mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2013, 23:31 
Cytuj  
Większość ludzi kupuje "telefon" i nie interesuje się co jest w środku, jaka wersja systemu itp. Jeśli działa to jest dobry. Z tego punktu widzenia japka i samsungi są bardzo dobrymi telefonami. Gdy zacząć wnikać w szczegóły może się okazać, że inne są pod pewnymi względami lepsze. Ot cała filozofia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2013, 23:40 
Cytuj  
Szczerze mówiąc, jak dotychczas rootowałem system, tak posiadając S3 dalem sobie na luz. Root był mi potrzebny tylko do wywalenia zbędnych aplikacji, a w samsungowym 4.1.2 można to zrobić systemowo (powyłaczać). I tak wlaśnie, teraz mam go jako zwykły telefon, bez cudowania w grzebanie w systemie, bo nie jest mi to potrzebne ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 21:14 
Cytuj  
Panowie potrzebuje tablet za max 600zł i musi być w bliskich okolicach 500-600zł. Jakiś pomysł? Najlepiej jakby można było kupić gdzieś od ręki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 22:09 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Panowie potrzebuje tablet za max 600zł i musi być w bliskich okolicach 500-600zł. Jakiś pomysł? Najlepiej jakby można było kupić gdzieś od ręki.


Zainteresuj się tabletami z firmy/serii Shiru albo Shiruu - tutaj się ta nazwa przewijała pare razy i z tego co kojarzę - niska cena i w miare dobra jakość.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2013, 18:00 
Cytuj  
Tablet się przydaje ;)

https://www.youtube.com/watch?v=bv-ugegQDaY


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2013, 06:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Szczerze mówiąc, jak dotychczas rootowałem system, tak posiadając S3 dalem sobie na luz. Root był mi potrzebny tylko do wywalenia zbędnych aplikacji, a w samsungowym 4.1.2 można to zrobić systemowo (powyłaczać). I tak wlaśnie, teraz mam go jako zwykły telefon, bez cudowania w grzebanie w systemie, bo nie jest mi to potrzebne ;)

X.


No zobacz a można było zaoszczędzić te 2k zł i kilka godzin czasu kupując... zwykły telefon :D

Alda - genialne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2013, 08:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
No zobacz a można było zaoszczędzić te 2k zł i kilka godzin czasu kupując... zwykły telefon :D

Z duzym ekranem, szybkim procesorem i potrzebnym mi do pracy oprogramowaniem. Przeciez kupiłem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 01:54 
Cytuj  
http://allegro.pl/tablet-shogun-10-powe ... 91775.html

mógł by mi ktoś streścić co to jest warte, a co ważniejsze, czy jest to wartę moich pieniędzy i nie rozleci się po tygodniu, albo nie zostanę przyjacielem z kurierem który będzie to odbierał na serwis średnio raz na tydzień?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 02:46 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
http://allegro.pl/tablet-shogun-10-power-4x1-4-ghz-16gb-2gb-3g-i3060391775.html

mógł by mi ktoś streścić co to jest warte, a co ważniejsze, czy jest to wartę moich pieniędzy i nie rozleci się po tygodniu, albo nie zostanę przyjacielem z kurierem który będzie to odbierał na serwis średnio raz na tydzień?


krew mnie zaleje z tym sprzętem, galaxy tab 2 cena ok a za to wydajność mega z dupy, galaxy note 10.1 wydajność ok ale znów cena z dupy. Ajpad 2 w cenie szajsung taba 2, wydajność i cena OK ale znów nie ma tego na czym mi zależy - slotu na microsd i portu usb. Asus TF300TG zaś wolny - okrojona i wolna Tegra3, TF700T pozbawiony 3g i cena z kosmosu która minęła enterprise i picarda w warp9.9 a to już jest osiągnięcie, jak ajpad 3 z retiną. Acer Iconia A701? Dosyć drogi z tegrą taktowaną 1.3 :|

aż weltschmerz dupę ściska, jak by mieli problem zrobić tablet 10.1 cala z procesorem Exynos 4x1.4ghz / Tegra3 4x1.7ghz, układem graficznym Geforce ULP / nieokrojony Mali-400, z ekranem ips 1920x1200 z warstwą gorilla glass, 2 giga ramu ddr3, 16gb pamięci wewnętrznej, wifi b/g/n, 3g, gps, slotem microsd, portem micro usb (nie żadną z dupy wtyczką ala szajsung), i złączem hdmi. A to wszystko na Androidzie 4.1, i w cenie ~1500zł a co najważniejsze DOKŁADNIE WYKONANY, z nie skrzypiącą obudową jak to jest w większości chińczyków

trudno? okazuje się że niewykonalne. Rozumiem, że zaraz znajdzie się jakiś chińczyk z takimi parametrami ale jak mam wydać 1500 złotych na coś co się będzie psuło na potęgę, patrząc na cenę towaru przekraczającą miesięczną pensję większości osób w polsce to chce mi się płakać ze śmiechu. A jak mam wydać tyle pieniędzy na coś co powinno być klasowo w tych wartościach to chyba jednak będę musiał zastanowić się nad rezygnacją z slotu microsd i microusb na rzecz jabłka2 bo z nim chociaż problemów żadnych nie będzie.


anyway żale już wylałem i jak by ktoś mógł mi pomóc z tym w pierwszym poście, przykro mi że są 2 ale nowy beznadziejny skrypt forum nie pozwala na edycje postów po upływie jakiegoś czasu, właściwie to nie pozwala na dopisanie za dużo w czasie edycji - bo właśnie wtedy stwierdziło że już nie mogę nic edytować.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 08:57 
Cytuj  
reserved
Enhu - bierz ipada.
Dokup to:
http://allegro.pl/g11-adapter-czytnik-5 ... 80728.html
I masz rozwiązany problem z SD, USB.

A poza tym w odwrotności do androidowskich tabletów, masz zagwaratnowane:
wysoką jakość wykonania
wysoki perfomance (bo to ładnie zoptymalizowany iOS a nie jakaś setna javowska przeróbka androida który ma działać na wszystkim co ruchome).
multum aplikacji pisanych i optymalizowanych specjalnie pod tablet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 11:03 
Cytuj  
Trochę pedalsko ta przystawka by wyglądała, ale to w końcu ipad, po prostu nie pomyśleli. ;>


_________________
@polygamia

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 13:03 
Cytuj  
właśnie patrząc po forach ze sprzętem z aktualizacją androida jest największy problem w tabletach, niektóre modele do dzisiaj nie dostały łatki na 4.0.1 a samego androida nie da się zainstalować na zasadzie upgrade'u jak starego dobrego windowsa


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 13:34 
Cytuj  
przeciez nie podpinasz tego na stale - jak chcesz pokazac zdjecia czy film z kamerki to podpinasz.
Samo USB to masz na kablu do ladowania w zestawie.

Enhu - brak supportu w androidach to norma. Duze firmy (samsung, sony) cos tam czasami do topowych modeli rzuca z polrocznym opoznieniem. Reszta ma wyjebane.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 13:46 
Cytuj  
To jest właśnie ból. Nawet w modelach tzw. "flagowych" wrzucą może jeden update parę miesięcy po premierze, potem już inne, lepsze modele są wspierane i koniec. Po jakimś roku trudno liczyć na sensowne wsparcie. Tak miałem u Sony, nie żebym musiał na sprzęt narzekać, ale oprogramowania nowego się już nie dostanie, to to zarezerwowane jest dla najnowszych modeli i koniec.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 13:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
przeciez nie podpinasz tego na stale - jak chcesz pokazac zdjecia czy film z kamerki to podpinasz.
Samo USB to masz na kablu do ladowania w zestawie.


właśnie wyczytałem, że podobno porąbali coś z poborem mocy z portu usb i że maksymalnie można wsadzić w to dongle ~4gb i to też nie wszystkie - prawda to? bo już na allegro wyczaiłem nówkę ipada 4 16gb 3g za 1999zł




z jednej strony nie rozumiem polityki apple zamkniętego oprogramowania z brakiem możliwości powiększenia miejsca na dane, a z drugiej strony nie rozumiem też polityki androida mówiącego o otwartości jego oprogramowania a jednak nie wydającego otwartej instalki na wszystkie urządzenia z nowym softem

zdecydowanym plusem androida wydaje się możliwość 'wsadzenia' mu karty microsdhc czy dongla z danymi, za to znów apple.... hmmm cytując pewną piosenkę Machomana w której ipad wypowiada się o sprzęcie z androidem - "Choppy Choppy, I'm the Master; no one else can do it faster"


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:29 
Cytuj  
Już niedługo wejdzie oficjalnie ubuntu na tablety, zawsze jakaś alternatywa. ;>


_________________
@polygamia

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:32 
Cytuj  
Biorąc pod uwagę, że ma mieć "emulator" androida do odpalania apek z niego to wbrew pozorom może nie być takie głupie ;>
Pytanie jak rzeczywiście to będzie działać.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:41 
Cytuj  
jeszcze taka odskocznia, słyszałem, że na urządzeniach z Tegrą3 można zainstalować windows8, prawda to?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:48 
Cytuj  
Chyba Windows RT jak już.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2013, 14:52 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
z jednej strony nie rozumiem polityki apple zamkniętego oprogramowania z brakiem możliwości powiększenia miejsca na dane, a z drugiej strony nie rozumiem też polityki androida mówiącego o otwartości jego oprogramowania a jednak nie wydającego otwartej instalki na wszystkie urządzenia z nowym softem

Jest wydawane źródło. Chodzi o to, że ktoś musi to skompilować pod konkretne urządzenie. Community do swoich urządzeń zazwyczaj to robi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.