mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 15:35 
Cytuj  
Mam problem moje czytniki płyt DvD i wypalarka zachowują się tak jakby nie miały włączonego DMA mam Windows Xppro a w nim nie ma już opcji włączania, bo niby jest włączony automatycznie.

Zna ktoś jakiś program gdzie mogę sprawdzić czy oby na pewno DMA działa?

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 17:50 
Cytuj  
heh nie mam pojecia co do twojego pytania zreszta ja nawet (chyba) nie wiem co to te DMA :D ale mam tez pytanie i pisze tutaj by nie zakladac nowego temaciku:)

Mam podpiete dwa napedy nagrywarke dvd i zwykly cdik. Do tego dochodza dwa hdd. Xp SP2. Nie wiem od czego to zalezy ale raz po raz cos znika mi nagrywarka dvd. Normalnie dziala mozna ja otwierac i zamykac ale nie ma jej w urzadzeniach. Trzeba zrestartowac maszyne i wtedy wszystko wraca do normy. Nie zauwazylem kiedy dokladnie to znika ablo przy jakiej operacji przeprowadzanej na kompie. Czego to moze byc wina?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2005, 12:45 
Cytuj  
Moze sie gryza ? - sprawdz czy zworki sa dobrze ustawione.
Problem moze byc tez z tasma i zasilaczem.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2005, 13:20 
Cytuj  
nie wiem co to pomoze, ale podziele sie swoja historia rowniez.. na jednej tasmie podlaczylem nagrywarki LGka CD oraz DVD i niestety nie chcialy razem dzialac.. ja to rozwiazalem po prostu odlaczajac CD..

PPM na moj komputer > wlasciwosci > sprzet > menadzer urzadzen > kontroler IDE .. i tam bedzie we wlasciwosciach czy i ew. ktory tryb DMA jest wlaczony..


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2005, 13:30 
Cytuj  
Wiesz przy wszystkich dyskach, i napedach masz miejsce na zworki a na blaszce wybite jak je ustawic zeby napedy sie ze soba nie gryzly.

Jezeli nie tutaj jest problem to albo tasma jest zwalona albo zasilacz za slaby.

Wszystkie 3 problemy pojawily sie u mnie w roznych odstepach czasowych i na roznym sprzecie, ale jak mi sie wydaje to jest najlepsza kolejnosc sprawdzania.

Oczywiscie zanim wymienisz tasme lepiej zobacz na nalepce jaki masz zasilacz i zastanow sie czy przy twoim sprzecie moze on jeszcze pociagnac kilka napedow. Ja tego nie zrobilem i mialem zwarcie bo zasilacz sie nie wyrabial.
Dzieki bogu poszedl tylko jeden pin i nie uszkodzilo sie nic poza kabelkiem. Jednak moglo byc gorzej...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2005, 13:45 
Cytuj  
mi się nie udało zmusić do współpracy (po 3 dniach walki i kombinowania) nagrywarki CD-RW Liteona i nagrywarki DVD-RW NEC-a.
Odłączyłem CD-RW (fizycznie).

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 06:20 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Mam problem moje czytniki płyt DvD i wypalarka zachowują się tak jakby nie miały włączonego DMA mam Windows Xppro a w nim nie ma już opcji włączania, bo niby jest włączony automatycznie.
..ciach..


chyba jednak sie da

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 07:30 
Cytuj  
Tyle to ja wiem gdzie się to sprawdza, ale u mnie jest tylko, „jeśli możliwe” to DMA. Nie wiem może on właśnie wykrywa ze sprzęt niw może działać z DMA i go wyłącza?

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 23:58 
Cytuj  
Odpinallem juz cd i tez kombinowalem hdd z nagrywarka na jednej tasmie itp itd. Cos cholera mi tu sie dupczy :D Dzieki za rade wezne mlotek i jeszcze troche pokombinuje.

ps. tyle jeszcze wiem co to master/slave :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.