mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 13:26 
Cytuj  
Nie uzywam google-analytics a mimo to co jakis czas widze ze w pasku poajwia mi sie wybieranie www.google-analytics.com

Patent dziala dzieki Javie, przy wejsciu na www jestes logowany (IP, system,browser,wszystkie zapytania). Po prostu inicjuje sie aplet.
Wiem ze mozna to zablokowac wylaczajac odpalanie apletow Javy, ale to mi nie na reke. Peer guardian 2 tez sobie z tym nie radzi.

Ktos wie jak ominac GA?

Ja rozumiem ze webmasterzy chca uzyskac jak najwiecej danych o osobach odwiedzajacych, ale to co potem robi z tymi danymi google to juz zupelnia inna bajka.

Przy okazji, to polecam poszukac sobie info o tym dlaczego gmail.com jest darmowy i w jaki sposob automat wybiera content spamu ktory dostajemy na @gmail.com.

edit:
scubaboard.com forum z ktorego korzystam, najwidoczniej uzywa GA, czasem wchodzac na strone widze jak ga loguje moje wejscie (to jako przyklad)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 15:28 
Cytuj  
eh jakas ostra paranoja sie robi z tym googlem.
Firma sobie istniala nawet wszyscy ja lubili bo miala dobra wyszukiwarke jak sie zaczela rozrastac to poszedl ladny czarny PR, moze i ze szczypta prawdy, ze google pozniej te dane z gmaila, wynikow wyszukiwania itp rozdaje CIA czy tam FBI czy kto zaplaci po to zeby tych szarych ludzikow nekac przy byle okazji.

Zadzialalo i teraz ludzie zaczynaja strasznie dbac o swoja prywatnosc mimo, ze kazda wyszukiwarka sprzedaje dane o zapytaniach, sklepy sprzedaja analize odwiedzanych produktow, dane osobowe kraza po sieci.
IMO google idzie w to oslawione web 2.0 i coraz czesciej bedzie sie bawilo w personalizacje serwisow, kolekcjonowanie twoich zapytan ich analize i dostarczanie odpowiedniej dla ciebie tresci, tak jak to beda robily inne serwisy.

Problem co beda dalej robily z tymi danymi..

Zematis kazdym licznikiem na stronie sie tak przejmujesz jak googlem?


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 17:06 
Cytuj  
Tak kazdym.

Ty jak idziesz do miasta, to rozumiem ze przyklejasz sobie na czolo dowod osobisty.

O swoja prywatnosc dbam od dnia w ktorym po raz pierwszy mialem okazje skorzystac z Inetu. Niestety z roku na rok staje sie co raz bardziej skomplikowane.
Tak samo jak chodzac po miescie nie widze potrzeby zostawiania w kazdym miejscu informacji o swojej osobie, to nie wiem dlaczego mialbym postepowac inaczej w sieci Inet.

Personalizacja, prosze bardzo - ale na zyczenie. Nie potrzebuje zeby zalewali mnie czyms co pewien skrytp uznal za interesujace dla mnie.

Nie obawiam sie FBI i CIA a tym bardziej naszej policji. Nie mam ku temu zadnych powodow.

Na koniec, pytalem o rade jak to zablokowac skoro nie wiesz.To daruj sobie tego typu komentarze.

edit:
zjadlem jeden wyraz...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 17:27 
Cytuj  
OFFTOP: Od momentu kiedy google zaczęło wkraczać we wszystkie (dosłownie) dziedziny życia internetowego przestałem z niego korzystać


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 17:58 
Cytuj  
Zematis: a nie instalowałeś czystym przypadkiem google toolbar ?
(wiele aplikacji instaluje również ten dings, jeśli nie odptaszysz pewnej opcji podczas instalowania)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 19:33 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Zematis: a nie instalowałeś czystym przypadkiem google toolbar ?
(wiele aplikacji instaluje również ten dings, jeśli nie odptaszysz pewnej opcji podczas instalowania)

Nie. To webmasterzy instaluja na swoich stronach GA.
Jest zwykly aplet javy. Nigdy nie uzywalem zadnego pluginu Google.

Dla zwyklych ludzi jest cos takiego jak Google History, rejestruje wszystkie Twoje akcje w sieci. Niby zebys mogl znalesc strony ktore Ci sie zgubily.

GA tez jest dostepne, ale ponoc bylo tak duze zainteresowanie ze wprowadzili system invite'ow znany z gmail. (moim zdaniem po prostu cos co nie jest ogolnie dostepne wzbudza wieksze zainteresowanie, a posiadaczom takich kont wydaje sie ze naleza do elity - taki fajny zabieg marketingowy)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 19:50 
Cytuj  
spoko spoko, wiem do czego służy GA ;)
sądzę że poniższe wystarczą
http://labnol.blogspot.com/2005/11/prev ... cking.html
http://www.customizegoogle.com/block-go ... okies.html

edit: http://www.customizegoogle.com/pl-PL/
sam chyba zainstaluję ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 20:08 
Cytuj  
O! I to jest pomocny post. Dzieki!


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.