
Potem doexpiłem craftera do 40 lvl i spoilera trochę wyżej aby wyspoilować więcej recek krasiowi. Zacząłem też craftować takie wynalazki jak Elven Mithril Gloves, Brigandine Helmet, Karmian Gloves, itp. No i shoty C.
I to mi w zupełności wystarczyło aby zostawiając sklepiki na noc zarobić na sprzęt B/A i mieć kasę na trade z graczami, na którym de facto się najszybciej i najwięcej zarabia (tylko trzeba umieć).

Powiem tak: aby się dorobić wcale nie trzeba mieć craftera czy spoilera. Wystarczy trochę czasu, znajomość rynku i samozaparcia do spędzenia w Giran kilku godzin dziennie. Przecież nawet main charem można skupować matsy, potem u crafterów crafcić, a na koniec to sprzedawać z zyskiem.

Arto, zrób sobie postać którą chcesz tak naprawdę grać! A jak Ci już naprawdę przydusi brak kasy, to wtedy sobie zrób craftera. Nawet na max 20 lvl. Jak będzie mało, to wbij 40 lvl. Więcej można, tylko po co? Chcesz skończyć tak jak ja, że w L2 widzę tylko kasę, kasę i zarabianie kasy? Zamiast czerpać przyjemność z grania?
Ja już widzę swój błąd, że zamiast grać i się dobrze bawić, to tylko kasę robiłem wpadając w nałóg przebywania w Giran i handlowania z graczami. Tylko po co mi to wszystko? Miałem sprzęt którego nie mogłem nosić, bo mi lvl brakowało :har: A miałem już SOMa i Majestic Seta gdy miałem dopiero 59 lvl. I po co mi to było? Trzeba było lepiej więcej czasu spędzać ze znajomymi z klanu, niż siedzieć w Giran :-? Nie rób tego błędu co ja, ucz się na błędach innych!


_________________
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 09:02 
Cytuj  
Hmm.........
ten crafter o ktorym mowisz wydaje mi sie coraz bardziej sensowny, a dobre by bylo gdyby crafterem byl moj kumpel?? Bo on ma craftera na 38lvl i ma duzo recek ode mnie.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 13:45 
Cytuj  
Jak by crafterem był twój kumpel to jak się będziecie dzielić zyskami? Obyście się nie pokłócili :wink:

Ja Ci mówię. Zrób sobie tego SR,BD,Destro,SH,SpS,DA na main charze.

A jak dobijesz 40 lvl na main charze, to zrób sobie craftera. Ale od samego początku postaraj się wyspoilować recki na wszystkie potrzebne matsy (crafter może spoilować tak do ok 25 lvl), tzn. CBP, Leathet, Thread, Compound Braid, Steel, SSD, BSSD, itp. itd. Wtedy nie będziesz musiał robić spoilera. Wystarczy Ci crafter na 25 lvl. Potem zostawiaj na noc tego craftera w Giran/Dion ze sklepikiem, rób shoty, zarabiaj trejdując z graczami.

Craftera jako main chara możesz se wziąść tylko i wyłącznie jak spełniasz wszystkie następujące warunki: chcesz naprawdę nim grać, klan by takowego potrzebował, miał by kto Ci pomóc expić po 65+, i ogólnie lubisz grać dwarfem i nie przeszkadza Ci, że na PvP każdy Cię pojedzie.
U nas w klanie crafterami grają Ci co naprawdę to lubią, co czują dreszczyk jak na siege sterują ogromnym golemem, co lubią być pomocni dla klanu gdy trzeba coś scraftować, którzy nie lubią PvP, którzy chyba lubią się prosić/błagać o EXPa, itp. Mało kto lubi taki styl gry. A Ty?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 17:45 
Cytuj  
hero dwarf jest nawet calkiem niezly na pvp :), przynajmniej w close combat range


_________________
Bishop - Teon

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 20:38 
Cytuj  
Maraguaya,crafter jest mojego kumpla ale on nim nie gra,rozmawialem juz z nim i powiedzial ze jak chce to bez problemu moge go sobie brac na noc(on nie gra w nocy) tak zeby posadzic go na private creation czy co tam chce :)(jest to osoba zaufana i napewno mnie nie oszuka:))
A co do stylu gry jaki opisales,to raczej pasuje on do mnie:
1.Pasuje mi gra craftem(female fajnie wygladaja,uwielbiam byc pomocny dla klanu a w PvP nigdy dobry nie bylem(pragne to zmienic :)) i narazie nie przeszkadza mi fakt ze beda mnie niszczyc :)
2.Expic mam z kim wiec blagac nie bede musial :)

A jeszcze mam takie jedno pytanko:
jak wyglada gra spoilem w klanie,mocno cisna o matsy?Gralem spoilem ale tylko do 30 lvl i w klanie nie bylem

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 21:13 
Cytuj  
arto graj ws w nowej kronice to bedzie taki extra buffer.
spoiler jest cienki naprawde cienki. nie ma niczego poza spoilem a matsy/partsy/recki zawsze mozesz skupic/wyfarmic/wydropic/wybotowac i ostatecznie wziasc jakiegos spoilera zeby ci pomogl ale samemu odradzam grac ta postacia. Malo funu itd. pogadaj z sylvianem on ci cos powie o byciu bh.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 21:36 
Cytuj  
Ok wiec Tak z ciekawosci sie zapytam ile wynioslo by mnie(tak w przyblizeniu)kupienie matsow zeby craftnac BW klate robiac ja swoim craftem czyli nie placic za private creation?(chodzi o Teon)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2008, 12:03 
Cytuj  
Private creation afair to grosze zawsze były.
Skupowanie matsów i craft to zawsze był biznes - bo niektórym się nie chciało po prostu tego robić. Marża dochodziła czasem do 30%. A można to każdym charem robić (najlepiej jakiś low dorfik bo więcej slotów w sklepie ;-), chociaż mainem też możesz "wyłowić" dodatkowe sloty, więc w/e). Koszt private creation jest tak czy siak marginalny w cenie całego itemu.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.