mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 154
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2002, 19:51 
Cytuj  
siedze generalnie dzis prawie caly dzien na boardach (luz w pracy) i sie zastanawiam jaka by byla idealna postac RvR na albionie.... okazuje sie ze to nie takie proste do ustalenia i zalezy to od typu graczy na serverze..... doszedlem do pewnych wnisokow i potrzebuje waszych oponi (przyda sie temu bardowi cos uzytecznego)....

wybor postaci:

Highlander Battle scout Scout :smile:)))

pewno sobie myslicie o jezu co to jest !
(nasi scouci ktorzy sie wlasnie trenuja chyba sie za glowy zlapali)

1) Higlander jesty glownie wybierany do wszelkich wojownikow i klerykow a to dlatego ze ma wysoki Strenght a scout jest glownie bazowany na Quickness do czego idealny jest saracen ... jest to dziwny koncept o ktory sie wszyscy kluca strasznie na boardach ale zaczynam sie zastanawiac czy to nie ma sensu... wszystko sie na tym konczy ze saracen ma bardzo duza predkosc strzelania ale tu uwaga bo tego w zadnej grze nie bylo zeby skill dziala przeciwko tobie... im szybciej strzelasz tym mniej damage zadajesz ! saracen tutaj bedzie duzo zyskiwal jak bedzie dobrze podbufowany do damage ale highlander bedzie mial troche wyzszy damage a przy okazi zyska wiecej ladownosci co jest podobno bardzo upierdliwe u scoutow ze nie moga nosic wystarczajacej ilosci strzal kolejnom zaleta jest ze dopuki nie wydobedziemy luku nikt nie bedzie widzial ze jestesmy latwym celem jakim jest saracen ktory glownie jest uzywany przez scoutow assasinow itd wszystkie te klasy maga tylko nosi rozne warianty skory co czyni ich nastepnym smacznym kaskiem po casterach

2) Taki scout mialby mala ilosc Stealth (nie wiecej niz 20 punktow) niestety z tego co widze to albion nie ma praktycznie szans grac tak jak hiberia bo oni nie sa tak blupi jak my zeby chodzic w grupcah 2 - 3 osoby tak jak albion najczesciej I takie strzelanie do casterow i uciekanie mialy by maly sens bo by sie konczylo 1:1 za kazdym razem. Sniper scout spodziewam sie wymaga bardzo duzo cierpliwosci jak w zyciu i 1:1 nie jest chyba satysfakcjonujace bo grupa twoja ofiare reznie a ja bede musial release zrobic.... jest jeszcze jedna sytuacja ktora mnie denerwuje tu mianowicie jak nam sie uda zaskoczyc innego snipera to nic nie zrobimy bo wszystkie pozostaly realms z odpowiednikiem scouta maja speed buff w roznych fromach (chyba najczesciej shout) wiec mozeny tylko komus poprzeszkadzac ale nie zabijemy bo nam z range zwieje bardzo szybko.... Stealth tu ma znaczenie tylko w przypadkach standoff czyli dwie armie sie opluwaja a do tego nam nie trzeba 50 skila wystarczy nam tyle zeby podejsc w zasieg strzalu strzelic 2 razy i zwiac (tu znowu highlander ma przewage bo jest wytrzymalszy)

3) tarcza scouta jest bardzo przydatna sie okazuje w grupach i w asist tankowi itd co jest bardzo malo stosowane obecnie bo ludzie sa glupi i jak cos nie zieje ogniem i gwizaki nie lataja to mysla ze nie dziala
zobaczcie jak to dziala koles ktory byl zaatakowany przez innego archera ktory byl dla niego orange

http://www.nettally.com/myscha/daoc/meblocku.jpg

ja pierdyle jaka klasa tak moze zrobic !

4)taki uklad nam pozwala na prawie maxowanie skila walki mellei tu niespodzianka .... przy lvl 40+ okazuje sie ze z wysokim skill scout moze robic damage prownywalny z armsmanem ! oczywiscie brak styli itd ale jestesmy w stanie przestraszyc najciezszego wroga albo go zabic ..... 50lvl scout moze walczyc melle z keep guards ktorzy sa dla niego yellow oczywiscie tankiem nigdy taki scout nie bedzie z braku armor ale jest w stanie sie obronic dosyc sprawnie


Generalnie taka postac wydaje mi sie bedzie mogla sie bez problemu grupowac bez problemu pozatym bedzie lepiej dzialal super w RvR w medium do large group i we wszelkich battle groups... nie bedzie latania po kontach i krycia sie ale to itak nie ma sensu jak sie leci z 100 osobami ma to zalty takie ze mozna zdjac wszelkich casterow w bitwie wszyscy mezers clerics itak musze podejsc dosyc blisko jak sie tanki spotkaja w melle... podobno zajebiscie sie to sprawdza jak sie robi assist tankowi podobno dziala to tak ze tank udeza 2 razy archer raz i cel lezy i mozna sie brac za nastepny.... kiedys widzialem jak kleryk pomagal aplladynowi nukujac i mi oczy wyszly przeszli przez armie midow (ja gryzlem ziemie to sobie patrzylem) i chyba zabili 15 osob przez co odparli generalnie atak.... wyobrazam sobie za takie polonczenie z lucznikiem byloby smiertelne......


napiszcie co myslicie o tym wszystkim zrobilem juz 3 roznych scoutow jako eksperyment i bede powiem wam jak oni dzialaja jak ich wyciagne powyzje 20

narla i mam nadzieje ze mozna jakas dyskusje rozwinac tutaj ! :smile:

ps. kurde zapmnialem napisac ze long bow zostanie na max caly czas :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2002, 14:46 
Cytuj  
Mi sie wydaje ze nie ma czegos takiego jak ultimate PvP char.
Jakie bys postacie nie wzial dobre to i tak gowno bez klerykow, magow/minstreli z mezz i stun etc etc etc.
Dla wiekszosci profesji walka 1:1 jest nudna tragicznie. A jesli chodzi o walki grupowe to juz liczy sie wszechstronnosc i zgranie teamu.

my 2 c :grin:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2002, 14:50 
Cytuj  
Aaaaa... jeszcze jesli chodzi o lucznika.
Pod snowdonia foretress podchdoza czasami infiltratory i scouci w stealth.
Walczylem z gosciem na nizszym levelu niz (byl blue dla mnie wtedy) i choc go nie zabilem to on tez mi nic nie zrobil.
Po pierwszym jego strzale spadla mi barriers ale od razu walnalem 1 i rzucalem ja non stop.
A moj pet pobiegl bez rozkazu w jego kierunku, dobiegl i gosc przestal strzelac :smile:
Jakbym peta nie mial podcietego do 3/4 to by nie uciekl :grin:

*

Posty: 154
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2002, 15:06 
Cytuj  
to prawda nie ma ultimate postaci RvR ale sa niestety postacie ktore sie maja w obecnym stanie kompletnie przejebane do takich niestet mozna zaliczyc wszystkich casterow na albionie... dla przyklad wczotaj w czasie bitwy zginolem 6 razy od jednego kolesia (elf caster) i kompletnie nic nie moglem zrobic bo mnie zdejmowal jednym strzalem (trafial mnie za 618 dokladnie). Wlasnie o to chodzi zeby byc wszestronnym taki scout o jakim mowilem bylby w stanie rozciac pa polowe wszystkich graczy moze oprucz 100% fighterow... na casterow i innych lucznikow milaby opcje strzelania z luku... widzisz duzo mezow (ktore sa obecnie przeklenstwem pola bitwy) to sa debuffs strength itd czyli mozesz sobie machac raczkami jak chcesz ale nie mozesz chodzic... co do rvr w teami mam bardzo mieszane doswiadczenia, bardzo czesto jestem w teamie na rvr i jest tak klerycy jak nie sa nukerami tylko rezuja bo na leczenie poprostu nigdy nie ma czasu bo to nie tak jak z mobami.... jak tanka cos trafia to tylko 3 - 4 razy max... mezerow ktorzy moga cokolwiek w albionie jeszcze nie widzialem :/ przydaje sie mistrel bo daje bonusy do power i jak sie goni kogos to ich niesamowite piesni do biegu dzialaja super... przyznac szczerze musze ze chyba najgorsze przeklenstwo teraz maja palladyni i armsmani jedyne co teraz moga to palladyni rezowac a armsmani glowie z kuszami lataja... ah i jeszcze jedno mythic nie chcial zebysmy w grupach grali.: jak zabijesz kogos swojego lvl jak nie jestes w teami to dostaniesz 80 - 300 rps a jak zabijesz kogos jak jestes w grupie (nie waze czy kompletnie sam zabijesz) to dostaniesz 1 - 8 punktow.... sam sie zastanow co bys zrobic staral sie mocno zabic kogos samotnie czy zabic 10 osob w grupie

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2002, 15:22 
Cytuj  
Z tymi punktami to nie przesadzaj - szczyt lamerstwa to teksty "dzien dobry ile masz realm points" :grin:
Wczorja robilem cd swojego epic questa i pomagalo mi kilka osob z naszej allied guild. I bylem w szoku bo padli rowno po 2x (all team wlaczenie ze mna) i nikt nie plakal ze stracil XP, nic nie zarobil i stracil mase czasu (zajelo mi ok 3 godz zrobienie go) - po prostu pomogli dla czystej satysfakcji z "klimatu" walk i team work.

I tacy ludzie wracaja mi wiare w daoc ktora powoli zaczalem tracic macrujac neutral moby w Llyn Barfog :grin:

*

Posty: 154
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2002, 15:31 
Cytuj  
to prawda ze rps nie sa takie istotne.... wiesz jak dojdziesz do lvl 50 to co bedziesz robil? fascynowal sie dropami albo ile zlota masz? bedziesz sie fascynowal rps bo to jest odpowiednik lootowania ktorego tu brak... a z grupowania to chyba najwieksza jest satysfakcja jak sie bije max przeciwnika i wszyscy zyja i nikt nie musi siedziec na lawce karnej z czerwona chmurka.... pozatym bonusy za rps sa dosyc znaczace bo to jak jeszcze jeden magic item ktorego juz nie ma gdzie zalozyc (no moze oprucz..... :smile: ) a jak mythic zrobi to co obiecuje to beda tzw bounty points czyli jak dlugo nie zginiesz a duzo zabijesz to bedzie na twojej glowie cena wyznaczona :smile:)) tak jak w UO cieszylismy sie jak szczury trafialy na gore listy ..... ah i jeszcze ten ich dziwny pomysl ze beda sklepy gdzie rps bedzie mozna wymieniac na itemy ( jak kurwa ksiazeczka gornicza ) ten ostatni pomysl jest troche jednak dziwny.

**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2002, 17:10 
Cytuj  
Idealna postacie na RvR jest w chwili obecnej Healer Midgard. Istnieje pewien blad ktory umozliwia wywolywanie chain-area stun na grupie przeciwnikow. Jeden healer robi stun, a potem jeden gray wojownik sieka cala druzyne (nawet 8 osob). W chwili obecnej (patch 1.40) blad ten nie jest jeszcze poprawiony :wink: Jezeli zostanie poprawiony, to z pewnoscia Hunter Midgard i Scout Albion (ale Saracen!!!) beda najlepszymi na RvR. Mozliwosc zadania 1000 dmg jednym strzalem zabija kazdego kto nosi cloth (np. wizard),
czy leather.

*

Posty: 159
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2002, 20:40 
Cytuj  
Cytuj:
2002-01-10 17:10, AdamSoTe napisał:
Idealna postacie na RvR jest w chwili obecnej Healer Midgard. Istnieje pewien blad ktory umozliwia wywolywanie chain-area stun na grupie przeciwnikow.



Ja bym powiedzial ze to jest nie idealna postac ale zabugowana postac :smile: :smile: :smile:

**

Posty: 293
Dołączył(a): 25.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2002, 18:05 
Cytuj  
[quote]

Highlander Battle scout Scout :smile:)))

pewno sobie myslicie o jezu co to jest !
(nasi scouci ktorzy sie wlasnie trenuja chyba sie za glowy zlapali)
[quote]

ta postac moze byc niezLa ale do teamu!
Po pierwsze Highlander jest wysoki wiec latwo go dostrzec.
Po drugie jest strasznie wolny, wiec jak ktos przed nim bedzie uciekal to nie zdazy naciagnac luku i w rezultacie nikogo nie zabije :grin:
po trzecie im jestes szybszy tym szybciej i dalej wali!
jedyne co mi sie podoba w Highlanderze to to, ze jest bardziej wytrzymaly i zadaje wieksze dmg.A im wieklszy stealth tym ciezej Cie dostrzec z bliskiej odleglosci, to sie bardzo przydaje jak chodzisz solo :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: ares dnia 2002-01-13 19:51 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.