mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 09:00 
Cytuj  
Hej,
takie spostrzeżenie na szybko po ostatnich BG akcjach.
1. Jeżeli istnieje możliwość to templaty dla naszych charów - jeżeli nie ma możliwości to przynajmniej każdy powinien mieć Gem of Lost Memories, bez problemu do dostania za BP, wylewelowanie trwa 10 minut w Vendo Caverns.
To przede wszystkim dlatego przegrywaliśmy walki z grupami templatowanymi, bo nawet jak mezzy wchodziły (Żaba nie musisz się martwić że tak nie trafiałeś:D) to w większości przypadków mieli immune.
Działa 10 minut z 15 minutowym timerem.
Wg. mnie eliminuje także potrzebę Purge jako must have.
2. Pictishe nawet na naszym levelu dropują sprzęt jak głupie - dobre templaty są oczywiście lepsze, ale już takie bronie są lepsze niż te z za BP.
3. Ostatnio patrzyłem jak sprawdza się grupa prowadzona nie przez healera tylko przez innego chara, ale takiego posiadającego jakiegokolwiek instasa do interupta na mezzerach przeciwników (w moim przypadku była to Valkiria zasięg 1500) - sprawdzało się to.


_________________
------


Posty: 49
Dołączył(a): 16.02.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 15:16 
Cytuj  
od. 1 i 2 True story. Z 15 dropow w niecałe 15 m. Rozważam pofarmienie dla samego salvage i kasy. GOLM po podstawa tempa kiedy jeszcze nie mamy dostepu do CB. I my tez musimy od razy podwójnie mezowac na dzień dobry.

od. 3 Ciężko wygrać meza z albami i hibami, bo maja jak nie zasię lepszy to insta breaki w klasach mezujących.
Można Valkirią spróbować, można Darkness Spiritmasterem, wtedy też zyskujemy dodatkowy mezz a i break lepszy niz Valkirii bo nie DD tylko dex/qui aoe debuff co bardziej zaboli (zakladam, ze breakuje). No i mozna sprobowac Maulera z Aura Manipulation i jest to najprostsze bo takiego mam (ok, need respec):
-- Nearsight dampening chant, range 2000m insta na grupe - zawsze mnie ciekawilo jak to działa, targetuje kogokolwiek z grupy przeciwnika i wszyscy dostaja NS(?), tyle, ze trzeba by wtedy zwerbować innego healera. Spróbować nie zaszkodzi.
- Sprawnie użyty SOS na Skaldzie też ułatwia :)

**

Posty: 302
Dołączył(a): 25.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 16:50 
Cytuj  
Belion napisał(a):
od. 1 i 2 True story. Z 15 dropow w niecałe 15 m. Rozważam pofarmienie dla samego salvage i kasy. GOLM po podstawa tempa kiedy jeszcze nie mamy dostepu do CB. I my tez musimy od razy podwójnie mezowac na dzień dobry.

od. 3 Ciężko wygrać meza z albami i hibami, bo maja jak nie zasię lepszy to insta breaki w klasach mezujących.
Można Valkirią spróbować, można Darkness Spiritmasterem, wtedy też zyskujemy dodatkowy mezz a i break lepszy niz Valkirii bo nie DD tylko dex/qui aoe debuff co bardziej zaboli (zakladam, ze breakuje). No i mozna sprobowac Maulera z Aura Manipulation i jest to najprostsze bo takiego mam (ok, need respec):
-- Nearsight dampening chant, range 2000m insta na grupe - zawsze mnie ciekawilo jak to działa, targetuje kogokolwiek z grupy przeciwnika i wszyscy dostaja NS(?), tyle, ze trzeba by wtedy zwerbować innego healera. Spróbować nie zaszkodzi.
- Sprawnie użyty SOS na Skaldzie też ułatwia :)


Debuffy nie interaptuja


_________________
Najlepszy..


Posty: 49
Dołączył(a): 16.02.2003
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 00:25 
Cytuj  
Belion napisał(a):
od. 1 i 2 True story. Z 15 dropow w niecałe 15 m. Rozważam pofarmienie dla samego salvage i kasy. GOLM po podstawa tempa kiedy jeszcze nie mamy dostepu do CB. I my tez musimy od razy podwójnie mezowac na dzień dobry.

od. 3 Ciężko wygrać meza z albami i hibami, bo maja jak nie zasię lepszy to insta breaki w klasach mezujących.
Można Valkirią spróbować, można Darkness Spiritmasterem, wtedy też zyskujemy dodatkowy mezz a i break lepszy niz Valkirii bo nie DD tylko dex/qui aoe debuff co bardziej zaboli (zakladam, ze breakuje). No i mozna sprobowac Maulera z Aura Manipulation i jest to najprostsze bo takiego mam (ok, need respec):
-- Nearsight dampening chant, range 2000m insta na grupe - zawsze mnie ciekawilo jak to działa, targetuje kogokolwiek z grupy przeciwnika i wszyscy dostaja NS(?), tyle, ze trzeba by wtedy zwerbować innego healera. Spróbować nie zaszkodzi.
- Sprawnie użyty SOS na Skaldzie też ułatwia :)

^^ mauler odpada - doczytałem o co chodzi - to jakiś smętny buff grupowy tylko.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 07:54 
Cytuj  
Trzeba spróbować z full pac healerem. Albo grać na hibach ;)

Wracając do midów to kiedys ( jak weszło toa ) grały na 3 healerów:

pac/mend
medn/pac
auger
skald
szaman
dps x3 ( 2 zerk i shield jakiś )

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 11:31 
Cytuj  
największym problemem jest brak templatów - reszta to pikuś.
mez raz wygram, a raz nie - tak już to już jest, nie uważam to za problem.
AE mezza zawsze każdy recastuje wiec golm pomaga, ale nie robi olbrzymiej różnicy.
jak krzyczę sos to musi być sos, każdy musi panować kamerą i sprawdzać czy nie ma inc, rozbiegać się na inc (szczególnie auger i shaman musza spieprzać).

i to na tyle - zrobcie templaty i trzymajcie się swoich charow.
uwierzcie mi, ze pac powinien leadowac. Są oczywiście sytuacje, kiedy przez to dostaje interrupt/istasa, ale w 80% lepiej się można ustawić/poprowadzić grupę, żeby zyskać przewagę w pierwszym mezie. Drugie podejście to prekite na inc i dopiero wtedy mez, ale wszystko zależy od sytuacji.
Jak ktoś inny chce grać mezzerem to ja się chętnie respecne/zrobie innego chara, ale nie zrobię swojego healera full pac.


_________________
TBH!

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 11:54 
Cytuj  
frogmaster napisał(a):
i to na tyle - zrobcie templaty i trzymajcie się swoich charow.


jo , zgranie i komunikacja > setup

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 12:41 
Cytuj  
Widze że SOS pojawia się któryś raz w wiadomościach - obiecuję poprawić jego funkcjonowanie.
Co do większej ilości healerów - dla mnie bez sensu.
Poza tym ustaliliśmy że gramy tym co mamy fun, a nie pod hiper/uber setup.

Frog - no stress :)


_________________
------

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 12:50 
Cytuj  
ja się nie stresuje - to wy trochę ciśnieniujecie na forum :)
Jestem lepszy od 80% mezzerow, ale do tych 20% mi brakuje :] . Bardem mogłem nadrabiać, ale healer ma zdecydowanie gorzej (nie ma, według mnie, trudniejszej klasy do grania w daocu niż healer).

Templaty trzeba zrobić/kupić. Robią olbrzymia różnicę!
Jedynie Marjan może olac, bo z niego i tak pożytku nie ma :(
:wtf:

edit: a i bardem sam sos mogę odpalać - to jest olbrzymie ułatwienie :).


_________________
TBH!

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 13:07 
Cytuj  
Aj tam ciśniejujemy ... tutaj można przekazać swoje przemyślenia.
Ja tam cenię Wasze doświadczenie - jestem niedoświadczonym świeżakiem:-0 - dlatego pisząc tutaj (bo czasami pogadać nie możemy) uzyskuje odpowiedzi.
Sos będzie działał lepiej ! Choć masz rację na pewno nie tak dobrze jakbyś Ty mógł odpalać (to nie hibernia).


_________________
------

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.