mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 17:37 
Cytuj  
mam taki problem
mam dwie pamieci kingston 512 cl2.5 i cl3 400mhz. plyta msi k8n neo2
w plycie mam opisane ze na slotach 1i2 albo 3i4 powinny chodzic w dualu. sa tez inne kombinacje, ktorych atm nie pamietam, ale probowalem i nie chcial na nich dual dzialac.
na jedynce i dwojce poczatkowo nie uruchomil sie komputer, z glosniczka dochodzily przeciagle dzwieki co jakies sek-dwie. na 3i4 poszlo, ale jak pisalem posta na mmorpg nagle komputer sie zresetowal, a pc-speaker znowu zasygnalzowal, ze jest cos z ramem nie w porzadku... teraz wlozylem na sloty 1i2 (na ktorych wczesniej nie dzialalo) i teraz poszlo w dualu. wtf?
posta pisalem szybko, bo nie wiem czy mi sie kompute znowu nie zrestartuje zaraz :<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 18:08 
Cytuj  
Odrazu mi na mysl przychodzi, to ustawienie obu kosci na CL3 i wsadzenie ramu do slotow 1/3 lub 2/4. Zawsze mozna sprobowac.

Jednak nastepna mysl to - ram sie pieprzy, conajmniej jedna kosc (mozliwe ze niedlugo zaczna sie pojawiac niebieskie screeny z boot errorem itp.), nastepnie plyta MSI- po nich duzo nie mozna sie spodziewac.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 18:32 
Cytuj  
Na 1/3 chodzi w single channel, zapomnialem napisac. Na razie nie bylo resetow zadnych - komputer stal bezczynnie, sprawdze zaraz w grach.

Jak ustawic pamieci na cl3? Ktoro ustawienie w biosie za to odpowiada zwykle? Przy starcie pisze mi, ze dzialaja w trybie dual channel _333mhz_ cl2.5:<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 18:44 
Cytuj  
Musisz wylaczyc SPD i ustawic wszystko recznie.
Nastepnie badz pewien ze znasz parametry tej "gorszej" kosci cl3 i wedlug jej ustawic caly uklad.

Przykladowo ta cl3 moze miec 3/3/3/12 (nie podaje prawdziwych danych, tylko przyklad), a ta cl2.5 moze miec 2/3/3/8, co tak aktualnie nie jest istotne ;) Ustawiasz wszystkie zegary pod wlasciwosci tej pierwszej (cl3).

Jezeli to wszystko nie pomoze to jak juz wczesniej pisalem - zywotnosc RAMu lub juz wyrobiona opinia o MSI robi swoje.

EDIT: Te 333mhz na cl2.5 to wlasnie predkosc tej lepszej kosci pod nizszym timingiem, ale za to gorsza przepustowoscia -ogolnie obciarza druga kosc i powduje krytyczne bledy wewnatrz pamieci. Zaloze sie ze na 400mhz jedzie na cl3.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 23:08 
Cytuj  
To wyglada... na slabe docisniecie pamieci i wyskakiwanie. Ogolnie ludzie czesto sie boja stanowczo ale ostroznie docisnac ram i potem sa takie problemy.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 12:14 
Cytuj  
W sumie jak zapiniki zaskocza, to nic juz nie wyskoczy i chyba nie ma dalej co dociskac :\ Mozliwe, ze znaczenie ma kolejnosc ulozenia kosci...
Do tej pory dziala ok. W grach tez.


Posty: 45
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2005, 15:28 
Cytuj  
Możliwości są takie:

-dupna płyta główna
-dupny bios co się równa z ręczną konfiguracją
-źle skonfigurowane parametry w biosie.

Konrador mogę się mylić. Jak coś to spytaj sie na forum PCLAB-u. Tam są nabrawde ludzie którzy znają się na rzeczy


_________________
Przykro mi że twoje oczy nie widzą tu jakiegoś ciekawego podpisu, no ale nie miałem weny żeby go napisać... Może niedługo jakiś ciekawy podpisik tu zamieszcze


Ostatnio edytowano 10 sie 2005, 15:46 przez davidek24, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2005, 15:39 
Cytuj  
davidek24 napisał(a):
Możliwości są takie:

-dupna płyta główna
-dupny bios co się równa z ręczną konfiguracją
-źle skonfigurowane parametry w biosie.


Znakomite możliwości.

IMO kon sprawdz ram na innym komputerze. BIOS nic do tego nie ma.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2005, 17:06 
Cytuj  
Spoczkens~, juz mam dwie takie same kosci i chodzi wszystko ladnie w dualu... Z reszta tamte tez zaczely wspolpracowac na 333MHz, moze rzeczywiscie zle wpialem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.