mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2016, 19:17 
Cytuj  
Jeden z kanałów Ci nie działa. Obróć "prawo/lewo" w sofcie i zobaczysz, że dialogi usłyszysz, a reszty nie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 12:14 
Cytuj  
Mam na telefonie androida 6. Chciałem film obejrzeć. Avi się nie da tak? mkv też nie chodzi. Ale włączyłem mp4 i tylko obraz miałem ale bez dźwięku.
Jakieś kodeki tam trzeba wgrywać czy coś? Normalnego filmu się nie da obejrzeć? :-/

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 12:35 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
...


Nope, służy mi głównie jako centralny magazyn muzyki/zdjęć/filmów i transmission do torrentów.
A, i photstation, kiedy chcę jakiś album ze zdjęciami rodzinie/znajomym przez net udostępnić, żeby d. nie zawracali, a przy tym, żeby nie stawiać galerii.
Zaznaczam zdjęcia, dodaję do galerii, wysyłam link ważny np. 30 dni i z głowy.


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 13:00 
Cytuj  
Właśnie to ustawiłem. Absolutnie rewelacja.

Wreszcie mam na Zdjęcia / Video rodzinne i Muzykę na RAID1. Nie będę używał tego do niczego poza Zdjęciami i Muzyką.
Płacenie za Dropbox PRO żeby tam trzymać 100GB zdjęć jest trochę bez sensu (wystarczy mi darmowe 15GB Dropboxa i 50GB Onedrive do wszelkich innych rzeczy)

Z albumami tak robiłem ale w Dropboxie PRO (link czasowy z hasłem)

Jak resilio będzie za bardzo mielić to je na QNAP wyłacze jednak. Zobaczymy. Na teraz mieli mirror.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:16 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
W zasadzie na rynku NAS liczą się tylko qnap i synology.

https://forum.qnap.net.pl/temat/synolog ... -smb.4720/

Ja mam TS-212p i działa jak powinien, czyli wsadziłem dyski odpaliłem i zapomniałem.



kurcze, wychodzi na to, ze postawilem na zlego konia. Mam synology i mi po jakims tygodniu traci polaczenie z netem. Co prawda reset pomaga ale w zaden sposob tego nie sygnalizuje wiec jest to dosyc upierdliwe.
Jak wymusilem automatyczne wylaczanie na noc to zaczal mi dublowac sciagane torrenty - watek o tym bledzie siega kilka lat wstecz (2012 conajmniej) wiec szanse zerowe by to na dniach poprawili.

Wiec Qnap > Synology jednak :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:23 
Cytuj  
no powiem Ci że jestem oczarowany.
siedzę w samochodzie, dzieci z żoną u dentysty a ja w telefonie mam 5 apek do grzebania w qnap. nie tylko qphoto czy qmusic ale też manager serwera z zegarami i logami.

jedyna wada to wymiana dysków w 212P nie bedzie w szufladzie. ale tani.
oczywiście musi najpierw paść dysk. wyłączasz, wymieniasz, wlaczasz, czekasz i znowu jest mirror. samo się robi.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:49 
Cytuj  
no ja z mirrorem (raidem) dalem sobie spokoj. Za to mam 8TB miejsca. Te WDki z serii Red sa ponoc przystosowane do pracy 24/7.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:18 
Cytuj  
ta tylko trzeba miec szczescie, bo jest jakas zjebana seria i wiekszosc spierdolonych po wyjeciu z folii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:50 
Cytuj  
macie racje , dysk padł mi raz, wadliwa seria ibm 15 lat temu, ale ...

fajnie mieć świadomość że już nie trzeba robić kopii multimediów bo sama się robi w locie, a dyski nie są wieczne. wymiana na większy jest fajna - masz dwa 2TB, kupujesz 2 10TB.
wyłączasz, wyjmujesz 2TB wkaladasz 10 TB, kopiuje się i potem wymieniasz drugi 2TB na 10TB. Gotowe. Bezobsługowe (tak wiem że nie ma 10TB ale te zdjęcia i filmy będa chciały obejrzeć dzieci moich dzeici ;) )

oczywiście jak komuś nie zależy to olać RAID - wolność. ja jestem paranoikiem i trzymam je w 3 miejscach, męcząca przypadłość...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:59 
Cytuj  
Desh, nie żebym się przywalał i nie bierz tego do siebie jak zawsze ale co na tych dyskach w domowym użytku trzymać, oglądnięte filmy lub seriale, nagrywane serial szkoła, czy zdjęcia w jpg zamiast na papierze w albumie ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 17:06 
Cytuj  
Każdy ma swoje preferencje.

Filmów i seriali nie trzymam. Muzykę i zdjęcia / wideo rodzinne kolekcjonuje.
Przecież nikogo nie namawiam i nie oceniam. Dla mnie brak backupu to zbrodnia :D


Nie dyskutujemy o RAID1 tylko o fajniosci QNAP :) Nawet bez RAID.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 17:34 
Cytuj  
deshroom ma duza rodzine wiec i duzo miejsca musi miec.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 20:54 
Cytuj  
u mnie zamysl byl taki by torrenty na tym smigaly. Internet w londynie jest 20 lat za Polska - sciagnac cokolwiek moge dopiero po 23 a to oznacza wlaczonego kompa przez cala noc.
No ale skonczylo sie na tym, ze chodzi i komp i NAS.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 21:39 
Cytuj  
u mnie zupełnie inaczej, będzie się włączał rano i wyłączał wieczorem automatycznie. sam serwer multimediów ale działający przez internet tak żebym mógł poza domem mp3 na telefonie słuchać.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 17:36 
Cytuj  
Mial ktos do czynienia z NAS Zyxela?

Troche tanszy od QNAPa, wyglada tez fajnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 17:39 
Cytuj  
embe napisał(a):
Desh, nie żebym się przywalał i nie bierz tego do siebie jak zawsze ale co na tych dyskach w domowym użytku trzymać, oglądnięte filmy lub seriale, nagrywane serial szkoła, czy zdjęcia w jpg zamiast na papierze w albumie ? :)


Glownie zdjecia imo, samych zdjec psow mam pewnie z 0,5 TB.

Do muzyki uzywam spotify, a do filmow/seriali netflixa (czasem jakiegos torrenta sciagne).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 17:49 
Cytuj  
pamiętaj o aplikacjach do nas.

ja na przykład wybierając pomiędzy QNAP i Synology miałem na uwadze że Resilio PRO którego mam licencję obsługuje oba.

na takim NAS jest masa aplikacji producenta. QNAP ma np 10 aplikacji na androida i iPhone.

Dodatkowo qnap ma myqnapcloud który nadaje mi publiczną domenę (nie trzeba publicznego ip, share ma przyjazną nazwę domeny)

urządzenie jest fajne ale płacąc ponad 500 zł za pudełko bez dysków płaci się za całe wliczone w cenę rozwiązanie.

btw.
seriali nie będę oglądał z nas bo pendrive 128gb działa mi na tv z napisami ale sprawdzałem i działa. tzn z dlna qnap słabo ale darmowe serviio na qnap działa doskonale. używam serviio na pc ale było podejrzenie ze slaby nas na Androidzie nie da rady transkodowac. działa.
serviio > plex


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 18:00 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
pamiętaj o aplikacjach do nas.



No wlasnie nie wiem czy te wszystkie aplikacje mi sa do czegos potrzebne skoro bede trzymal tam glownie zdjecia.

Chyba wezme najtanszego zyxela i do tego 2 dyski 1 TB i bede mial tani NAS do zdjec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 18:06 
Cytuj  
nie jestem pewny czy to będzie dobrze chodzić. synology i qnap ma aplikację Photo Station i nawet na PC w przeglądarce trzeba tego używać żeby był podgląd, qphoto na mobilne.

bez dobrej apki żeby oglądać trzeba przegrać (sciągnąć plik na przykład na PC, nie ma podglądu zdjęcia z NASa). to samo dotyczy TV żeby obejrzeć na smart tv musi nas mieć dobre DLNA.

ekspertem nie jestem ale ciesze się z funkcji smartfan (cicho chodzi jak nic nie robi) :D


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2016, 18:08 
Cytuj  
To nie lepsze zwykłe dyski sieciowe i normalny dostęp ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.