mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 17:07 
Cytuj  
Jest topic "Best Drop", to dlaczego nie możnaby zrobić czegoś odwrotnego? Na czym najbardziej daliście dupy? Co się zdarzyło Wam dropnąć?

Zacznę od siebie:
    = na polu chwały wypadła mi Knowledge Tunic (170k)
    = podczas podmianki itemów w terenie, jakiś chuj świsnął mi kryształów za 700k
    = na rynku kupiłem Assain Knife za 1400k (Mainguiche scam) - niezły jestem, co??? :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 17:42 
Cytuj  
Heh mi w sumie nic takiego sie nie przydarzylo o czym warto by wspomniec, no byly jakies tam male 'dropy' ale nie warte wiecej niz 50k wiec nie opisuje ich :>

Moze to oznacza ze jestem ostrozny i uwazam na to co robie :>

*

Posty: 61
Dołączył(a): 23.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 18:07 
Cytuj  
Heh a mnie koles namowil zebym mu sprzedla tarbar+2 za 5mil-skonczylo sie tym ze wzail go za 1a przez buga w grze ktorego teraz juz nie ma.Jakism cudem pochodzilem po znajomych i pozyczylem 1,5mil na nowy.Myslalem juz ze nie wyjde z tego dołka-bez broni i bez kasy :(

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 18:23 
Cytuj  
MartinezPL napisał(a):
Heh a mnie koles namowil zebym mu sprzedla tarbar+2 za 5mil-skonczylo sie tym ze wzail go za 1a przez buga w grze ktorego teraz juz nie ma.Jakism cudem pochodzilem po znajomych i pozyczylem 1,5mil na nowy.Myslalem juz ze nie wyjde z tego dołka-bez broni i bez kasy :(


Negative cash exploit ;)

Wypadlo mi skutecznie elven ring (100k) - na 5 min przed srodowym downem (nie zdazylem wrocic i skasowalo item). Dropnalem tez jeszcze pare razy inne itemy ale zawsze udalo sie pozbierac.

Najwieksza wpadka handlowa - kupic orcishpoleaxe za 13 mln podczas gdy dzien pozniej sprzedawano taka +3 za 11mln a tydzien pozniej +1 za 8 mln. Wybranalem ze strata ok 2-3mln i mocnym postanowieniem unikania poleaxow :)

Dalem sie tez raz nabrac na Dcrystal/SoulOre scam i stracic 30k. I zeby bylo smieszniej bylo to ze 2 dni po tym jak wszystkich na boardzie ostrzegalem o tym scamie :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 18:24 
Cytuj  
Mnie chyba jakas taka totalna wpadka nie trafila :) ale :

Grajac dwarfem zabawilem sie w PK :) (troche krasnoludzkiego spirytu i fantazja poniosla :P - koles 3 razy wracal po mnie z klegami) i jak mnie kilneli (kilka razy) to zgubilem caly top non grade ekwipunek i wszystkie przedmioty :/ bylem w plecy ze 300k :/ a dwarf mial byc suportem dla main character.

Znowu z innej strony nie moge sobie wybaczyc ze main characterem jechalem od 17 do 25 levelu na SS shotach i z kasa wychodzilem na zero :/ teraz nie stac mnie na pozadny luk :/. Dalem dupy :/

Przestrzegam nowych nie rubcie tego. Levele lecialy szybko jak diabli ale teraz jestem w dupie z kasa i dopiero sie odbijam a to boli :/

*

Posty: 187
Dołączył(a): 16.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 22:28 
Cytuj  
Ja to tylko w Closed Beta kupiłem jakis zwykły łuk za około 100k myśląc i kupując bez sprawdzenia, że to hunting bow (chyba bow of forrest) Po tym incydencie zawsze wszystko dokładniesprawdzam i w Ob i retail uniknełem wiekszych przykrości:)


_________________
The Gentle Art Of Making Enemies


Ostatnio edytowano 30 wrz 2004, 07:32 przez Vissegard, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 22:59 
Cytuj  
Heh ja ostatnietniego dnia bety nieźle dałem dupska :)
Jakis kolezka zabił mi mojego wolf'a więc bez mrugnięcia okiem zatłukłem go raz, jak gość wrócił zabiłem go drugi raz... byłem tak wku$# że jakoś nie zanotowałem że przecież jestem RED'em. Z amoku obudziłem się jak zobaczyłem 3 gości laecących w moją stronę :)
Jak mnie dopadli wyłączyłem kompa - w nadziei że może nie zdążą mnie zabić. Wyłaczyłem maszyne - 5 min. później wyłączyli servery aby przygotować je do reatil'a. Jak się zalogowałem to okazało się że straciłem moją świerzo kupioną main weapon - iron hammera i tarcze. Także zostałem z pustymi łapami i bez jakiejkolwiek kasy :]


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 paź 2004, 22:17 przez Sylvian, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 23:55 
Cytuj  
Oto wątek dla mnie :]
O maksymalnym daniu dupy już wiecie.Słynna sprawa z LordemKowalem.Cały brig set i dodatki poszły się jebać.
Nie wracajmy do tego :evil:
Gdyby nie Arkadek już bym nie grał w L2.
Jeszcze raz thx.
Z innych bolesnych doświadczeń:
-dropnięta na polu chwały bronz bp godzine po jej otrzymaniu :)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2004, 08:21 
Cytuj  
Kurcze, a ja narzekalem na swojego pecha :wink:

A poki co dropnalem Bronze BP, jakis Helmet i Bone Gaitersy.
A ostatnio jak gine zawsze wypada mi Elven Earning (chyba z 10 razy),
ale zawsze odzyskalem (Dwa razy oddali mi gracze za free :) ).

Oszukac dalem sie tylko raz na bardzo popularny trick z Soul Ore
(okazyjna cena D Crystal, a ja chciwy handlarz chcialem zarobic :D),
ale dzieki Bogu stracilem tylko z 50k.

I raz malo co nie potwierdzilem zakupu 10 DSS za 10k sztuka :D (tez stary numer).

Ostatnio widzialem kolesi sprzedajacych Doom Dagger (no grade weapon) jako Dark Screamera. :wink:

Ale co do tych scammerskich numerow. nasuwa mi sie jeden wniosek.
Jest to wina tylko i wylacznie lenistwa developerow,
ktorzy pozwolili zeby przedmioty o bardzo roznej wartosci wygladaly podobnie.


Ostatnio edytowano 30 wrz 2004, 08:24 przez Ethan, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2004, 08:22 
Cytuj  
Yarpen napisał(a):
Oto wątek dla mnie :] Z innych bolesnych doświadczeń:
-dropnięta na polu chwały bronz bp godzine po jej otrzymaniu :)


Uzupełnię Twoje wspomnienia :) Zapomniałeś o dropniętym Iron Hammerze (aczkolwiek uczciwy znalazca oddał!)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2004, 08:45 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Ale co do tych scammerskich numerow. nasuwa mi sie jeden wniosek. Jest to wina tylko i wylacznie lenistwa developerow,
ktorzy pozwolili zeby przedmioty o bardzo roznej wartosci wygladaly podobnie.


Robią to "on purpose". Dzięki temu w grze masz szerokie pole do oszustw, a co za tym idzie staje się ona podobna do RL. Nie bez kozery GM'wie mają głęboko w dupie wszelkie interakcje między graczami. Ta gra jest "based on social relations". Taki mniej więcej tekst dostałem...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2004, 08:51 
Cytuj  
Dokladnie.
Jak kupilem ta soul ore zamiast Dcrystal to puscilem messa do GM z infem ze taki gosc siedzi tu i tu i sprzedaje.
Dostalem reply ze co prawda jego 'sell-message' moze wprowadzic w blad ale chyba umiem czytac co kupuje? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2004, 09:07 
Cytuj  
Tez slyszalem teksty od GM i developerow, ze pozwalaja na te same numery co w rzeczywistosci - czyli na wszelkiego rodaju oszustwa.
Tylko, ze jest jedna kolosalna roznica pomiedzy rzeczywistoscia, a rzeczywistoscia wirtualna.
W rzeczywistosci wirtulanej puszczaja wszelkie zahamowania, sa przekraczane wszelkie granice, bo gracze czuja sie bezkarni.
W prawdziwym swiecie istnieje Policja (choc jak dziala Nasza polska wszyscy wiemy), inne instytucje, jest czwarta wladza czyli prasa. I wymuszaja one pewne wzorce zachowan.

Wiec gadanie developerow, ze chca zeby bylo jak w rzeczywistosci, jest tylko i wylacznie tlumaczeniem wlasnego lenistwa. Ich twierdzenia mialyby sens, gdyby w grze istnialy podobne struktury, jak w rzeczywistosci (policja, prasa, opinia publiczna - ktorych obowiazki, w przypadku ich braku, powinni przejac GM).

Dopoki nie umozliwa sensownej oceny dzialan innych graczy, ktory bylby widoczny dla innych, teksty typu: "Chcemy, zeby bylo jak w rzeczywistosci" jest zalosne. Jesli chca zeby bylo jak w rzeczywstosci powinny udostepnic np. tworzenie specjalnego rodzaju klanow - bountyhuntersow(pseudopolicji o wyzszych prawach i licencji na zabijanie) i wprowadzenie miarodajnego systemu oceny poczynan graczy (czegos bardziej zaawansowanego niz karma). Proponowany w Chronicle 2 system nie rozwiaze zadnego problemu, bo na bank ludzie bede go naduzywac.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2004, 08:22 
Cytuj  
Nie wiem czy zauważyliście, ale ilość postów na 2 wątkach: "Best drop" vs "Największa wpadka" doskonale odzwierciedla pewną asymetrię ...
Do chwalenia się to wyrywają się wszyscy, ale dużo mniej osób jest skłonna przyznać się do swoich porażek :D


Posty: 48
Dołączył(a): 3.06.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 15:00 
Cytuj  
Wiesz Arkadku,
Może nabraliśmy wprawy i teraz rzadziej śmierć w oczy zagląda??
A jeśli chcesz to weźniemy Wojtasa do party pójdziemy pod Oren i zaraz się statystyki poprawią :)
Mówisz i masz.

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 18:12 
Cytuj  
Hej to nie jest zabawne... krasnalu :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2004, 17:59 
Cytuj  
Heh zeby nie bylo ze pisze tylko gdy zdobede jakis drop :>

dzis walczac w Ct sie przeliczylem troche ze swoimi hp, w wyniku czego dostalem stuna od Premo i padlem :>
Dropnelem Earninga elfiego :>

ale tak czy siak skonczylo sie pomyslnie bo podniosla go osoba mowiaca po ang i chcaca go mi oddac ^^ :>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 19:03 
Cytuj  
Hm no i stalo sie :> Zaliczylem wpadke 'liczac srednio' warta 600k^^ :>

Mialem Ice bow +4 - warty okolo 3.3m, Koles sprzedawal tarbar +gastre +2, nie wiem czemu wydalo mi sie to atrakcyjne i zaproponowalem wymiane..
Nie wiem czemu wyliczylem ze tarbar i gastra sa warte 3.7m- cieszylem sie nawet ze zarobie..

Dopiero pozniej podliczajac okazalo sie ze cos za malo mam gotowki..

No i doszedlem...tarbar i gastra sa warte 2.7m..a nie 3.7 :>

No coz mowi sie trudno, bede sie musial odkuc :>

A wogole to ciagle jestem zly :)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2004, 15:25 
Cytuj  
Tez mi ta wymiana nie pasowala, jak mi o niej powiedziales, Poziomka :)

Ale raczej cienko znam sie na cenach lukow, wiec sie nic nie odzywalem :)

Ale mam cos ku pokrzepieniu serc, co mozna spokojnie zaliczyc do kategorii wpadki. :oops:



"Historia o najszybszym dorfie we wrzechswiecie"

Jak wiecie mam alta o nicku GotreG (jest dorfem Artisianem).
Pomijajac, ze jest dodatkowym zrodlem dochodow dla mojego main char, robi takze za "mula".
Trzyma cala moja kase, zbedne przedmioty u surowce.
Gnije w okolicach Dion.

Dobra, ale nie o tym miala byc historia...

Jak wiecie jest mozliwosc transferu przedmiotow pomiedzy postaciami na jednym koncie.
W kazdym warehousie jest NPC, ktory na to pozwala.

No i pewnego dnia widzac fajne ceny na czesci do armorow w Dion (gdzie gnije GotreG), pomyslalem. ze je tam przerzuce.
Jak pomyslalem, tak zrobilem. Ethan, kotry zawieruszyl sie w okolice Oren przekazal te przedmiociki w warehousie dla GotreGa.
Po zalogowaniu sie GotreGiem ku mojemu wielkiemu zdziwieniu owe przedmioty nie byly dostepne w Dion. :wtf:

Mysle sobie: "No pieknie. Jakis bug i stracilem lekko liczac 100k. O nie to im plazem nie ujdzie."
I dawaj z petycja do GMa :wink:

Po krotkiej rozmowie dowiedzialem sie oczywistej rzeczy, o ktorej niestety nie mialem pojecia. :oops:
Ze przedmioty, ktore sie zostawia dla innej postaci sa dostepne tylko u tego samego NPCa.
Czyli GotreG musialby, zeby je odzyskac udac sie do Oren.

W takim sytuacji uderzylem w placz, ze to kawal drogi, ja nie wiedzialem , etc etc (zgodnie z prawda). :D

Zgadnijcie co zrobil GM ? :D

Przerzucil mi GotreGa do Oren. A po wyjeciu przedmiotow przerzucil mnie z powrotem do Dion.
Wszystko to trwalo niecala minute. Nota bene w trakcie tego zdarzenia bylem zmuszony wyslac 4 petycje do GMa. Dwie Ethanem i dwie GotreGiem.

hehehe


I przez to minute bylem najszybszym dorfem we wrzechswiecie. :wink:

I kto powiedzial, ze GMowie nie maja poczucia humoru i nie pomagaja graczom ? :wink:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 paź 2004, 07:32 
Cytuj  
Niedawno pisalemz e stracilem 600k- dzis z rana odrobilem z nawiazka :)

Kupilem darkscreamera za 5.5 sprzedalem za 5650
Kupilem Crystal daggera za 10.4 sprzedalem pare chwil pozniej za 11 ^^

Nie ma jak dobry zarobek :) od razu humor mam lepszy :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.