mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2005, 17:09 
Cytuj  
Prosze o rade, dysponuje budżetem o wysokości 500zł i chciałbym za to kupić nową karte muzyczną i głośniki. Poczytałem trochę na benchmark.pl i stwierdziłem że dobrym wyborym byłoby:
http://sklep.benchmark.pl/pelny_6921.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_13500.html
Co sądzicie o tym? Posiada ktoś i dobrze się ten sprzęt sprawuje? Może w tej cenie można kupić coś lepszego? I gdzie to kupić najlepiej ? Patrząc na komentarze na tamtej stronce sprzęt chyba dobry ale jestem ciekaw zdania mmorpgowców :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2005, 13:44 
Cytuj  
mam dokladnie taka karte i glosniki i sadze, ze za taka kwote nie da sie kupic czegos lepszego.. opis karty znajdziesz http://pcarena.pl/art-362,0.html
a glosniki.. ze swojego zestawu jestem bardzo zadowolony.. podobno logitech gra lepiej - glebsze basy czy cos tam, ale jak zawsze jest to kwestia gustu, dla mnie graly tak samo, a za zakupem creativa przewazyl maly szczegolik w postaci 'pilota' na przewodzie, ktory mozna umiescic gdzies kolo reki i nie trzeba siegac w czasie gry do glosnikow, zeby zmienic sile glosu czy poziom basow.. glosniki tylko z pozoru wygladaja na slabe - do 18m2 pokoju wiekszych nie trzeba..

cena.. glosniki kupilem chyba ze 20 zl taniej w MM, uzywana karte za 100 przez allegro, wiec ceny wygladaja na rozsadne


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 gru 2005, 13:58 
Cytuj  
No ja bym pakowal pieniążki już w X-Fi :D Ale niestety nie da się zmieścić w tej cenie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 11:18 
Cytuj  
Cytuj:
Poczytałem trochę na benchmark.pl i stwierdziłem że dobrym wyborym byłoby:
http://sklep.benchmark.pl/pelny_6921.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_13500.html

No to jak dobrze poczytałes to nie zastanawiaj się długo tylko kup sobie te głośniczki..opisy ludzi ktorzy uzywaja ich mowia chyba wszystko za siebie

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 19:18 
Cytuj  
Widziales na komputroniku naprawde negatywne komentarze sprzedawanego przez nich sprzetu? Ja nie, chociaz w sumie rzadko tam zagladam. Najprawdopodobniej z dopuszczaniem ewentualnych komentarzy na minus jest tam dokladnie tak samo jak na gram.pl ...

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 19:49 
Cytuj  
kiedys faktycznie negatywnych komentarzy jakims cudem nie bylo. Ale jakos tak od polowy zeszlego roku są i to nawet w produktach dość chodliwych. Mozna wiec zalozyc, ze odpuscili sobie cenzurowanie.


_________________
Browar

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 20:54 
Cytuj  
Zakupiłem głośniki Creative Inspire T5900 i karte Audigy SE (trochę gorszą). Sprawują się baaardzo dobrze (jak na razie). Poprzednio miałem karte zintegrowaną z płytą głowna (Realtek AC97 jakos tak :) ) i głośniki 4.1 firmy MediaTech :] zatem przyrost jakości jest spoory, chociaż w WoW różnica nie jest az tak widoczna

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 23:48 
Cytuj  
Pograj w jakiegos FPS z dobra obsluga kart/glosnikow 5.1. Q4, BF2 (chociaz BF2 naprawde fajnie brzmi na X-Fi dopiero), a nie tam w WoW... Obejrzyj filma na DVD.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2005, 23:53 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Widziales na komputroniku naprawde negatywne komentarze sprzedawanego przez nich sprzetu? Ja nie, chociaz w sumie rzadko tam zagladam. Najprawdopodobniej z dopuszczaniem ewentualnych komentarzy na minus jest tam dokladnie tak samo jak na gram.pl ...


Komentarze na komputronik.pl są cenzurowane (oni to nazywają bodajże "zatwierdzaniem") ... :]
Odrzucili mi chyba ze 3 na "-", natomiast wszystkie na "+" przeszły ...


_________________
Obrazek

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 10:01 
Cytuj  
Włączyłem CoD 2 i rzeczywiście, czuje się jakbym był na wojnie

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 12:31 
Cytuj  
A tak swoją drogą ktoś już testował to X-Fi ? I czy naprawdę emuluje _dobrze_ przestrzeń na słuchawkach ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 15:46 
Cytuj  
jak masz uszy 5.1 to pewnie tak :lol:


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 18:15 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
jak masz uszy 5.1 to pewnie tak :lol:

może i zabawna odpowiedź... ale po przejęciu Aureal Semiconductor ciągle pracowali nad A3D i w fx-ach jest coś takiego jak CMSS-3DHeadphone i CMSS-3DVirtual. To pierwsze dotyczy właśnie słuchawek, dlatego jestem ciekawy, czy ktoś sprawdzał to w praniu bo ciągle czekam na coś co mi dobrze będzie pozycjonowało źródło dźwięku właśnie na słuchawkach.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 20:25 
Cytuj  
Mam X-Fi, ale tbh nie testowalem tego za bardzo. Sa testy w sofcie dolaczonym do karty... Np. latajacy w kolko helikopter i brzmi to niby ok, bo slychac, z ktorej strony sie znajduje. Pytanie tylko czy to pozycjonowanie dzwieku jest zrobione dobrze, czy to tylko sila sugestii (bo wczesniej chcac nie chcac przeczytalem, jak bedzie lecial ten helikopter i moge na podstawie tego okreslic, z ktorej strony w danym momencie bedzie sie znajdowal...). Anyways, w grach nigdy nie mialem wielkich problemow z odnalezieniem zrodla dzwieku na sluchawkach (praktycznie od zawsze mialem jakiegos SB), a teraz, wydaje mi sie, mam jeszcze mniejsze. Trudno jest niestety odroznic dzwiek dobiegajacy z gory od dzwieku dobiegajacego z dolu, no ale to juz chyba zadanie dla nastepnej generacji kart dzwiekowych...

Ogolnie najlepiej by bylo jakbys sobie tego posluchal i sam ocenil na wypozyczonej karcie np., bo ja ci nie dalem jednoznacznej odpowiedzi :<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 22:11 
Cytuj  
No właśnie chodzi o góra/dół, bo przód tył to i na zwykłym live! mam.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 23:04 
Cytuj  
Musialbym sprawdzic w innych FPS-ach kiedys (niedlugo BF2 potestuje, jak wyjdzie patch i zachce mi sie grac znowu...), ale w FEAR musze sie domyslac, gdzie w danym momencie znajduje sie przeciwnik na podstawie wydawanych przez niego dzwiekow (podloze, potracane obiekty itp.), bo nie da sie jednoznacznie okreslic czy dzwiek dochodzi z gory, czy moze z dolu, chyba ze znajdujesz sie znajdujesz sie centralnie pod lub nad zrodlem dzwieku - wtedy jest latwiej... Mozliwe, ze to tylko FEAR jest w tej kwestii tak skiepszczony, ale predzej jest to ograniczenie samej karty.

Ja mimo wszystko nie zaluje zakupu, bo jakosciowo gry/filmy/muzyka brzmia duzo lepiej niz na starszych kartach Creative'a.

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2005, 23:31 
Cytuj  
Może też sobie kiedyś kupie tego X-Fi ale wtedy zrobią już pewnie kartę co pozwoli rozpoznać czy dźwięk idzie z dołu czy z góry :)

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 01:10 
Cytuj  
Ja niezbyt na temat ale trochę się pomasturbuję nad X-Fi, mianowicie znajomy niedawno zjawił się u mnie z tą właśnie kartą w celu przetestowania na kolumnach które mam podpięte do kompa i... no właśnie, do teraz zbieram szczękę z ziemi.

Do kolumn podłączam także zestaw stacjonarne DVD+projektor więć generalnie wiem jaka jest różnica pomiędzy dźwiękiem ze średniej klasy karty dźwiękowej i nowszymi filmami na DVD itp.

Jednak to jaką różnicę zauważyłem nawet w grach pokroju Cold Fear czy Q4 jest zdumiewające, wyobraźcie sobie krystalicznie czysty dźwięk wydobywający się z głośników podłączonych do kompa, nawet przy maksymalnej głośności gdzie co silniejsze eksplozje wywołują wyczuwalne drżenie powietrza.

Dźwięk X-FI nadal nie jest perfekcyjny i pojawiają się pewne "nieczystości" w dźwięku, ale jakość tej karty zdecydowanie jest warta jej ceny.

*

Posty: 141
Dołączył(a): 28.06.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 15:16 
Cytuj  
Podczepie się pod ten temat,
W czym amm odtwarzac mp4??


_________________
AALIYAH R.I.P.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 15:18 
Cytuj  
w jakimś odtwarzaczu DVD?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.