mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2008, 23:00 
Cytuj  
Wiele osob slyszalo o mozliwosci zamiany karty graficznej firmy EVGA na lepsza za doplata roznicy pomiedzy nimi, jednak nie znam nikogo z Polakow, kto by sie zdecydowal na taki krok. Postanowilem przetrzec szlak i wymienic moja karte graficzna EVGA 8800 GTS 320 MB Superclocked na nowiutka 8800 GTS (G92) 512 MB. Operacja zakonczyla sie pelnym sukcesem. Postanowilem przyblizyc te usluge Wam wszystkim.

Pierwsza rzecza jaka trzeba zrobic, to zarejestrowac swoja karte graficzna na www.evga.com. Bardzo wazna rzecza jest podanie daty zakupu (lepiej sie nie pomylic, bo nie da sie pozniej tego zmienic bez interwencji obslugi technicznej EVGA). Od daty zakupu masz 90 dni na decyzje skorzystania z programu Step-up.

Wyslac zgloszenie Step-up mozna w dowolnej chwili (w ciagu tych 90 dni). Warto poczekac, bo jest szansa na pojawienie sie nowych kart graficznych lub obnizenie cen obecnych. Nawet jesli wyslesz swoje zgloszenie 90 tego dnia, to masz takie same prawa jakbys wyslal 1 dnia. W wielu przypadkach trzeba ustawic sie w kolejce, poniewaz najnowszych i najlepszych kart czesto brakuje (backordered). Czas oczekiwania moze wyniesc nawet kilka tygodni (w moim przypadku trwalo to jedynie 13 dni).

Jak juz nadejdzie Twoja kolej, to otrzymasz email z instrukcja uploadowania (do zgloszenia) skanu faktury / dowodu zakupu karty. Ja zrobilem to juz wczesniej, wiec ten etap przeszedlem z automatu.

Pozniej EVGA przesyla fakture z podsumowaniem kosztow uslugi, czyli
cena zakupu karty (z VAT) minus cena wybranej karty do Step-up (z VAT, wedlug stawek producenta na Europe - sa one duzo wyzsze niz w USA) plus 12 EUR za wysylke kurierem UPS z siedziby EVGA do Ciebie. To dosc zawily punkt programu. Otoz VAT w Niemczech wynosi 19%, a u nas 22%, co chyba nie na wplywu na koszt uslugi. Kursy walut do przeliczenia zlotowek na EUR sa brane z dnia wyceny (nie zas z dnia zakupu karty). Niby malo istotna sprawa, ale zlotowka sie wyraznie umocnila w stosunku do EUR w ciagu tych 90 dni i sporo na tym zyskalem (ale rownie dobrze mozna stracic).

Skoro mamy fakture, to nalezy zaplacic. Mozna to zrobic na 2 sposoby: poprzez obciazenie karty kredytowej (ja placilem eKarta z mBanku) albo przelew miedzynarodowy (SWIFT, koszt okolo 25-60 zl w zaleznosci od banku). Jednoczesnie nalezy wyslac karte (w ciagu 14 dni powinna dotrzec do EVGA) w oryginalnym opakowaniu ze wszystkimi akcesoriami (przejsciowki, plytki, instrukcja itp.) do siedziby EVGA w Europie, a dokladnie do Niemiec. Jesli dodatki beda niekompletne to EVGA zastrzega sobie prawo do obnizenia wartosci naszej karty o 15% (ouch!).

Koszt wysylki do Niemiec waha sie od okolo 60 zl do 300 zl w zaleznosci od firmy. Ja przesylalem swoja karte poczta polska jako list polecony, priorytetowy (62 zl), wczesniej probowalem kurierem GLS (100 zl), ale nie odbierali telefonow. UPS zada za taka przesylke 250 zl. Inne firmy potrafia krzyczec okolo 300 zl. Poczta Polska dostarczyla paczke w czasie krotszym niz 5 dni roboczych (nie wiem jak szybko zareagowali pracownicy EVGA, bo nie mialem trackingu).

W moim przypadku pieniadze za Step-up pobrano dopiero po otrzymaniu mojej karty. Dzien pozniej otrzymalem email z numerem nadania paczki do Polski. Przesylka z Niemiec do Polski trwa 3 dni robocze. Kurier zjawil sie wieczorkiem. W srodku znalazlem nowiutka, zapakowana karte w dobrze zabezpieczonym kartonie.

Laczny koszt uslugi wyniosl mnie 39 EUR (roznica w cenie pomiedzy kartami) + 12 EUR (przesylka od EVGA do mnie) + 62 zl (przesylka do EVGA). Razem wyszlo 253 zl. Jestem zadowolony, chociaz pewnie podobne koszty wyszly by przy sprzedazy karty na allegro i kupnie nowej w sklepie.

Po pierwszych testach w 3DMark 2006:
4666 - Shader 2.0
5246 - Shader 3.0
2274 - CPU
Razem 10526 (procek troche hamuje).

Jesli ktos ma jakies pytania, to zamieszczajcie je tutaj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2008, 08:06 
Cytuj  
Super, wielkie dzięki za informację :) Na pewno skorzystamy ze Step-up'a jak tylko pojawią się nowe GTXy.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2008, 12:43 
Cytuj  
nowa karciocha EVGA
Cytuj:
EVGA - czarna perła z chłodzeniem wodnym
EVGA ma w swoim arsenale kart z procesorami Nvidia GeForce 8800 GTS nowy model firmowo chłodzony cieczą. Karta serii Black Pearl została wyposażona w zestaw chłodzący opracowany przez firmę Innovatek.

Prosto z pudełka przyszły użytkownik otrzymuje podkręcony produkt. Procesor karty pracuje z częstotliwością 740 MHz (standardowe karty tego typu oferują częstotliwość na poziomie 650 MHz). 512 MB pamięci działa w nowym produkcie z częstotliwością 1980 MHz, a Shader Clock ustawiono na 1835 MHz (w standardzie to 1625 MHz). Karta dysponuje 128 jednostkami stream processors.

Poniżej fotografia karty e-GeForce 8800GTS 512MB i jej opakowania. Według producenta orientacyjna cena produktu to około 1650 złotych.

Obrazek
Obrazek

:)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 11:50 
Cytuj  
W związku z trwającą promocją nowych GeForce'ów z serii 9, a konkretnie modelu 9800 GX2 EVGA przedłużyła okres uprawniający do Step-Up'a z 90 do 120 dni (w przypadku wymiany karty na nowego 9800 GX2). Może ktoś z was również skorzysta :D

Obrazek

Link do źródła na stronie EVGA


_________________
For the pony!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 12:53 
Cytuj  
Szkoda ze nie wiedzialem o tym wczesniej. Wczoraj odebralem wlasnie moje nowe 9800 GX2 Gainward, Nowa plyta nforce 780i & Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz .

Ech, jezeli wczesniej bym zauwazyl ta oferte to bym troche oszczendzil jako ze posiadalem wczesniej 8800gtx EVGA.

No coz nie ma co plakac. Juz jest po ptakach :roll:


PS: To jest nowy upgrade pod AoC ;) Jeszcze 2 miesiace i wkoncu bendzie mozna w niego sobie pograc :]


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 18:54 
Cytuj  
Brawo misiu.

Wydales 2,000 na karte, ktora jest lepsza o kilka % od 700pln tanszej wersji ATI X2

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 23:11 
Cytuj  
Khebeln napisał(a):
/mega-hardware-flex


Szacunowy sprzet - przyznac musze :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 23:16 
Cytuj  
a teraz bez zlosliwosci pytanie. czemu do intela kupujecie plyty na chipsecie nvidii?

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2008, 23:22 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a teraz bez zlosliwosci pytanie. czemu do intela kupujecie plyty na chipsecie nvidii?


Np. po to, zeby robic 3way SLI?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 00:05 
Cytuj  
A teraz powiedz mi, ilu tak naprawde pakuje w SLI karty za 2000zl.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 00:10 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A teraz powiedz mi, ilu tak naprawde pakuje w SLI karty za 2000zl.


Podalem powod - o co Ci chodzi? :) Pomijam fakt, ze pierwotne pytanie bylo bez sensu ... A co to qrna jedyny sluszny Intel jest ? :P

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 00:19 
Cytuj  
Srednio plyty z chipem intela chodza taniej (mowie o bajerach na plycie, fsb, ram mhz itd.).

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 01:55 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
A teraz powiedz mi, ilu tak naprawde pakuje w SLI karty za 2000zl.


Podalem powod - o co Ci chodzi? :) Pomijam fakt, ze pierwotne pytanie bylo bez sensu ... A co to qrna jedyny sluszny Intel jest ? :P


Sam jestes kurwa bez sensu, jak nie rozumiesz pytania to po prostu nie odpowiadaj. Pierwszy inteligentny post Mendola a wy chlopaka chcecie zniechecic glupimi odpowiedziami.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 09:09 
Cytuj  
heheheeh.
pod amd nvidia ok.
ale pod intela? no chyba ze na tych nowych chipsetach nvidii wydajnosc jest wieksza i stabilnosc(!?) w co raczej nie uwierze.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 22:18 
Cytuj  
Niedługo Nvidia będzie robiła kompletne zestawy, płyta+grafa+procek o ile wyjdzie im przejęcie VIA.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 22:25 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Niedługo Nvidia będzie robiła kompletne zestawy, płyta+grafa+procek o ile wyjdzie im przejęcie VIA.


Nie rozumiem, VIA niby robi procesory czy plyty glowne? Bo do niedawna zajmowali sie glownie produkcja niezbyt cenionych chipsetow a nie wiem w jaki sposob to ma pomoc nvidii w produkcji takiego combo.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 22:27 
Cytuj  
ikona napisał(a):
SwenG napisał(a):
Niedługo Nvidia będzie robiła kompletne zestawy, płyta+grafa+procek o ile wyjdzie im przejęcie VIA.


Nie rozumiem, VIA niby robi procesory czy plyty glowne? Bo do niedawna zajmowali sie glownie produkcja niezbyt cenionych chipsetow a nie wiem w jaki sposob to ma pomoc nvidii w produkcji takiego combo.


Choćby to, że ma linie produkcyjne a nvidia chce ugryźć kawałek z tego ciastka jakim są procesory.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 22:35 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
ikona napisał(a):
SwenG napisał(a):
Niedługo Nvidia będzie robiła kompletne zestawy, płyta+grafa+procek o ile wyjdzie im przejęcie VIA.


Nie rozumiem, VIA niby robi procesory czy plyty glowne? Bo do niedawna zajmowali sie glownie produkcja niezbyt cenionych chipsetow a nie wiem w jaki sposob to ma pomoc nvidii w produkcji takiego combo.


Choćby to, że ma linie produkcyjne a nvidia chce ugryźć kawałek z tego ciastka jakim są procesory.


Nie ma linii produkcyjnej procesorow. To znaczy ma ale nie do PC.
Ja bym sie nie dopatrywal wielkiej teorii konspiracyjnej, VIA jest po prostu konkurencja bez niej bedzie prosciej.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 23:41 
Cytuj  
ikona napisał(a):
Nie ma linii produkcyjnej procesorow. To znaczy ma ale nie do PC.
Ja bym sie nie dopatrywal wielkiej teorii konspiracyjnej, VIA jest po prostu konkurencja bez niej bedzie prosciej.

No wiesz, w sumie Intel chce wejść w rynek kart graficznych, więc może być ze swoimi zasobami pieniężnymi i ludzkimi dość groźnym konkurentem. VIA w przeszłości robiła procki z architekturą x86, były bodajże C3 Eden i C3 Esther dlatego też nie jest aż taką teorią spiskową myślenie, że Nvidia ma chęć na wejście w rynek procesorów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 23:54 
Cytuj  
Rynek procesorow to nie tylko komputery PC, Nvidia szuka mozliwosci na rywalizacje z Intelem i AMD, ten drugi zaczyna dogadywac sie z IBM co daje szanse ze Intel w przyszlsci nie bedzie mial monopolu, czyli trzymac kciuki by byl na rynku w razie czegos inny producent.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.