mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 19 paź 2008, 10:36 
Cytuj  
akurat w 3dsmax reneruje prosciutkie obiekty, glownie chodzi o photoshopa..
jaki ram polecacie? mysle ze 800mhz wystarczy.. 8gb? to kasa wywalona w bloto

2x dysk Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 175zl teraz lepiej? czy to smo oferuja samsungi za 130zl?

nie wiem tez czy nei zmienic procka i mobo... boje sie ze wywale kase na c2q a nie bede go wykorzystywac. Co polecacie do takich zastosowan? musze sie zamknac w 2k bo do tego dochodzi jeszcze monitor ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 20 paź 2008, 15:48 
Cytuj  
Witam.

Nie będę odświeżał jakiś starych tematów, wiec dopiszę się tutaj. Gdzieś tak przed gwiazdką zamierzam kupić (wreszcie) nowego procka oraz zasilacz. Procek to najprawdopodobniej jakiś z serii E7xxx. Tylko jest problem, kilka tych modeli jest, dzisiaj przeczytałem, że ma wyjść jeszcze E7400 i E7000 oraz ma być obniżka E7300. Kompletnie się nie orientuje, który lepszy, który gorszy, wiec proszę o poradę. Przede wszystkim jest to proc do gier, na pewno będzie kręcony. Oraz proszę o dobranie zasilacza [45oW raczej wystarczy (jeden dysk, 9600gt, i procek właśnie)].

Pozdrawiam.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2008, 16:13 
Cytuj  
oxidize napisał(a):
akurat w 3dsmax reneruje prosciutkie obiekty, glownie chodzi o photoshopa..
jaki ram polecacie? mysle ze 800mhz wystarczy.. 8gb? to kasa wywalona w bloto

2x dysk Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 175zl teraz lepiej? czy to smo oferuja samsungi za 130zl?

nie wiem tez czy nei zmienic procka i mobo... boje sie ze wywale kase na c2q a nie bede go wykorzystywac. Co polecacie do takich zastosowan? musze sie zamknac w 2k bo do tego dochodzi jeszcze monitor ;/

Powiedzmy sobie szczerze: za 2k nie kupisz dobrego komputera z dobrym monitorem do zastosowań graficznych.
A jeśli mówisz o wywalanie kasy na sprzęt, z którego nie skorzystasz, to jak rozumiem zakładasz w miarę częstą wymianę podzespołów na lepsze ?

Dobry monitor wyniesie Cię minimum 1200zł (i to jest minimum), a za 8 stówek ... nie złożysz nic sensownego jeśli chodzi o sprzęt prosto ze sklepu.

Sucre napisał(a):
Witam.

Nie będę odświeżał jakiś starych tematów, wiec dopiszę się tutaj. Gdzieś tak przed gwiazdką zamierzam kupić (wreszcie) nowego procka oraz zasilacz. Procek to najprawdopodobniej jakiś z serii E7xxx. Tylko jest problem, kilka tych modeli jest, dzisiaj przeczytałem, że ma wyjść jeszcze E7400 i E7000 oraz ma być obniżka E7300. Kompletnie się nie orientuje, który lepszy, który gorszy, wiec proszę o poradę. Przede wszystkim jest to proc do gier, na pewno będzie kręcony. Oraz proszę o dobranie zasilacza [45oW raczej wystarczy (jeden dysk, 9600gt, i procek właśnie)].

Pozdrawiam.

Obniżka e7300 już nastąpiła i jest związana z wprowadzeniem modelu e7400, zatem monitoruj ceny w sklepach detalicznych. Wnioski nasuwają się same.

Jeśli szukasz proca do gier, to raczej zwróć swą uwagę pod modele e8xxx z szyną 1333mhz.

A mając dużo kasiory, zasiła chiefteca będzie ok ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2008, 18:11 
Cytuj  
joshe, dziwne wnioski wysnuwasz. Przynajmniej a propos komputera do gier. Komputer do gier nie potrzebuje szybkiego procesora a jedynie taki, ktory nadazy za karta graficzna. Liczy sie tylko i wylacznie grafika. Procesor to jest dodatek. Dlatego w kategorii econo wygrywa E5XXX, chyba ze zamierzasz budowac komputer z dwoma kartami graficznymi, bo wtedy moze nie wystarczyc.

E8XXX to wyrzucanie kasy na moc obliczeniowa, ktorej nigdy nie wykorzystasz (i nie odczujesz w grach).

Majac duzo kasiory na zasilacz proponuje BeQuiet, EnerMax itp. W tym momencie to wlasnie Cheiftec jest tania opcja, gdyz przy umiarkowanej cenie oferuje przyzwoite parametry. Z drugiej strony mamy zasilacze NoName, czyli wywalanie kasy, na ktora nie powinno byc stac ani biednych ani bogatych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2008, 18:32 
Cytuj  
Coval napisał(a):
E8XXX to wyrzucanie kasy na moc obliczeniowa, której nigdy nie wykorzystasz (i nie odczujesz w grach).

No chyba, że grasz w takie tytuły jak X3 Reunion i masz tam wieeelką flotę i taaakie bitwy ;P Procek wtedy zdycha ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2008, 22:54 
Cytuj  
nie zrozumielismy sie Joshe.. ostra przesada.. 8gb to kosmicznie duzo pamieci i na bank jej nie wykorzystam. Obecnie mam 1gb i siedze na niej juz kilkanascie miechow i starcza mi na wszystko. Photoshop cs2 smiga b.dobrze dopiero cs3 czasami sie krzsztusi gdy mam otwarte kilka projektow i aplikacji na raz + naparzam tabletem.. ale to nie koniecznie juz wina mojego ramu. 4gb to wystarczajaca ilosc na wiele wiele miechow. 2k mam na sprzet. Monitor to osobny watek. Logiczne ze nie pytalem sie o wczesniej wymieniony sprzet majac jedyne 800zl.

zastanawiam sie nad prockiem. wczesniej myslalem o c2q 6600 ale niepodkrecony ma slabe wyniki i strasznie sie grzeje.. dodatkowe chlodzenie to ok 150zl

teraz wchodzi w gre q8200 lub e8500 (45nm, fsb 1333mhz, radix 16, sse 4, zimny ze standardowym chlodzeniem da sie podkrecic do ponad 4ghz), mobo taki jak pisalem wczesniej (costam na p45), radeon 4850 (aczkolwiek karty nvidii beda wspierac sprzetowo cs4. zreszta geforce da sie ponoc przerobic na quadro. wsparcie procesow przez radki to jakas sciema), 4gb ramu na 1066mhz i dyski w raid0 co o tym myslicie?

Sucre, w pazdzierniku wyjdzie i7 od intela wiec ceny pewnie znowu poleca

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2008, 02:33 
Cytuj  
Coval napisał(a):
joshe, dziwne wnioski wysnuwasz.

Wnioski tyczyły się e7300 vs e7400 o co pytał sucre.

Coval napisał(a):
E8XXX to wyrzucanie kasy na moc obliczeniowa, ktorej nigdy nie wykorzystasz (i nie odczujesz w grach).

A czy ja wspominałem o mocy obliczeniowej ?
Screen or it didn't happen ;]

e8xxx to 45nm (choć i e7xxx też) ale mnie chodzi szerszą szynę danych + więcej cache'u. Nie zapominaj że buda kompa to też niezła suszarnia.
Aha, ja nie jestem zwolennikiem OC.

Cóż, spierać się na tematy odnośnie sprzętu można w nieskończoność - każda pliszka swój ogonek chwali.
Ale jak wykładać kasiore na stół to przy 5 stówach, jedna dodatkowa nie robi wielkiej różnicy (to tylko przykład).

Coval napisał(a):
Majac duzo kasiory na zasilacz proponuje BeQuiet, EnerMax itp. W tym momencie to wlasnie Cheiftec jest tania opcja, gdyz przy umiarkowanej cenie oferuje przyzwoite parametry. Z drugiej strony mamy zasilacze NoName, czyli wywalanie kasy, na ktora nie powinno byc stac ani biednych ani bogatych.

A taki np. tagan ?
Na obecnych zasilaczach słabo się znam (mój database sięga 3-4lat wstecz) zatem pierwsze słyszę o enermax. Bequiet to jak rozeznaję stosunkowo nowa marka w świecie zasilaczy (nie jest to marka innego producenta ?)

oxidize napisał(a):
nie zrozumielismy sie Joshe.. ostra przesada.. 8gb to kosmicznie duzo pamieci i na bank jej nie wykorzystam. Obecnie mam 1gb i siedze na niej juz kilkanascie miechow i starcza mi na wszystko. Photoshop cs2 smiga b.dobrze dopiero cs3 czasami sie krzsztusi gdy mam otwarte kilka projektow i aplikacji na raz + naparzam tabletem.. ale to nie koniecznie juz wina mojego ramu. 4gb to wystarczajaca ilosc na wiele wiele miechow. 2k mam na sprzet. Monitor to osobny watek. Logiczne ze nie pytalem sie o wczesniej wymieniony sprzet majac jedyne 800zl.


Widzisz, sęk w tym że ja nie mam pojęcia do czego używasz photoshopa.
Ja robiłem chwilkę w drukarni i zapewniam Cię, że 8GB ram - z czego duża część przeznaczona było dla swapa w ramdisku - pracująca pod kontrolą xeona przyspieszała 4-8krotnie szybkość RIPu.
Przykładowo na maszynie z c2d (nie pamiętam już jakim dokładnie, chyba seria 4xxx) RIP billboardu trwał ponad 2h, na xeonie (technologia starsza i chyba 1.7ghz) i taką ilością ramu, nieco ponad pół godziny.
Nomm...podejrzewam że w poligrafii nie robisz, toteż nieco za daleko pojechałem z taką ilością ramu dla domowych zastosowań semi-pro;)
Ale stare porzekadło komputerowca mówi: ramu nigdy za wiele. O czym się już srogo przekonałem razy kilka.

oxidize napisał(a):
zastanawiam sie nad prockiem. wczesniej myslalem o c2q 6600 ale niepodkrecony ma slabe wyniki i strasznie sie grzeje.. dodatkowe chlodzenie to ok 150zl

teraz wchodzi w gre q8200 lub e8500 (45nm, fsb 1333mhz, radix 16, sse 4, zimny ze standardowym chlodzeniem da sie podkrecic do ponad 4ghz), mobo taki jak pisalem wczesniej (costam na p45), radeon 4850 (aczkolwiek karty nvidii beda wspierac sprzetowo cs4. zreszta geforce da sie ponoc przerobic na quadro. wsparcie procesow przez radki to jakas sciema), 4gb ramu na 1066mhz i dyski w raid0 co o tym myslicie?

O radkach i podjazdach do aplikacji graficznych czytałem pare newsów, ale seria nv-quadro istnieje od 8 lat - i to jest solidny kawał gruntu pod stopami (zwłaszcza ze sterownikami pisanymi oddzielnie do quadro). Nie wiem nic o przerabianiu zwykłego gf-a na nv-q, ale oczywistym jest dla mnie, że taka karta do grania praktycznie się nie nadaje.
No, ale nie każdy dłubie w oprogramowaniu CAD (dla którego to quadro jest właśnie dedykowane).

Procek, jak już wyżej wspomniałem: wybór bardzo trafny.
Popolemizowałbym nieco o konkurencyjnym phenomie, gdybym tylko bazował na własnych doświadczeniach.

Raidzik przyspieszy operacje dyskowe co najmniej dwukrotnie. Jak już mówiłem, przy większych plikach tmp na pewno się sprawdzi.

btw: przed zakupem mobo MSI poszperaj lepiej za opiniami na jego temat.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 08:39 
Cytuj  
Cytuj:
e8xxx to 45nm (choć i e7xxx też) ale mnie chodzi szerszą szynę danych + więcej cache'u. Nie zapominaj że buda kompa to też niezła suszarnia.
Aha, ja nie jestem zwolennikiem OC.


E5XXX to tez 45 nm. Te procesory sie praktycznie nie grzeja. Przeciez 45nm procesory maja pomniejszone boxowe chlodzenie (radiator jest malutki) w stosunku do 65 nm. Dlatego nie bardzo rozumiem tego zdania o suszarni.

Zwiekszonego cache, czy szybszej szyny praktycznie nie odczuwa sie w grach. Polecam pierwszy lepszy test:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /2228.html

Ja nie jestem jakims wielkim zwolennikiem OC, ale jesli mozna otrzymac 0.5 GHz bez podnoszenia napiecia i conajwyzej 5c wieksza temperatura (przy standardowym chlodzeniu), to jestem za.


Cytuj:
Cóż, spierać się na tematy odnośnie sprzętu można w nieskończoność - każda pliszka swój ogonek chwali.
Ale jak wykładać kasiore na stół to przy 5 stówach, jedna dodatkowa nie robi wielkiej różnicy (to tylko przykład).


Roznica w cenie jest spora:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 275zł
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/ 379zł
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 579 zl
*Ceny wziete ze sklepu www.esc.pl

Nie zwracajcie uwagi na zmieniona nazwe E5200 - to zwykly chwyt marketingowy, ze niby to nie jest Core2Duo.

Cytuj:
A taki np. tagan ?
Na obecnych zasilaczach słabo się znam (mój database sięga 3-4lat wstecz) zatem pierwsze słyszę o enermax. Bequiet to jak rozeznaję stosunkowo nowa marka w świecie zasilaczy (nie jest to marka innego producenta ?)


Tagan, Topower, Antec to marki lepsze od Chiefteca, przynajmniej w moim odczuciu i na podstawie testow, ktore czytalem.
Zacytuje artykul z pclab.pl:
"Właściwym producentem zasilacza (jak i całej najnowszej serii Dark Power Pro) jest FSP Group. Firmy tej raczej nie trzeba przedstawiać, a zasilacze marki Fortron są zapewne znane większości Czytelników. Oprócz tego FSP Group produkuje zasilacze na zlecenie takich firm, jak: Amacrox, Antec, AOpen, Bgears, Gigabyte, Nexus, OCZ, Point Of View, Sharkoon, Silentmaxx, SilenX, SilverStone, Sparkle Power, Zalman."

Producentow jest zaledwie kilku, ale na zyczenie produkuja tani shit albo wysokiej klasy zasilacze. Trzeba patrzec na testy, a jak sie nie ma czasu to na marke.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 09:24 
Cytuj  
question:
Czy do starej plyty DFI Infinity na nForce4, z socketem 939 wsadze nowego, dwurdzeniowego athlona?


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 09:34 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
question:
Czy do starej plyty DFI Infinity na nForce4, z socketem 939 wsadze nowego, dwurdzeniowego athlona?

nope, jak już chcesz nowego 2-rdzeniowego athlona to musisz mieć socket AM2


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 09:40 
Cytuj  
Roger. Ty.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 13:39 
Cytuj  
się pochwalę i być może podsunę pomysł osobom myślącym o małym upgradzie kompa - znalazłem na allegro GF8800 GTS Superclocked EVGA 320MB za 225zł kup teraz, po sprzedaniu mojego GF8600 256MB Sonic Boom+ Palita różnica w cenie wychodzi 64zł - za tą cenę (tak, za 64zł) sprawiłem, iż mój e2140@2,66 i 2GB ramu osiągają w 3dmarku 41.23%więcej pkt, a ilość FPS w testowanych przeze mnie grach (na detalach high i ultrahigh z AA) o 37-51% (największa różnica była w Far Cry 2 na dx10). śmieszna cena, a widać efekty i na jakiś czas odsuwa generalną modernizację kompa ;)

edit:minus jest taki, że nowa karta jest O WIELE głośniejsza.

btw moglibyście mi polecić jakąś nagrywarkę DVD pod SATA? ~100zł

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 13:59 
Cytuj  
rufen: o ile jeszcze gdziekolwiek dostaniesz to pioneer 212d
216d nie miałem w łapach,ale z po opiniach w necie, nie jest już to samo (choć wcale źle nie jest).

Nagrywary z lighstscribe czy cośtamlabel nie polecę.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 14:55 
Cytuj  
mam pioneer 216d i jest ok, płyt nie nagrywałem ale cichutko je czyta


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2008, 14:58 
Cytuj  
http://www.komputronik.pl/Napedy_optycz ... 59603,s,1/

cenowo bardzo przystępnie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2008, 16:21 
Cytuj  
Nie w temacie ale zerknijcie na ceny sprzetu komputerowego, jeszcze mozna dorwac po starych cenach rozne rzeczy, wiec to ostatni dzwonek na tanie zakupy bo $ szybko nie zleci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2008, 17:11 
Cytuj  
Cytuj:
Obecnie mam 1gb

wow.
Ja dawno temu robilem w Photoshopie niezbyt skomplikowany projekt strony WWW, to mi po 5-6h pracy zzeral ponad 1,5GB ramu..
W tedy to był jeszcze CS1.
Nie wyobrazam sobie jak tak mala ilosc ramu moze starczy do pracy nad grafiką.
Po trzecie. ramu jest zawsze za malo. Nigdy za duzo.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 100
Dołączył(a): 28.03.2006
Offline
PostNapisane: 27 paź 2008, 19:48 
Cytuj  
Ja sie tylko wtrace na chwilke ;P

Mam do 1 600zl funduszu na kompa, co byscie mi doradzili? Aktualnie potrzebuje komputer do WoW'a i od czasu do czasu jakis film/inna gra.

Co sadzicie o tym komputerze??

http://www.allegro.pl/item460317174_now ... 500gb.html

lub

http://allegro.pl/item467066244_hit_dla ... 500gb.html


_________________
Obrazek
Obrazek
HaHa! xD

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 10:03 
Cytuj  
a robocie mam zablokowane allegro, ale mogę powiedzieć jedno, lepiej kup sobie osobno części w sklepie komputerowym i sam zmontuj kompa, taniej i lepiej ci wyjdzie

btw właśnie wlazłem na strony kilku największych sklepów komputerowych, zomglol ale ceny wystrzeliły w górę, dobrze że kupiłem kompa przed tym kryzysem pomimo że już wtedy ceny szły w górę (dolar powoli był coraz droższy), przykładowo w sklepie w którym kupiłem procek E8400 kosztował na początku sierpnia ~440zł, ja dorwałem go na początku września za 490zł, dziś natomiast kosztuje 630zł a to i tak jest jedna z niższych cen

... HD4870x2 i 280GTX kosztują już nawet 2000zł O_o


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 10:47 
Cytuj  
ta ceny mocno z dupy , a złotówka dalej będzie słabnąć


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.