mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 56
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 09:06 
Cytuj  
Chcialbym utworzyc tego posta jako taki cennik dla poczatkujacych, zeby wiedzieli ile warte sa (srednio) znalezione przez nich itemy. Chodzi o wszelkie, nawet najdrobniejsze rzeczy. Cennik bylby aktualizowany (bo czytalem, ze ceny sie dosc czesto zmieniaja, jesli chodzi o te topowe bronie :smile:

Ja na przyklad nie znam cen podstawowych przedmiotow, a u NPC zapewne nie oplaca sie ich sprzedawac.

Np.

- Coal
- Suede (chyba tak to sie pisze - jakies plotno to jest :smile:

A moze jest gdzies dostepna jakas taka lista towarow i ich wartosci przyblizonej?

Bo znalazlem tez jakas tunike dla magow (chyba +25MP) i jakis naszyjnik. I nawet nie wiem ile to warte.


_________________
Desanthalas :: Elven Scout, rank 34
Hindemith, Praetor of Silver Arrows

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 09:38 
Cytuj  
Zrobienie takiego cennika jest ciezkie z wielu powodow.

Jesli chodzi o surowce np. to ceny po jakis ludzie je skupuja i sprzedaja roznia sie KILKAKROTNIE.

Zasadniczo przy robieniu itemow takich jak NPC sprzedaja w sklepach nie oplaca sie dac wiecej za surowce niz 2x NPC buying rate - inaczej zrobisz item drozej niz bys go kupil w sklepie (czyli po ~200 za coal, iron, varnish, charcoal).

Ale jesli robisz item ktorego nie ma w sklepach to juz jest inna historia bo takich przedmiotow jest malo i popyt na nie jest wiekszy wiec surowce mozesz kupic nawet 3x drozej niz "normalnie" a i tak pewnie wyjdziesz na swoje.

Ja bym przyjal taka strategie jesli chodzi o surowce: nie sprzedawac ich :smile:
Predzej czy pozniej pojawi sie u Ciebie potrzeba zrobienia czegos czego nie ma w sklepach i wtedy bedziesz mial na niego surowce gotowe.
Albo trafi sie okazja - ze np. znajomy ma recipe na jakies jewerly, inny znajomy ma mase "czesci glownych" do tego ktore zamiast sprzedawac do NPC za grosze odda Tobie - dokladasz wtedy do tego swoje surowce glowne i masz nowe jewerly/armor "za free".


Jesli natomiast chodzi o handel broniami i armorami to moge doradzic tyle:
gdy masz cos co jest D grade to sprzedawaj to NAJTANIEJ za: cena w giran minus 5-10%.
Jesli nie mozesz tego sprzedac przez dluzszy czas - popros znajomego krasnala o skrystalizowanie itemu i sprzedaj krysztalyD po 570/szt (pojda jak woda) albo popros zeby Ci ten sam krasnal od razu przerobil krysztalki na SS lub SpS - tego nigdy za wiele.

Jesli chodzi o bronie NO GRADE to tu ceny sa rozne, zalezne od rodzaju itemu.
Speary np. wszystkie ludzie sprzedaja nawet z 30-40% offem.
Ale poza spears i dual fist (ktore sa malo popularne) reszta broni niezle trzyma cene jesli jest to "najlepsza bron no grade" - np. comp bow ciezko kupic <220k (powod jest prosty - sporo osob kupuje taka bron dla swoich altow - zaczynajac nowa postac zazwyczaj inwestuja w najlepszy sprzet jakiego ona moze uzywac).



_________________
Prawdziwy seks - to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-07-27 10:40 ]</font>

*

Posty: 56
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 10:06 
Cytuj  
Czyli wlasciwie taka poczatkujaca postac, ktora znalazlem kilka jakichs tam sprzecikow to nawet nie mam co myslec o sprzedawaniu tych towarow, bo sa takie cienkie? Ta tunike na przyklad w sklepie NPC mi kupi za 1200 adeny. Ile za to gracz moze dac? Czy jest w ogole sens szukac chetnego na to?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 10:09 
Cytuj  
To znaczy ze wsklepie ona jest za ok 3k.
Jelsi chcesz sprzedac playerowi to wstaw cene 2.200 i zostaw vendorka na noc.

Jesli nie macrujesz.
Ja low level stuffu wogole nie sprzedaje playerom bo bardziej oplaca mi sie puscic macro niz zostawiac goscia z gownianym towarem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 39
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 10:39 
Cytuj  
A jak sie maja questowe itemy? :smile:
bo mam te Eldritch Dagger i Blood Saber z questow DE ktorych nijak w sklepie nie widzialem... za ile toto mozna sprzedac?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Dalamar Velkyn dnia 2004-07-27 11:40 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 10:56 
Cytuj  
Zobacz ile Ci NPC daje za to i dodaj ze 20%.
Problem jest w tym, ze kupic to moze ktos na tyle niski lev zeby mial daleko do questa ktory to daje i na tyle wysoki zeby mial juz na to kase :wink:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 11:29 
Cytuj  
Też coś dodam od siebie. Popyt na każdym serwie jest inny (u Karola Cbow trudno kupić poniżej 220k, a u mnie pewien kretyn przez miesiąc craftował CBow'y. Tyko i non stop. Efekt? Coś co kiedyś nie schodziło poniżej 235-240k teraz łatwo dostać za 190-200k...)

Ale jedno jest pewne nie ma najmniejszego sensu sprzedawać low lvl rzeczy Nongrade. Po prostu za mało jest nowych graczy. Niepotrzebnie tracisz czas na proby sprzedaży... Wal od razu do sklepu i już. Dużym popytem cieszą sie natomiast topowe rzeczy NG.

Bronze Sets, Mage Tunic's, oraz bronie rzędu 220k. Tudzież bracer, HL helmet, Boots. Ostatnio wręcz nic nie robię tylko kupuję MagicSet for 45-50 i sprzedaję po 60k. Całkiem godziwy zysk. To samo dotyczy bronze set, 70 kupno - 80 sprzedaż. Resztą nie zawracaj sobie głowy...

Na Gustinie LongSpeary to takie kapryśne bydle. Czasami nie można sprzedać za 190k... Dwa razy kupiłem za 150k od vendorka. Kilka razy sprzedałem za 230k. Cholera wie co to za dziwadło...

Odnośnie D-grade. Nic dodać, nic ująć. Powiedziałbym nawet, że się nie pieprzyć w sprzedaż, tylko od razu na kryształy, vedorek 570a i lulu. Rano bedzie gotówka.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 12:54 
Cytuj  
Odnośnie cennika. Jak chcesz to mogę wysłać Ci swój cennik w excelu. Zapodaj mi tylko PM'ke ze swoim emailem.


Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 16:08 
Cytuj  
Tylko ostroznie z ta krystalizacja.Jak sie rozpedzisz i za duzo skrystalizujesz to bedzie placz i zgrzytanie zebami...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 16:30 
Cytuj  
ja ostatnimi czasy zaczelem skupywac surowce...zazwyczaj staje w poczatkowych miastach, obchodze wsztskich skupujacych do okola patrze po ile oni placa i ustawiam 5-10 a wiecej u siebie..
Po jednej nocce zazwyczaj mam skupionych okolo 200-400 materialow..
Jako ze zrobilem sobie dwarfa malego to wiekszosc surowcow od razu przetapiam na 'lepsze' i pozniej sprzedaje w wiekszych miasta..giran.gludin..zysk niezly np..

Ceny jak wyzej wspomnialem za uzaleznione od osob ktore tez skupuja w danym miescie ale srednio..

Place
240-260 A-Bone
220-270 Iron
260-320 Varnish
50-75 Stem
2500-3000 Stal
300-400 Charcoal
200 Suede etc..

Po przetepieniu skladnikow na 'lepsze' materialy zysk jest dosc niezly...np na stali srednio zyskuje 1000-1400..a jak sprzedaje np po 50-100 szt z danego materialu to zysk jest ewidentny

ps
Oczywiscie sklepik zostawiam na noc, wiec nie marnuje jakby czasu z efektywnej gry w dzien :>

ps2

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2004, 18:53 
Cytuj  
Apropo handlowania rzeczami ponizej D-grade to ja bylbym ostrozny, bo moze sie zdarzyc ze kupisz cos taniego wedlug swojej opini a pozniej nikt nie bedzie chcial tego od ciebie kupic, i zostaniesz na dluzszy czas ze 'smieciem'
Z rzeczami D grade jest o tyle lepiej jak napisal ktorys z przedmowcow ze mozesz przerobic na krysztaly albo na d-ss


Posty: 49
Dołączył(a): 13.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2004, 07:52 
Cytuj  
poziomka widze sie stary handlarz zrobil wlai taka terminologie ze z milo :smile: a z poczadku takie bzdety gadal :razz:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2004, 11:39 
Cytuj  
No czlowiek sie wyrabia :>> biore przyklad od was :grin:

Pozatym od czasu stworzenia 'truskawki' dwarfki handelek stal sie bardzoo oplacalny :>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.