mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 258
Dołączył(a): 11.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 13:33 
Cytuj  
Stary komp przeżył te 8 lat, ale chyba nadchodzi jego czas i chcę sobie w granicach 3000zł sprawić coś nowego, na czym będę mógł pograć w WoWa i może od czasu do czasu w jaki nowszy tytuł.

Co sądzicie o takim zestawie?

http://www.morele.net/inventory/info/NPeQ5L/

A może co innego w tych pieniądzach? Kręcić nie mam zamiaru. Płyta koniecznie Asus, procek Intel, grafika Nvidia (bo tak).

Do tego potrzebuję wsadzić jakieś CICHE chłodzenie we w miarę przyzwoitej cenie (słyszałem że to boxowe w I5 strasznie głośne).

Proszę o porady i nie jedźcie po mnie jak po jakimś gnomie, nie znam się na komputerach :D

**

Posty: 238
Dołączył(a): 23.05.2007
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 13:57 
Cytuj  
Wydaje mi się, że płyta o 2 paki przepłacona do tego zestawu.

**

Posty: 258
Dołączył(a): 11.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 14:11 
Cytuj  
Jakaś propozycja innej Asusa w lepszej cenie?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 14:15 
Cytuj  
Jak nie masz zamiaru krecic to:
- plyta z H81, Asus czy Gigabyte to koszt w okolicach 200zl. (+200zl)
- obudowe imo wez cos tanszego, wyjdzie troche taniej i wcale nie gorzej, "lepsze" obudowy to imo 300zl+ Zalmana Z3 (+40zl)
- pamiatki: najtansza opcja jaka jest to goodramy w jednej gosci 8gb za 269zl zajebista cena jak na ta chwile (+110zl)

Masz +350zl, boxowe chlodzenie intelow nie jest wcale takie tragiczne, mozesz wymienic z czasem jak troche sie zjedzie i faktycznie zacznie byc slyszalny bardziej niz karta grafiki, ale jesli chcesz wymienic to Spartan/Raijintek Aidos 70-80zl -> Fera 2 95zl -> Zalman CNPS10X 115zl. Reszte doloz do lepszej grafiki co da ci najwiekszego kopa... ew. moze do monitora? ;)

Jak bierzesz z morele to mozesz wpisac jako promo kod z pclaba -> LP4VT3IVI0 wysylka za 0zl i ten pendrive za 1zl.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 17:15 
Cytuj  
Czarek69 napisał(a):
Stary komp przeżył te 8 lat, ale chyba nadchodzi jego czas i chcę sobie w granicach 3000zł sprawić coś nowego, na czym będę mógł pograć w WoWa i może od czasu do czasu w jaki nowszy tytuł.

Co sądzicie o takim zestawie?

http://www.morele.net/inventory/info/NPeQ5L/

A może co innego w tych pieniądzach? Kręcić nie mam zamiaru. Płyta koniecznie Asus, procek Intel, grafika Nvidia (bo tak).

Do tego potrzebuję wsadzić jakieś CICHE chłodzenie we w miarę przyzwoitej cenie (słyszałem że to boxowe w I5 strasznie głośne).

Proszę o porady i nie jedźcie po mnie jak po jakimś gnomie, nie znam się na komputerach :D


dodaj sobie tylko jakiś zasilacz i procka tego co masz
http://www.morele.net/inventory/info/YpC4Ql/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 11:04 
Cytuj  
Ktoś się orientuje kiedy nvidia planuje wypuścić kolejną serię kart w mniejszym procesie technologicznym? Chyba Volta miała się nazywać. Zastanawiam się nad przesiadką z 280X na 970 po nowym roku jak ceny spadną, ale ten Maxwell to chyba tylko rozwinięcie Keplera.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 12:45 
Cytuj  
kup ps4 , 2 2015 to juz bedzie calkiem sensowny zakup

po chuj chcesz zmieniac grafike? , i tak bedziesz mial orana dupe przez UBI i inny szit na PC vide Asscreed : faility


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 13:02 
Cytuj  
Chcę zrobić przejście z 24"@1200p -> 27"@1440p. Na 4K jeszcze za wcześnie. Konsolę kupię jak coś mnie zaciekawi, jako dodatek.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 13:42 
Cytuj  
Czemu za wcześnie ? Po prostu zamiast jednej grafiki kupujesz dwie i to wszystko. :)
Nigdy mnie żaden ex na kąsolę nie zaciekawił na tyle, żebym kupił mebel tylko pod dany tytuł.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 13:54 
Cytuj  
Np. dlatego:
http://www.guru3d.com/articles_pages/dr ... iew,8.html

Mamy początek okresu konsol, które dalej tkwią w 720-1090p. Optymalizacja na PC kuleje, trzeba poczekać, aż PC będize totalnym już overkilem mocy konsol.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 14:08 
Cytuj  
Jeśli dalej w takim stylu będą portować na pc z tego drewna to faktycznie performance będzie kulał cały czas. Z drugiej strony gry coraz chujowsze także mnie coraz bardziej zaczyna to pierdolić. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 14:37 
Cytuj  
zmieniac w koncu swoj zlom czy kierowac sie rada tomuggena i czekac na SKYLake, DDR4 itp. ? ;>


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 14:53 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Jeśli dalej w takim stylu będą portować na pc z tego drewna to faktycznie performance będzie kulał cały czas. Z drugiej strony gry coraz chujowsze także mnie coraz bardziej zaczyna to pierdolić. ;>


+1 niestety

wczoraj wlaczylem theme hospital 4 lulz i napierdalalem do 1 nad ranem :(

dzisiaj gry przypominaja filmy baya , duzo efektow malo tresci


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lis 2014, 15:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
zmieniac w koncu swoj zlom czy kierowac sie rada tomuggena i czekac na SKYLake, DDR4 itp. ? ;>

DDR3 na skylake tez bedzie. Ale skylake które wyjdą kolo polowy roku to wersje K. Za to odblokowane to wyjdą Broadwelle. I to na nie czekam.
Ogolnie troche lecą w kulki, nowa architekture puszczaja, a odblokowane z poprzedniej (tej pomiędzy, której w sumie nie ma, dostaniemy pewnie haswelle zwykle w mniejszym procesie).

Tak czy siak na koniec roku nie opłaca sie zakupów komputerowych robić.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 10:40 
Cytuj  
No w tym roku to w sumie nic nie wychodzi. Lepiej poczekać na Evole/Wieska 3 i wtedy może coś wybrać. Optymalizacja to inna kwestia. Poza tym na konsoli płacisz 2x więcej za grę praktycznie i tych gier jest po prostu mało. Wolę dołożyć do sprzętu niż wspierać ten crap.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 10:51 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Poza tym na konsoli płacisz 2x więcej za grę praktycznie


teoretycznie.
Praktycznie kilka razy taniej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 10:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Poza tym na konsoli płacisz 2x więcej za grę praktycznie


teoretycznie.
Praktycznie kilka razy taniej.


Ta, już ktoś to liczył na purepc albo na benchmarku chyba jak to wychodzi. Pomijając fakt, że bibliotek tytułów na PC kładzie tą na konsole czy to nowej czy starej generacji. Dużo zależy od tego w co kto lubi grać. No i to granie w fpsy na padzie...

Prosty rachunek - gra na pc w momencie premiery do wyrwania spokojnie za 130zł. Na konsoli co najmniej 200. Dodaj do tego płatne psn czy tam xboxowe konto, pomnóż x10 i masz nową grafę w górnej pólki co roku. I nie, nie sprzedaje gier w które kiedyś zagrałem bo często do gier wracam. Szczególnie jak posucha jest. No i na PC mając 3 monitory można robić kilka rzeczy na raz a na konsoli tylko pograć i co najwyżej film na bd obejrzeć(wow).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 11:01 
Cytuj  
biblioteka owszem kładzie - dlatego warto mieć i PC i konsole. Najlepiej wszystkie. Wczoraj prawie xbox-a kupiłem w black friday sale, ale grać i tak nie mam czasu więc dałem sobie na wstrzymanie bo mi kupka wstydu rośnie (znów zacząłem kupować "na zapas").
Co do ceny to wielkim matematykiem być nie trzeba dodać/odjąć każdy potrafi. Oczywiście można sobie do prostych matematycznych działań dorabiać ideologię (nie dziwię się że obie stronki są stricte PCtowe) tak by wyszło nam na nasze i kłócić się z matematyką. Jak chcę wrócić do gry to po roku w second handzie kosztuje ona ułamek ceny startowej, więc nie ma żadnego problemu. I znów jak zechcę mogę ją odsprzedać. Jak nie to zostawić, wyrzucić. Na PC nie masz wyboru - kolekcjonujesz bo musisz, a nie dlatego, ze chcesz.
PS PLUS to 60 darmowych gier rocznie - więc te darmówki w zupełności zwracają mi koszt płatnego online - za który notabene możemy podziękować microsoftowi.
Ja mam non toper włączonego PC jak gram na konsoli, do tego czasami posiłkuję tabletem na kolanach - ale rzadko, bo młoda go najczęściej okupuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 11:13 
Cytuj  
ps plus sie zeszmacil i nie daja juz nic ciekawego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2014, 11:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ps plus sie zeszmacil i nie daja juz nic ciekawego.


Dokładnie, ostatnio nic ciekawe nie dali niestety i tutaj bym się cudów nie spodziewał. Plus jak ma być tyle fps w AC na ps4 (spadki poniżej 20) to sorry no thx za taki sprzęt:).
Tak czy inaczej o kupnie to będzie można pomyśleć za 2 lata o ile na pc nie będzie co robić. Jedyna do czego może bym konsole kupił to pogranie w nowego Mortala przy piwie.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.