mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2004, 23:45 
Cytuj  
Podwieszony topic do postowania dwarfowo-dropowych informacji jakich NIE ZAWIERAJA PODSTAWOWE ZRODLA czyli:

http://www.l2resource.com/
http://www.l2orphus.com/
http://lineage.warcry.com/

Ja zaczne to co dzis wyczailem :smile:

Lokacja: Orc Barracks
Mob: Selu Lizardman Scout (26 lev, passive)
Spoil drop: Excellent Leather Gloves Lining

Lokacja: dwa kroki S-W od ShoolOfDarkArts
Mob: Dark Terror (16 lev, agresywny)
Spoil drop i normal drop: Iron ore (zajebiste ilosci - fabryka kasy dla newbie dwarfa).



I jeszcze 2 topice "dla poszukujacych"

http://www.l2orphus.com/forum/index.php ... =9782&st=0

http://forums2.warcry.com/read.phtml?f=439&id=319363


_________________
Gry MMO sa jak sex.
Gdy są dobre... są bardzo, bardzo dobre.
Gdy są złe... ciągle są lepsze niż nic :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-06-22 00:46 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2004, 20:52 
Cytuj  
MONSTER EYE DESTROYER - SPOILUJE Puma skin shirt (full item)

Oprocz tego ze dropuje to spoiluje - fajne :grin:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2004, 01:53 
Cytuj  
Karol a moze wiesz czy jak spoiluje i mnie utluka to mam z tego tytulu wieksze prawdopodobienstwo utraty czegos lepszego.Mam mnostwo szmelcu ale zawsze wypada mi cos extra np bronze bp iron hammer etc.etc.


_________________
Lepiej siedem razy z Krolewna Sniezka niz raz z siedmioma krasnoludkami.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 cze 2004, 09:00 
Cytuj  
board/viewtopic.php?topic=7382&forum=46&19

moj ostatni post w tym topicu


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2004, 10:33 
Cytuj  
Yarpen -->
z tego co wiem to dorfy wiecej dropuja. Czy sam spoil na to wplywa to nie wiem, ale srednio wiecej im wypada.
Jezeli przypuszczenia Karola co do tego, iz to kazdy item ma szanse na drop to dorfy moge wiecej dropowac bo maja zazwyczaj wiecej itemow

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2004, 17:32 
Cytuj  
Nasz mala "truskawka" ma juz 15 lvl z malym ogonkiem, niedlugo stanie przed wyborem artisan/scav..i tu mam pytanie..

Czym rozni sie spoil lvl 1 od np spoila lvl 3 czy 4..jakas wieksza szansa na udane spoilowanie/sweep?

ps

W zalozeniach nasza "truskawka" bedzie miala maxymalnie 24-28 lvl jakos..
Zatem nastepne pytanie

Czy lepiej miec artisana 24-28 lvl czy scav 24-28 lvl..

Poziomka

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2004, 23:42 
Cytuj  
poziomka -->
lepiej scava IMO.
Spoile roznia sie tym, ze kady lvl spoila ma okreslony zasieg dzialania vs. lvl moba.
Dokladnie nie podam, ale np spoil lv 2 moze zadzialac do mobkow 30 lv (przyklad) a wyzej juz nie.
Z tego co kojarze, to na spoilu 1 ni diabla nie moglem zadzialac na potworkach 25+

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lip 2004, 08:48 
Cytuj  
Tak naprawde to 3 rozne spoile :smile:

Dwarfa "bezprofesyjnego" - niezle dziala, glownie na mobach o lev porownywalnym do Twojego lub nizszym.

Artisana - j.w. ale gorzej dziala (masa kolegow dwarfow-crafterow mowila ze w momencie zrobienia profesji zauwazyli zwiekszona ilosc faili na tym samym mobie)

Scavengera - tu troche trudniej jest. Scav/BH dostaje kolejne lev spoila na 20, 28, 36, 43, 49 lev etc.
I choc scavenger jest przygotowany do spoilowania mobow WYZSZYCH niz jego lev to dziala to efektywnie tylko dla mobow do lev na ktorym mialby kolejnego spoila.
Zamacilem... powiem na przykladzie :smile:
Na 36 lev dosc dobrze spoilowalem moby nawet 43 lev ale juz 44 i wyzej sprawialy mi duze problemy.
Teraz mam 40 lev i spoiluje tak samo - czyli duzo na faili na 44+.
Jak zrobie nowego spoila na 43 lev to bede mogl spokojnie trzaskac moby az do 49 - problem beda 50+.


Nie ma z tego co wiem roznicy w szansie na wyciagniecie itemu jesli juz spoil sie uda - tzn samo to ze jestem scavengerem/BH nie powoduje ze wyciagam czesciej itemy z mobow niz np. warsmith.
ALE - trzeba wziac pod uwage ze jesli np. ja i warsmitch jestesmy na tym samym lev, np. 35, i polujemy na 40 lev moby to mi spoil bedzie wychodzil max za drugim razem a jemu za 4-5.


Duze znaczenie natomiast ma porownanie Twojego lev z levelem moba.
Z green, white i wyzej masz full szanse na wyciagniecie itemu jak juz spoil sie uda.
Przy light blue szansa ta zaczyna malec (im "bardziej light blue mob" tym mniejsza) by przy dark blue prawie zaniknac.

Nie ma tez znaczenia Twoj mattack przy spoilowaniu (albo ma znaczenie minimalne).
Zrobilem 30x spoil na tym samym mobie z moja bronia ktora ma ok 80mattack a potem zupelnie bez broni - roznica byla w granicy bledu statystycznego (spoilowalem 40 lev moby - bez broni 30 udany od pierwszego razu, z bronia 32 razy).
Tak wiec spoil nie jest traktowany tak jak skile warriorow (typu stun np.) gdzie szansa na udane uzycie i dmg od nich rosnie wraz z mattack.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lip 2004, 09:00 
Cytuj  
Cytuj:
Z tego co kojarze, to na spoilu 1 ni diabla nie moglem zadzialac na potworkach 25+


A ktory Ty wtedy miales lev?
Scavenger - facet od wyciagania itemow z mobow o wyzszych lev niz jego.
Art - gosc wyciagajacy itemy z mobow o lev <= jego lev.


Ja gdybym sie 2x decydowal robic dwarfa to bym poszedl w craftera.
Nie musisz nikogo prosic o krystalizacje wiec lepiej wyjedziesz na handlu (nawet jak Ci krystaly nie ida to przerobisz na SS, ustawisz cene 9.5 i sprzedadza sie w ciagu 5 min :smile:)

Gildie Cie kochaja za siege golemy i crafting.

Crafting masz "wygodny" - mowisz: 'jasne, pomoge Ci, przynies mi tylko 7 bladesow od tej broni, 700 steel, 700 cokes i cos tam jeszcze" ... dla porownania prosba gildii do scavengera jest "czy moglbys mi upolowac 7 bladesow, 700 steel i 700 cokes?"
Drobna roznica w czasie wykonania przyslugi gildiowej - dla arta wycraftowanie itemu to max godzina (licze z czasem craftowania low level materialow na high lev i dopiero potem finalny "click" na wycraftowanie broni) a ja tyle surowcow bym zbieral miesiac :grin:

W C2 warsmith ma dostac summon playera - scav nie.

Anyway - polecam scav'a tylko z jednego powodu - fake deatch skill wyglada na naprawde smieszny - mozna sie nim fajne pobawic w PvP a i w PvM powinien byc przydatny. Polujac na 40+ moby zauwazylem ze nie jestem juz w stanie nawet ze speed potem uciec przed jakimkolwiek mobem poza golemami wiec dobrze jest miec jakies "wyjscie awaryjne".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2004, 13:42 
Cytuj  
No w sumie dosc jasno wszystko wyjasniliscie z tym ze jak juz pisalem "nasza" "truskawka"
prawdopodobnie zatrzyma sie na dlugi/bardzo dlugi czas na lvl 24-28.
Moja glowna postacia jest Poziomek i na nim chcialbym sie skupic a dwarfa traktowal bym jako mala pomoc w zdobywaniu surowcow i craftowaniu/sprzedawaniu itemow 1-3 lvl

Dlatego chyba truskawek zostanie artisanem :>

Poziomek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2004, 15:39 
Cytuj  
Hm Dzis gadalem z krasnalem pewnym i on mi powiedzial ze spoil artisana dziala na bardzo malo lvl mobach 10+?? Prawda to ci jest ??

Jak nasza Truskawa Artisan bedzie miala 24-28 lvl to czy bedzie mogla spoilowac moby np 20-30?

prosze o jasna odpowiedz bo powoli zaczynam sie juz w tym gubic

Poziomek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lip 2004, 18:51 
Cytuj  
Mozna spokojnie spoilowac moby na Twoim lev lub nizszym.
Roznica polega na ilosci faili ale z drugiej strony spoil arta nie zjada tyle many co svangera (moj obecny kosztuje 32).
Mozna tez wyzszolevelowe - zna arisana ktory na 34 spolilowal czesc do plate shielda i wyspoilowal (mob byl 40 albo 44 - nie pamietam).
Ale srednio wychodzil mu udany spoil co 5-7 razy na 1 moba.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2004, 13:06 
Cytuj  
Karol
Nie chciał bym tu podwazac Twojego zdania w temacie spoila ale nie podoba mi sie ta teoria. Ze niby mozna spoilowac wszystko i wszystkich (oprocz ludzi) niezaleznie od profesji dwarfa.Dlaczego?Dlatego bo znika sens istnienia scavengera
-jesli artisan moze udanie spoilowac moby powyzej 20 lvl majac tylko 1 pozom spoila to po co scavengerowi ta umiejetnosc ?
-niby u artisana mniejsza szansa na udany spoil ale rownowazy to iloscia zuzywanej many (ty spoilujesz 3 moby a artisan 10 efekt ten sam)
- spoil umiejetnosc tylko dla scavow - po co ja rozwijac jak 1 wystarcza
- scav majac tylko 1 lvl craftu nie wykona zadnego przedmiotu ponad to co daje mu ten lvl
- brak znaczacego wsparcia w walce (ani buffow ani skilli ) wolny, na bakier z magia.
Jedyny jak dla mnie sens istnienia tej postaci to mozliwosc dostarczania "towarow" dla artisana co od pewnego lvlu moze robic tylko ON.
Jak wiesz sam jestem dwarfem-scavem i zaczynam sie zastanawiac nad tym czy nie trace czasu dla tego awatara.
Mam nadzieje ze wszystko dobrze zrozumialem.Jesli nie to mnie popraw, tylko nie bijj :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2004, 15:53 
Cytuj  
Moim zdaniem to wlasnie tak jest - patrzac na solo play lub male grupy warsmith>b.hunter.

Natomiast w duzych grupach, gdzie poluje sie na wieksze moby od sredniej w grupie (powiedzmy srednio grupy to 40 lev wiec polujemy na 50) warsmith nie ma szans wyspoilowac takiego moba a bounty hunter tak.

Z drugiej strony w GvG warsmith jest bardziej uzyteczny (siege golems) a bounty hunter z uzytecznych skili ma tylko play dead :grin:

W single PvP natomiast warsmith jest prawie bezbronny Vs szybki archer lub mag a BH przynajmniej moze dac play dead i wylogowac sie.

Generalnie ja zaluje ze nie zdecydowalem sie na warsmitha.
Grajac w grupach coraz czesciej zadaja od scava czesci lootu ze spoil wiec zyskownosc ten postaci staje sie mocno watpliwa a jesli chodzi o robienie stuffu na swoje i kolegow potrzeby to zanim wejdzie C2 gdzie warsmith bedzie mogl vendorkowac swoje umiejetnosci... leze jesli nie mam kolegi craftera ktory zrobi dla mnie to, do czego sobie pozbieram surowce.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2004, 13:43 
Cytuj  
No ktos w koncu zrobil cos pozytecznego, ale szkoda ze gracz, a nie ncsoft :>

http://lin.warcry.com/#27929

http://lin.warcry.com/index.php/content ... /scav1.php

idealna rzecz dla dwarfow, w koncu nie trzeba bedzie szukac po stronach, przewodnikach co ktory mob dropuje ze spoila
szkoda ze to dziala tylko w granicach + - pare leveli, ale lepsze to niz nic :>


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Poziomka dnia 2004-08-14 14:47 ]</font>

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 09:52 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
No ktos w koncu zrobil cos pozytecznego, ale szkoda ze gracz, a nie ncsoft :>

http://lin.warcry.com/#27929

http://lin.warcry.com/index.php/content ... /scav1.php

idealna rzecz dla dwarfow, w koncu nie trzeba bedzie szukac po stronach, przewodnikach co ktory mob dropuje ze spoila
szkoda ze to dziala tylko w granicach + - pare leveli, ale lepsze to niz nic :>


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Poziomka dnia 2004-08-14 14:47 ]</font>

Wszystko błyłoby OK gdyby były to w 100% poprawne informacje, a że tak nie jest to i tak bez szukania się nie obejdzie. No i oczywiście nie uwzględniona jest mniejsza szansa na drop dla potworków słabszych od Ciebie. Taki lajf nie można mieć wszystkiego, ale fakt faktem dobra rzecz taki tool :]


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 18:50 
Cytuj  
Chcialem napisac slowko apropo spoila i searcha :>

otoz z pierwszego i drugiego mobka wypadly mojemy artisanowi 'fist of butcher' i wooden helm a z nastepnych dosc czesto scrol of escape, wiem wiem ze to noobowe eq, ale fakt faktem cos wypada ,i to dosc niezle rzeczy jak na poczatek.Mam nadzieje ze wraz ze wzrostem levelu artisana wzrosnie takze wartosc (adenkowa) przedmiotow wypadajacych

Cos czuje ze dobrze wybralem idac w 'artisana'

Poziomkowa-truskawka

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2004, 08:04 
Cytuj  
Tak... Tylko, ze questa na artisana zrobiłeś, a ona nadal jest dwarven fighter (z Grand Masterem możesz pogadać chyba po 20). Stąd jesteś nadal jakby zwykłym krasnoludkiem :) A może się mylę? Po skończeniu questa, bez tytułu artisana jesteś "artisanem" i spoile działają jak dla artisana (czyli itemy a nie materiały)? Pytam ponieważ jak do tej pory w całej historii życia naszej krasnoludki... tylko 2-3 razy wypadł jej item zczego raz z dropa a dwa poprzednie chyba ze spoila. Tak więc albo mieliśmy "farta" albo nasza dwarfka naprawdę jest już pseudo artisanem...

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2004, 15:34 
Cytuj  
Czy ktos sie orientuje ile mozna cenic recipe "Artisan Frame" ?
Jest to cos warte, czy gonic to w sklepie u NPCa ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2004, 16:10 
Cytuj  
U npc nie warto sprzedawac, no chyba ze szybko potrzebujesz kasy, albo nie lubisz 'bawic sie w sprzedawce'.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.