mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 00:15 
Cytuj  
Witam!

Pozwolilem sobie zalozyc taki jeden watek, w ktorym kazdy nowy bedzie mogl zadawac pytania, ktore moze dla starych wyjadaczy sa oczywiste lub nawet smieszne, ale dla nowych wazne. Tym bardziej, ze niektorzy nie posiadaja instrukcji do gry, w ktorej pewnie na czesc pytan mozna znalezc odpowiedz :grin:. Choc jak mniemam po numerze aktualnej wersji gry (1.52) to sporo sie od czasow drukowania instrukcji zmienilo :wink:.

Pozwole sobie zaczac...

Prosilbym o podanie-wyjasnienie skrotow uzywanych w DAoC. Oczywiscie nie chodzi mi o takie skroty jak IMHO czy BRB, ale cos w rodzaju lf (?), omw (on my way?), atm (at this moment?) etc. Sporo tego chyba jest, ciagle je widze na guild channel i niektorych nie jarze, a przydaloby sie :smile:.

Ile moze miec maksimum dany craftskill?

Co to jest(sa) BG i gdzie sie znajduje(ja)?

Narazie tyle :grin:.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 00:18 
Cytuj  
Aha, jeszcze jedno dzis :smile:. Ile play time zajmuje srednio doprowadzenie jednej postaci do 50 lev? :smile:

_________________
Theddas, Albion Scout lev 12
Member of Knights Templar guild

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2002-09-10 04:46 ]</font>

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 02:04 
Cytuj  
Dobra ja odpowiem :wink:
cos w rodzaju lf(?) - moze chodzi o lfg -> looking for group
Ile moze miec maksimum dany craftskill? - Wydaje mi sie, ze jest obecnie bez ograniczen, ale 1000 to taka dobra liczba, najlepsi crafterzy maja chyba :wink: okolo 1150
BG -> Battle Ground, to sa porobione takie krainki, sa trzy dokladnie dla leveli 20-24, 25-29, 30-35. Stoi tam jeden keep i mozna trzaskac hibow i midow. Nie wiadomo gdzie sie znajduja :wink: ale mozna sie do nich dostac z CS (Castle Sauvage) kupujac medalion, zakladajac i wchodzac na teleporter (trzeba poczekac na wizadow).
Mi chyba zajelo 3 miesiace dociagniecie do 50.

Ja tez mam pytanie :grin:
Co znaczy WTF, bo mi przychodzi do glowy tylko What The Fuck :grin: ale nie jestem do konca przekonany czy dobrze to sobie tlumacze :wink:


EDIT: Dwie literowki zrobilem, bo juz slabo na oczy widze :wink: Z gory przepraszam za belkot, ale juz spie.
_________________
Are you who you think you are :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mutant dnia 2002-09-10 03:07 ]</font>

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 03:48 
Cytuj  
Thx for quick reply :wink:.

Co do WTF to tez znam jedynie takie tlumaczenie jak Ty, spotkalem sie jeszcze z WhaT For, ale raczej obstawialbym What The Fuck :grin:.

***

Posty: 515
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 07:42 
Cytuj  
hejka

poniewaz dosyc niedawno mialem takie problemy, podpowiadam kilka linek:

1. slowniczek skrootuf do DAoC
http://camelot.allakhazam.com/Chat_Terms.html
2. slowniczek komend
http://camelot.allakhazam.com/Commands.html
3. instrukcja obslugi z mythica
mozecie przegladnac ale jest taka pobiezna ze raczej wam sie nie przyda juz na tym poziomie

http://support.darkageofcamelot.com/cgi-bin/support.cfg/php/enduser/fattach_get.php?p_sid=bMCQiTog&p_refno=010928-000011&p_created=1002553766

4.guidesy i how-2's z mythica
http://support.darkageofcamelot.com/cgi-bin/support.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=ie37jeYf&p_lva=&p_li=&p_page=1&p_cat_lvl1=26&p_cat_lvl2=%7Eany%7E&p_search_text=&p_new_search=1&p_search_type=3&p_sort_by=dflt

5. za chwile musicie pomyslec o template dla waszej postaci na BG1 polecam kombinowac za pomoca tego

http://daoc.catacombs.com/cbuilder3.cfm

6. i najwazniejsze ... zagraniczne forum dotyczace clas rogue, mozna podyskutowac na temat templatow , RA i poczytac jakie ludziska tipsy wymyslaja
http://vnboards.ign.com/board.asp?brd=20906&page=1

Pozdrowionka
Platinus

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2002, 08:11 
Cytuj  
TASKI

Skopiowany bardzo stary watek ale ze pare osob zaczyna gre to powtorze.

Zeby wziac kill taska trzeba podejsc do danego guarda, targetnac go i napisac
/s task

Powiem nam co mamy zabic i w jakim MNIEJ WIECEJ kierunku jest ten potwor.
Dla znajacych mape i lokacje monsterkow sprawa nieoceniona do fast levelowania

Po zabiciu moba wracamy do guarda ktory dal taska i klikamy na nim prawym klawiszem myszy - dostajemy XP (1/2 - 1/3 bublesa) i kase.
I mozemy od razu wziac nastepnego taska.
Na raz mozna miec taska max 1.
Czas na wykonanie go to 2 godz CZASU GRY (jesli nie gramy czas nie plynie)
Taska "kasuje" smierc.

Do taskow sie nie zniechecajcie.
Sa takie gdzie musimy biec baaaardzo daleko zeby zabic moba i stracimy na to pol godz a sa taki gdzie zrobenietaska zajmuje nam 2-3 min.
Jesli dostaniecie "zlego" - po prostu wroccie do levelowania solo
Sprobowac zawsze nie zaszkodzi - szczegolnie po 10 lev gdy juz XP nieco zwalnia.

Taski daja rozni guardzi (majacy jakies IMIE) na roznych levelach dla roznych klas postaci. Lista ponizej jest produkcji Kielasa i on to chyba zrobil na scoucie (ale pewnosci nie mam).
Jesli cos sie nie zgadza sprobujcie wziac taska od guarda "level nizej lub wyzej" - powinno zadzialac.
Generalnie gosci ktorzy daja taski na okreslonym levelu jest wiecej niz 1 ale raczej ten "drugi" jest gdzies w avalon marsh - to zestawienie zrobione zostalo dla okolic Camelot i Sails.

6 Named guard w "West Downs"
7 Named guard w "West Downs"
8 "Sir Barcroft" "Miedzy mostem Camelot Hills a wieżą na zakrecie"
8 "Alburn Hale" "z Prydwen Keep" "do west downs"
8 "Lillian Brynger" "z West Downs" "do cotswold"
9 "Humberton Keep"
10 "Sir Verin" "Swanton Keep"
11 Named guard w "West Downs"
13 "Guard Eiddef" "tower sailsbury plains/camp.forest - na pograniczu tych 2 stref przy drodze"
15 ?
16 "tower sailsbury plains/camp.forest"
17 "tower sailsbury plains/camp.forest"
18 "West Downs"
19 "West Downs"


Warto tez wiedziec ze przy rozwoju craft skili tez mozna brac "taski".
Polegaja one na zrobieniu KONKRETNEJ rzeczy i dostarczeniu konkretnemu NPC.
Na tak rozwijanych craftskilach sie zarabia (troszke) ale trwa to of korsik dluzej.
Trzeba miec mape camelotu z lokacjami wszystkich NPC. Mozna tez pytac "no name" guardow dzieki:
/where NPCname
i on nam pokaze palcem w ktora strone gosc jest (pokazuje w linii prostej wiec sa problemy z przechodzeniem przez sciany )
Craft taski daje nam zawsze nasz "master".

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2002, 13:23 
Cytuj  
lol Ja mam pytanie poczatkujacego :smile:
Gdzie sie wylacza filtr jezykowy, tzn. jak napisze np. :wink: 'shit' to zeby mi nie zamienial na gowniane znaczki '^%g#'. Wiem, ze gdzies widzialem :wink: cos o tym filtrze tylko nie moge teraz tego znalezc.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2002, 13:33 
Cytuj  
W oknie chatu wpisujesz
/filter off

:>

Pozdro,
krzyk

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2002, 13:42 
Cytuj  
Klaniam sie nisko :grin:
dzieki


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2003, 15:40 
Cytuj  
Jaki jest namiar na server lub najblizsza bramke dla bedevere? Tak zeby spingowac lacze.

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2003, 18:48 
Cytuj  
Trzeba pingowac 206.112.64.6. To jest ostatnia bramka przed wszystkimi serwerami.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2003, 22:06 
Cytuj  
Czy przy srednim pingu 186 i zero lostow na ten ip da sie jakos sensownie pograc? To jest ip na shardy US??


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2003, 23:12 
Cytuj  
To jest IP bramki do serwerow US. Ping 186 to calkiem niezle, bez problemow sie gra, ja tez mialem cos w okolicach tego.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2003, 00:06 
Cytuj  
Ja mam srednio 300 i polaczenie mi sie ciagle swieci na zielono (znaczy zero lagow :smile:)
<300 ping i <3% lostow nie ma zadnych problemow z gra.
500-600 ping nie polecam przy wielu klasach typu assasin etc (ale tank se moze pograc :smile:)

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2003, 11:58 
Cytuj  
LOL!!To oznacza ze teraz potrzebuje DAOC vr.US :grin: Nie moze ktos zalatwic?Bylbym bardzo wdzieczny no i dolaczyl by jeszcze jeden polak do was :grin:


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 sty 2003, 17:54 
Cytuj  
Wreszcie przypomnialem sobie haslo ;). I'm back! ;) Pozdrawiam wszystkich :))

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2003, 04:27 
Cytuj  
bah jak powiesz ze chcesz konto swoje back odkupic to cie chyba killne irl lol 48.5 inf and counting :>


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2003, 13:02 
Cytuj  
Mowic to ja sobie moge i tak mi chyba nie odsprzedasz :smile:)). Widze, ze nie marnowales czasu (48lev :wink:). Ja juz sobie chyba daoc daruje, obserwuje za to co sie dzieje z SB i SWG...

**

Posty: 448
Dołączył(a): 26.03.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2003, 13:41 
Cytuj  
Theddas jak masz tyle czasu to moze poprowadz Nilfgaard :smile:

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2003, 13:43 
Cytuj  
Az TYLE czasu to nie mam ;).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.