mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2018, 12:59 
Cytuj  
Teo tój post wygląda tak jakbym czytał audiofanatyka tylko zamiast o słuchawkach mowa o monitorach czy trza wziąść mocno poprawkę.
Kalibrowalem kiedyś sprzętowo monitory dla grafików za 6k i serio nie sądze aby grało się na tym jakoś spektakularnie lepiej a tekst o tym, że w cieniach lepiej widać szczegóły to trochę prychłem ale może masz rację po prostu nie widziałem takiego efektu, jedynie HDR zrobił na mnie wrażenie no i wyższa rozdziałka ale tutaj mowa o TV a nie monitorach.
Jak monitor jest FlickerFree i nie jedziemy na 100% jasności (choć czasami i na 0% monitor wali po oczach) to kurwa wydawać 6k na monitor do grania? CHyba się przejdę do jakiegoś porządnego salonu we Wro i zobaczę sobie te monitorki za 2k kontra monitorki za 6k. Nigdy nie miałem monitora który ma zajebiście nierówne podświetlenie. Pokaż mi gdzie masz 100% czarny ekran i żadnego zewnątrznego źródła światla. Jak ktoś gra po nocach to może wtedy podczas 5 sekund w jakimś horrorze.

Czytałem artykuł o Necu i tym osławionym CT:
https://pclab.pl/art75537-6.html
Niby za 2k można kupić coś takiego:
https://graficzne.pl/p15403,nec-multisy ... owany.html

Na fakturę nawet nie wyjdzie tak drogo aczkolwiek wtedy nie będzie można oddać...

Loteria nadal istnieje a trzeba dodatkowo srogo zapłacić za sprawdzenie czy np monitor ma równe podświetlenie. Sam mogę to sprawdzić w domowych warunkach ino będę odsyłał cały czas i płacił za przesyłkę. Chyba moje oczy nie potrzebują super sprzętowej kalibracji i walidacji/wygrzewania.
Chyba wezmę tego AoCa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2018, 13:27 
Cytuj  
CT to jest oprogramowanie w zestawie, selekcja fabryczna, nie robi tego już sklep, kalibrować i tak trzeba, polecam zakup w monitory.mastiff.pl i podać jakie warunki mamy w miejscu użytkowania to zrobi odpowiednie targety w monitorze, na takim można nawet już małą poligrafie robić.
Otrzymasz monitor już ustabilizowany, bez wad podświetlenia i matrycy, do tego ze zrobioną kalibracją.

To nie jest monitor gamingowy ani graficzny, to jest biurowy, pamiętaj o tym, po kalibracji nadaje się do wszystkiego i jest wart zakupu ( EA245WMi i EA275WMi ).

Co do prychania twojego, to sa twoje opinie i nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz.
Dobra matryca z dobrą kalibracją sprzętową to poprawna rozpiętość tonalna, wyrównane kolory, brak dziur w sRGB, efekt jest taki że tam gdzie ludzie w grach kręcą gammą lub rozjaśniają ty widzisz szczegóły bo twój monitor zwyczajnie wyświetla poprawnie co potrzeba, tu nie tylko chodzi o kolor, kompletnie nie chodzi o żadne AdobeRGB, ma być poprawny sRGB i tyle.
Druga sprawa, takie monitory nie działają jak spawara świecąca po oczach tylko wyświetlają poprawnie, po kalibracji sprzętowej nie grzebiesz z jasnością ani z niczym aż do następnej tak co dwa lata kalibracji.

Jak dorośniesz w swoich wymaganiach to docenisz co napisałem, a tym czasem możesz kupić Dela czy Aoc i będziesz zadowolony, zrobisz kalibracje programową, która na dzień dobry popsuje jeszcze bardziej parametry i też będziesz zadowolony.
Szanuj swoje oczy bo przy monitorze siedzi się często wiele godzin i wydanie raz na 3-4 lata 1500zł więcej jest tego warte.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2018, 07:51 
Cytuj  
Z tym NECiem jest tylko taki problem, że jest 16:10 ;(.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2018, 11:13 
Cytuj  
Chciałbym mieć 16:10 w moim 27" bo sporo się zyskuje przy pracy na jednym monitorze, poszerzanie proporcji ponad 16:9 nic nie wnosi, to takie gówno marketingowe jak i zakrzywianie matrycy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2018, 09:01 
Cytuj  
2-3 razy dziennie gaśnie mi ekran na 1-2 sekund, dioda się pali nie ma żadnych dźwięków. Co może być przyczyną? Kable powpinane dobrze i do końca, sprawdzone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2018, 09:17 
Cytuj  
Zasilacz monitora ? miałem coś takiego u znajomej plus że czasami nie wstawał z uśpienia, wymienili zasilacz na gwarancji ale co u ciebie to nie mam pojęcia, może coś z płyta że nie widzi sygnału itp ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2018, 09:40 
Cytuj  
Nic innego mi się nie dzieje tylko to. Nie raz przez kilka dni spokój. Dzisiaj rano 2 krotnie dlatego napisałem posta. W poniedziałek chyba zgłoszę do morele a oni do Della. Pewno next day dostanę nowy albo przyjedzie serwis bo łapie się w next business day w ramach gwarancji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 11:23 
Cytuj  
Kontaktuje się z Dellem w sprawie mojego monitora, wchodzę na ich stronę wpisuje service tag a tutaj że został zarejestrowany w Portugalii. Brak możliwości w naszym kraju zgłoszenia czegoś takiego.

Dzwonię do morele, a na infolinii dostaje przekaz że mogę zgłosić reklamację u nich. Pytanie po co? skoro Dell następnego dnia załatwia takie rzeczy a przez morele pewno będę bez monitora 2 tygodnie albo i lepiej.

No i najważniejsze. Po kiego wała morele mi rejestruje mój monitor w Portugalii? jakim prawem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 11:48 
Cytuj  
Dlatego bo kupili z innego rynku dystrybucyjnego, normalna praktyka nie tylko w morelkach, ciesz się że to nie z przemytu do EU bo i taki sprzęt sprzedają w wielkich sieciach.
Nadal masz rękojmie i gwarancje, odcięli cie tylko od szybkiego door-to-door producenta.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 14:01 
Cytuj  
Dlatego zrobię wszystko żeby uzyskać informację i żeby monitor został przerejestrowany na mnie. Właśnie dlatego Della kupiłem żeby później w krótkim czasie pozbyć się problemu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 18:33 
Cytuj  
Serwis NEC jest świetny, oczywiście jak masz biurwe to tylko ( a może aż ) door-to-door i serio szybka naprawa, dla PRO modeli kurier dostarcza monitor tymczasowy oczywiście z kalibracją pod klienta, no i trzeba uważać na wszelkie morele itp, które sprzedają drugi sort :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 18:40 
Cytuj  
Twierdzisz że mój monitor jest z drugiego sortu? był cały w folii, naprawdę bym się zdziwił.

Tak czy inaczej, serwis jest poinformowany już przez morele i mają się do mnie odezwać. Zmieniłem tez kabel HDMI na zupełnie inny, wyciągnąłem GPU i przeczyściłem styki również, zobaczymy czy się pojawi zanik obrazu znowu. Na razie od 18:00 jest ok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2018, 18:46 
Cytuj  
Z monitorami NEC tak jest, mamy na rynku wersje sekcjonowane fabrycznie CT i selekcjonowane przez co solidniejszych sprzedawców, reszta trafia do morelek, euro agd itp bo jest duża szansa że tylko kilku klientów odda sprzęt albo pogodzi się z gorszą jakością bo była promocja itp.
Dell strasznie się zeszmacił w monitorach, coraz mniej poleca się ich produkty, zaczęli stosować gówniane matryce w tych samych modelach, które tłuką chyba na tajwanie, strach robić wymianę na nowy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2019, 21:06 
Cytuj  
Chcialbym kupic dwa tanie monitory do biura (glownie do robienia stron, nie dla grafika).

Przy jakiej max przekatnej ekranu i rozdzieloczosci 1920 x 1080 bedzie to jakotako wygladać?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2019, 08:22 
Cytuj  
Myślę że 24" będzie optymalne, może jakiś Dell U2417H i wypożycz sobie X-Rite i1Display Pro na skalibrowanie programowe ( sprzętowo takiego szrotu się nie da ) i będzie ok.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.