mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 65  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2015, 17:31 
Cytuj  
Po pół roku zaczyna mi wentylator wydawać cichutko takie cykanie czasem.
Ogólne można go wymienić bez utraty gwarancji w 5 minut, a kupić też można za 10$. http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... r+MSI+GE70

Pytanie czy są jakieś patenty bo mogę dać na gwarancji i mi wymienią bez problemu na drugi taki tandetny.
Może warto coś pokombinować albo dorobić lepszej jakości.
Są jakieś opcje poza gwarancją i wymianą na taki sam? MSI wsadza identyczny w ramach naprawy.

Tak to wygląda (dwie śrubki)

[img]http://i.imgur.com/lv39l8I.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/Rvdxz8h.jpg[/img]


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2015, 20:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mam z lekka flamowe pytanie. Liczę, że obejdzie się bez fanbojowania...

Nie noszę się z zamiarem zakupu, ale... Czy warto zaopatrzyć się w japko macbooka? Ogólnie ceny wydają przesadzone.
Sama platforma ma swoje zady i walety. Raczej jestem zwolennikiem bardziej otwartego oprogramowania...
...chociaz taki macbook wydaje sie calkiem spoko np. do pracy.
Chociaz mysle, ze mozna podobny efekt uzyskac z dobrym sprzętem + linux, ale ten tez z kolei potrafi byc czasem jak jajko niespodzianka.
Z elementaryOS, voyager live, macbuntu distro i nawet wygląda podobnie ;)

W sumie to nigdy nie mialem okazji sie japkiem pobawic ani jakos nigdy mnie do tego nie ciągnęło.
Pytanie ze zwyklej ciekawosci. Dalej niezbyt chętnie patrzę na japko, ale może jestem w błędzie.
Warte swojej ceny czy przydrogawy gadżet dla hipsterów?

Kupiłem żonie ponad rok temu i sobie chwali, jak z każdym sprzetem ktoś pojedzie na niego bo drogi bo chujowy bo asus lepszy.
Dlaczego w końcu padło na maca? Bo dell/asus/lenovo z takimi samymi parametrami kosztował wtedy około 500zł taniej...
Sprawdź czy spełni Twoje oczekiwania i po tym podejmij decyzje, a jeśli się nie mylę możesz go zawsze w 2tyg odesłać jakby coś.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2015, 06:47 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mam z lekka flamowe pytanie. Liczę, że obejdzie się bez fanbojowania...

Nie noszę się z zamiarem zakupu, ale... Czy warto zaopatrzyć się w japko macbooka? Ogólnie ceny wydają przesadzone.
Sama platforma ma swoje zady i walety. Raczej jestem zwolennikiem bardziej otwartego oprogramowania...
...chociaz taki macbook wydaje sie calkiem spoko np. do pracy.
Chociaz mysle, ze mozna podobny efekt uzyskac z dobrym sprzętem + linux, ale ten tez z kolei potrafi byc czasem jak jajko niespodzianka.
Z elementaryOS, voyager live, macbuntu distro i nawet wygląda podobnie ;)

W sumie to nigdy nie mialem okazji sie japkiem pobawic ani jakos nigdy mnie do tego nie ciągnęło.
Pytanie ze zwyklej ciekawosci. Dalej niezbyt chętnie patrzę na japko, ale może jestem w błędzie.
Warte swojej ceny czy przydrogawy gadżet dla hipsterów?



Zależy co potrzebujesz - potrzebna do czegoś Ci ta "otwartość" czy od lat korzystasz z tych samych apek? Jeżeli to drugie - to sprawdź czy są na MacOS i argument otwartości masz załatwiony. Braciak się kompletnie przesiadł na ejpla i sobie chwali. Nawet w WoT-a na tym aktualnie gra ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2015, 08:33 
Cytuj  
Jeśli cie stać High to kupuj. Mnie zawsze - jeśli chodzi o sprzęt Appla - boli dupa pod kątem finansów :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2015, 09:10 
Cytuj  
Japko rozważałem do spraw bardziej biurowych, ewentualnie do domowego programowania. W pracy będzie windoza.

W braku otwartości widze dwie strony medalu. Otwartość to dla mnie zaleta jak i wada, jeśli działa jak należy. Wyobrażam sobie, że na Japku 'powinno' to dzialac lepiej, albo po prostu powinno dzialac, bez jakiś irytujących bledow, czy konfigurowania. + Sprzęt dobrej jakości. Ale też nie wiem czy tak jest, o grzaniu się Maca też słyszałem trochę. Z drugiej strony nigdy nie lubiłem być ograniczany.

Z drugiej strony mam obecnie taniego używanego lapka lenovo, który calkiem niezle zapierdala, a kupiłem to za grosze. Minusy to czas na baterii i chujowa matryca, ale podpinam monitor. Z drugiej strony Mac z Retina kosztuje bajońskie sumy, za które moglbym kupic zajebistego PCta do grania. Wiec średnio to widze ;p

Musiałbym sam się tym pobawić by cos stwierdzić, inaczej jest to gdybanie.

Ale w najbliższym czasie przesiądę się pewnie na linuxa ;)
http://i.imgur.com/mnAFDuN.png

tiomor napisał(a):
Jeśli cie stać High to kupuj. Mnie zawsze - jeśli chodzi o sprzęt Appla - boli dupa pod kątem finansów :D

Obecnie to mam milion innych wydatków więc nie kupuje ;) Tylko też chodzi o zasadność takiego wydatku. Mam lapka za 850 zł i z którego jestem całkiem zadowolony z jego użytkowania do spraw biurowych. A Mac jaki bym może chciał, to chyba za 10k, wiec lekki wtf :D


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2015, 18:43 
Cytuj  
Cytuj:
A Mac jaki bym może chciał, to chyba za 10k, wiec lekki wtf :D


Zawsze możesz wrzucić w koszty

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2015, 20:57 
Cytuj  
moze kiedys ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2015, 10:24 
Cytuj  
http://sklep.xtreem.pl/laptopy-dla-grac ... 980m.html#

Jaki spec kazdy widzi. Ale mnie interesuje, czy ktos widzial jaki wyswietlacz jest tam zamontowany. Glupio by bylo kupic laptopa do grania z jakas podrzedna matryca ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2015, 12:45 
Cytuj  
Przesadzili z cenami ale matryca jest OK.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 21:23 
Cytuj  
Poproszono mnie o pomoc w wyborze, a że znam się tylko na mmo to podpytam.
Lapek biznesowy, cokolwiek to może znaczyć.

Budżet ok. 4500 PLN.

Te wciskali zainteresowanej kiedy była w sklepie..
http://www.komputronik.pl/product/26005 ... Z187G.html
http://www.komputronik.pl/product/24462 ... D_8GB.html

Edit. Musi być lekki.


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 11:53 
Cytuj  
Przymierzam sie do kupna taniego laptopa. Potrzebuje do pracy tutaj w UK, ale chcialbym, zeby chodzil na nim ArcheAge (oczywiscie w jakis niskich ustawieniach).

Procesor zapewne i3, ale totalnie nie znam sie na kartach w laptopach. Na co zwracac uwage?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 13:47 
Cytuj  
zależy jaki przedział cenowy, minimum pozwalające na sensowne granie to nv740m z własnym vram, unikaj ati i kart bez swojego ram, nowa seria 8xx to ściema z numerkami, a seria 9xx cenowo słabo wychodzi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 14:19 
Cytuj  
embe napisał(a):
zależy jaki przedział cenowy, minimum pozwalające na sensowne granie to nv740m z własnym vram,


Za ile mozna takiego laptopa wyhaczyc?

Dla mnie im taniej tym lepiej, bo nie lubie laptopow, ale bez sensu zwozic tutaj stacjonarny z Polski.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 15:13 
Cytuj  
były w granicach ~1700zł z systemem jak kupowałem, teraz trzeba by szukać, głównie toshiba miała fajne modele, pacard bell miał fajne takie za 1400zł


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 15:27 
Cytuj  
packard bell to acer


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 15:54 
Cytuj  
Takie cos sie nada:

http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 328631.htm

czy to 4400 sie zupelnie nie nadaje do grania?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 18:07 
Cytuj  
jaki budżet mrynar? Przeglądaj hotukdeals.co.uk - można wyrwać naprawdę bardzo fajne sprzęty za niską cenę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2015, 19:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jaki budżet mrynar? Przeglądaj hotukdeals.co.uk - można wyrwać naprawdę bardzo fajne sprzęty za niską cenę.


Budzet jak najmniejszy. Myslalem o czyms do 200 funtow, ale w tej cenie to nawet nie podaja jaka jest karta graficzna :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 94
Dołączył(a): 23.08.2006
Offline
PostNapisane: 12 lip 2015, 22:17 
Cytuj  
Jako że nosze się z zamiarem zmiany sprzętu a nie jestem żadnym demonem maszyn liczących to się zapytam

http://allegro.pl/ceg-15-6-clevo-p150sm ... 41496.html

http://allegro.pl/ceg-clevo-p375sm-i7-4 ... 07653.html

http://allegro.pl/ceg-17-3-clevo-p170sm ... 90621.html

Najbardziej (bo cenowo) przemawia do mnie ten z 1 linku ale niedużo droższy jest 2 model tylko że... Próbowałem znaleźć jakieś odniesienie miedzy gpu poszczególnych lapków np. do wieśka 3, jakieś testy ile klatek itp. i o ile to żaden problem przy 970 i 980 to przy 880 jedyne co znalazłem to parę opinii, że nvidia coś zjebała i sli nie działa. O ile dobrze zrozumiałem to teoretycznie gpu z 2 linku powinno być najmocniejsze aczkolwiek aby tego używać to dany produkt musi mieć opcje korzystania z tej funkcji? I jeszcze jedno pytanie - czy do 1 i 3 zestawu można dołożyć "w późniejszym czasie" po dodatkowej grafie i zrobić z tego sli? A może w tym przedziale cenowym jest coś godniejszego uwagi?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lip 2015, 22:33 
Cytuj  
przeglądaj oferty na hotukdeals.co.uk mrynar.
Można coś fajnego wyrwać.
Jak chcesz dobry sprzęcik to celuj w jakiś refurbished - można tu dostać za bezcen z kilkumiesięczną gwarancją o 40-60% taniej niż nowy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 65  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.