mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 10:58 
Cytuj  
Blah, blah, nie ten dzial. Tak wiem, ale pasuje tutaj bardziej niz do pogawedek.

Click

Jak ktos nie mial jeszcze okazji dowiedziec sie czegos o SLI to ma szanse. ;) Warto rzucim okiem na te cuda techniki.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 14:51 
Cytuj  
Eee, według mnie trzeba jeszcze trochę poczekać by dobrze w to zainwestować. Na początku płyty ze SLI kosztowały prawie 2 razy wiecęj niż teraz, a było to dość niedawno. Kup płyte, zasilacz, i 2 super karty w wersji SLI za 3000 zł, a za miesiąc popatrz jak twój kumpel kupi to za połowę ceny :]


P.S Oczywiście trochę przesadzilem, ale nadal wydaje mi się że nie opłaca się tego kupować. Taki GeForce 6600 gdzies za 6 stów. Prawie wszystko pójdzie w nim na high detal! To jaki ma sens kupować 2 GeForce 6800GT ?? Żeby było na przyszłość?? Za pół roku pojawi się coś co zdystansuje teraźniejszą technologię. Chyba żeby poszczycić się kolegom że ma się ileśtam więcej punktów w 3DMarku 2000 ileś tam. Jedyny sens tego- kupuje się po to żeby służyło da bardziej wymagających rzeczy niż gry.

P.S 2 Pisze to z perspektywy typowego Polaka, który nie ma co miesiąć 1000 dolców na uprage sprzętu.


_________________
Obrazek

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 15:32 
Cytuj  
Przeciez nie kaze Ci tego kupowac. Wychodzac z Twojego zalozenia to lepiej nic nie kupowac tylko wiecznie czekac na nowosci i obnizki cen sprzetu.


Interesujace jest to czy pojda w kierunku dwuprocesorowych jednostek czy w kierunku laczenia dwoch kart czy moze zostanie po staremu.
Blah, blah, rozpisalem sie. ;)


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 16:43 
Cytuj  
SLI nigdy nie będzie opłacalne. Już kiedyś były przymiarki do wstawiania 2 "kart graficznych" co dawało niezłego kopa (bodajże za czasów voodoo 2). Za dużo problemów (wymiana płyty głównej), za wysoki koszt (płyta, 2 karty pracujące w trybie SLI). DO tego całość dla graczy mało przydatne bo wszystkie gry śmigają na najlepszych kartach bez trybu SLI. Więc wywalić dodatkowe 2-3k zł by gra zamiast 100 fpsów w 1600x1200, anizo, AA chodziła z prędkością 150fpsów - imho bezsens.
Generalnie inwestycja dla maniaków i ludzi których bawią benchamarki.

Dla profesjonalistów do zabawy z grafiką jest całkiem inna półka z całkiem innymi kartami graficznymi.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 17:40 
Cytuj  
Mutant: imo pojda w kierunku laczenia dwoch kart na 2 procesorowych jednostkach ;]

Mark: nigdy uhh watpie, wiesz aktualna technologia ma swoje limity, jeszcze moze ich nie osiagnelismy ale takowe sa.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 18:18 
Cytuj  
Jezeli mialoby sie to stac standardem to na 100% nie bedzie to na zasadzie
kup pan plyte i do tego dwa gieforce. Karty bylyby sprzedawane w nierozlacznych 'stakach' z podzialem mozliwosci. Tak sadze przynajmniej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2005, 19:35 
Cytuj  
Mutant napisał(a):
Przeciez nie kaze Ci tego kupowac. Wychodzac z Twojego zalozenia to lepiej nic nie kupowac tylko wiecznie czekac na nowosci i obnizki cen sprzetu.




Nienapisałem że trzeba tylko trzekać na obniżki itp. tylko oprócz że zamiast patrzeć tylko na moc( a moc takiego zestawienia jest całkiem niezła nie powiem), lepiej popatrzeć czy takie coś się wogóle opłaca.

Peace

P.S A ja mam GeForce 2 i jakoś mi wystarczy :]
P.S 2 A zbieram so na GeForce 6600, albo coś co akurat będzie się opłacało w danym czasie. Bo nie wykluczam że być może, za jakiś czas SLI będzie bardziej przystępne cenowo.
P.S 3 A tak trzymając się jak najbardziej tematu- artykuł ciekawy nie powiem.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.