mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 10:06 
Cytuj  
Hejka!
Nie pamietam juz gdzie (chyba na stratics ale nie moge teraz tego namierzyc) trafilem na fajne opracowanie na temat pancerzy i broni w DAoC.
Jesli moj angielski nie zawiodl to w skrocie wyglada to tak.

TheBest sa pancerze "rare drop" albo "one drop".
Niezaleznie co to znaczy to angole rozumieja to jako sprzet magiczny, questowy z QL 100%.

Kolejne w kolejce (jesli chodzi o jakosc) sa pancerze PLAYER CRAFTED QL ~98% + Enhantowane.

Nastepnie pancerze magiczne ale te z QL 89 i wiecej.

Na szarym koncu sa pancerze kupowane od NPC z QL80%.


Jak to mniej wiecej wyglada w praktyce... ja zapamietalem przyklady.
Gosc robil testy i pisal ze porownywal pancerz orange dla niego, QL80 z pancerzem magicznym blue/yellow QL89.
W pancerzu QL80 moby trafialy go ok 30% razy czesciej.
Nastepnie wzial pancerz yellow, player crafted, high QL + Enhanted.
Porownal again do pancerza z QL 80% moby trafialy go o 50% czesciej w tym "low QL".

Generalny wniosek z testow byl taki.
JESLI CIE STAC to kupujesz pancerz robiony przez dobrego craftera + enhantowany. Z magicznych rzeczy uzywasz TYLKO takich ktore rozwiaja twoje glowne skile (np. slash, body magic etc).

Jesli Cie nie stac - kupujesz od playerow magiczny armor QL89 (tez nie bedzie tragedii jeszcze). Warto tez wtedy uzywac pancerza duzo lepszego niz "powinienes" (red/orange)

Pancerz QL80 uzywa sie tylko wtedy gdy masz klase nie wchodzaca w close combat a dosc wytrzymala - jak np. kleryk.

I tak chyba musi byc (w sensie ze to chyba prawda) bo mi bardzo podobnie wychodzi jesli chodzi o strone kosztowa zbroi.
Zlozylem sobie set magiczny AF35 cloth (red dla mnie) za 60g.
Do full seta brakowalo mi 2 czesci - rekawic i czapki.
Dopadlem tailora ktory mogl mi zrobic to AF25. Koszt wyszedl na poziomie 20g + 4g za enhantowanie :smile:
Full set taki jakbym chcial pancerza (AF35) player crafted wyszedl by mi wiec gdzies na poziomie 200-300g najmarniej :smile:. A magiczny - jedynie 60g.


I jeszcze inne porownanie.
Udalo mi sie zlapac full seta chain mithril AF50 z lotu - QL80.
Nikt tego nie chcial kupic przez tydzien az wreszcie cudem upchnalem za 10g.
Player made taki chain kosztuje ok 90g i ludzie to KUPUJA. Kupuja nawet chetniej niz Dusk-walkers seta ktorego calego mozna skompletowac za ok. 20-25g (a full set daje juz swietny dopal do STR i ma praktycznie taki sam AF).
A klientow na tego QL80 ni cholery :smile:


Mysle ze podobnie to dziala dla broni.
Jesli ktos tutaj sie para kowalstwem to moze stuknie testy - jak sie walczy 2 broniami - jedna QL80 a druga >QL95.
Ciekawe czy to ma wplyw na trafialnosc czy na damamge.

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 11:50 
Cytuj  
Tylko jedno sprostowanie - z mojej krotkiej praktyki cleryka wynika ze on akurat musi miec full wypas armor - rzuc heala na siebie or team membera bez quickasta w czasie gdy atakuje cie mob :sad: ...
a co do broni to porownalem 2 gladiusy - 100% ql bonus 10% dam 8,1 i drugi ql 89% bonus 15% dam 8,4 :wyzszy damage wyjsciowy w walce mial ten pierwszy...


_________________
Obrazek

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 17:43 
Cytuj  
dobra, bardzo lammowate pytanie:

jak sie enchantuje pancerze ? np cloth ? bo albo jeszcze do tego nei doszedlem albo ze mnie dupa:)

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 23:16 
Cytuj  
W roznych miejscach np. cotswold , camelot sa enchanterzy - czy jakos tak dajesz mu pancerz or bron a on podaje cene.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.