mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 04:04 
Cytuj  
Postanowilem odetchnac od albionu i zaczalem robic sobie postacie w midgardzie (Merlin). Najbardziej odpowiada mi para Skald+Shaman. Ale moje pytanie to:
1) Czy moge psuc sobie faction z
a) Hidden People
b) Hill People
czy tez moze nie warto (?)
2) Co mam tluc zeby miec najwiecej kasy ? Na razie mam lvl 7 (hehe) ale mam problem ze znalezieniem dobrych mobow. Para Skald+Shaman spokojnie tluke orange i red ale zbyt szybkie lvl'owanie oznacza malo kasy. Troche tluklem hudu stalkers i hunters ale to wciaz za malo kasy... Na lvl 9 pojde do Nisse's Lair bo w dungeonach zazwyczaj najwiecej kasy jest, ale na lvl 7-9 jakas czarna dziura... zero mobow yellow-orange. czasami sie jakis kot znajdzie, ale nie ma spotow gdzie by se usiasc i natluc kasy.

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 09:38 
Cytuj  
EU czy US? Bo jak EU to twoje problemy sie wlasnie skonczyly :razz:

Fapuse

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 10:06 
Cytuj  
Ja mialem dol i sobie zrobilem shamana na MLF. Bij wszystkie moby jak leci, nie ma co sie zastanawaic, bo i tak za pare leveli beda szare.
Grumoz Demon 10-11
Hill Cats 10-11
Na 9lvl powinny byc pomaranczowe/czerwone.


Are you who you think you are Obrazek

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mutant dnia 2002-11-03 10:12 ]</font>

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 10:18 
Cytuj  
ad1. Zdecydownie mozesz.
ad2. Polecam zajrzec tutaj: http://www.io.com/~caladin/kirstena/

Generalnie odbijesz sobie kase okolo levela 17-20 jak juz zaczniesz expowac w Uppland/Yggdra lub Vendo. Teraz proponuje okolice Gna Faste w Myrkwood.
Jesli chodzi o Nisse to roznie tam bywa, czasami wiecej razy zginiesz niz wyexpujesz przez jakies glupie pulle innych grup.

**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 12:57 
Cytuj  
Kurde, midgard jest strasnie pusty. Trzeba sie niezle nabiegac zeby jakies moby spotkac. Nie ma jak Albion i okolice prydwan Bridge. Robisz tam bind'a i masz co trzaskac do lvl 20. To co mnie irytuje dodatkowo to fakt ze o godz. 18:00 wszystkie moby wcina. Kompletna pustka. Midgard jest koszmarny jezeli chodzi o lvl'owanie (jak na razie).
Na szczescie na Merlinie 80% czasu DF jest dla midgardu :smile:

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 13:23 
Cytuj  
Ja tam robie 1-20 w ciagu 3 dni max. Wcale nie jest tak strasznie. Za to w albionie meczylem to 2 tygodnie :razz: Widac chodzi o znajomosc realmu po prostu.

Fapuse

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: fapuse dnia 2002-11-03 17:53 ]</font>

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 16:05 
Cytuj  
Jak chcecie zaczynac w midgardzie to grajcie na galahadzie :grin:
mam tam 22 skalda...invitne was do Devide et Impera itd :grin:
albo przynajmniej dogadajmy sie gdzie gramy... razem zawsze razniej :smile:


_________________
TBH!

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 18:18 
Cytuj  
Na galahadzie to nikt nie gra. :wink: Jak juz zaczynac to na serwie gdzie wiecej ludzi gra. Nie wiem czy sie komus bedzie chcialo ciagnac nastepna postac do 50lvl. W kazdym badz razie ja jestem otwarty na zmiany.

P.S. Trolls are so sexy. :grin:


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 18:54 
Cytuj  
Ja to myslalem raczej zeby zrobic sobie malego wkurwiajacego lurikenka :smile:
Zaczolem nawet robic jednego na merlinie ale na razie jest na 4 lev wiec jestem otwarty na zmiany ....

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 19:30 
Cytuj  
Panie moderator zorganizuj nam ladne glosowanie, to bedzie wiadomo ile osob jest sklonnych do zmian.

1. Zostaje na Bedevere
2. Midgard - MLF, Lancelot lub Merlin
3. Hibernia - MLF, Lancelot lub Merlin
4. Pojde tam gdzie reszta :wink:

Dlaczego te trzy serwery?
Merlin - 2000+ graczy w nocy
MLF - 1500+ w nocy, ale najwiecej ludzi w dzien 800-1000
Lancelot - 1700+ w nocy


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 19:39 
Cytuj  
niebardzo chce mi sie od nowa zaczynac ale jak juz to midgard mlf, hiberni moj komp niewytrzyma :< a mlf bo glownie gram w dzien

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2002, 19:45 
Cytuj  
Nie bardzo kumam jak mozna narzekac na levelowanie i rozwiazanie tego problemu widziec w robieniu nowej postaci :smile: ale sure - zrobie wam topic z glosowaniem.

**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2002, 00:04 
Cytuj  
No wlasnie :smile: Ja sie tylko zapytalem o lvl'owanie w midgardzie a tu sie okazalo ze spowodowalo to jakas rewolucje :wink: Ja zostaje na Merlinie. Wybralem ten serwer bo:
1) typowo europejski. Do polnocy full ludzi 2000+, a potem drop do 1500 albo i mniek.
2) gdy dzisiaj na serwerze bylo 2400 graczy to w midgardzie bylo 700. Wg tego co jest na camelotdata, w hiberni jest mniej wiecej tyle samo, natomiast albion dominuje jesli chodzi o liczebnosc, natomiast nie dominuje jezeli chodzi o rvr. o polnocy mieli tylko jeden keep. reszta w rekach hibow i midow (moze relic rajd, nie wiem). Ale dla mnie to oznacza
a) wiecej miesa do zabijania
b) midgard jest najwyzarniej lepiej zorgranizowany niz albion. Ja mam juz dosc glupoty albionu na moim serwie, dlatego postanowilem przejsc na serwer na ktorym widac jakas organizacje.

[EDIT] Moze jakis polak gra juz na Merlinie ? Dzisiaj widzialem death spam <Kartoffel>.
[EDIT] Ale ze mnie gapa :smile: Kartofel to przeciez z niemieckiego :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: AdamSoTe dnia 2002-11-04 00:20 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: AdamSoTe dnia 2002-11-04 01:16 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2002, 09:25 
Cytuj  
To widze ze o "glupocie Albionu" wszedzie sie mowi a nie tylko na Bedevere :smile:
Mysle ze to nie tyle chodzi o glupote czy intelekt ile o nizrownowazone klasy postaci.
W Albion 90% PvP populacji gra tankami, stealtherami i healerami (tych ostatnio jakby mniej) a tylko 10% (albo i mniej) magami - taka grupa ciezko o "inteligencje" :smile:

Ale... narzekac mozna ale jednak 3 relikwie sily zdobyli u nas i trzymaja je ciagle :wink:


_________________
Karol 'The Rat'
------------------------------
Krunch: W KT dzielimy ludzi na sprzymierzencow i wrogow...
Karol: To dziwne. Ja dziele ludzi na glowy i tulowia :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2002-11-04 09:25 ]</font>

**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2002, 18:41 
Cytuj  
Niestety na moim servie albion nie zna sie na rvr (nie chodzi tu o klasy). Przyklad: Ostatnio Hiby zrobily rajd na 3 power reliki w midgardzie. Rajd jest 7am EST wiec malo osob bylo zalogowanych. Ale udaje nam sie zebrac 40 osob i portujemy sie do odins bo wolimy zeby midgard mial power relici a nie hiby (przynajmniej tak wszyscy mowia na alliance). Zanim sie portnelismy hiby juz niosly jeden (swoj) relic przez frontier. Na AMG "szefu" zdecydowal: idziemy do RK po nasz relic. Ja mowie na chacie ze to bez sensu i ze lepiej jest zrobic blokade na HMG. Odpowiedz: jak nie chcesz to nie idz. Ale poszedlem :/ W polowie drogi do RK hiby wkladaja swoj relic do swojego RK i niemal natychmiast wynosza dwa pozostale. "Szefu" decyduje: wracamy do HMG. Heh. Myslalem ze mnie krew zaleje. Po drodze zostajemy zmasakrowani przez midow i hibow (midy byly madrzejsze i zablokowaly HMG, a hiby wlasnie tam szly). 10min potem hiby mialy 3 relici.

Inna sytuacja: robimy rajd na relic midow. Mamy swoj relic wiec potrzebujemy tylko podniesc z RK 2 pozostale. Relic podnosi szef rajdu, ale jakis caster lvl 41 mysli ze jest madrzejszy i bierze drugi. Ginie 3 sekundy potem od guarda. Relic sie zresetowal i trzeba czekac 2godziny na respawn. Oczywiscie nie udalo sie. Wiec zdobylismy tylko jeden.
Inna sytuacja: informacja ze midy atakuja Renaris. Dwie bramy sa otwarte midy juz weszly. Mowie na czacie: Jeszcze zdarzymy. Jak tylko tam dojdziemy, to sprint do lord room. Dobieglismy. Do lord'a dobieglem jednak sam bo reszta wolala zdobyc kilka RP wiec gonili midow wokol placu. Oczywiscie stracili przez to z 1 minute. Kiedy skonczyli z midami na placu i wbiegli do lord'a, midy wlasnie konczyly. 2 sec potem renaris padl.
Takich sytuacji na RvR jest tak duzo ze odbiera to checi do grania.
Najbardziej typowe zachowanie albionu w emain. Wszyscy biegna do AMG tam ktos zobaczy hibow, wiec odwraca sie i ucieka. Zanim odwracaja sie inni. Po chwili wszyscy uciekaja. Hiby na Bard Speedzie doganiaja kazdego i wykanczaja jednego za drugim. Jest tylko garstka ludzi ktora sie zna na RvR. Biegalem razem z nimi. najczesciej wyglada to tak. Biegniemy w 8 osob. Widzimy pod mile gate z 20 hibow. No to sprint w sam srodek. Chwila walki i hiby nie zyja. niestety tak walczy z gora 40 osob na servie. reszta albionu (pare set) jest do niczego.

Sciagnijcie sobie z http://camelotvault.ign.com/videos/
filmik z naszego servera. beno_nrns.wmv. I zobaczcie jak wyglada kazda walka miedzy hibami a albami.

**

Posty: 293
Dołączył(a): 25.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2002, 16:58 
Cytuj  
Ja jako stary Mid moge udzielic kilku rad :smile:wiec cos o tym wiem. Tylko 42 lv bo nieznosilem zabijac moobow :wink: "
gralem na MLF razem z 20 Polakami ale jusz nikogo tam niema :smile: akcja byla udana poczym w okolo 3 min postanowilismy zrobic Relict Raid w 100 midsow bez odbijania keepow wynieslismy wszystkie str relicty i swoj power :smile: ale to bylo przed serverami PVP :/ jak jeszcze byly "elitarne gildie" :sad: szkoda ze ich nie ma :sad:
a co do miejsca na lv 7-10 kolo nisse lair sa takie krokodylki daja sporo kasy i niezly exp :smile:
sorry za ewentualne bledy i nieprzejrzysta tresc nie chce mi sie czytac tego co napisalem <lol>

**

Posty: 293
Dołączył(a): 25.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2002, 17:02 
Cytuj  
a w midguardzie zalecm nastepujace klasy i rasy"
dwarf-skald ma sporo zycia a skaldzi na wysokich lv maja z tym problemy :smile:
shaman ma wspaniale buffy :smile:
runemaster ma spd buff i fajny dd
warrior-dwarf raz na fight club widzialem dwarfa warriora ktory mial 2,5k hp !!! walczyl z 3 wizardami z albionu naraz i zabil ich wszystkich !! mial za duzo hp :wink:
no i viking SB :smile:

**

Posty: 293
Dołączył(a): 25.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2002, 17:03 
Cytuj  
a jeszcze berzerker troll :wink: jak sie wnerwi to nikt nieprzezyje :wink: ba bardzo duzo hp i wali mocniej od warriora

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2002, 20:48 
Cytuj  
O, ciekawy wątek :smile:
Dość rzadko tu ostatnio wchodzę, zrobiłem sobie małą przerwę w DAoC, ale generalnie od jakiegoś czasu gram głównie na Merlinie jako mid. Moja postać na Merlinie to Gremus lvl 32 Troll Zerker :smile: (mam też skalda 20 i shamana 13).

W kwestii levelowania... dla mnie mid był znacznie łatwiejszy w expowaniu, szczególnie na niższych levelach :smile:

Z mojego doświadczenia wygląda to tak:

Po stworzeniu nowego charsa najlepiej udać się do Fort Atla i expować na plaży. Kupa ludzi zazwyczaj tam jest i łatwo znaleźć grupę (nawet poniżej level 5 :smile: ). Na krabach i pookach można sobie dociągnąć bardzo łatwo i szybko do level 10. Na level 10 najlepiej udać się do Myrkwood (Gna Faste, jedziesz do Galplen z Ft. Atla, bindujesz, i płyniesz SW, Gna Faste to właściwie jeden mały budynek). Masa ludzi tam expuje, dość łatwo znaleźć grupę (kolejność killowania - weeping willows, mora riders / dancers, werewolves, minor werewolf nobles - te ostatnie w dobrej grupie dają kosmiczny exp), a i trainers są blisko (Thane, SB i Zerker w Gna, reszta w Galplen). Nobles wystarczają gdzies do lvl 20, i w tym momencie można już się udać do Vendo Caverns (na wschód od Svasud Faste, czyli CS w wydaniu Midgardu :smile: ).

W Vendo ludzi też jest sporo, a jest co klepać nawet na lvl 30 :smile: Oczywiście można się też udać do DF, ale założyłem, że to oczywiste :wink:

Są też inne miejsca, w których można expować być może szybciej (jeżeli już znasz ludzi i zbierasz ich odpowiednio wcześniej... my sporo expowaliśmy jako gildia w różnych dziwnych miejscach) - ale w tych, które opisałem powyżej najłatwiej znaleźć grupę. Nisse Lair MOCNO odradzam.

Powyżej lvl 30 można polować w Varulvhamn i Spindelhalli...

BTW - jaką masz xywę na Merlinie ?

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2002, 20:50 
Cytuj  
Jeszcze jedno co do frakcji... różni ludzie różnie radzą, ale większość zgadza się co do jednego... Nie psuj sobie frakcji ze Svartalfami (czy jak im tam było - standardowo są jako neutral).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.