mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 14:59 
Cytuj  
Mam małą sprawę do board'owych tech speców.

Postaram się streścić jakoś sensownie cały problem.

Skracając wstęp:

Wczoraj zaczął mi się wow wykrzaczać ze errorem nr 132 (memory "cannot be read") Crashe były niemal non-stop jak tylko zaczynałem na jakiegoś moba castować czary (czyli podczas walki ogólnie). Po przerobieniu standardowych kroków (Wyłączenie addonów, skasowanie folderu WDB, sprawdzenie temperatur na sensorach) Przeszedłem do memtest86+

Mam AMD Barton 2.5 na płycie asusa A7v333 (wiem staroć straszny, chipset via KT333)
do tego 2x Kingston 512 cl2.5 400Mhz value

Reszta chyba nie ma znaczenia.

Pierwszy pass wykazał sporo błędów (test nr5). Ok, jako że mam dwie kości to nie wpadłem w panikę. Postanowiłem sprawdzić, która jest zwalona i ją wymienić, (bo kingston ma dożywotnią gwarancje bodajże) a w międzyczasie pracować na 512Mb..Więc przeszedłem do identyfikacji złej kostki. Tzn wyjąłem jedną zapuściłem memtesta i poszedłem jeść. Po powrocie test zrobił się już 3 razy bez żadnych błędów. Ok świetnie to znaczy, że walnięta jest ta druga. Ale jako człowiek dociekliwy zamieniłem kości i odpaliłem test, po czym, jako że była 2am poszedłem spać. Rano ku mojej konsternacji, po 16 przejściach test wykazał 0 błędów >.<.

Pomyślałem, że może jeszcze raz sprawdzę obie razem. Jednak nic się nie zmieniło (co za niespodzianka ;] ) dalej błędy w 5-tym teście. Ok. Przez następne kilka h wachlowałem kośćmi sprawdzając różne konfiguracje obsadzania banków, ale dalej jak były dwie razem to wywalało błędy podczas testowania.

Następną rzeczą, jaką zrobiłem to było sprawdzenie obu kości razem na innym komputerze. Okazało się, że kości są ok. Oczywiście pomyślałem, że płyta musi być walnięta, ale jako człowiek cierpliwy wziąłem jeszcze Corsair z tego drugiego komputera i jednego kingstona i odpaliłem na moim wysłużonym pececie. Pierwszy test wykazał to samo. Ale nie poddając się (nie chce mi się po prostu płyty wymieniać :P ) Zamieniłem je miejscami i ku mojemu zdumieniu 4 przejścia i 0 błedów. Wow też na razie bez crasha działa...

Teraz moje pytanie. Czy ktoś jest mi to w stanie $%#% wytłumaczyć :PPP Bo ja ciekawski jestem i lubię wiedzieć czemu coś działa a czemu nie ;]

Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.