mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 25
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 21:33 
Cytuj  
Witam!
Mam problem. Czasem, gdy gram w jakąś grę to nagle staje mi Winda i komputer resetuje się. Mam dobre chłodzenie, kompa itd. A no i mam antywira i firewalla, ale nie mam SP1 ani SP2.
Nie musicie spieszyć z poradami, bo to się zdarza na prawdę żadko, chociaż chciałbym wiedzieć co się dzieje. :wtf:


_________________
Slayer roxuje

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 22:15 
Cytuj  
Zasilacz.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 23:07 
Cytuj  
Naprawdopodobniej to zasilacz, ewentualnie ram, Windows (podziekowania dla Gatesa), niekompatybilnosc sprzetu (plyta z grafika itp.).
EDIT: Moze to byc tez kwestia driverow, badz konkretnej gry.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2005, 23:40 
Cytuj  
Ok to po kolei :) Bo moze byc wiele powodow :)

1. Zainstaluj SP1 i SP2 - windows ma w cholere dziur i jezeli jestes w necie jestes podatny na ataki ;]
2. Jaki masz sprzet ? Dobrze dobrany, czy calkowicie badziewny low-end ? Kumpel mial sprzet na ecs i ciagle cos mu sie pieprzylo :)
3. Zainstaluj jakis programik do mierzenia temperatury i sprawdz jaka masz w trakcie gier, mozliwe ze ci sie sprzet przegrzewa.
4. Jezeli to wszystko odpada to prawdopodobnie zasilacz, albo ramy.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 01:52 
Cytuj  
IMHO to typowy objaw spadku napiecia z zasilacza (reset podczas gry - sprzet potrzebuje wiecej mocy niz podczas bezczynnosci).
Rozwiazanie -> kupno zasilacza o wiekszej ilosci W

Gdyby to byly ramy to wywalalo by mu sie nie tylko podczas gry, ale tez w innych sytuacjach i zazwyczaj (choc nie koniecznie) okraszone jeszcze bluescreenem

Mozliwe tez ze resety sa zwiazane z przegrzewaniem, ale skoro mowi ze ma dobra wentylacje (wszystkie wiatraki dzialaja prawda?) to to raczej nie to

pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 02:25 
Cytuj  
Nie wiem czy to jest powszechny feature, ale u mnie w kompie beeper zaczynal piszczec, gdy brakowalo mocy w zasilaczu. Konkretnie, to z powodu duzego obciazenia parametry poszczegolnych linii wybiegaly poza dopuszczalna tolerancje. Poszukaj takiej opcji w biosie i ustaw jesli mozna.


Posty: 25
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 07:10 
Cytuj  
Hmmmm to po kolei sprzęt mam kompatybilny Radek X700 i Pentium 4. Mam taaaaaaki duży wiatrak w środku kompa a poza tym to mam na obudowie wyświetlacz, który pokazuje temp., więc zostaje zainstalowanie SPków i ewentualnie zasilacz lub RAMy (jak moge sprawdzić ile mam?)

PS Aha no i ostatnio zaczął wyskakiwać przy tym bluescreen. ;)


_________________
Slayer roxuje

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 07:58 
Cytuj  
Hm ramy wlasciwie moze se daruj, jak juz Logain napisal prawdopodobnie bys mial blue screen. Sam mialem taki problem w pierwszym kompie, i zwykle pokazywal sie bluescreen, z tym ze tam byl win95 jeszcze ;]

Jedyne co mi przychodzi do glowy to albo brak sp, albo wirusy, mozliwe ze ram, albo wpakowali ci sprzet na gowniana plyte glowna. Pozatym jak zwykle te rebooty wygladaja ? Zdarzaja sie tylko przy graniu ? przy dluzszym czy krotszym ? Czy moze jak sie dzieje za duzo na ekranie. Czy poprostu losowo.

Aha jeszcze jedno.
Jak odpalasz komputer to nie masz problemow ? tzn czy czasami nie chce sie odpalic ? Albo przy bootowaniu dosyc dlugo szuka dyskow ? Ostatnio mi padal zasilacz i takie byly wlasnie objawy.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 08:42 
Cytuj  
Hmm jak masz blue screen to pewnie cos ze sprzetem, pamietam u nas w domu jeden komp tak mial kiedys to cos tam sie wymienilo i bylo wporzo - tylko nie pamietam co ;) Bodajze bylo cos z karta graficzna O.o;


Posty: 25
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 08:49 
Cytuj  
To się zdarzała jak grałem w SW KOTOR lub GW, czyli gry wymagające grafiki niezłej i raczej losowo. Płytę główną mam wporzo (ufam mojemu informatykowi). No i jak napisałem w PSie właśnie Blue Screen mi wyskakuje zamiast resetów ostatnio. Przy odpalaniu kompa wszystko OK.
Aha no i mam jeszcze jeden problem czasem, gdy gram w GW przy jakiejś większej akcji gra wychodzi do pulpitu i wyskakuje błąd: "Akcelerator graficzny przestał odpowiadać na polecenia głównego sterownika ekranu (chyba) i blablabla" no i mój ulubiony przycisk "Nie wysyłaj" :/


_________________
Slayer roxuje

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 08:53 
Cytuj  
ja miałem bardzo podobną sytuację jak wziałem swojego 9800xt by sobie pograć na kompie braciaka w czasie urlopu. Każda gra z zaawansowaną grafiką wyłączała mi kompa po około 1minucie. Przy podstawowych ustawieniach bez fajerwerków dało się pograć nawet z 10min ;)

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 09:10 
Cytuj  
Niemozliwe ze to zasilacz ja mam nufke kompa i mam to samo...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 09:14 
Cytuj  
niegdzie nie widziałem by ktoś pisał, że zasilacz musi byc stary by wystąpiły takie objawy. Wystarczy, że brakuje mu watów na naklejce.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 09:42 
Cytuj  
Wychodzi na to ze to cos z karta graficzna. Poszukaj moze o niej info, jakie stery itp. Osobiscie polecam sciaganie sterownikow ze strony producenta karty a nie bezposrednio od tworcow chipseta.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 25
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 11:59 
Cytuj  
Hmmm to pościągam stery i zainstaluje SPki oraz spytam znajmego ile watów potrzeba kompowi wiecej. :P Dzięki za pomoc!


_________________
Slayer roxuje

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 13:05 
Cytuj  
Jesli zaczely sie nagle pojawiac blue screeny to bardzo mozliwe ze dzieki problemom z zasilaczem, uszkodzeniu ulegly inne komponenty systemu (w tym np ram albo co bardziej prawdopodobne dysk - sprawdz scandiskiem czy nie pojawily sie bad sectory) - komp raczej nie lubi jak sie go nagle wylacza :) . Oczywiscie to jest bladzenie we mgle, bo niestety tak wirtualnie to ciezko dac 100% pewna odpowiedz co jest nie tak.

Napisz ilu watowy masz zasilacz, to po pierwesze. Po drugie to proponuje oddac kompa do serwisu jesli masz go jeszcze na gwarancji.

pozdrawiam

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 14:14 
Cytuj  
Ja uważam że to wina albo zbyt wyskoich temperatury jakigos podzespołu, albo cos popierdzielone w Windowsie. U mnie zawsze jak komputer mial jakies krzywe akcje, to odrazu robiłem format i pomagało.

A co do ramu, to może ktoś wytłumaczyć czemu mogłoby sie cos pierdzielnac ? Poprostu wytłumaczyc CZEMU


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.