mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość

Posty: 42
Dołączył(a): 10.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 08:31 
Cytuj  
http://radeon.fc.pl/content.php?review.44

takiego mam jak cos :)) thx za pomoc !

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 08:43 
Cytuj  
www.ati.com


Posty: 42
Dołączył(a): 10.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 08:50 
Cytuj  
no no byłem tam, lecz nie wiem które ??
;-/
ja tam zabardzo na drivers`ach sie nie znam :-/
cos siciagam jakis ster 22mb :-P obadam za kilka min !!
thx

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 09:59 
Cytuj  
boże jakie bzdury....

albo masz uszkodzoną kość pamięci, albo kości nie współdziałają ze sobą i sypią błędami. Reinstalka systemu tego nie załatwi, repair też raczej nie pomoże, instalowanie nowych sterowników do karty graficznej też nie zadziała, zainstalowanie nowego chłodzenia może owszem coś tam pomóc o ile pamięć się przegrzewa, a nie powinna, jeżeli jest nowa i nie podkręcona.

*

Posty: 57
Dołączył(a): 28.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 11:24 
Cytuj  
Mark widze ze gowu ~~ to Ci wyjasnie:

http://www.weaters.webd.pl/glas/e.JPG

Mialem 2x 512 kingstona + 256 ddr, po wypieciu 256 okazalo sie ze dziala o wiele lepiej, jednak wciaz wyskakuje ten error - losowo... Parametry procka mam fabryczne (niepodkrecany) chlodzenie Phentagrama 100, a crash wystapil dopiero po 1.9 wiec czy to wina sprzetu/sterownikow czy wowa?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 11:39 
Cytuj  
Jakby to była wina WoW-a to crashowałoby u wszystkich lub przynajmniej u znacznej części.
Sterowników czego? Muzyki, grafiki? Bo przecież do pamięci nie ma żadnych sterowników.

Możesz zrobić reinstalkę dla pewności, że ci żaden syf się nie zainstalował w międzyczasie lub chociaż przejrzyj jakie procesy masz uruchomione i odpal jakiegoś antywira. Zresztą powyłączaj co możesz (pokilluj niepotrzebne procesy) i wtedy spróbuj zagrać w WoW-a.

Testnij swoją pamięć, odkurz sloty, pozamieniaj miejscami, spróbuj z jedną kością, potem z drugą, reklamuj.
Ewentualnie jak pamięć jest OK (pożycz od kolegi kostkę by wykluczyć memory) to szukałbym dalej - sprawdź napięcia, wymień zasilacz, jak dalej źle to obstawiałbym płytę główną. Do tej pory pamiętam zabawę ze swoją uszkodzoną która mi się wieszała czasami (jakiś raz na 20-40h) - wymieniłem na nową i komp ani razu się nie zawiesił (dobre kilka miesięcy). Procek można wykluczyć praktycznie.

**

Posty: 400
Dołączył(a): 11.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 12:06 
Cytuj  
gwoli ścisłości Mark, wow 132-ką crashuje u BAAARDZO dużej ilości ludzi :)
Ale masz rację, najczęściej jest to wina pamięci, jak już ktoś wyżej napisał Memtest86. Można sprobować lekko "podchłodzić" kompa, jeden 80mm wentyl na wyciągu pod zasilaczem (mi pomogło własnie to). Nie mniej błąd może wiązać się z wieloma różnymi sprawami: płyta główna, bios, kręcenie magistralą, nawet dzwiękówka jaką masz w kompie.

Repair tool jest pomocny ale ... przy błędzie 131 a nie 132.
Polecam poczytać forum blizza, dział Tech Support. Jest tam spory wątek na temat error 132 i ewentualnych sposobów mogących pomoc w jego usunięciu.

Polecam lekturę następujących wątków:
http://forums-en.wow-europe.com/thread. ... p=1#post12
oraz
http://forums-en.wow-europe.com/thread. ... post123863

pozdrawiam


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 12:47 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
DODATKOWY WENTYLATOR. na 10000000000000000% zalatwi sprawe :) wiem bo sam to mialem


Ale koniecznie trza ściągnąć nowe sterowniki do wentylatora (żeby Windows wiedział jak nim sterować TM by RaDziUU)
www.wentylator-drivers.ru

:lol:


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.