mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2006, 18:11 
Cytuj  
Praktycznie w kazdym dziale sa takie tematy, wiec stwierdzilem, ze zaloze jeden takze tutaj ;)
Otoz chcialem zapytac, czy w ogole warto na dzien dzisiejszy zaczynac interesowac sie DAOCem. Z tego co widze po statystykach EU serwerow, to gracz jest <500, a przynajmniej w tym momencie. Wydawaloby sie, ze serwery ziona pustka, ale wole sie upewnic, bo nie wiem, czy np. ludzie nie wchodza tylko na RvR. Planuje w poniedzialek sciagnac sobie nowego triala EU, bo dodano silnik graficzny z Catacombs (jakis czas temu, kiedy gralem byl ten stary tylko).
Ogolnie, lepiej grac na serwerach US czy EU?
O Polakow nie pytam, bo w sumie srednio mnie to obchodzi, bardziej interesuje mnie, czy gra dobrze znosi probe czasu, na MMORPG.com czytalem, ze w dalszym ciagu ma najlepsze pvp.
Dodatkowo zastanawialem sie, gdzie najlepiej dokonac zakupu.
Jesli lepiej grac na serwerach US, to do glowy przychodzi mi tylko interact. gdzie za keya do Epic Version (podstawka + wszystkie 6 dodatkow) placi sie ~25$. Z kolei z wersja EU moga byc problemy, bo pudelka praktycznie w zadnym sklepie netowym dorwac sie juz nie da (co prawda w Wiedniu, gdzie aktualnie przebywam, w jednym sklepie widzialem Collector´s Box za 29.99€, ale to mnie nie ratuje, nie chce miec DE klienta i przeplacac). Najlepszym wyjsciem w tym wypadku wydaje sie byc zakup kodow na europejskiej stronie DAoCa, 13.95 funta za Collector´s Box i tyle samo za Darkness Rising.
Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi :P


_________________
Obrazek

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2006, 19:02 
Cytuj  
Jak masz z kim grac to mozesz zaczynac smialo, sam nie zrobisz postaci do endgame pvp :( ( chyba ze cie interesuje low lvl pvp na bg ). Co do populacji EU to dwa angielskojezyczne servery Excalibur i Prydwen maja wspolne pvp zony wiec ludzi do bicia niebrakuje.
Kwestja EU czy US ? ja zawsze gralem na EU, US ma lepszy ingame support ( tbh EU go niema wogole :P ) i sa jeden pacz przed EU. Jak sie zdecydujesz na EU to moge ci sprzedac moje konto;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2006, 12:11 
Cytuj  
Hm, a co reszta na to?
Zastanawiam sie miedzy US a EU glownie z powodu tego, ze nie chcialbym (grajac na US) aby walki RvR toczyly sie w srodku nocy.
A pytam, bo nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie dzialaja, wiec moje podejscie moze byc zupelnie bledne :>


_________________
Obrazek

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 cze 2006, 13:19 
Cytuj  
http://daoc.darkzone.net/

najwiecej ludzi na EU jest miedzy 18:00 - 24:00

a na US miedzy 24:00 - 6: 00 naszego czasu
co nie znaczy ze przed 24 jest pustka bo tam tez graja ludzie z naszej strefy czasowej

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2006, 21:43 
Cytuj  
Ok, podejście drugie do DAOCa, tym razem z enginem graficznym Catacombs (trial :P)
Jeszcze jedno pytanie - lepiej zaczynać grę na serwerze normalnym, czy Classic?


_________________
Obrazek


Posty: 10
Dołączył(a): 13.06.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 12:20 
Cytuj  
Spróbuj Classic.
Nie ma tam buffbotow (nie trzeba mieć dwóch kont, żeby dorównać innym) ani Trials of Atlantis i Master Level (wcześniejszy end game)

**

Posty: 379
Dołączył(a): 7.11.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 17:40 
Cytuj  
Zależy o jaką akcje Ci chodzi...


Na US do 24 akcja jest - wcale nie ma pustek, jest akcja prawie 24/h tyle że mniejsza i odpowiadająca dla graczy którzy lubią pograć trochę solo, lub w mniejszych grupkach.

Natomiast jedyne problemy na US to zrobienie ML'ek - bo najczęściej rajdy są po 24 i trwaja 2-4 godziny. Ale na przykład są sposoby by zrobić większość ML'ek samemu.

Fedor ładnie poradził, gdyż najlepszym serwerem jeżeli nie możesz opłacić dwóch kont są serwery classic, ponieważ nie potrzebujesz buffbotów, chociaż jeżeli interesuje Cię support klasa większe możliwości otwiera przed Tobą serwery normalny...

PvP serwera nie polecam gdyż jest tam mało ludzi.

Gra DAoC... nie ma 500 osób online na jednym serwerze, a około 500-2000 - czasem zdeczka więcej alee rzadko, ponieważ połączyli kilka serwerów na raz i akcja jest dosyć naprawdę często.

Na classicu nie pograsz też solo, ponieważ tam latają tylko grupy.

Zapraszam na US na serwer Bedevere, Devon cluster u albów, oraz na Merlin Kilibury cluster - Hiby, lub Lamorak Albion classic server.
Otrzymasz od razu na start jakąś pomoc i możesz pytać dowoli jeśli tylko będe ;).


Jeżeli interesuje Cię tylko PvP to możliwe że lepiej kupić odrazu gotowe konto na www.ebay.com , ponieważ wylewelowanie postaci trwa i wychodzi praktycznie na to samo - lecz bez wysiłku....
No - ale oczywiście tracisz sporo bez PvE bo nie nauczysz się grać swoją postacią ;).

Wkażdym bądź razie mile zapraszam na wspomniane serwery :), na nich gramy tylko w 2-3 osoby ale trzymamy się razem i zawsze sobie pomagamy :)

Mam nadzieję że Ci pomogłem :)
GL

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 07:56 
Cytuj  
tez moge sprzedac:) ale na EU - za to ladnego druida :)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 18:39 
Cytuj  
od druida to tam masz ladniejszego vampiira :P

daj mi mejla to ci przesle worda z tym co jest na koncie jak chcesz.

yo


_________________
afk for quite a while

**

Posty: 302
Dołączył(a): 25.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 20:58 
Cytuj  
lutus napisał(a):
tez moge sprzedac:) ale na EU - za to ladnego druida :)



gabrielangel napisał(a):
od druida to tam masz ladniejszego vampiira

daj mi mejla to ci przesle worda z tym co jest na koncie jak chcesz.:)


wracac do gry a nie sprzedajecie konta :wtf:

Ps. no chyba ze ktos chce kupic moje uber konto :roll:


_________________
Najlepszy..

**
Avatar użytkownika

Posty: 351
Dołączył(a): 19.03.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 08:22 
Cytuj  
Rjano ty nie medrkuj tylko wracaj i montujemy jakas grope ;p

Sry za offtopa,a co do tematu to uwazam ze znajdz sobie serwer gdzie jest sporo ludzi i zaczynaj :) bo chyba nadal warto.


_________________
Hib/Prydwen
Yacus - level 50 BM RR9.1
WAR-K8P
Yaco - level 16 WP RR11

*

Posty: 175
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 12:50 
Cytuj  
Witam,
Tez wlasnie sie zastanawiam czy nie zaczac grac w DaoC. Jestem teraz w anglii i widzialem ze tam mozna kupic DaoC. Co prawda gram w WoW, ale tam nie podoba mi sie Farming. Mam pytanie czy warto dzis zaczynac, i jesli tak to na jakim serverze?

Dzieki Za odpowiedzi!

**

Posty: 379
Dołączył(a): 7.11.2002
Offline
PostNapisane: 14 lip 2006, 20:07 
Cytuj  
Moim zdaniem warto bo PvP dalej jest tutaj najlepsze, ale oczywiście jak w każdej grze by być lepszym w PvP potrzebujesz itemki etc.

Zależy ile grasz i jakie masz znajomości jeśli chcesz osiągnąć jakąś postać w dobrym stanie ;). Miesiąc gry tak po 3h/dzień to masz ended postać na PvP, ale PvP to tylko początek dalej to możesz grac 4 lata i tak nie capniesz prawdopodobnie ;).

Jeśli chodzi o US wersje to możesz spotkać rodaków na:

Lamorak (classic) - Albion
Bedevere - Albion
Merlin - Hibernia
Gareth(classic) - Hibernia


Ja gram na Lamoraku Bedevere i Merlinie, na start moge zapodać Ci trochę kaski etc. ;). Głównie gram na Bedevere bo tutaj zacząłem.

**

Posty: 399
Dołączył(a): 15.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 02:08 
Cytuj  
Ja tez sciagam tego triala EU i sprobuje swoich sil w DaoC ,dotychczas ostro gralem w WoW'a ale od jakis 2 miesiecy znudzil mi sie,pvp marne i wogle tylko grind i farma czegos,czas wyprobowac cos nowego ,


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... on&n=Monos
http://wow.allakhazam.com/profile.html?2576037
http://wow.allakhazam.com/profile-model.html?2576037

*

Posty: 175
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 16:00 
Cytuj  
Wy uzywacie jakichs dodatkow? czy tylko podstawki. Wlasnie obskoczylem wszystkie sklepy w miescie i maja tylko Catacombs, Atlantis Trial i Darknes Rising. Macie jakies pomysly gdzie zdobyc podstawke? A Propos to ktos chce sprzedac swoje konto? Jesli tak to za ile? EW moge sie wymienic za WoW, jest on oplacony do 7 wrzesnia.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 16:54 
Cytuj  
dodatki sa stand allone
kupujesz najnowszy ( Darkness Rising ) i masz wszystko

*

Posty: 175
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 17:01 
Cytuj  
gacek napisał(a):
dodatki sa stand allone
kupujesz najnowszy ( Darkness Rising ) i masz wszystko


Hmm... Ja na pudelku widze ze to jest tylko Darkness Rising, i pisze ze wymaga wszystkie dodatki. Jeszcze sie kolesia dokladnie dopytam, i zobacze co jest w pudelku.


Edit:

HOW TO ORDER:
Darkness Rising is available via digital distribution only. To order the expansion, log into the game and access the ACCOUNT INFO > EXPANSION STATUS screen. To activate Darkness Rising, click the purchase box and follow instructions. A major credit card is required, or use PayByCash.com. Then download and install the expansion files onto your system. Expansion files are available here.


ACTIVATION FEE:
$19.99 charged upon ordering.


REQUIREMENTS:
This expansion pack requires the original Dark Age of Camelot and Catacombs expansion pack to play. The original game is available as a 14-day free trial by clicking here.

The Catacombs expansion is available for download here. In-game activation is required. Save $10 when you activate both Catacombs and Darkness Rising.


MINIMUM SPECS:
Pentium III 1.4GHz or AMD equivalent
512 MB RAM
Requires compatible 3D Acceleration card with 64 MB Video RAM
DirectX 9.0 or later


Ze strony glownej.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2006, 22:40 
Cytuj  
trzeba kupic Catacombs a potem dokupic DR
najtaniej wyjdze kupic CDkeje na oficjalne strone a klijenta sciagnac z netu ( eu werse , niewiem czy us sie tak da )

**

Posty: 379
Dołączył(a): 7.11.2002
Offline
PostNapisane: 17 lip 2006, 12:01 
Cytuj  
Na US jest za darmo ToA, wcześniejszych dodatków już nie ma bo to za stary silnik graficzny.

14 dni frial odrazu można ściągnąć z ToA tu:

http://www.darkageofcamelot.com/downloads/

A później przez digital distibution można kupić i catacombs i DR, razem jak się kupuje to jest taniej bodajże 30$.

*

Posty: 71
Dołączył(a): 6.09.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 08:35 
Cytuj  
Moim zdaniem dla gracza angielskojęzycznego jedynym wyborem są serwery US. Tam cały czas na wszystkich serwerach codziennie gra od 9k-11k graczy rozmawiajacych po angielsku.

Z EU serwerów tylko 4 są angielskie (z czego jeden to PvP, a drugi classic), a na dwóch normalnych UK w sumie w porywach pogrywa 1k luda. To niestety malutko.

Tak swoją drogą podziwiam niemców, którzy nieustannie na swoich siedmiu serwerach mają kilka tysięcy aktywncyh graczy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.