mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 09:56 
Cytuj  
ja ciagle korzystam z pentaxa, 2 obiektywy (niestety dokupiony mi sie popsul) i jestem zadowolony.
ale wtedy nie bylo kompaktow, w rozsadnej cenie, ktore pozwalaly na blyskawiczne robienie zdjec/serii zdjec.
jak widze ten p7800 wyglada juz bardzo sensownie wiec tez pewnie sie przesiade za jakis czas.
najpierw tv :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 10:02 
Cytuj  
No ma światło 2-4 przy ogniskowych 28-200. Dla mnie bomba i mój kitowy słoik wypada przy tym bardzo nędznie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 10:17 
Cytuj  
no dla mnie tez w sam raz.
tym bardziej, ze sam obiektyw do pentaxa 18-135 (oryginal) badz 18-250 (sigma) kosztuje 1500.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 14:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja parę lat temu kupiłem lustro kita canona i żałuję. Optyka taka sobie, a używam sporadycznie więc nie chce mi się inwestować w kolejne szkła. Za bardzo też się nie chciało mi uczyć fotografii, więc robię zdjęcia poprawne i tyle. Pewnie zmienię na jakiś dobry kompakt z porządnym światłem. Znajomy ostatnio zamienił lustro na coolpixa 7800 i sobie bardzo chwali.


Szkoda pozbywać się canona, system ten ma najtańsze szkła i wielki wybór, a lombardy i allegro kipi od używek, ja bym dokupił do zwykłego pstrykania stało ogniskowe szkło 50mm ( do domówek mniejsze ), miałem w ręce słabiutkiego canona 1000d z takim obiektywem za 190zł z allegro i bez wielkiej wiedzy pstryka się genialne zdjęcia, jeśli musisz mieć zoom i go używasz zamiast stosować do tego nogi ;) to ceny już od 500zł się zaczynają za dobre obiektywy, nie musisz brac profesjonalnego sprzętu ponieważ między bardzo dobry, a bardzo dobry dla pro jest dziesiątki obiektywów dla canona :)

Juz się niby ugadałem ze znajomą że biorę od niej małowyruchanego sony a200+kit 18-70mm za śmieszne 400zł i pech chciał że utopiła go podczas robienie zdjęciu dziecku w wannie :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 14:35 
Cytuj  
No ja mam 1000d, była to najtańsza opcja lustrzanki wtedy, coś koło 1800PLN. Fajny obiektyw nikkora to wydatek 1600 za nówkę, bo wolę uniwersalne niż stałkę, a i tak taki kompakt ma lepsze światło i jest praktyczniejszy.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 12 cze 2014, 22:11 
Cytuj  
Cytuj:
jeśli musisz mieć zoom i go używasz zamiast stosować do tego nogi ;)


https://www.youtube.com/watch?v=cj7mVjBym7A tyle w temacie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 cze 2014, 10:01 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Cytuj:
jeśli musisz mieć zoom i go używasz zamiast stosować do tego nogi ;)


https://www.youtube.com/watch?v=cj7mVjBym7A tyle w temacie.


Wcale nie tyle w temacie, bo to tylko jedna strona medalu (przynajmniej przez te 1,5 minuty, które obejrzałem). Tak jak głupio jest "zoomować nogami" by zrobić portret na krótkiej ogniskowej (o czym wspomina Matt), tak samo głupio jest korzystać z 200mm do ulicznej fotografii bo nie chce się/boi się podejść bliżej do danej sceny.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 13 cze 2014, 10:31 
Cytuj  
Chodziło mi bardziej o to,że nie zawsze da rade po prostu podejść.
Pewnie,że głupio jest brać telephoto na ulice czy do portretu.
Chodzi bardziej o to,że do wszystkiego jest inne szkło.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 cze 2014, 10:37 
Cytuj  
Tak, dokładnie o to też mi chodziło. Nie wiem co dalej mówi Matt, ale miałem wrażenie, że właśnie wspomina tylko jedną część zagadnienia.
Z drugiej strony widziałem fajne, przerysowane portrety robione szerokim kątem, ale jak zawsze dobrze jest poznać reguły i zależności ogniskowych zanim zacznie się eksperymenty :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2014, 14:57 
Cytuj  
mi nie chodziło że jest lepsze czy gorsze tylko że tańsze :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2014, 13:54 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
embe napisał(a):
bezlusterkowce często biją jakością proste lustrzanki

Z prostej przyczyny, nie ma pośrednika typu lustro, które może mieć wpływ na jakość obrazu. Tu obraz jest przekazywany z obiektywu bezpośrednio na matrycę.

X.


hmmm... lustro nie odpowiada za jakość zdjęcia, jest uchylane podczas otwarcia migawki


Przez moje ręce przeszło kilka aparatów tak by protestować troszkę,

canon 30D
kit obiektyw tragedia, a szukanie czegoś przyzwoitego z af spowodowało że też zrezygnowałem, ale jakość zdjęć miażdzy, generalnie body chyba ma już 5-6 lat, a to niezniszczalna maszynka, rewelacja przy wysokich ISO zero szumów itd.

nikon 3100, 5100
niestety za drogie sensowne obiektywy, a kit to jakaś kpina

sony a200 i a300
zostawiłem sobie sony ze względu na dostęp do tanich dobrych obiektywów minoltyA ponieważ body sony ma stabilizacje i AF,
co mnie zaskoczyło że to jeden z pierwszych modeli i daje rade w porównaniu do nowości sony,
wpadł mi w ręce taki "wakacyjny zestaw" co miał zrobione kilka set zdjęć.


Podsumowując, nigdy ale to nigdy nie kupujcie lustrzanki z kitowym obiektywem ponieważ kompakt pozwala często na więcej, dziwi mnie takie podejście producentów.

Za to teraz dostrzegam ludzi śmigających z ciężkimi niewygodnymi lustrzankami z dokręconym kitem :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lip 2014, 13:57 
Cytuj  
Eeee, KIT KITowi nie równy. Kiedyś do Nikona D70 dodawali bardzo fajne szkło 18-70. Połowa osób pewnie i tak nie widzi różnicy w KITach bo nie mają z czym porównać.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 11 lip 2014, 17:59 
Cytuj  
Kit kitowi nie równy i skill ,skillowi nie równy.
18-105 na początek jest ok.
W nikonie masz 35mm za 700 zł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2014, 18:11 
Cytuj  
do sony podobnie ale np mam świetne 50mm/1.8 za 250-300zł minolty


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2014, 14:15 
Cytuj  
Panie i Panowie, obiektyw 50mm/f1.7 i fotografowanie odkryte na nowo :wtf:
Polecam takie jasne stało ogniskowe obiektywy, mega zdjęcia wychodzą na manualu, w ciemnych pomieszczeniach nawet bez lampy daje rade ewentualnie doświetlanie lampą, cholernie uniwersalne szkło, portret, jakieś kwiatuszki z bokeh, a i spacerowo wycieczkowo tez daje rade.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2014, 14:44 
Cytuj  
A ja mam 50/1.2, jestem lepsiejszy ;-)
Tak serio miałem dawno temu 50/1.7 Pentaxa jak jeszcze na kliszy się bawiłem. Cudne szkło to było.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 00:35 
Cytuj  
Chcę sobie sprawić jakieś relatywnie tanie tele do Nikona D5000 i chyba najtańszym jest ten szrot.

http://www.optyczne.pl/index.html?produ ... oc=0&sort=

Ktoś miał styczność? Światło 4-5,6 nie powala, ale nie chcę też pakować się w szkło za kilka tysi ze stałym... Jakaś alternatywa?


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 00:37 
Cytuj  
Zapytałem znajomej fotograf ale dowiesz się jutro rano albo późnym wieczorem :)
Ma Nikona, kupowała też ostatnio jakieś mid-range obiektywy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 09:47 
Cytuj  
Cytując:

Cytuj:
no ten obiektyw to jedyna opcja dla amatora
z Nikona
jest jeden podobny , w podobnej cenie ale o lepszych parametrach ale nie ma stabilizatora obrazu, więc bez sensu
mówię o tym http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-nik ... -af-s.html
ale niech bierze ten co sam wybrał z VR bo inaczej będzie miał wiekszość rozmazanych fotek a nie sądzę żeby chciał ze statywem biegać ;)
Możesz mu polecić ten...ale tu cena jest już wyższa, natomiast jest idealny jak na średnią półkę, wielu profesjonalistó go używa nie chcąc wydawać powyżej 4 tysi
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-nik ... -s-vr.html

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 17:31 
Cytuj  
o to chodziło, dzięki Oyciecu :)


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.