mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 14:15 
Cytuj  
No tak zdroworozsądkowo to się powinienem ostro wkurwić.
Bo jakby nie patrzeć - dla mnie te zwroty i ponowne dostawy to będzie jakiś tam koszt. A powinienem mieć to w dupie i się po prostu cieszyć z produktu.
Popierdoliło nieźle asusa, że taką manianę odpierdalają i puszczają wszystko na rynek licząc na to, że ludzie nie będą zwracać. Zadzwonię i zapytam co z tym zrobią...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 14:19 
Cytuj  
Asusa monitory są door to door i bardzo szybko załatwisz to. Zgłoś na ich stronie.

Ja to robiłem 2 krotnie i trwało to bardzo szybko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 14:28 
Cytuj  
Dzwoniłem właśnie do nich i nieźle mi podnieśli ciśnienie.
"Backlight bleeding w monitorach IPS jest normą i serwis może nie uznać reklamacji".
Na pytanie co jest normą i jak sprawdzić czy mieszczę się w granicach ich "normy" gościu nie był w stanie odpowiedzieć.

Kurwa.
Sprzęt z górnej półki.
:lol: :wtf: :lol:

Zwrócę do xkoma i kupię jakiegoś della. Niech asus spierdala z takim podejściem. Może kiedyś zatrudnią jakąś kontrolę jakości, bo to realnie jest kurwa kpina z klienta.
Tym samym zrezygnuję też z ASUS STRIX 1080 - MSI wypada lepiej i ciszej, ale chciałem być wierny asusowi - no cóż - chuj im na grób przy takiej obsłudze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2016, 14:39 
Cytuj  
Backlight bleeding może jest normą ale nie w cenie takich monitorów gdzie płaci się za to że podświetlenie jest pełne, a nie jakieś ramkowe, ja nigdy nie kupuje asusa bo miałem złe doświadczenie z płytami głównymi, zachwalałem tu kiedyś laptopa asusa znajomej ale po dwóch miesiącach laptop był dwa razy w naprawie bo obudowa matrycy się wygięła i odpadła powierzchnia dotykowa na touchpadzie lol

Strix to już nie jest jedyna konstrukcja cicha i wydajna, zerknij na jakieś testy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2016, 15:42 
Cytuj  
Wziąłem wczoraj DELL S2716DG.
Nie kurwa, nie nie nie nie.
Po kilku latach z IPS nie ma możliwości powrotu do TN.
No kurwa nie da się wysiedzieć nawet 3h. Oczy mi się zaczęły kleić ze zmęczenia, łeb napierdalać. Gówno widać, kolory po chuju fest, odblaski straszne przy jakimkolwiek oświetleniu w pomieszczeniu - prawie jakby na matrycy błyszczącej. Pierdolę.

Jednak muszę dać szansę asusowi, jak znowu spierdolą to acerowi. TN to definitywnie nie dla mnie. Jak ludzie z tego mogą korzystać w ogóle.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 13:32 
Cytuj  
Dzwonili dzisiaj z ASUSa z przeprosinami.
Backlight bleeding podlega naprawie. Tym bardziej luźna ramka.
Jutro albo dzisiaj po pracy odbieram swój drugi egzemplarz PG279Q.
Do skutku, do skutku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 12 lip 2016, 06:34 
Cytuj  
No, w końcu monitor na miarę naszych czasów :) Dell, 30", 4k, 120Hz i ... OLED ! :D

http://pclab.pl/news70521.html

Za skromne 5k $ :lol:


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2016, 08:15 
Cytuj  
Tylko że te oledy są raczej pokazowymi modelami bo trwałość barw w nich jest słaba, juz po 3-4 miesiącach intensywnego użytkowania jest widoczna utrata barw, głownie niebieskiego.
Przed komercyjnym oled jeszcze daleka droga albo to może ślepa uliczka, polimery sa bardziej rozwijane i to może być szybciej w ofercie niż dobre i tanie oled.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 12 lip 2016, 08:22 
Cytuj  
No coś tam słyszałem o tych barwach ale nie wiem czy to nie jest tak jak z plazmami - też niby miały się wypalać, a sam miałem styczność z co najmniej kilkoma panelami, które działają od lat i pogorszenia jakości obrazu nie widać. Poza tym, wydaje mi się, że taka firma jak Dell sprzedając monitor za 5 tys zielonych raczej nie wciskała by w tej cenie "jednorazówki" starczającej na 3 miesiące - w USA prawnicy zjedli by ich żywcem.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lip 2016, 09:02 
Cytuj  
Wciska czy nie wciska, pierwsze wypalające się plazmy tez były w cenie taniego samochodu i były kupowane, nawet pierwsze cholernie drogie pioneery mocno się wypalały nawet w okresie gwarancji.
Nie wiem jak akurat jest z tymi matrycami w tych najnowszych, mnie zastanawia tylko że samsung wycofał się z duzych matryc oled, dominuje LG, który zdominował rynek dzięki patentom.
Sama technologia od strony technicznej jest kiepska, przypomina mi to początki projektorów LCD gdzie temperatura żarówki wypalała bardzo szybko niebieski, a reszta słabła, też wtedy bazowano na organicznej elektroluminescencji, teraz podobne problemy są w OLED mimo że to inna technologia.

Że coś jest na rzeczy dowodzi fakt że NEC i EIZO nie wprowadza tych matryc do swoich produktów, a to by potwierdzało wspomniane problemy, przecież nawet IPS ze średniej półki cenowej tracą barwy w przeciągu kilku miesięcy, dlatego pro matryce IPS sa tak kosztowne w produkcji.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2016, 10:11 
Cytuj  
@tczewiak Jak tam historia z Asusem? Na tych zdjęciach co wrzuciłeś, ten Asus stoi w towarzystwie monitorów 24" 16:10?


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 65
Dołączył(a): 24.02.2014
Offline
PostNapisane: 17 lip 2016, 05:55 
Cytuj  
wreszcie mamy OLEDy
Dell UP3017Q OLED 4K, na razie drogo bo $5k ale kiedys zwykle LCD tez tyle kosztowaly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2016, 10:00 
Cytuj  
http://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/
pomocne żeby przekonać się czy monitor/profil jest beznadziejny czy w miarę ok


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2016, 14:22 
Cytuj  
https://www.morele.net/monitor-dell-u27 ... so-705494/

Embe da to radę? warto? czy są jakieś pozycję QHD w tych granicach ceny które mogą konkurować? Ja głównie gram na PC ale spływają po mnie jakieś gamingowe monitory które trzeba 30 razy odesłać żeby się dorobić bez wadliwego, od czasu do czasu siedzę przy zdjęciach i dużo w internetach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2016, 14:57 
Cytuj  
Jakby mi zależało na monitorze pod gry to bym chyba wpakował się w amd grafe i brał monitor z freesync bo jest taniej, a mało istotne czy ma 120, 144, 165Hz.
Cena ~2500zł za 27" 1440p.

Jeśli zlewasz ten temat, a chcesz mieć dobrą matryce IPS gdzie kolor i czerń jest dobra, a podświetlenie w miarę równomierne to ten Dell wyselekcjonowany jest super, a jeśli już potrzebujesz kalibracji sprzętowej to najtańszy jest Nec, którego mam i nie ma nic tańszego, lepsze to już wyższe modele i oczywiście EIZO.

-----------------

Jeszcze napisze jakie ja mam odczucia z gier na swoim monitorze, pierwsze co mnie zaskoczyło to zacienione czy prześwietlone miejsca w grach albo sceny nocne, w ciemnych pomieszczeniach itp, nagle okazuje się że miedzy ciemnym czerwonym, a czarnym jest dziesiątki odcieni, to samo na przepalonych miejscach nagle okazuje się że tam są odcienie i normalne tekstury.
Nawet włosy na postaciach gdzie cienie powodowały utratę detali to tu widzisz mega szczegółowo wszystko.
Sama rozdzielczość jest super ale jak przechodzimy z np 21" 1080p na 27" 1440p, ale tak jak ja z 32" 1080p to mam problem z przyzwyczajeniem się jednak sam komfort pracy na tej rozdzielczości super.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2016, 15:11 
Cytuj  
AMD nie ma karty do 1440p, bo sam chętnie wziąłbym tego Eizo 27".


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2016, 15:49 
Cytuj  
Prawdopodobnie go kupię, refurbished na Allegro stoją nawet za 1400PLN a są to pełnoprawne monitory. Zobaczymy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2016, 22:48 
Cytuj  
Embe a co myślisz o spyderze nowym? mam spyderexpress 3.0 i nim kalibruje monitory sobie ale jest bardzo stary i nie ma supportu na Windows 10 już. Ale zastanawiam się czy nie kupić tej najnowszej wersji

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/ka ... press.html

Do tego ten dell. Możesz też opisać, jak działa kalibrowanie fabryczne monitora? bo tam coś pisałeś o tym że czekałeś ileś czasu aż Ci skalibrują. Na jakiej zasadzie to działa? w jakimś trybie serwisowym monitora?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 00:12 
Cytuj  
Kalibracja programowa to bardzo ograniczona regulacja i generalnie nie ma nic wspólnego z kalibracją monitora bo to jest regulacja karty graficznej, kalibracja sprzętowa to ustawienia wszystkiego w monitorze pod warunkiem że monitor na to pozwala.
Ja kupiłem w monitory.mastif.pl bo miałem za free selekcje, wygrzewanie i potem kalibracje.

Po kalibracji sprzętowej masz wgrany w monitorze profil plus kilka targetów zależnych do czego używasz i każde włączenie monitora oznacza załadowanie tego targetu do monitora.
Niestety monitory nadające się do takiej kalibracji to tylko NEC i EIZO.

Nie doradzę ci czy programowa kalibracja ma sens i czy będzie ok do tego della czy innego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 00:22 
Cytuj  
Kalibracja spyderem polega na skanowaniu kwadratów wielkości ekranu kolorowych i zapisywanie w profilu ICC monitora różnic które monitor ma zwiększyć lub obniżyć.

Taka kalibracja spyderem na pewno będzie lepsza niż żadna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.