mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 19:28 
Cytuj  
LCD zazwyczaj maja bardzo dobra geometrie obrazu , ale maja tez wade
bez natywnej rozdzielczosci obraz wyglada gorzej , i to sie tyczy szczegolnie gier . Skalowalnosc rodzielczosci jest duzo lepsza w CRT , nie mowiac ze kolor czarny w CRT to czarny , w LCD jest zazwyczaj szary a tylko niektore modele pozwalaja to zobaczyc prawie tak dobrze jak na CRT, z tego wzgledu kontrast jest sztucznie zawyzany przez producentow
Pozatym w LCD bolaczka sa wypalone /martwe pixele i sa one widoczne (swieca) , natomiast w CRT to w zadnym wypadku nie utrudnia korzystanie z monitora. U mnie osobiscie organizm po wieloletnim uzytkowaniu CRT powiedzial :dosc , za bardzo zaczalem sie martwic o moje oczy i samopoczucie by sie katowac ...LCD zuzywaja trzy razy mniej pradu od CRT , i zerowa emisja pola elektromagnetycznego .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 19:35 
Cytuj  
te dość wyraźnie zauważalne smużenie to raczej pic na wodę. W pracy mamy same LCD, wszystkie z dolnej półki i nikt nie narzeka że im coś smuży..
Owszem na moim (jednym z lepszych zresztą w firmie ;) jest to zauważalne, szybkie przesuwanie kursora myszy po białej kartce w wordzie powoduje minimalne rozmycie drugiej linii w kursorze. Ot i cała wada. Warto zaznaczyć, że ten monitor w pracy ma ze 25ms jak nic, a w praktyce pewnie z 50ms. Druga sprawa, że przy szybkim przesuwaniu i tak oko łapie obiekty jako "rozmyte", a przy animacjach o takie rozmycie specjalnie się zabiega (np. traktuje jakimś blurem jak ktos coś robił pod 3d maxem).

W domu na matrycy TN nie widać nawet tego. Może trzeba przysiąść z cyfrówką by i popstrykać fotki by wyłuskać ten efekt...

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 19:48 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Szczerze watpie, ze kupisz nastepny monitor w technologii oled, gdyz nie jest jeszcze dopracowana.
Za to sadze, ze kupisz sobie telewizor LCD 32-40 cali, gdyz niebawem stanie sie to powszechne i w cenie dzisiejszych telewizorow kineskopowych.


spokojnie, nie pali mi się chwilowo ze zmianą monitora (może za 5-7 lat?) :)
i co tam lcd XX cali ... rzutnik to jest to ! ... tylko nie wiem co sie dzieje z lampą jak sie wysłuży ... pęka czy jak ? :wink:
(oglądałem opnad miech temu na soniaku za 12 patoli pare filmow w chacie... tego nic nie pobije)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 20:05 
Cytuj  
Lampa sie zuzywa, jak zarowka. Nie wiem dokladnie jakie reakcje zachodza chemiczne i czym sie objawia ostateczny zgon, bo nie mam na wlasnosc projektora do zakatowania :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 20:53 
Cytuj  
wydluza sie czas nagrzewania projektora , mialem okazje to zaobserwowac na wykladach


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.