mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 19:34 
Cytuj  
Co powiecie na "największe wady i zalety gry"?


Moim zdaniem do zalet należą
-Grafika i przedewszystkim wygląd monsterków
-Muzyka
-Klimat Klimat Klimat (dalej uważam że raid na blody lord nurka rulez :smile:

Wady:
-Kilowanie w kółko zielonych i niebieskich mobów bywa czasami wyjątkowo nudne
-mało questów
-crafting jest do bani :sad: próbowałem jako dodatkowego avatara stworzyć krasnaluda... no cuż..
-sporo "dzieciaków" gra w tą gre
-NCSoft NA ma jakieś poważne problemy z kadrami chyba ^_- nie takiego traktowania klientów się spodziewałem od firmy która 5 mmorpg na rynek NA wypuściła


uhhh troche więcej wad niż zalet.. O.o ale ta gra ma "niestety" w sobie coś takiego co nie pozwala się od niej oderwać... Trudno to jakoś określić... No i ma wielki potencjał myśle że jeszcze wszystko przed tą grą :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 20:01 
Cytuj  
Crafting jest bardzo ok.
Krasnolud jest dzieki temu jedna z ciekwszych postaci bo choc w walce ma mozliwosci jakby malo (malo powersow etc) to jednak mozliwosc wybrania sobie celu => zrobienie okreslonego itemu, a potem jego realizacja - cool sprawa.

Nie kumam tylko czym sie roznica te skile do wyciagania z ciala dodatkowego lootu - czy one sie roznia szansa na powodzenie czy dzialaja tylko na moby do okreslonego lev?


Moim zdaniem najwieksza wada to zly party system - brak group bonusa (tzn jak np. pulniesz 2-3 moby na raz to za kazdego masz takie XP jakbys je pulowal pojedynczo) chocby symbolicznego sux.

A najwieksza zaleta: PvP system.
Przypomina mi stare zasady UO z cryminalem, blue healerami etc - fajne akcje z tego wychodza.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 20:36 
Cytuj  
Skille te zwiększają prawdopodobieństwo (max o 75%) wypadniecie ale składników do zrobienia broni a nie konkretnego sprzętu. Po prostu krasnolud dzięki nim łatwiej znajduje konkretny składnik zwarzywszy na to ze każdy rodzaj bestii wyrzuca konkretny składnik.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 20:39 
Cytuj  
Trochę to głupio napisałem, gramatyka u mnie leży.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 20:55 
Cytuj  
Zaraz,

mamy np. moba Dre Vanul Tracker
http://lin.warcry.com/index.php/content/db_php/monstersd.php?id=351

Uzycie na nim skila spoil1 (przed smiecia) + search po jego smierci daje szanse 4.4% na wyciagniecie recipesa na Hard leather shirt

A uzycie na nim Spoil7+search zwieksza ta szanse o ok 70% wiec do ~7,5%

Tak?

Czyli im lepszy Spoil tym wieksza szansa na wyciagniecie tego itemu "droped bu sweept skill" ale generalnie Spoil1 i tak bedzie dzialal nawet na moby 40 lev?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 23:04 
Cytuj  
@Karol66, tak i nie. Spoil daje ci szanse na zastosowanie sweep. Jednak spoil nie zawsze się udaje, zależy to od poziomy postaci, skilla i poziomu bestii. Im większy lvl spoil tym większe prawdopodobieństwo jego udania. Jeszcze dodam ze podobno w p2p używając spoil i sweep zwiększa się szanse na wypadniecie normalnych rzeczy a nie składników. Ja nie sprawdzę tego ponieważ nie gram w p2p

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 08:33 
Cytuj  
to brzmi lekko bez sensu bo w PvM on wcale nie zwieksza szansy wypadniecia wszystkich innych itemow - on tylko daje mozliwosc wyciagniecia tego "dodatkowego itemu"

np. w tym przykladzie ktory podalem - z moba ktory normalnie nie dropuje tego recipesa (nigdy) mozna go dosc latwo wyciagnac uzywajac spoil + search


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 14:54 
Cytuj  
@Karol66, tak ale podobno w p2p mieli to zmienić (czytałem o tym na forum kiedyś) i skill miał także zwiększać prawdopodobieństwo wypadnięcia sprzętu. Czy jednak to zrobili tego to już nie wiem.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 17:20 
Cytuj  
Niestety co piszesz jest to nieprawda. w pvp wogule nie mozna urzywac spoil / sweep na osobach.

A co do wiekszej szansy na spoil jak masz wiekszy lvl tego czaru tez nie jst prawda. Moby dark blue beda rownie zadko robily sie spoil tak samo jak bys chcial wyciagnac z nich dropa czy kase. Najleprze moby do spoil-owania sa white i yellow.
Dlategos to masz na przyklad mob-a na lvl 10 co wyrzuca varnish ale tez i masz moba na lvl 30 co tez wyrzuca warnisz. To jest dla tego by dwarf mogl dalej zbieraz varnish jak juz ten lvl 10 mob bedzie dark blue.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 19:19 
Cytuj  
No dobra - inaczej zadam pytanie :wink:

Jaka jest roznica miedzy crafterem a t.hunterem?
Bo crafter ma spoil-1 a t.hunter spoil-7.
Zastanawiam sie czy crafter w pewnym momencie wogole nie bedzie mial szansy na wyciagniecie z moba czegokolwiek czy po prostu t.hunter (DZIEKI LEPSZEMU SPOIL) ma np. 2x wiecej szans na to?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2004, 13:16 
Cytuj  
@Karol66 raczej to drugie, ale jakie będzie mógł robić rzeczy :smile:)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2004, 13:20 
Cytuj  
@Luki a gdzie ja pisze że można to stosować na graczach?? p2p -pay too play

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 00:58 
Cytuj  
lol to miał być post o wadach i zaletach gry a nie o craftowaniu ;P lol

ale nieważne...

do dodania mam:
wszystkie wady miękną przy jednej która mnie najbardzie smuci... Fatalne communiti.. może nigdy wcześniej nie grałem w innego mmorpg'a ale nie czegoś takiego się spodziewałem... to co sie dzieje na oficialnym forum to głowa mała a w grze wcale nie jest dużo lepiej (tzn ciągle ktoś na coś narzeka, masa niemiłych ludzi, ciągła pogoń za exp do granic zdrowego rozsądku.. i banda snobów na wysokich lvlach)

--
Dalfgalin-->Devianne


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Goatus dnia 2004-05-26 02:01 ]</font>

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 12:16 
Cytuj  
To się nazywa degradacja poziomu społeczności graczy. Zdarza się to coraz jak gra wchodzi w p2p. Dopóki była darmowa to grało w nią sporo fajnych ludzi, w momencie przejścia na płacenie większość odeszła słusznie uważając że gra jest niewarta płacenia. Już mi się to zdarzyło w innej grze mmorpg. Zostaje ci albo rezygnacja albo zaciśniecie zębów i expowania z nadzieją że będzie grało coraz więcej nie azjatów. Uważam że to oni są maniakami lvl i nic ich więcej nie obchodzi

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 13:18 
Cytuj  
Cytuj:
2004-05-26 13:16, montezuma napisał:
To się nazywa degradacja poziomu społeczności graczy. Zdarza się to coraz jak gra wchodzi w p2p. Dopóki była darmowa to grało w nią sporo fajnych ludzi, w momencie przejścia na płacenie większość odeszła słusznie uważając że gra jest niewarta płacenia. Już mi się to zdarzyło w innej grze mmorpg. Zostaje ci albo rezygnacja albo zaciśniecie zębów i expowania z nadzieją że będzie grało coraz więcej nie azjatów. Uważam że to oni są maniakami lvl i nic ich więcej nie obchodzi


Niezgadzam się z tobą całkowicie to nie azjaci są najbardziej niemili tylko wysokopoziomowi amerykanie i europejczycy...

np. Wchodze sobie do cruma tower żeby dla zabawy i odpręzenia wykończyć sobie jednego dwa golemy (lv29 wizzard wiec zajmuje mi to sporo czasu) idę do pierwszego wschodniego pokoju. Spoko sporo ludzi widać jedna drużyna użerają się z kilkoma golemami widać że mają ręce pełne roboty, Ale pod ścianą stoji jeszcze kilka kratorów i porta nietkniętych. No to sobie myśle że jednego jak wezme to będzie ok... haha nic bardziej mylnego tylko jak zściągnałem na siebie jednego kratora (drugi mnie przy okazji też sieknął) to oczywiście ktoś z grupy się wyłamuje i zaczyna go siekać... to jeszcze nie koniec po sekundzie dostaje stinga w plecy (szkoda że mnie nie zabił miałem już bardzo mało hp) i słysze że mam się wynosić
a potem głupie żarty w stylu "you go" "pk pk" itd. Ale zapewniam cię że żadna z tych osób nie była z azji... do tego większość z nich znam z widzenia i kilku pomagałem... niema to jak wdzięczność.... :sad:


Posty: 17
Dołączył(a): 10.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 15:18 
Cytuj  
E tam Najgorsi sa Azjaci, po nich Amerykanie. Najlepiej mi sie gra z ludzmi ze skandynawii. Chinole najbardziej mnie wnerwiaja swoim graniem dla kasy. Zbieraja adeny by sprzedawac je za real kase co rujnuje ekonomie w tej grze. Poza tym jest ich 20 na serwer, a robia wiecej zamentu i spamu (w jezyku chinskim) na gloenym chacie niz wszysyc inni rzem wzieci. 1 na 10 zna w ogole jakos angielski reszta ni w zab. Jak ida spac to boty puszczaja by czasem sie 5h nie zmarnowalo. Juz WSZYSCY na nich narzekaja. Jest nawet petycja by wywalic Chinolow na oddzielny serwer i z tego co pamietam bylo kilka tysiecy podpisow. Jest tez propozycja by zrobic serwer europejski gdzie oni ni beda mieli dostepu. Amerykanie znowusz wnerwiaja mnie swoja arogancja, ale to nie wszyscy. Ogolnie jednak to Azjaci psuja frajde z gry.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 16:29 
Cytuj  
Goatus: Jak grupa wchodzi do pomieszczenia wtedy wszystko co sie w nim znajduje jest ich ;/ zasada stara jak swiat, podlvlujesz, zaczniesz sie grupowac to zobaczysz :wink:

A gdyby wszystkich euro wybanowali, ostatecznie to azjatycka gra? Inne nacje nie mowia ci jak grac heh.. chill :wink: graj i daj grac innym :wink:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 16:35 
Cytuj  
Ale pod ścianą stoji jeszcze kilka kratorów i porta nietkniętych. No to sobie myśle że jednego jak wezme to będzie ok... haha nic bardziej mylnego tylko jak zściągnałem na siebie jednego kratora (drugi mnie przy okazji też sieknął) to oczywiście ktoś z grupy się wyłamuje i zaczyna go siekać... to jeszcze nie koniec po sekundzie dostaje stinga w plecy (szkoda że mnie nie zabił miałem już bardzo mało hp) i słysze że mam się wynosić
a potem głupie żarty w stylu "you go" "pk pk" itd. Ale zapewniam cię że żadna z tych osób nie była z azji... do tego większość z nich znam z widzenia i kilku pomagałem... niema to jak wdzięczność....


trzeba bylo poczekac az cala grupa bedzie miala low hp i ich z pkowac. Albo przynajmiej z 2.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 16:42 
Cytuj  
Tez mozna przynajmniej by mial satysfakcje i nie pisal by o banowaniu calej nacji ;/


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2004, 19:03 
Cytuj  
Cytuj:
2004-05-26 17:29, Tuxedo napisał:
Goatus: Jak grupa wchodzi do pomieszczenia wtedy wszystko co sie w nim znajduje jest ich ;/ zasada stara jak swiat, podlvlujesz, zaczniesz sie grupowac to zobaczysz :wink:



Hahaha no i co z tego to jest mój pierwszy mmorpg i mnie ta zasada nie obchodzi. Nie radzili sobie z całym pomieszczeniem powiem więcej bardzo możliwe że jak by zrobili agro na te dwa kratory to któryś z nich by padł (mało która postać poniżej lv 35 jest wstanie wźąść na siebie dwa strzały od kratora) wiec dla mnie było to poprostu niemiłe :sad: i tyle (przypominam to był jeden mały golemik na cały room)

No cóż następnym razem nie będe sam.. zobaczymy wtedy ^_^


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Goatus dnia 2004-05-26 20:04 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Goatus dnia 2004-05-26 20:04 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.