mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 17:50 
Cytuj  
Wyslales w dobre miejsce - teraz poczekaj na odpowiedz. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 17:52 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Wyslales w dobre miejsce - teraz poczekaj na odpowiedz. :)


ze 2 miechy najmniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 17:55 
Cytuj  
Jak byl wysyp botów w darmowych i napisalem do Beasta, to usunal i odpisal w ten sam dzień ;p


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 18:17 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Wyslales w dobre miejsce - teraz poczekaj na odpowiedz. :)


\o/ czekam! :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 22:13 
Cytuj  
jak wylaczyc w flashgecie ten pulpitowy monitorek?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 22:24 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
jak wylaczyc w flashgecie ten pulpitowy monitorek?


Uhhhhh... poszukaj w opcjach.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 22:53 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
jak wylaczyc w flashgecie ten pulpitowy monitorek?


Strefa Zrzutu / WIDOK

*

Posty: 180
Dołączył(a): 24.05.2009
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 23:29 
Cytuj  
prawym-> usuń

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2010, 13:43 
Cytuj  
spotkał się ktoś z panelem dotykowym do montażu na monitor lcd w pl?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2010, 23:34 
Cytuj  
Mam problem wlasnie wysiadla mi klawiatura w dell'u 1555. Komputer sie wylaczyl i po wlaczeniu klawiatura nie dziala. any ideas jak to naprawic samemu?

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 00:21 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Mam problem wlasnie wysiadla mi klawiatura w dell'u 1555. Komputer sie wylaczyl i po wlaczeniu klawiatura nie dziala. any ideas jak to naprawic samemu?


klawiatura w laptopie jest jedną z rzeczy których naprawić się nie da, problem tu polega na tym że nie wiadomo czy to klawiatura poszła się chrzanić czy przypadkiem coś ci się nie stało z płytą główną (bazując to na fakcie że cała klawiatura nie działa a nie tylko niektóre klawisze)


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 07:49 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
borboun napisał(a):
Mam problem wlasnie wysiadla mi klawiatura w dell'u 1555. Komputer sie wylaczyl i po wlaczeniu klawiatura nie dziala. any ideas jak to naprawic samemu?


klawiatura w laptopie jest jedną z rzeczy których naprawić się nie da, problem tu polega na tym że nie wiadomo czy to klawiatura poszła się chrzanić czy przypadkiem coś ci się nie stało z płytą główną (bazując to na fakcie że cała klawiatura nie działa a nie tylko niektóre klawisze)


Miałem sen! (poważnie, często mi się to zdarza). Wstałem rano i wyciągnąłem baterię z lapka odłożyłem na chwilę i plugged in again. Działa. To jest właśnie to, że siedzisz i pracujesz na laptopie i nie wiadomo skąd laptop się rozjebie, a ty nie masz zielonego pojęcia co robić. W czwartek kupię podkładkę chłodzącą pod laptopa, może tutaj tkwi problem bo skurczybyk strasznie się nagrzewa więc może to było bezpośrednią/pośrednią przyczyną tego crashu i braku działającej klawiatury.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 15:42 
Cytuj  
Szybkie pytanie.

Kupuję jutro dla nowego grafika komputer. Będzie pracował z Adobe CS4. Jaki powinien mieć komputer? Z założenia stacjonarny, ale jeśli w tej samej cenie będzie laptop to może lepiej laptop dobry (z duzą matrycą - poprzedni miał HP Pavillon z '17 chyba i sobie chwalił).
No i przede wszystkim jaki do tego monitor. Uprzedzam, że nie mam na to wielkiej fortuny. Chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem, bo beknę srogo za Adobe CS4.

grafik będzie produkował plakaty i ulotki na potrzeby firmy. Pracy sporo, więc dobrze jakby było mu wygodnie
Natomiast nie będzie robił nic baaardzo skomplikowanego. Żadnej obróbki video etc.
Zwykły Photoshop + Illustrator. Czasem Indesign.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 15:52 
Cytuj  
Zycho, szczerze? ale mówię naprawdę teraz. W pracy na c2d/4gb ramu i win7 cs4 tak tnie i zamula przy pracy na plikach z billboardami (5x2.5m przy 50dpi) ze nie idzie na nim pracować. Z triala CS4 przeszlismy na CS-a.

W domu natomiast, CS4 na i7 potrafi też zachaczyć. Przy tym pluginie który używa opengla w trybie 2d tego nie widać. Oczywiście mówię o plikach 5x2,5m.

Tylko tyle mogę Ci powiedzieć z doświadczenia CS4 jakie mam. Ale generalnie, ma bardzo duże wymagania. Na quadzie, 4gb ramu i win7 zeby to obsłużyć powinno być JAKOŚ, zwłaszcza że to tylko utotki, broszurki i wizytówki. Ale laptopa do tego nie polecam. Grafik musi mieć konkretną maszynę. Może przemyśl to na spokojnie i MACA mu kup? To są maszynki do grafiki cudowne.

Co do monitora, tutaj mogę Ci polecić firmę FORMAC, specjalizuje się w monitorach dla grafików. Sam mam 20,1'' w pracy od 2 lat i świeci super. Ceny od 2k w zwyż, chyba że coś z niższej półeczki, to wtedy musisz sobie poczytać. Ja Ci polecam iiyame, za 1500 możesz mieć 26''. Pytanie czy chcesz 26'' z TN czy Formaca pod grafikę.


Ostatnio edytowano 26 sty 2010, 15:54 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 15:54 
Cytuj  
jesli to sie tak tnie... to na laptopie bedzie tylko gorzej.

Sob- w robocie masz juz win7? szybka zmiana, myslalem, ze wszystkie firmy dalej twardo XP tną. Ewentualnei xp 64bit ;] chyba, ze sam o tym decydowales ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 15:59 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
jesli to sie tak tnie... to na laptopie bedzie tylko gorzej.

Sob- w robocie masz juz win7? szybka zmiana, myslalem, ze wszystkie firmy dalej twardo XP tną. Ewentualnei xp 64bit ;] chyba, ze sam o tym decydowales ;]


Nie, jedziemy na XP, specjalnie instalowałem RC 7 żeby zobaczyć czy będzie różnica parę tygodni temu.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 17:02 
Cytuj  
zychooo: co najmniej i5, 8gb ramu i koniecznie sprzętowego raida 0. Jeśli nie raid 0 to w zamian ramdisk na swap, ale na samych kościach ram można ogłosić bankruta.

Zamiast ie/i7 poleciłbym bardziej xenona, jeśli rip i ewentualny wydruk też będzie obsługiwany na tym kompie.

monitor ... jeśli nie stać Cię na eizo colorcośtam, to pozostaje >24" nec bądź samsung na matrycy ips/s-ips.
Modeli nie rzucę, bo znikają z rynku szybciej niż ja się dowiaduję o nowych modelach chipów graficznych.


ps. laptopa sobie odpuść, hdd 5400 to najwęższe gardło.
No chyba że wsadzisz do niego ssd


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 18:00 
Cytuj  
a moze i3? ponoc super sie kręcą, ze to prawie i5 sie robi ;p

jest jeszcze amd, niedawno wyszly ciekawe nowe phenomy, z tym, ze jakos tak AMD i sprzet do grafiki mi sie w glowie kloci ;]

http://nvision.pl/Phenom-II-X2-555-BE-A ... ls-16.html


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2010, 21:52 
Cytuj  
joshe napisał(a):
zychooo: co najmniej i5, 8gb ramu i koniecznie sprzętowego raida 0. Jeśli nie raid 0 to w zamian ramdisk na swap, ale na samych kościach ram można ogłosić bankruta.

Zamiast ie/i7 poleciłbym bardziej xenona, jeśli rip i ewentualny wydruk też będzie obsługiwany na tym kompie.

monitor ... jeśli nie stać Cię na eizo colorcośtam, to pozostaje >24" nec bądź samsung na matrycy ips/s-ips.
Modeli nie rzucę, bo znikają z rynku szybciej niż ja się dowiaduję o nowych modelach chipów graficznych.


ps. laptopa sobie odpuść, hdd 5400 to najwęższe gardło.
No chyba że wsadzisz do niego ssd


Mmm kolega po fachu widze, ripy w temacie itd :). Najlepsze możliwości jakie zauważyłem z ripami, są na linuxie. Mamy do Dursta Caldere i jedziemy na linuxie właśnie. Super sprawa, a ripuje z mega prędkością na procku 3 letnim z 1gb ramu.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2010, 00:05 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Mmm kolega po fachu widze, ripy w temacie itd :). Najlepsze możliwości jakie zauważyłem z ripami, są na linuxie. Mamy do Dursta Caldere i jedziemy na linuxie właśnie. Super sprawa, a ripuje z mega prędkością na procku 3 letnim z 1gb ramu.


Trochę dtp liznąłem, praktyki w pracowni reklamy też miałem, ale koniec końcem pozostałem przy webowych rzeczach.
Aczkolwiek plakacik zawsze mogę machnąć ;)

Natomiast rip bilboardu na c2d afair serii 5 trwał w okolicach 4h.
Pewien znajomek udzielił budę z xeonem 1.7ghz na pokładzie, na kilkanaście dni i czas przetwarzania ripa spadał o ponad połowę. Stacja miała bodajże 2GB ram. Ilość pamięci przy ripie ma drugorzędne znaczenie.

Co do sprzętu, to ostatni zakup doradzany w filii firmy, ok.2 miechy temu. Budżet 3k, bez monitora.
Cytuj:
Core i5 (tniemy koszta, dlatego nie i7;)+ płyta asusa + co najmniej 4GB ram (DDR3 już musowo) + raid 0 na dedykowanym kontrolerze (3 stówki) ze 2x500GB maxtora (ssid za drogie jeszcze) + Nvidia quaddro (do roboty, nie do grania ;) + jak jeszcze starczy to karta ramdisc na swap dysk (ok 2.5-3 stówki +koszt dodatkowych kości ram - ze 4GB; albo bez tej karty 8GB ram, jeśli w 2D wchodzą bilboardy i reklama wielkogabarytowa) .

Buda, napędy optyczne, zasilacz wedle uznania. Chieftec, tagan, antec są ok. Na pewno trzeba będzie rozkręcić budę i samemu podwiązać lub przełożyć kilka kabli i stworzyć kanały powietrzne. Dlatego obudowa najlepiej z 2 wentylatorami z przodu i z tyłu fabrycznie. Funkcjonalnie gdyby miała na przodzie porty usb (nie z boku, czy z góry).

Cena na pewno przekroczy nieco 3tysie, ale jak na stację graficzną to i tak bardzo mały budżet.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.